מאת:

תביעות חברות ביטוח המסרבות להכיר באובדן כושר השתכרות

ישראלים רבים משלמים שנים על גבי שנים לחברות הביטוח, מדי חודש בחודשו, סכומי עתק, לטובת הבטחת הכנסתם למקרה של אובדן כושר השתכרות. יחד עם זאת, יוצא כי דווקא בשעה בה נדרשים הם להפעלת אותה פוליסה ולקבלת סיוע דחוף מחברת הביטוח עקב קרות מקרה המשבית אותם מלעבוד, מחליטה חברת הביטוח כי אין בנמצא "אובדן כושר השתכרות" כקבוע בפוליסות הביטוח ומשכך, מסרבת היא לשלם למבוטח את המגיע לו וזאת תוך התעלמות מקוממת ממצבו הבריאותי, מהמצוקה הכלכלית בה או נמצא, מהקושי הנפשי בו הוא נתון.
 
יתרה מזאת, במקום לשם למבוטח ע"פ תנאי הפוליסה, מפעילה היא את מחלקותיה המשפטיות, עוה"ד בתחום הביטוח מטעמה, אשר כל ייעודם של אותם עו"ד המתמחים בדיני ביטוח ובייצוג משפטי של חברות ביטוח הוא להדוף ולדחות את טענות המבוטח הנפגע, למצוא סיבות מדוע הוא לא זכאי לקבל את כספי הביטוח, לנסות ולהציג את המבוטח הנפגע כמתחזה ו/או כרמאי ו/או כמי שנפגע באופן לא משמעותי ו/או ככזה היכול לעבוד במשרות אחרות ו/או להוכיח כי אותו כאותו מבוטח נפגע שאינו זכאי לקבל את התשלומים על פי תנאי הפוליסה. בכך, מן הסתם – מגדילים עורכי הדין מטעם חברות הביטוח, עוד ועוד את רווחיה של חברת הביטוח, שהרי ככול שמספר שתביעות אובדן כושר ההשתכרות יגדל, כך יגדלו רווחיה של חברות הביטוח. ככול שעורך הדין מטעם חברת הביטוח יצליח להדוף יותר תביעות של הטוענים לזכאות בגין אובדן כושר, כך יעלה קרנו של אותו מייצג ומבחינת חברת הביטוח, דחיית תביעת ביטוח על ידי עו"ד מטעמה המתמחה בדיני ביטוח – שקול להצלחה.
 

מדיניות חברות הביטוח

המדיניות והגישה של חברות הביטוח אינו בהכרח זהה. יש בנמצא חברות יותר קורקטיות ויש בנמצא כאלה, הידועות בנוקשותן ובמאמציהן לבלום בגופן תביעות ביטוח, באמצעות עו"ד המתמחים בדיני ביטוח בכלל ובדחיית תביעות ביטוח בפרט. כך יוצא שיש בנמצא חברות ביטוח אשר בשוגג, אם או בלי מעורבות של עו"ד מתחום הביטוח, דוחות את תביעות המבוטחים בפוליסות בגין אובדן כושר השתכרות ויש בנמצא מצבים בהם חברות הביטוח, כדבר שבמדיניות, עושים, כך נראה, כל שניתן, כל שהדין מאפשר, כל שפרשנות הפוליסה מסוגלת לספוג, על מנת להקשות על המבוטח ועל מנת לשלול ממנו את כל אותם כספי ביטוח להם הוא זקוק ואשר בגינם שנים ארוכות שולמה על ידו פוליסת הביטוח. מצב דברים זה, בו מחד, עומד האזרח הקטן, הנתון במצוקה בריאותית ו/או כלכלית ומאידך – ענקית ביטוח, שהינה חסונה, מאובזרת וחמושה בצבא של עורכי דין ויועצים המתמחים בדיני ביטוח בכלל ובדחיית תביעות ביטוח בפרט – הינו מצב משברי בעליל, המעמיד את האזרח הפגוע, את המבוטח שלתומו האמין כי בשעת הצורך הינו מבוטח, בפני מצב בלתי מאוזן ובלתי הוגן בעליל, מצב בו , מחד – המבוטח – לחוץ, פגוע וחבול מבקש לנפשו ממש - לממש את המגיע לו ללא דיחוי ומאידך, חברת הביטוח – לה יש את כל הזמן שבעולם ומבחינתנו, ככול שנמתין וככול שיחלוף הזמן וככול שיתארכו הבדיקות, ההליכים, הברורים, הדיונים. כך ייטב מצבה וכך גם תגבור הנכונות של המבוטח, להתפשר עמה על סכומים שהינם, למרבה הצער, בחלק גדול של המקרים, פחותים מהותית מהסכומים והתנאים להם זכאי המבוטח לקבל על פי תנאי פוליסת הביטוח.
 
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

כאן בדיוק נכנס לתמונה משרדנו שמורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים, חלקם יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, המתמחים בדיני ביטוח, מתמחים בתביעות נגד חברות ביטוח, המתמחים באכיפת זכויות על פי פוליסות ביטוח אובדן כושר השתכרות ומתמחים בהגשת תביעות כספיות כנגד חברות ביטוח המסרבות לשלם למבוטח בגין אובדן כושר השתכרות ושכנוע הגורמים הנדרשים בצדקת לקוחות משרדנו. למשרדנו ולעורכי הדין מטעמו בתחום הביטוח, הידע הביטוח, הניסיון המקצועי והיכולת המשפטית הממשית להתמודד במקצועיות נטולת פשרות עם סוגיות ביטוח מורכבות ועם פוליסות ביטוח פשוטות ומורכבות, בנחרצות וללא מעצורים. אנו מורגלים בהתנהלות נחרצת מול חברות הביטוח, יועצים משפטים ועו"ד מתחום הביטוח ודרגים שונים אחרים מטעם חברות הביטוח. כל זאת, על מנת לתן לך, המבוטח הנפגע, מענה כספי מיידי, אם בדרך של סעד כספי דחוף וזמני ואם בדרך של תביעה כספית וסעד מלא וסופי לטובת הלקוח המבוטח, לרבות הגשת תביעות כספיות כנגד חברת הביטוח, פניה לבית המשפט לטובת קבלת מענה מידי ודחוף ולטובת כל פעולה משפטית אחרת אשר תוציא עבורך את הצדק לאור ותביא לך את המגיע, במינימום זמן, במקסימום יעילות ובאופן המתיישב עם הזכאות האמתית והממשית שלך.
 
משרדנו מודע היטב למצוקה שלך בשעות קשות אלה, משרדנו מורגל בייצוג מבוטחים הנפגעים מאותן חברות ביטוח המסרבות לשלם את המגיע למבוטח ומשכך, עו"ד משרדנו, המתמחים בדיני ביטוח ובתביעות ע"פ פוליסות ביטוח, ידע לפעול, ללא רחם, בנחרצות, עם "דם בעיניים וסכין בין השיניים" על מנת להביא לך את כספך!!!
 
התקשר אלינו עתה לטובת טיפול מיידי בנושא - עו"ד אלי דורון 054-4251054 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פיצויים על פגיעה מרקע מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

מדינת ישראל מתמודדת באופן תמידי ומתמשך עם אתגרים ביטחוניים מורכבים הכוללים לעיתים גם סבבי לוחמה של ממש, אשר מציפים אצל התושבים בכל פעם מחדש את שאלת האחריות על תיקון הנזקים וההרס שנגרמים לתושבים כתוצאה מפעולות אלה.

חברת הביטוח מסרבת לשלם על תגמולי ביטוח אובדן חוסר עבודה

מאת: אלי דורון, עו"ד

חשיבותו של ביטוח אובדן כושר עבודה וכיצד יש לפעול כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם את תגמולי הביטוח.

אופן ההקמה של תאגיד ביטוח - "סוכן תאגיד"

מאת: אלי דורון, עו"ד

בחודש מאי 2022, הוגש תזכיר חוק על ידי המפקח על הביטוח להחיל ענף ביטוח חדש מפני תאונות ומחלות. דהיינו ענף חדש שיכלול תחתיו ביטוחי בריאות, תאונות אישיות, מחלות ואשפוז (ביטוח הוצאות רפואיות, סיעוד, מחלות קשות ועוד). החוק אוסר על אדם שאינו...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.