תביעות ביטוח, דיני ביטוח ודרכים לתביעת חברות ביטוח המסרבות לשלם

ענף הביטוח הינו ענף רחב ומקיף, המושתת על סיכונים, תשלומי פרמיה על ידי קהל המבוטחים המבקשים לנטרל סיכונים, "אירועים ביטוחיים" המצריכים הפעלת הפוליסה, הגשת תביעות לחברות הביטוח והתמודדות חברות הביטוח עם פניות הנפגעים. חברות הביטוח פועלות לילות כימים, באמצעות סוכנים, משווקים, אתרי אינטרנט ועוד, הכול לטובת איתור לקוחות פוטנציאליים ומכירת כיסויים ביטוחים לרוב. תשלומי הביטוח השנתיים המשולמים לחברות הביטוח בגין כיסויים ביטוחיים מסתכמים במיליארדים רבים של שקלים וזאת על סמך אמונה של קהל המבוטחים לפיה בשעת הצורך, חברת הביטוח היא זו שתשלם להם בגין האירוע הביטוחי הלא צפוי – אובדן הכנסה, נכות, פגיעה, בעיה רפואית, פגיעת רכוש, נזקי גוף, שריפה, גניבה ועוד.
 

פוליסות הביטוח שבין המבוטחים לחברות 

פוליסת ביטוח הינה התקשרות חוזית בין המבוטח לבין חברת הביטוח, כך ששעה בה המבוטח מבקש להפעיל את הביטוח, יפנו הצדדים להוראות הפוליסה ויבחנו האם על פיה זכאי המבוטח לתשלום ביטוחי, האם ההוראות הקבועות בפוליסה מתקיימות והאם באמת הניזוק זכאי לפיצוי על פי תנאי הפוליסה. יתרה מזאת, בשלב זה, קורה לא אחת, כי חברת הביטוח תבדוק את המצגים שהוצגו בפניה על ידי המבוטח בתחילת הטיפול והיה וזו תגיע למסקנה לפיה הוצג בפניה, ערב רכישת הפוליסה, מצג לא מלא – אזי תהא היא רשאית לטעון לאי כיסוי ביטוחי. כך יוצא שמבוטחים רבים משלמים לחברות הביטוח שנים על גבי שנים, בגין מגוון ביטוחים והלכה למעשה, אין נדרשים הם להפעיל אות אותן פוליסות. לאמיתו של דבר – חברות הביטוח משתיתות את פועלן על מודל עסקי סטטיסטי, כך שככול והסבירות להפעלת הפוליסה גדולה יותר, כך גדל תשלום הפרמיה. ככול והסבירות להפעלת הפוליסה נמוכה יותר, כך הפרמיה קטנה. יוצא שהן המבוטח והן חברת הביטוח מייחלים שלא להידרש לפוליסה, כך שלא יהיה צורך בהפעלתה, ברם – בשעה בה מתעורר צורך להפעילה ובאותה נקודה ממש – נכנסים הצדדים לסוג של ניגוד עניינים, במובן זה שהמבוטח רוצה לקבל תשלומים כספים במהירות ובמידה, בעוד שחברת הביטוח מעדיפה לבחון לעומק כל פניה ופניה, לבחון את מהות ההסכם והיקף הביטוח ולשלם למבוטח רק באם דרישתו תואמת את הפרשנות שבפוליסה וגם אז – לשלם לו רק את הסכומים להם הוא זכאי, ככל והוא זכאי, ע"פ הפוליסה. כך יוצא, שבמקרים לא ברורים – המבוטח מצפה לגמישות מחשבתית ופרשנית, בעוד שחברת הביטוח תעדיף, לא אחת, לדבוק בהוראות הפוליסה ובנסיבות בהן הנושא לא ברור או לא ידוע לה, תעדיף היא לבחון את הנדרש, גם אם המשמעות היא להציב קשיים בפני המבוטח, להציב דרישות, להעמידו בבחינות והלכה למעשה, לא אחת, להימנע מהעברת הכספים  להם מייחל המבוטח. יוצא כי בנסיבות רבות, המבוטח מבקש להפעיל את הפוליסה ולקבל כספים, בעוד שחברה הביטוח מסרבת לשלם או מסכימה לשלם סכום שהוא נמוך מהותית מהסכום המבוקש על ידי המבוטח.
 
 
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו, המורכב מעו"ד המתמחים בדיני ביטוח ועו"ד בעלי רקע ביטוחי, חלקם אף שמשו כסוכני ביטוח שנים רבות, יודע לבחון מקרים משפטיים, בהם יש מחלוקת משפטית בין המבוטח לבין חברת הביטוח ולהביא לידי פתרון משפטי, חד מהיר ומתוחכם המתיישב עם האינטרסים של הלקוח. משרדנו יודע, לנתח את פוליסות הביטוח בצורה מקצועית ויעילה ולהביא לידי פרשנות תכליתית, כזו המתיישבת עם חוק חוזה ביטוח, היגיון ושכל ישיר, מה שמאפשר לעוה"ד מטעם משרדנו המתמחים בדיני הביטוח, לפעול אל מול בתי המשפט המוסמכים ולהביא לידי תשלום פיצוי הולם וראוי בגין האירוע הביטוחי. עורכי הדין בתחום הביטוח מטעם משרדנו, מודעים לדחיפות שבתשלום ולמצוקה בה נמצאים מבוטחים שעה בה מבקשים הם להפעיל את פוליסות הביטוח. משרדנו גם מודע לכך שבמצבים מסוימים המבוטח מסכים להתפשר על פחות, העיקר לקבל את עזרת חברת הביטוח ולו באופן חלקי, מה שעלול להתפרש כניסיון לנצל את מצוקת המבוטח - משרדנו מכיר ומודע למגבלות אלה, משרדנו מכיר ומודע לפסיקה העדכנית באשר לעולם הביטוח, תשלומים זמנים ועוד. משרדנו, במקרים המתאימים, גם יודע להתנהל במקביל לערוץ המשפטי, אל מול הממונה על הביטוח ובפועל עורכי הדין ממשרדנו פועלים ביעילות, במהירות ובמקצועיות - לטובת הגשת תביעות כנגד אותן חברות המסרבות לשלם למבוטח את המגיע לו ולטובת קבלת פס"ד ותוצאות מעולות. משרדנו מורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח, כך שבמסגרת התביעות המוגשות אנו יודעים לעלות גם טיעונים מעולם הכלכלה והחשבונאות, מה שמאפשר לנו להגיש תביעות יותר מבוססות, יותר מחושבות ויותר משכנעות.
 
היה ויש לך בעיה אל מול חברת הביטוח שלך, אל תחכה... פנה אלינו, אל תמהר להתפשר, תן לנו לטפל בעניינך ואנו נפעל במיידי על מנת להביא לך את התוצאה המיוחלת!
 

התקשר אלינו עתה ואנו נפעל מיידי, עו"ד אלי דורון: 054-4251054     

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

חברת הביטוח לא משלמת

חברת הביטוח לא משלמת את תגמולי הביטוח הסיעודי? חברת הביטוח דחתה את תביעתך בגלל "האותיות הקטנות" בפוליסה? משרדנו יודע להעניק לך את הליווי המשפטי והרפואי המלא מראשית הדרך ועד לקבלת גימלת הסיעוד המקסימלית וכל הזכויות הנלוות.

סוכן ביטוח

סוכן הביטוח לא מספק את שירותי ביטוח למבקשים, אלא את שירותיו כמתווך בין הפונים אליו לבין החברות המספקות את שרותי הביטוח עצמו, קרנות פנסיה, חברות ביטוח, בתי השקעות ועוד - קראו כאן עוד בנושא.

סוכן שיווק פנסיוני

סוכן שיווק פנסיוני הינו עובד שכיר בחברות המספקות את שרותי הביטוח עצמו, קרנות פנסיה, חברות ביטוח, בתי השקעות ועוד. סוכן השיווק לא מספק שירותי ייעוץ פנסיוני שכן, איננו אובייקטיבי ומחויב לקדם את המכירות של החברה המעסיקה אותו - קראו כאן עוד בנושא.

יועץ פנסיוני

היועץ הפנסיוני הוא אדם אובייקטיבי בהגדרתו ותפקידו אשר מוכר למבקש את הידע והמקצועיות שלו בעניין הביטוח הפנסיוני אותו מבקש לקבל הלקוח ובהתאם לצרכיו הייחודיים - קראו כאן עוד בנושא.

אובדן כושר השתכרות

ישראלים רבים משלמים שנים על גבי שנים לחברות הביטוח, מדי חודש בחודשו, סכומי עתק, לטובת הבטחת הכנסתם למקרה של אובדן כושר השתכרות.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.