ייצוג ישראלים המבקשים להקים עסק / חברה באפריקה

ישראלים רבים מבינים ומגלים יותר ויותר כי הפוטנציאל שביבשת אפריקה הוא בלתי מוגבל - בעוד העולם המערבי רווי בתחרות, בחברות, בטכנולוגיה ובעסקים המתחרים זה בזה - יבשת אפריקה צמאה לידע, טכנולוגיה, פיתוח, תרבות, תקשורת וכו'. הלכה למעשה ביבשת אפריקה יש בנמצא תחומים רבים בהם אין כלל תחרות ובתחומים אחרים עדיין קיים שוק ענק וצורך ממשי בשירות או במוצרים. אותם ישראלים יזמים מגלים כי למרות שאחוז נכבד מהתושבים באפריקה דלי אמצעים, הרי שבשורה התחתונה מתוך מאות המיליונים של התושבים החיים באפריקה יש בנמצא מיליונים רבים של תושבים המסוגלים ומעוניינים לשלם עבור שירותים או מוצרים מערביים ואלה רק מחכים ליזם המערבי שיביא את המוצר, השירות והטכנולוגיה. כך יוצא שלמרות שביבשת מאות מיליונים של אנשים בעלי יכולת כלכלית דלה, עדין יש בנמצא עשרות מיליונים של תושבים בעלי יכולת כלכלית מערבית לכל דבר ועניין, המסוגלת ומעוניינת לרכוש תוצרת מערבית. יחד עם זאת, לצד הפוטנציאל הבלתי מוגבל, הקמת עסק באחת ממדינות אפריקה מחייבת בקיאות והתמקצעות מיוחדת, אם בשל המורכבות הקיימת ביבשת אפריקה ואם מן הטעם הפשוט לפיו לכל מדינה באפריקה משטר ומדיניות מס משלה, כך שיש בנמצא צורך בתכנון מס ובמבנה חברות בינלאומי המתיישב עם הדין והאינטרסים הכלכליים של אותו יזם ישראלי. לכל מדינה באפריקה יש את החקיקה הרלוונטית לה, את האמנות למניעת כפל מס שלה, את מדיניות המט"ח שלה - כך שלטובת הצלחת הפעילות, חובה לפעול בצורה מסודרת ומתוכננת מראש.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?
למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, ניסיון רב בכל הקשור בייצוג ישראלים אשר הקימו עסקים ביבשת אפריקה, כך שלנו הידע והניסיון הנדרש לטובת הקמת מבנה משפטי כזה אשר מחד יתיישב עם הוראות החוק ומאידך יקנה ליזם הישראלי את מקסימום הטבות המס המתאפשרות. יתרה מזאת, למשרדנו אשר עיקר פעילותו בישראל, נציגות על אדמת אפריקה, כך שיש באפשרותנו, מעבר לייעוץ המס אותו ניתן לישראלי עוד בטרם יצא לאפריקה, הקמת החברות, פתיחת חשבונות הבנק ועריכת ההסכמים - לפעול במקביל, ברמה המסחרית על אדמת אפריקה ממש ולסייע לישראלי, על אדמת אפריקה, לקבל ויזה מקומית, להקים את העסק אותו הוא מבקש, להקים חברה באפריקה, להתקשר עם רו"ח ואנשי מקצוע מקומיים ובכלל זה - לסייע לו בנחיתה במדינה, בניית תשתית של נותני שירותים, העסקת עובדים מקומיים, השכרת משרדים ועוד ועוד.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

זכאות לפיצוי עקיף בהיעדר יכולת ניצול נכס בתחום ישוב ספר

במאמר זה נחדד סוגיה___________ החוק מאפשר פיצוי לאותם עסקים, וכן יעניק פיצוי למי שנכנס לאותה קטגוריה וידאג להגיש תביעה מתאימה ובמועד.

עורך דין מע"מ

עורכי הדין מטעם משרדנו, המומחים בדיני מס ומע"מ מתנהלים מול משרדי השומה והמס ומול בתי המשפט בכל אזור בארץ כדבר שבשגרה. כך אנו נחשבים באזור חיפה והצפון כמשרד עורכי דין בחיפה הגדול ביותר.

מס שבח מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין מטיל את המס על אירוע "מכירה" של זכות במקרקעין או עקב פעולה באיגוד מקרקעין (מכירה או הקצאה של מניות באיגודי מקרקעין), כהגדרתם בחוק מיסוי מקרקעין שמקצתו יובא להלן.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

תשלום שכר לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס

בית המשפט המחוזי קבע לאחרונה, כי גם תשלום שכר נמוך לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס שכר ודחה ערעור שהגישה עמותה המפעילה קבוצת הכדורגל של אור יהודה שמשחקת בליגות התחתונות בישראל.

שינויים בחברה נשלטת זרה ובחברת משלח יד זרה

משרד האוצר פרסם תיקונים בענין מיסוי חברה נשלטת זרה וחברת משלח זרה, במסגרת המשך הרפורמה במיסוי הבינלאומי. מומלץ להיערך בהתאם, שכן לאחר כניסתם לתוקף של התיקונים עלולה להיווצר חבות מס משמעותית נוספת עבור ישראלים המחזיקים בחברות זרות אשר טרם השינוי היו פטורות ממס בישראל.

פסק דין חשוב של ביהמ"ש העליון בתביעת רשלנות מקצועית של רואה חשבון

לאחרונה ניתן בבית המשפט העליון פסק דין חשוב בנוגע לתביעת רשלנות מקצועית כנגד רואה חשבון, הקובע מהו סטנדרט התנהגות ראוי ומצופה מרואה חשבון ומתי התנהגות זו מהווה הפרה של חובות רואה החשבון כלפי לקוחו.

עמותות וגופים מלכ"רים - הכנסות והוצאות

עמותות ותאגידים ללא כוונת רווח כפופים לכללים רבים, ולדרישות רבות מצד גופים שונים החל ממשרדי ממשלה וכלה בתאגידים בנקאיים. להלן מספר כללי אצבע להתנהלות תאגידית נכונה בהיבט של הכנסות והוצאות עבור אלה המבקשים להפעיל תאגידים מסוג זה.

קיומן והעדרן של הוראות ירושתיות בהסכמי ממון

בפסק דין שניתן לפני כחודש ימים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את טענת המערערים לפיה, יש לראות בהסכם הממון שכרת אביהם המנוח עם אשתו, צוואה שבכוחה לגבור על סדרי הירושה הקבועים בדין. זהו פסק דין שמבטא היטב את הצורך ואף החובה של כל אדם להסדיר את ענייניו הרכושיים עוד בעודו בחיים.

שינוי הכללים לגבי הגדרת תושב ישראל ותושב חוץ

רשות המסים מקדמת רפורמה במיסוי הבינלאומי במסגרתה יחול שינוי בכללים לסיווג "תושב ישראל" ו-"תושב חוץ", תוך קביעת כללים גורפת על בסיס ימי שהייה בלבד המתעלמת מנסיבותיו הפרטניות של הנישום ומכללים דומים הבוחנים את מיקום מרכז חיי הנישום כפי שקבועים ברשויות מס מקבילות לצורך סיווג יחיד כ"תושב מס".

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.