טיפול בהונאות/תרמיות נדל"ן ברומניה בסיוע צוות עו"ד רומני וישראלי ממשרדנו

ישראלים רבים השקיעו בעשור האחרון את מיטב כספם בפרויקטים ברומניה ו/או בנדל"ן ברומניה ו/או בבניינים, דירות ונכסים אחרים ברומניה. חלק מאותם משקיעים פעלו ברומניה כיזמים לכל דבר ועניין, המתנהלים ישירות מול בעלי הקרקעות, המתווכים והגורמים הרומנים האחרים וחלק אחר של המשקיעים, למעשה מרבית הישראלים המשקיעים בנדל"ן ברומניה, ביצעו השקעה פסיבית כלומר הם עצמם פחות בחנו את העסקה, אלא נשענו על מה שנאמר להם על ידי יזמים ישראליים או אחרים אשר הצליחו לשכנע אותם להשקיע במיזמים בתחום הנדל"ן ברומניה. 
 
בחלק גדול מהמקרים היזמים פעלו לגיוס משקיעים מחברים קרובים, בני משפחה, שכנים ועוד - כך יוצא שאלפי ישראלים שוכנעו לחשוב כי הצטרפותם כמשקיע למיזם ברומניה, צפויה להניב להם רווחים חסרי תקדים ומשכך החליטו להישען על המצגים שהוצגו בפניהם על התוכניות הגרנדיוזיות שהראו להם ולהשקיע ברומניה. כמובן שמצגים אלה וכל אותם תוכניות התיישבו, במרבית המקרים, עם ביקושים אדירים ברומניה לדירות, עם הצורך הממשי של אלפי רומנים לרכוש דירות ועם הגישה המקלה של הרשויות ברומניה לשינוי ייעוד קרקע, להפיכת קרקע חקלאית לקרקע לבנייה ועוד.  
 
ממיזם נוצץ לכישלון מוחלט
הלכה למעשה המציאות לא התיישבה עם הציפיות - בשנת 2008 נכנס שוק הנדל"ן הרומני למשבר כלכלי חסר תקדים, הבנקים הפסיקו לממן רכישות נדל"ן ומחירי הנדל"ן ירדו בעשרות רבות של אחוזים. עקב זאת קרקעות הפסידו למעלה מ-50% משווין ומה שנראה מבטיח, הפך לכישלון מוחלט. ישראלים רבים מצאו את עצמם מושקעים בנדל"ן רומני מבלי שיוכלו  לממשו, גם לא במחיר הפסד. ישראלים רבים אשר עד למשבר נלחמו על הזכות להצטרף לעסקה ברומניה, על הזכות להיכנס כשותף במיזם נוצץ שהוצג בפניהם, מצאו את עצמם מול שוק כלכלי קורס, יזם שלא משתף עמם פעולה, שוק של מוכרים בלבד, כך שגם אם ביקשו, לא נמצא הגורם שיסכים לרכוש את חלקם, גם לא בחצי או ברבע מחיר. רק עתה, בחלוף כמעט עשור שנים מהמשבר, השוק הרומני מגלה סימנים של יציאה מהמשבר. היום ניתן לראות כיצד הבנקים חוזרים להזרים, אומנם בזהירות, כספים לטובת בנייה ורכישת נדל"ן וכיצד כמות העסקאות וביקושים משפיעים לטובה על המחירים. כיום ניתן לראות כיצד הבנייה חוזרת לרומניה, כיצד מאוד בזהירות יזמים חוזרים לזירה לטובת פיתוח והשקעה. המחירים אכן לא מגיעים לרמות שהיו ערב הקריסה ואולי גם לא יגיעו לרמות אלה, אבל בהחלט נראית התעוררות, אם בשוק הדירות ואם בתחומים אחרים בכלכלה הרומנית. מרבית הישראלים אשר הפסידו כסף בעסקאות נדל"ן ברומניה, יאלצו להשלים עם המפלה ולספוג את הנזק וההפסד. מרביתם לא יכולים לבוא בטענות לאף אחד, פרט לעצמם או לשוק הנדל"ן הרומני. כמו כל השקעה, גם השקעה בתחום הנדל"ן לא בהכרחת מבטיחה הצלחה, גם היא מלווה בסיכונים אותם לוקח המשקיע על עצמו, כך שבנסיבות בהן השוק לא מתקדם לעבר הערכים המיוחלים, המשקיע יכול להאשים את עצמו על כך שהערכתו לא הייתה מדויקת. יחד עם זאת, יש בנמצא מצבים רבים בהם המשקיע הפגוע דווקא כן יכול לתבוע את מי שהכניס אותו לעסקה - את היזם, את זה שרימה אותו או הפר את התחייבותו כלפיו וכו'.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע לך?
משרדנו, המורכב מעו"ד ישראליים ורומניים וכן כלכלנים ורו"ח נחשף בשנים האחרונות לעשרות מקרים בהם המשקיע שנפגע יכול לתבוע את אלה ששכנעו אותו להיכנס לעסקה, את שותפיו, את המארגנים ו/או גורמים אחרים מולם הוא התנהל לטובת ביצוע ההשקעה. הניסיון שלנו בטיפול בישראלים שנפגעו מראה כי בחלק מהמקרים, היזם הצליח לשכנע את המשקיע, בדרך לא דרך, להזרים כספים למיזם וזאת לדוגמא על סמך הבטחות מפורשות לרווחים בטוחים אשר לא יצאו אל הפועל; בחלק אחר מהמקרים מגלים אנו משקיעים אשר הבטיחו להם לרכוש קרקע ברומניה עבורם, אך בפועל קרקע מעולם לא נרכשה ו/או נרשמה על שמם ופרט להבטחות חוזיות, הלכה למעשה ההתחייבות לא קוימו והיזם לא יכול להראות כי אכן הקרקע אותה הוא התחייב לרכוש עבור הישראלי אכן נרכשה ו/או נרשמה על שם המשקיע; במצבים אחרים נתקלים אנו ביזמים אשר הכניסו להשקעות ברומניה חברים ומכרים תוך הבטחה להכניסם לעסקה במחיר העלות, ללא רווח/תיווך וכו', אלא שבפועל המחיר אותו שלמו המשקיעים עבור הרכישה כלל רווחים גדולים, אותם היזמים גרפו לכיסם מיד עם הכנסתם למיזם וזאת מבלי לידע את המשקיע כי הוא משלם להם סכומים העולים על ההשקעה בפועל.
 
כך מוצאים אנו, במגוון רחב של עסקאות כושלות ברומניה, התנהלות לא ישרה ולא הגונה מצד היזם, מה שמזכה את הישראלי הנפגע/המשקיע לתבוע את זה שרימה אותו בגין הנזקים שנגרמו לו ו/או בגין אובדן הרווחים עקב התנהלות זו. משרדנו, המורכב מעו"ד ישראלים ורו"ח רומנים, כמו גם רו"ח, כלכלנים ויוצאי רשויות מס בקיא בטיפול בתיקים מסוג זה ובמיצוי הדין עם אותם גורמים שרימו - משרדנו ידע לתבוע את הגורמים הנדרשים ולגבות מאלה את הכספים שנגרעו מכך.
 
פמה אלינו עתה ותן לנו לפעול בשמך לטובת קידום עניינך!
אנו נדע לעשות זאת עבורך במינימום עלות ובמינימום נזק - התקשר כעת לעו"ד אלי דורון:
054-4251054  

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

זכאות לפיצוי עקיף בהיעדר יכולת ניצול נכס בתחום ישוב ספר

במאמר זה נחדד סוגיה___________ החוק מאפשר פיצוי לאותם עסקים, וכן יעניק פיצוי למי שנכנס לאותה קטגוריה וידאג להגיש תביעה מתאימה ובמועד.

עורך דין מע"מ

עורכי הדין מטעם משרדנו, המומחים בדיני מס ומע"מ מתנהלים מול משרדי השומה והמס ומול בתי המשפט בכל אזור בארץ כדבר שבשגרה. כך אנו נחשבים באזור חיפה והצפון כמשרד עורכי דין בחיפה הגדול ביותר.

מס שבח מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין מטיל את המס על אירוע "מכירה" של זכות במקרקעין או עקב פעולה באיגוד מקרקעין (מכירה או הקצאה של מניות באיגודי מקרקעין), כהגדרתם בחוק מיסוי מקרקעין שמקצתו יובא להלן.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

תשלום שכר לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס

בית המשפט המחוזי קבע לאחרונה, כי גם תשלום שכר נמוך לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס שכר ודחה ערעור שהגישה עמותה המפעילה קבוצת הכדורגל של אור יהודה שמשחקת בליגות התחתונות בישראל.

שינויים בחברה נשלטת זרה ובחברת משלח יד זרה

משרד האוצר פרסם תיקונים בענין מיסוי חברה נשלטת זרה וחברת משלח זרה, במסגרת המשך הרפורמה במיסוי הבינלאומי. מומלץ להיערך בהתאם, שכן לאחר כניסתם לתוקף של התיקונים עלולה להיווצר חבות מס משמעותית נוספת עבור ישראלים המחזיקים בחברות זרות אשר טרם השינוי היו פטורות ממס בישראל.

פסק דין חשוב של ביהמ"ש העליון בתביעת רשלנות מקצועית של רואה חשבון

לאחרונה ניתן בבית המשפט העליון פסק דין חשוב בנוגע לתביעת רשלנות מקצועית כנגד רואה חשבון, הקובע מהו סטנדרט התנהגות ראוי ומצופה מרואה חשבון ומתי התנהגות זו מהווה הפרה של חובות רואה החשבון כלפי לקוחו.

עמותות וגופים מלכ"רים - הכנסות והוצאות

עמותות ותאגידים ללא כוונת רווח כפופים לכללים רבים, ולדרישות רבות מצד גופים שונים החל ממשרדי ממשלה וכלה בתאגידים בנקאיים. להלן מספר כללי אצבע להתנהלות תאגידית נכונה בהיבט של הכנסות והוצאות עבור אלה המבקשים להפעיל תאגידים מסוג זה.

קיומן והעדרן של הוראות ירושתיות בהסכמי ממון

בפסק דין שניתן לפני כחודש ימים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את טענת המערערים לפיה, יש לראות בהסכם הממון שכרת אביהם המנוח עם אשתו, צוואה שבכוחה לגבור על סדרי הירושה הקבועים בדין. זהו פסק דין שמבטא היטב את הצורך ואף החובה של כל אדם להסדיר את ענייניו הרכושיים עוד בעודו בחיים.

שינוי הכללים לגבי הגדרת תושב ישראל ותושב חוץ

רשות המסים מקדמת רפורמה במיסוי הבינלאומי במסגרתה יחול שינוי בכללים לסיווג "תושב ישראל" ו-"תושב חוץ", תוך קביעת כללים גורפת על בסיס ימי שהייה בלבד המתעלמת מנסיבותיו הפרטניות של הנישום ומכללים דומים הבוחנים את מיקום מרכז חיי הנישום כפי שקבועים ברשויות מס מקבילות לצורך סיווג יחיד כ"תושב מס".

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.