משרדנו מתמחה בתחום המיסים הישירים והעקיפים ובכלל זה בתחום דיני המכס על כל רבדיו השונים. בנוסף, למשרדנו ניסיון רב בייצוג מול רשויות המס וגורמי האכיפה בתיקי עבירות מכס, קלות כחמורות, ולאורך כל ההליך הפלילי.

ייצוג משפטי בעבירות מכס

עבירות מכס הן בעלות פוטנציאל להיות בעלות השלכות פליליות, וזאת על פי מהות העבירה, סכום העבירה ומידת חומרתה. במקרים קלים היא יכולה להסתיים בקנס כספי, אך במקרים בהם היקפי הכספים גדולים יותר וישנה כוונה פלילית, העבירה יכולה להיבחן לא רק על פי דיני המכס, אלא גם על פי החוק לאיסור הלבנת הון ולהיות מלווה בעונש מאסר ובהטלת קנס כספי כבד.

עבירות מכס נחשבות לעבירות הנוגעות לאי דיווח על הכנסה או הוצאה של טובין מהארץ המחויבים גם בתשלום מס, יבוא ללא רישיון, סיווג כוזב של הטובין, החזקת טובין מוברחים, כוונה להבריח טובין מהארץ ועוד.

לפיכך, לא ניתן להמעיט בחשיבותו של עורך דין הבקיא בתחומי המכס, יבוא ויצוא. משרדנו מעניק ללקוחותיו ייעוץ משפטי מקיף בתחום המכס והיבוא המסחרי, כולל בסוגיות הנוגעות לדיני המכס, מיסוי, עבירות מכס וחשיפות פליליות ומנהליות, ייצוג בפני רשויות המכס, רגולציית יבוא ויצוא, משפט ימי ושילוח בינלאומי.

במשרדנו עורכי דין מכס, המנוסים בכל היבטי המס הפלילי והאזרחי, אשר חלקם שימשו בעברם כיועצים משפטיים פנימיים של חקירות מס, חקירות מע"מ ומכס, עבדו בלשכות משפטיות של רשות המס, משרד המשפטים ועוד. הניסיון שנצבר בצדו השני של המתרס בעבודה באגף המכס ובמחלקות החקירות השונות, מהווה את נוסחת הניצחון עבור לקוחותינו, בזכות המודעות לאסטרטגיה של חקירות רשויות המס ואיתור נקודות החולשה ולאופן בו בתי המשפט מתייחס לטענות ואופן העלאתן.

ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין מכס

השירותים הבולטים הניתנים על ידי עו"ד מכס במשרדנו בטיפול בעבירות מכס במישור האזרחי והפלילי:

 • ייצוג יבואנים ויצואנים, סוכני מכס ומשלחים בינלאומיים בכל היבט משפטי בנושאי מכס יבוא ויצוא, מע"מ, מס קנייה ובלו.
 • ייעוץ לאזרחים החוששים מהסתבכות פלילית, אם כתוצאה ממעשים שלהם ואם כתוצאה ממעשים של לקוחות/ספקים, שותפים ו/או אחרים, אם בטרם חשיפת העבירה ואם לאחר שהוברר להם, כי יש בנמצא חשש לפתיחת חקירה נגדם.
 • ייצוג אזרחים אשר ביצעו עבירות מכס המבקשים, עוד בטרם עבירתם נחשפה, לנטרל את החשיפה הפלילית באמצעות התנהלות מקדימה מול הרשויות.
 • ייעוץ לאזרחים המוזמנים לחקירה או למתן עדות במחלקת החקירות וזאת בשלבים המוקדמים, עוד בטרם נוצר מגע בין הלקוח לבין חוקרי המכס.
 • ליווי אזרחים בשלב החקירה ו/או בסמוך לאחר שנעצרו וזאת תוך מימוש זכותו של כל חשוד בעבירות מכס להיוועץ עם עורך דין מיד עם תפיסתו ומעצרו.
 • שחרור נחקרים ממעצר ראשון או מעצרים מאוחרים יותר, אם בדרך של שחרור בהסכמה עם מחלקת חקירות המכס או הפרקליטות ואם בדרך של התנהלות משפטית בפני בית המשפט למעצרים.
 • ניהול הליכים על פי חוק איסור הלבנת הון, לרבות טיפול בחלוטים, שחרור נכסים מחולטים והתנהלות לטובת שחרור תפוסים.
 • ייצוג בבקשות למעצר חשודים עד לתום ההליכים והגשת ערעורים עד לשחרור החשוד לביתו.
 • ייצוג נאשמים אשר הוגש נגדם כתב אישום, לרבות ניהול ההליך הפלילי, ניהול מגעים מול המדינה לטובת גיבוש הסדר טיעון וניהול ההליך המשפטי.
 • ניהול ערעורים פליליים על עצם ההרשעה או לעניין חומרת העונש שהוטל על הנאשם.
 • ניהול הליכים אזרחיים שונים מול רשויות המכס כגון שחרור טובין, שינוי סיווג, חיובי מס בלתי צפויים, עררים על החלטות רשות המכס וכדומה.
 • בתחום של היטלי סחר, מייצג המשרד יצרנים ישראלים המבקשים להגן על תוצרתם מפני יבוא בהיקפים ובמחירים בלתי הוגנים באמצעות היטל היצף וכן יבואנים הנאלצים להתמודד מול איום של הטלת היטל היצף שאינו מוצדק לטענתם.
 • ייצוג בנושאים הקשורים למשפטי הימי והשילוח הבינלאומי, הובלה ימית ואווירית ושחרור מטענים.

עורכי דין מכס

משרדנו מלווה ומייצג יבואנים, יצואנים, סוכני מכס ומשלחים בינלאומיים בהיבטים המשפטיים השונים הקשורים לתחום פעילותם. אנו מטפלים בכל ההיבטים הקשורים למס היבוא וביניהם מכס, מע"מ, מס קניה ובלו. אנו זמינים עבור לקוחותינו 24 שעות ביממה ופועלים בנחרצות מול הגופים השונים כגון מחלקת חקירות, הפרקליטות, הלשכות המשפטיות, גובי המכס השונים ובתי המשפט.

 

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

תשלומי מע"מ שקוזזו מחשבוניות מזויפות

האם קמה לעוסק זכות שיפוי על תשלומי מע"מ שהוחזרו לאחר שנקבע, כי קוזזו מחשבוניות מזויפות? על שאלה זו נדרש לאחרונה לענות בית משפט השלום בתל אביב.

זומנת לחקירת מס?

חקירת מס הכנסה יכולה להיות אירוע טראומתי עבור הנחקר, במאמר עצות זהב להנהלות נכונה מול חוקרי מס ההכנסה.

כתב אישום בעבירות מס

חוקי המס כוללים גם עבירות פליליות לגביהן ניתן להגיש כתב אישום. ישנם קווי דמיון רבים בין עבירות פליליות 'רגילות' ובין עבירות מס, אך ישנם גם מספר הבדלים שאותם כדאי להכיר.

פסילת ספרי עוסק ושומות לפי מיטב השפיטה

בעל עסק מחויב לנהל פנקסי חשבונות ולהקפיד על ניהולם בהתאם לכללים שקבע המחוקק. כאשר בעל עסק מפר חובותיו אלה, ומנהל פנקסי חשבונות שלא בהתאם לדין, יוכל פקיד השומה לפסול את פנקסיו. מומלץ לנהל באופן תקין את הפנקסים, שכן פסילתם עלולה לגרור גם הליכים פליליים מכוח הפקודה וכן שומות והליכים פליליים מכוח חוק מע"מ.

ביקורת מע"מ

במידה ועולה חשד לביצוע עבירת מע"מ, רשות המיסים פותחת בהליך ביקורת, המתבצע על ידי מחלקת ביקורת מע"מ. מומלץ שלא להקל ראש בהליכי ביקורת או חקירה מצד רשות המיסים, בשל הנזקים הכלכליים על העוסק, שיכולים להגיע לעלויות כספיות גבוהות בגין שומות וקנסות, ואף להסתיים להליכים פליליים.

חילוט נכסים על פי חוק איסור הלבנת הון

חוק איסור הלבנת הון מעניק כלים להתמודדות עם הון, המופק כתוצאה מביצוען של עבירות, ובהן הוראות החילוט. עם זאת, תפיסה של רכוש בשלב החקירה או לאחר מכן בהליך המשפטי עצמו הן פעולות הפוגעות באופן מובהק בזכויות יסוד של החשוד או הנאשם ורצוי להיעזר בייעוץ משפטי.

הברחת טובין לישראל - השלכות ודרך התגוננות

רשות המיסים, ובראשה יחידות המכס השונות, משקיעה משאבים רבים באיתור וניטור מבריחי טובין במעברי הגבול. פקודת המכס וספר סיווג הטובין של רשות המיסים מגדירים במדויק אלו מוצרים וסחורות מותרים לייבוא ומהם סכומי כסף אותם ניתן להכניס למדינת ישראל ללא צורך בדיווח.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.