העברת כספים שמקורם ביבשת אפריקה למדינת ישראל

ישראלים רבים עובדים ביבשת אפריקה במגוון רחב של תחומים, חלקם עוברים לאפריקה ביחד עם המשפחה והילדים וחלקם עוברים לבדם תוך הותרת בני המשפחה בארץ. אותם ישראלים, מקריבים את חיי המערב, הנוחות והשגרה, לטובת עבודה קשה באזור מורכב ועם אוכלוסייה שונה, לטובת הבטחת פרנסת בני ביתם ו/או לטובת הקמת מיזמים ו/או מהלכים עסקיים הלוקחים בחשבון את ייחודה של היבשת, צרכיה, משאביה ועוד.
 
ישראלים אלה לומדים להכיר את הצרכים הייחודים של "היבשת השחורה", הכללים הנהוגים והקשיים האדירים הנעוצים בה. חלק מאותם ישראלים עובדים כשכירים אצל מעסיקים בין-לאומיים ו/או ישראלים ו/או אחרים ויש כאלה המקימים פעילות עצמאית משלהם, בתנאים הקשים של אפריקה, מפלסים את דרכם בתוך הקושי המקומי ולא אחת גם מצליחים לראות ברכה בעמלם. לכל מדינה באפריקה האופי, המצב הגאו-פוליטי, היתרונות והחסרונות שלה, מה שמאובחן על ידי אנשי העסקים הישראליים ואלה בהתאם למגוון רחב של קריטריונים מחליטים לאיזו מדינה לחדור ואיזו פעילות להקים במדינה אליה הם החליטו להיכנס. ישראלים אלה גם לומדים להכיר את ההתנהלות החריגה הנהוגה באפריקה ובאותה מדינה ספציפית, אם אל מול רשויות המס ואם אל מול גורמים אחרים במדינה וכן לומדים הם להכיר את המגבלות של הבנק המקומי בכל הקשור להכנסה והוצאה של נכסים, מה שמביא לא אחת לידי כך שחלקים נכבדים מההתנהלות הכספית של אנשי העסקים האמורים מתבצעת מחוץ לאותן מדינות ומתרכזת בשוויץ, גרמניה, אנגליה ומדינות רבות אחרות. ישראלים אלה, הצוברים כספים במערכות בנקאיות מחוץ לאפריקה, לומדים לא אחת כי יש בנמצא קושי להעביר את הכספים האמורים לישראל ו/או למדינה אחרת. אלה מוצאים את עצמם עומדים בפני מערכת בנקאית המציבה בפניהם דרישות אותן מתקשים הם לקיים. דרישות, אשר במידה רבה, מקורן בעודף ו/או בחוסר רגולציה, חששות כבדים בדבר עבירות הלבנת הון, הנחיות הבנק המרכזי וסיבות רבות אחרות.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, מתמחה בסיוע לישראלים המבקשים להכניס כספים לארץ, אשר מקורם בעבודה באפריקה. משרדנו, לטובת האמור, מתנהל אל מול הגורמים המוסמכים במערכות הבנקאיות ומביא לידי נטרול חששות המערכת מפני התנהלות בלתי תקינה. משרדנו מייצג בנקים ומשכך מודע הוא לחששם הלגיטימי מפני התנהלות בלתי תקינה. משרדנו יודע לפעול מול הלשכות המשפטיות של המערכות הבנקאיות, לנתח מיסויית את הנדרש ולהביא לידי פתרון הבעיה בשקיפות ובחוקיות, באופן המתיישב עם האינטרסים של כל המעורבים.
 
התקשר אלינו עתה ונפעל בשמך מיידית לטובת הסדרת הנושא! חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון: 054-4251054 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

הפטר על חוב מזונות - פסק דין תקדימי

פס"ד תקדימי וחשוב זה קבע כי בתנאים מסוימים ניתן ליתן הפטר לחוב מזונות בהליך פש"ר או חדל"פ

השיטה היעילה לגביית חובות מלקוחות

בעולם העסקי, כמעט כל עסק או גוף מסחרי, נתקל מפעם לפעם בתופעה של לקוחות, החייבים בתשלום על התמורה בגין השירות או המוצר שסופקו להם. תהליך גביית חוב על פי דין נעשית בהדרגה, 'מהקל אל הכבד', תוך הפעלת סנקציות בחומרה מתגברת על החייב על מנת לכפות את פירעון החוב.

הדרכים לטיפול בגביית חובות לעסק שלך

חובות כספיים הינם תופעה אשר כמעט כל עסק בישראל נתקל בה במהלך פעילותו העסקית השוטפת. חובות כספיים אשר אינם מטופלים ונאכפים, עלולים לגרום לעסק לאובדן הכנסות של ממש ופגיעה בתזרים המזומנים וניהול העסק באופן תקין.

מתן תגמול נוסף לנושה פעיל

בית משפט העליון חרג מכלל השוויון המנחה את הליך חדלות הפירעון האוסר בין היתר העדפת נושים, בכך שקבע בפסק דין מרן שנושה פעיל המסייע לבעל התפקיד באיתור מקורות כספיים של חדל הפירעון, מעשיר את קופת הנשייה ומהווה חלק ממיקסום הקופה, מגיע לו תגמול נוסף מעבר לשאר הנושים, זאת בתנאים מסוימים.

מכתב התראה מעו"ד ככלי לגבייה יעילה

על מנת לייעל את הליכי הגבייה, נהוג לשלוח מכתב התראה לחייב שמטרתו להתריע על פתיחת תיק בהוצאה לפועל כנגדו. שליחת המכתב עשויה להוביל לשיפור בהליך הגבייה במספר אופנים.

עיקול חשבון בנק

הוצאת צו עיקול על חשבון הבנק הינו כלי גבייה מרכזי ושכיח העומד לרשות הנושים, המאפשר להם להפעיל לחץ על החייב, ובכך להביא להשבת החוב בהקדם. מלבד צו עיקול קיימים כלים נוספים העומדים לרשותם ולכן מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי.

טענות ההגנה כלפי בנק שתובע חובות כספיים

קיימים שני אפיקים לתביעת חוב מצד בנק, ואלה תלויים בסכום החוב ומאפייניו. לכל אחד מן האפיקים יתרונות וחסרונות הן עבור הבנק והן עבור החייב. על החייב לבדוק את הכדאיות של ניהול ההליך ואף מומלץ כי החייב יגיע לפשרה מול הבנק ולפתור את המחלוקת בדרכי שלום ולהשיג אישור לפריסת החוב בתשלומים.

גביית חובות יעילה ואפיקטיבית

הסיכוי לגבות חובות מחייבים הולך וקטן עם חלוף הזמן ממועד היווצרות החוב ועד לתחילת הליכי גבייתו. עם זאת, מדובר בהליך חיוני שנועד לשמור על זכויותיו של בעל העסק או הנושה ולהביא לפירעון החוב מחד, ומאידך, מאפשר לחייב הידברות מסוימת עם הזוכה ולעיתים אף פריסת תשלום החוב בהתאם ליכולתו הכלכלית.

חובות כספיים והדרכים להתמודד עמם

אנשים פרטיים ובעלי עסקים נוטים להיקלע לחובות כספיים. נדרשת בחינה מדוקדקת של גובה החובות, כושר ההשתכרות, ההוצאות הקיימות, סוגי הנושים וזהותם והיקף הנכסים - על מנת להחליט על הדרך הטובה ביותר להתמודדות ולגיבוש תוכנית מסודרת למחיקת החובות והתחלת פרק חדש בחיים.

שירות פתיחת חשבון בנק בחו"ל

חוסר הוודאות הכלכלית אשר נלווה לשינויי החקיקה המתהווים בישראל גורם לישראלים רבים להרהר בדבר הצורך בפתיחת חשבון בנק בחו"ל אליו יוכלו להעביר את כספם. בין אם מדובר ביחידים (עצמאיים או שכירים) ובין אם מדובר בתאגידים, בנקים זרים רבים מנגישים בשנים האחרונות את האפשרויות לפתיחת חשבונות בנק בחו"ל עבור קהל יעד ישראלי ופותחים עבורו את שעריו.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.