משרדנו מעניק ללקוחותיו ייעוץ משפטי מקיף בתחום המכס והיבוא המסחרי, כולל בסוגיות הנוגעות לדיני המכס, מיסוי, עבירות מכס וחשיפות פליליות ומנהליות, ייצוג בפני רשויות המכס, רגולציית יבוא ויצוא, משפט ימי ושילוח בינלאומי.

מכס יבוא

מכס הוא מס יבוא עקיף המוטל על יבוא טובין ארצה ומטרתו להגן ולהסדיר את הביקוש ליצור המקומי. יבואן המבקש לייבא טובין ארצה בכמות מסחרית ייאלץ להתמודד עם מארג חקיקתי מורכב בכל הנוגע ליבוא הטובין ושחרורם ארצה. גובה המכס עלול להשתנות בין מדינות שונות לעיתים אף לגבי סחורה מסוג זהה.

תחום זה נחשב כרווי רגולציה ומקורו בחקיקה מימי המנדט אשר מעניקה למדינה סמכויות נרחבות מול היבואן. אמנם איזון מסוים אל מול כוחה של המדינה הושג באמצעות חקיקת חוק יסוד חופש העיסוק וחתימה על אמנות סחר בינלאומיות, אך מדובר בהסדר מסורבל של תקנות וצווים אשר נועדו להסדיר את חוקיות היבוא ולהתוות את הדרך בה צריך היבואן לפסוע והתנאים בהם עליו לעמוד לשם יבוא הטובין.

תחום המכס הינו תחום דינמי אשר עבר שינויים רבים בשנים האחרונות. כל מי שמבקש לייבא טובין, ייאלץ להתמצא במגוון רחב של הוראות וצווים שנוספו, שינויי חקיקה ורגולציה קפדנית. למרות המורכבות הרבה הטמונה בתהליך, קיימות דרכים שונות להפחית את גובה המכס הנדרש לתשלום.

עורכי דין מכס במשרדנו מלווים ומייצגים יבואנים, יצואנים, חברות, סוכני מכס ומשלחים בינלאומיים בהיבטים משפטיים שונים הקשורים לתחום פעילותם. אנו מטפלים בכל ההיבטים הקשורים למיסי היבוא וביניהם היטלי סחר, מס קניה ובלו.

 

 

מכס יבוא ויצוא

משרדנו מתמחה בהיבטים הרגולטורים הקשורים בהליך היבוא ויצוא, ביניהם השגת אישורים והיתרי יבוא, עמידה בתקנים ועוד. אנו מסייעים לעוסקים בסחר חוץ הנתקלים בקשיים משפטיים מול משרדי הממשלה או המבקשים להביא את עמדתם בפני וועדות הכנסת השונות.

בתחום של היטלי סחר, מייצג המשרד יצרנים ישראלים המבקשים להגן על תוצרתם מפני יבוא בהיקפים ובמחירים בלתי הוגנים באמצעות היטל היצף, וכן יבואנים הנאלצים להתמודד מול איום של הטלת היטל היצף שאינו מוצדק לטענתם.

בנוסף מלווה המשרד ומייצג את העוסקים בסחר חוץ בעניינים הקשורים למשפט ימי ושילוח בינלאומי.

עבירות מכס

משרדנו מתמחה בתחום עבירות מכס ומטפל במגוון סוגי העבירות השונות, מהקלות עד למורכבות ביותר, בהן עבירות של הברחת טובין לארץ, הגשת רשימון כוזב (שינוי התמחור ביבוא וביצוא), ניסיונות להתחמק מתשלומי מס קניה ועוד. אנו מתמחים בסיוע וטיפול מקצועי לתרחישים הפליליים השונים ומלווים את הלקוח לאורך כל ההליך, החל משלב המעצר והחקירות השונות ועד לשלב הגשת כתב האישום בעבירה.

עורכי דין מכס

במשרדנו עורכי דין מכס, שחלקם הינם יוצאי רשויות המס ובעלי מומחיות בתחום, השגות וערעורים על חיובים וגירעונות מכס, תביעות הצהרתיות לעניין סיווג טובין וכן ניסיון פלילי בטיפול בעבירות מכס ויבוא כגון רשימון כוזב, הנמכת מחירים בייבוא, הברחות ועוד. במסגרת זו, אנו מטפלים גם בסוגיות הבאות:

סיווג טובין לצרכי מכס - משרדנו מסייע בטיפול במקרים בהם עולות מחלוקות שונות מול רשות המיסים בנוגע לסיווג הטובין לצרכי מכס. אנו מייצגים את הלקוח מול רשויות המס בכדי לחתור להסכם מהיר, תוך שמירה על זכויות היבואן ומסייע גם במקרה של תביעה כספית ו/או סעד הצהרתי.

כללי מקור ליבוא וליצוא - משרדנו מתמחה בסיוע ליבואנים רבים ושונים אשר מצויים בקושי אל מול רשויות המכס עקב חוסר הכרה של הרשויות בתעודת מקור ו/או EUR1. כמו כן, אנו עוזרים ליצרן המקומי לבדוק ביסודיות אם מוצריו אכן עומדים בתנאים המתבקשים במגוון הסכמי הסחר בכדי להימנות כסחורה ישראלית.

תביעות השבה וביטול גירעונות - בתרחישים מסוימים בהם היבואן מוצא, כי שילם בשוגג מס עודף לרשויות, אנו מלווים את הלקוח בהליך תביעות השבה מול הרשויות. משרדנו מתמחה גם בתרחיש ההפוך, בו היבואן מתבקש לשלם גירעונות בדיעבד על סמך יבוא קודם, ואנו נפעל כאמור במטרה לבטל גירעונות אלו.

ייצוג סוכני מכס - משרדנו מייצג סוכני מכס ומסייע להם בטיפול בליקויים שהוצאו להם על ידי המכס.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

תשלומי מע"מ שקוזזו מחשבוניות מזויפות

האם קמה לעוסק זכות שיפוי על תשלומי מע"מ שהוחזרו לאחר שנקבע, כי קוזזו מחשבוניות מזויפות? על שאלה זו נדרש לאחרונה לענות בית משפט השלום בתל אביב.

זומנת לחקירת מס?

חקירת מס הכנסה יכולה להיות אירוע טראומתי עבור הנחקר, במאמר עצות זהב להנהלות נכונה מול חוקרי מס ההכנסה.

כתב אישום בעבירות מס

חוקי המס כוללים גם עבירות פליליות לגביהן ניתן להגיש כתב אישום. ישנם קווי דמיון רבים בין עבירות פליליות 'רגילות' ובין עבירות מס, אך ישנם גם מספר הבדלים שאותם כדאי להכיר.

פסילת ספרי עוסק ושומות לפי מיטב השפיטה

בעל עסק מחויב לנהל פנקסי חשבונות ולהקפיד על ניהולם בהתאם לכללים שקבע המחוקק. כאשר בעל עסק מפר חובותיו אלה, ומנהל פנקסי חשבונות שלא בהתאם לדין, יוכל פקיד השומה לפסול את פנקסיו. מומלץ לנהל באופן תקין את הפנקסים, שכן פסילתם עלולה לגרור גם הליכים פליליים מכוח הפקודה וכן שומות והליכים פליליים מכוח חוק מע"מ.

ביקורת מע"מ

במידה ועולה חשד לביצוע עבירת מע"מ, רשות המיסים פותחת בהליך ביקורת, המתבצע על ידי מחלקת ביקורת מע"מ. מומלץ שלא להקל ראש בהליכי ביקורת או חקירה מצד רשות המיסים, בשל הנזקים הכלכליים על העוסק, שיכולים להגיע לעלויות כספיות גבוהות בגין שומות וקנסות, ואף להסתיים להליכים פליליים.

חילוט נכסים על פי חוק איסור הלבנת הון

חוק איסור הלבנת הון מעניק כלים להתמודדות עם הון, המופק כתוצאה מביצוען של עבירות, ובהן הוראות החילוט. עם זאת, תפיסה של רכוש בשלב החקירה או לאחר מכן בהליך המשפטי עצמו הן פעולות הפוגעות באופן מובהק בזכויות יסוד של החשוד או הנאשם ורצוי להיעזר בייעוץ משפטי.

הברחת טובין לישראל - השלכות ודרך התגוננות

רשות המיסים, ובראשה יחידות המכס השונות, משקיעה משאבים רבים באיתור וניטור מבריחי טובין במעברי הגבול. פקודת המכס וספר סיווג הטובין של רשות המיסים מגדירים במדויק אלו מוצרים וסחורות מותרים לייבוא ומהם סכומי כסף אותם ניתן להכניס למדינת ישראל ללא צורך בדיווח.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.