ייצוג ישראלים המבקשים להקים עסק / חברה באפריקה

ישראלים רבים מבינים ומגלים יותר ויותר כי הפוטנציאל שביבשת אפריקה הוא בלתי מוגבל - בעוד העולם המערבי רווי בתחרות, בחברות, בטכנולוגיה ובעסקים המתחרים זה בזה - יבשת אפריקה צמאה לידע, טכנולוגיה, פיתוח, תרבות, תקשורת וכו'. הלכה למעשה ביבשת אפריקה יש בנמצא תחומים רבים בהם אין כלל תחרות ובתחומים אחרים עדיין קיים שוק ענק וצורך ממשי בשירות או במוצרים. אותם ישראלים יזמים מגלים כי למרות שאחוז נכבד מהתושבים באפריקה דלי אמצעים, הרי שבשורה התחתונה מתוך מאות המיליונים של התושבים החיים באפריקה יש בנמצא מיליונים רבים של תושבים המסוגלים ומעוניינים לשלם עבור שירותים או מוצרים מערביים ואלה רק מחכים ליזם המערבי שיביא את המוצר, השירות והטכנולוגיה. כך יוצא שלמרות שביבשת מאות מיליונים של אנשים בעלי יכולת כלכלית דלה, עדין יש בנמצא עשרות מיליונים של תושבים בעלי יכולת כלכלית מערבית לכל דבר ועניין, המסוגלת ומעוניינת לרכוש תוצרת מערבית. יחד עם זאת, לצד הפוטנציאל הבלתי מוגבל, הקמת עסק באחת ממדינות אפריקה מחייבת בקיאות והתמקצעות מיוחדת, אם בשל המורכבות הקיימת ביבשת אפריקה ואם מן הטעם הפשוט לפיו לכל מדינה באפריקה משטר ומדיניות מס משלה, כך שיש בנמצא צורך בתכנון מס ובמבנה חברות בינלאומי המתיישב עם הדין והאינטרסים הכלכליים של אותו יזם ישראלי. לכל מדינה באפריקה יש את החקיקה הרלוונטית לה, את האמנות למניעת כפל מס שלה, את מדיניות המט"ח שלה - כך שלטובת הצלחת הפעילות, חובה לפעול בצורה מסודרת ומתוכננת מראש.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?
למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, ניסיון רב בכל הקשור בייצוג ישראלים אשר הקימו עסקים ביבשת אפריקה, כך שלנו הידע והניסיון הנדרש לטובת הקמת מבנה משפטי כזה אשר מחד יתיישב עם הוראות החוק ומאידך יקנה ליזם הישראלי את מקסימום הטבות המס המתאפשרות. יתרה מזאת, למשרדנו אשר עיקר פעילותו בישראל, נציגות על אדמת אפריקה, כך שיש באפשרותנו, מעבר לייעוץ המס אותו ניתן לישראלי עוד בטרם יצא לאפריקה, הקמת החברות, פתיחת חשבונות הבנק ועריכת ההסכמים - לפעול במקביל, ברמה המסחרית על אדמת אפריקה ממש ולסייע לישראלי, על אדמת אפריקה, לקבל ויזה מקומית, להקים את העסק אותו הוא מבקש, להקים חברה באפריקה, להתקשר עם רו"ח ואנשי מקצוע מקומיים ובכלל זה - לסייע לו בנחיתה במדינה, בניית תשתית של נותני שירותים, העסקת עובדים מקומיים, השכרת משרדים ועוד ועוד.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

מידע מקצועי

המדריך לרכישת דירה מיד שניה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה לאחרונה, כי מחירי הדיור זינקו בלמעלה מ-10% בשנה החולפת. אין זה מפתיע, אם כן, שמרבית הציבור סבור כי עליית מחירי הדירות לא תיעצר בקרוב וכדאי לקנות דירה כבר עכשיו לפני שהמחירים יעלו עוד יותר. לכך יש להוסיף את משבר הקורונה המתמשך ואת הבידודים הרבים ש"מצמידים" אנשים לבתיהם וגורמים לישראלים רבים להבין כי "ביתם הוא מבצרם", ולא פחות מעניין – גורם לרוכשים הישראלים להעדיף לא פעם דירות יד שנייה על פני דירות חדשות "על הנייר", כדי שיוכלו להיכנס לבית משודרג מהר ככל האפשר.

הגבלים עסקיים ודיני תחרות

מניסיון העבר, על ידי טיפול מקצועי ונכון ניתן לצמצם את החשיפה והסיכונים הכרוכים בהליכים שנפתחים בגין אי עמידה בדיני התחרות וההגבלים העסקיים. במהלך השנים האחרונות, ליווינו וייצגנו בהצלחה גופים עסקיים בכירים, בעניינים הקשורים לדיני התחרות והגבלים עסקיים.

החזר מס על שימוש בדלק לעצמאים ברכבי הסעים ורכבים מסחריים מעל 3.5 טון

"מניעת הונאות בתחום הדלק". כך הגדירה רשות המיסים את מטרת התקנה הקובעת שיש להתקין התקן תדלוק אוטומטי בכלי הרכב, ניסוח הצעת התקנה קבע כי "מוצע לקבוע בתקנות מס ערך מוסף, התשל"ו-1976 כי כתנאי לניכוי מס תשומות על רכישת דלק יש להתקין ברכב בגינו נדרש הניכוי התקן תדלוק אוטומטי ולתדלק באמצעות ההתקן, וכי לנישום יש בגין אותו החודש דו"ח ריכוז חודשי".

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.