מאת:

ייצוג משפטי לישראלים הנתפסים בנתב"ג על ידי המכס בחשד להברחת סיגריות / אלכוהול / מזומנים או מוצרים אחרים

ישראלים רבים "מנסים את מזלם" להיכנס לישראל כשבתוך מזוודתם (או באופן אחר) מוצרים ו/או מזומנים עליהם היה נדרש לדווח בעת הכניסה לארץ, בטרם חציית הגבול. אותם ישראלים, אם מדעת ואם לאו, מחליטים להכניס לארץ את המוצר תוך מעבר במסלול הירוק של המכס, במקום לעבור דרך המסלול האדום, להצהיר ולשלם את מס הקניה ו/או המכס המתחייב כתוצאה מהכנסת המוצר לישראל.
 
ברגע בו אזרח ישראלי מחליט להיכנס ארצה עם תוצרת החייבת בדיווח - אם לדוגמא סיגריות, אלכוהול, תכשיטים, ביגוד, אלקטרוניקה וכו' - מבלי לדווח על אלה, הינו למעשה מבצע הן עבירה של אי דיווח והן עבירה של אי תשלום מס. בחלק מהמקרים מדובר בישראלים תושבי המדינה ובחלק אחר של המקרים מדובר בתושבים זרים הנכנסים לישראל כאשר במזוודה שלהם משלוח כזה או אחר ו/או שביקשו הם להעביר לישראל מוצרים מבלי שיבינו מה הם מעבירים. בחלק מהמקרים העברת הסחורה לא מתבצעת במזוודה אלא בדרכים אחרות, מורכבות יותר, לרבות בדרך של הסתרה על הגוף, בליעה ועוד שיטות מגוונות הנתפסות כפליליות. אותם אנשים העושים כן מוגדרים כמבריחים, כמי שביצעו עבירה פלילית על פי פקודת המכס וחקיקה אחרת, מה שחושף אותם הן לסנקציות פליליות והן לסנקציות אזרחיות. אותם גורמים לא לוקחים בחשבון כי נכון להיום, למערכת המכס הישראלית מקורות ואמצעים רבים לטובת חשיפה וגילוי של גורמים המבקשים להכניס תוצרת ארצה מבלי לדווח עליה. אותם גורמים לא מודעים למערכות הממוחשבות, לסורקים הרבים, למידע שעובר בין מדינות ולגורמים נוספים "הפוקחים עין", ממתינים לאדם הנחשד וברגע בו הוא עובר במסלול הירוק, עוצרים אותו. ברגע שאותו אדם נעצר, הסחורה נלקחת ממנו והוא עצמו נלקח לחקירה תחת אזהרה בידי המשטרה ואנשי מכס, כאשר בחלק מהמקרים האדם עצמו נעצר ובהמשך נחשף לסכנה של ענישה פלילית העלולה להסתכם במאסר בפועל, וכן גם בסנקציות אזרחיות שעניינן בקנסות, תשלום מס ועוד.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין?
במקרים שכאלו, משרדנו יודע לסייע משפטית היטב - משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון מנוסים שבעברם ייצגו בין היתר את רשויות המכס ורשויות מס נוספות, וכן בעבר ייצגו את חקירות המכס ומס הכנסה ועוד גורמים ממשלתיים שונים, כך שיש ברשותנו הידע והניסיון הנדרשים לטובת מתן מענה מידי בנושא. משרדנו מתמחה בסיוע משפטי לאלו הנתפסים בידי המכס עם סחורה "אסורה" ובמסגרת זו יודעים אנו כיצד להתנהל לטובת צמצום הנזק הנגרם לנחשד עד למינימום האפשרי, ובכלל זה נטרול החשיפה הפלילית, שחרור הסחורה, צמצום חבויות המס, הקנסות וההיטלים הכרוכים. כמובן שכל מקרה חייב להיבחן לגופו ומשכך עבור כל מקרה מתגבשת אסטרטגיה ייחודית מותאמת.
 
משרדנו יודע לתת לישראלי הנתפס מענה מיידי, אם בשלב המעצר עצמו ועוד בטרם הוא נחקר בנמל התעופה ואם בשלבים מאוחרים יותר בהם הסחורה נתפסת ויש לשחררה ו/או במקרים בהם מוגש כתב אישום. אם נקלעת לבעיה שכזו אל תחכה, פנה אלינו לאלתר ואנו נפעל במיידית לטובת מתן מענה משפטי בהול עבורך על ידי עו"ד מומחה בדיני מכס, מס הכנסה ומע"מ. יש לקחת בחשבון כי תיקים ומקרים שכאלה עלולים להתפתח לפרשות ולחשדות של איסור הלבנת הון, עבירות על פי פקודת מס הכנסה, עבירות על פי חוק מע"מ, פקודת הסמים ועוד - כך שיש לקחת מקרים מסוג זה ברצינות רבה לטובת נטרול החשיפה בהקדם. לנו ניסיון עשיר באינספור מקרים בהם הצלחנו לפתור ללקוח את הבעיה במהירות ובהצלחה. ברגע שתיקלט אצלנו כלקוח, הבעיה שלך הופכת להיות הבעיה שלנו. התקשר עתה ואנו נבוא לעזור לך במהירות האפשרית, אם נדרש נגיע אליך לשדה התעופה במיידי, או אם אתה מצוי בשלב מאוחר יותר, ניפגש באופן לא מחייב ונראה לך כיצד אנו יכולים לקדם את עניינך על הצד הטוב ביותר שניתן.
 
אנחנו זמינים עבורך בכל עת - לטיפול מיידי, ניתן לפנות ישירות אל עו"ד אלי דורון בטלפון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.