תביעות חברות ביטוח המסרבות להכיר באובדן כושר השתכרות

ישראלים רבים משלמים לחברות ביטוח, שנים על גבי שנים, סכומי פרמיה ניכרים לטובת כיסוי ביטוחי מובטח, למקרה בו יכולת ההשתכרות שלהם חס וחלילה תגדע או תצומצם או תפגע. ישראלים אלה משלמים אלפי שקלים, מדי חודש בחודשו, שנים על גבי שנים ורובם, כך הסטטיסטיקה מלמדת, אינם נדרשים לפנות לחברת הביטוח בעניינם ולו פעם אחת, שכן אלה מצליחים להשלים את פרק העבודה בחייהם מבלי להיכנס למצב של אובדן כושר השתכרות. חברות הביטוח, מטבע הדברים, מייחלות למצב בו המבוטחים משלמים מבלי להידרש להפעלת הפוליסה. זהו ריווחם וככל שמספר הפניות מצד המבוטחים להפעלת הביטוח יגדל כך יקטן רווחן של חברות הביטוח. יוצא כי חברות הביטוח ועו"ד מתחום הביטוח, המייצגים את חברות הביטוח, יעשו כל שניתן על מנת להוכיח כי דרישות המוגשות על ידי מבוטחים לחברות הביטוח, אינן מצדיקות תשלום וגם אם יש בנמצא הצדקה – הרי שעל התשלום להיות חלקי ולא מלא, כקבוע בפוליסה.
 
שעת המצוקה...
הלכה למעשה, יש בנמצא בכוח העבודה הישראלי אחוז מבוטחים בפוליסות אובדן כושר השתכרות, אשר בניגוד למצופה ובניגוד לרצונם, אם כתוצאה מתאונה, אם כתוצאה ממחלה ואם מסיבות אחרות, מוצאים את עצמם כמי שאינם מסוגלים להמשיך ולעבוד כפי שעבדו בעבר וכתוצאה מכך, אם באופן הדרגתי ואם באופן מוחלט – מפסיקים הם לעבוד ולייצר הכנסה לטובת מחייתם ומחיית בני ביתם. מקרים אלה מתרחשים לצערנו, לא אחת, באמצע החיים, באמצע ה"עלייה", בשעה בה המבוטח כלל לא היה "מוכן" לפגיעה, בשעה בה הוא ומשפחתו בגדילה, בתנופה, בעשייה, בלמידה, בהתבגרות, מה שאומר מבחינת המבוטח, שבעוד שההוצאות ממשיכות לזרום, ההכנסות פוסקות, הפדיון נבלם והמצוקה מתעוררת. אותם נפגעים, בנסיבות כאמור, מופתעים ללמוד כי חברת הביטוח לה הם שילמו במהלך כל חייהם, זו שחיזרה אחריהם שנה אחר שנה, בפרט בשנות בריאותם, אם באמצעות עו"ד של חברות הביטוח ואם בהעדרם - מסרבת להכיר במצבם, מסרבת להסדיר את התשלום החודשי המגיע להם על פי הפוליסה, מסרבת להכיר בכך כי אכן הם נמצאים באובדן כושר השתכרות ו/או מסרבת להכיר בכך אין ביכולתם לעבוד באופנים אחרים ולייצר הכנסות בדרכים אחרות ותחת סיוע למבוטח, בשעות הקשות של חייו, מערימות הן קשיים משפטיים, מתוך תקווה כי זה המבוטח ישתכנע כי הוא לא זכאי לתשלום על פי הפוליסה וימצא לעצמו ערוצים אחרים תחת פניה להפעלת הביטוח. 
 

כך יוצא כי אותן חברות ביטוח, שעה בה מקבלות הן דרישה להכרה באובדן כושר עבודה, מתחילות הן לנבור במסמכי רישום הפוליסות, במצגים של המבוטח, בעיסוקו בהווה, בממצאים של חוקרים פרטיים, בכלל הנתונים שנדרשו במהלך השנים ועוד - הכל מתוך ניסיון לאתר את אותם פגמים העשויים לדעת עוה"ד של חברת הביטוח לסייע להם שלא לגבות את המבוטח, שלא לשלם לו את הנדרש על ידו, שלא לעזור לו להתמודד עם המצוקה הבלתי צפויה והכול תוך ניסיון למצוא את ההצדקות המשפטיות והחוקיות שלא לשלם למבוטח שהכנסתו נבלמה.    
 
לא למהר, לא להתפשר!
בנסיבות כאלה, אל לו למבוטח לחכות או למהר ולהתפשר עם עורך הדין של חברת הביטוח ו/או עם נציג אחר של חברת הביטוח. בחלק גדול מהמקרים חברת הביטוח ו/או עורכי הדין של חברת הביטוח ישמחו להתפשר ולהגיע עם המבוטח להסכמה המזכה אותו בסכום נמוך מזה לו, לגישתו, הוא זכאי לקבל על פי הפוליסה. על המבוטח הנתקל בסירוב, לבחון היטב את מצבו המשפטי באמצעות עורך דין הבקיא בדיני ביטוח ולעמוד על שלו. על המבוטח הנתקל בסירוב או בעיכוב מצד חברת הביטוח לפנות לאלתר למשרדנו המורכב מעו"ד המתמחים בדיני ביטוח - משרדנו מכיר את התנהלות חברות הביטוח והתנהלות עורכי הדין של חברות הביטוח ויודע הוא מה יש לעשות על מנת להעמיד את חברת הביטוח ועורכי דינם על טעותם. עורכי הדין המתמחים בדיני ביטוח מטעם משרדנו ידעו לבחון את המצב, ידעו להתנהל מול הלשכות המשפטיות של חברות הביטוח וידעו לעשות הנדרש על מנת לגרום להן להבין כי יש בנמצא צורך לכבד את הפוליסה כנטען על ידך ולשלם כמתחייב. בנסיבות בהן חברת הביטוח ועורכי דינה ימשיכו להערים קשיים ולסרב לשלם, ידעו עורכי הדין מטעם משרדנו לפנות במיידי וללא דיחוי לערכאות, לדרוש בשמך תשלום מיידי על פי הפוליסה ולדרוש המשך תשלום על פי תנאי הפוליסה, תוך העלאת טענות משפטיות הדוחות מכל וכול את הטענות המועלות על ידי חברת הביטוח, תוך הצגת המצוקה, תוך ניטרול הנטען ותוך הוצאת האמת אל האור.
 
התקשר אלינו עתה ותן לעורכי דין מנוסים המתמחים בדיני ביטוח ועבודה לייצגך! חייג עכשיו, עו"ד אלי דורון: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

פיצויים על פגיעה מרקע מלחמה

מדינת ישראל מתמודדת באופן תמידי ומתמשך עם אתגרים ביטחוניים מורכבים הכוללים לעיתים גם סבבי לוחמה של ממש, אשר מציפים אצל התושבים בכל פעם מחדש את שאלת האחריות על תיקון הנזקים וההרס שנגרמים לתושבים כתוצאה מפעולות אלה.

חברת הביטוח מסרבת לשלם על תגמולי ביטוח אובדן חוסר עבודה

חשיבותו של ביטוח אובדן כושר עבודה וכיצד יש לפעול כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם את תגמולי הביטוח.

אופן ההקמה של תאגיד ביטוח - "סוכן תאגיד"

בחודש מאי 2022, הוגש תזכיר חוק על ידי המפקח על הביטוח להחיל ענף ביטוח חדש מפני תאונות ומחלות. דהיינו ענף חדש שיכלול תחתיו ביטוחי בריאות, תאונות אישיות, מחלות ואשפוז (ביטוח הוצאות רפואיות, סיעוד, מחלות קשות ועוד). החוק אוסר על אדם שאינו...

תביעת ביטוח סיעודי

חברת הביטוח לא משלמת את תגמולי הביטוח הסיעודי? חברת הביטוח דחתה את תביעתך בגלל "האותיות הקטנות" בפוליסה? משרדנו יודע להעניק לך את הליווי המשפטי והרפואי המלא מראשית הדרך ועד לקבלת גימלת הסיעוד המקסימלית וכל הזכויות הנלוות.

סוכן ביטוח

סוכן הביטוח לא מספק את שירותי ביטוח למבקשים, אלא את שירותיו כמתווך בין הפונים אליו לבין החברות המספקות את שרותי הביטוח עצמו, קרנות פנסיה, חברות ביטוח, בתי השקעות ועוד - קראו כאן עוד בנושא.

סוכן שיווק פנסיוני

סוכן שיווק פנסיוני הינו עובד שכיר בחברות המספקות את שרותי הביטוח עצמו, קרנות פנסיה, חברות ביטוח, בתי השקעות ועוד. סוכן השיווק לא מספק שירותי ייעוץ פנסיוני שכן, איננו אובייקטיבי ומחויב לקדם את המכירות של החברה המעסיקה אותו - קראו כאן עוד בנושא.

יועץ פנסיוני

היועץ הפנסיוני הוא אדם אובייקטיבי בהגדרתו ותפקידו אשר מוכר למבקש את הידע והמקצועיות שלו בעניין הביטוח הפנסיוני אותו מבקש לקבל הלקוח ובהתאם לצרכיו הייחודיים - קראו כאן עוד בנושא.

אובדן כושר השתכרות

ישראלים רבים משלמים שנים על גבי שנים לחברות הביטוח, מדי חודש בחודשו, סכומי עתק, לטובת הבטחת הכנסתם למקרה של אובדן כושר השתכרות.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.