המערכת הבנקאית, נכון להיום, מגלה לא אחת חשדנות רבה כשבאים לבצע פתיחת חשבון בנק בחו"ל. החשדנות נובעת מקנסות ענק אשר הוטלו על חלק מהבנקים בעולם וממערך של הסכמים בינלאומיים, עליהם חתומות מדינות רבות כחלק מגמה גלובלית להילחם בעבירות הלבנת הון ומימון טרור, שנאכפות בישראל על פי חוק איסור הלבנת הון, וכן לגבי עבירות מס בהן העלמת מס והון שחור שמקורו בפעילות פלילית. ככלל, הרגולציה הבנקאית ההולכת וגוברת מחייבת כיום גופים פיננסיים (בנקים) לדווח לרשויות המס המקומיות על כספים המופקדים בחשבונות שבבעלות אזרחים זרים, וכך גם להיפך – בנקים זרים מעבירים מידע על ישראלים המנהלים חשבונות בנק אצלם לרשות המיסים המקומית, ואלה מעבירות מידע זה לרשות המיסים בישראל.
 
פתיחת חשבונות בנק בחו"ל והמערכת הבנקאית
למרות החשיבות הרבה אותה יש לייחס להוראות החוק הרלוונטיות, נראה, לפחות בחלק מהמקרים, כי המערכת הבנקאית דורשת מעצמה ומלקוחותיה הרבה מעבר לדרישות החוק. כך שבסופו של יום הבנק מעמיד, לא אחת, את הלקוח בפני דרישות כמעט בלתי אפשריות. 
קנסות שהוטלו על בנקים שנחשדו כחורגים מהרגולציה ערערו את אותם בנקים ו/או מנהליהם ויצרו נזקים אשר בסופו של יום, הביאו את המערכת הבנקאית לאותה מידת חשדנות מוגברת ואף קיצונית. לכן, המערכת הבנקאית, נכון להיום, מעדיפה להתרחק מכל לקוח או כל פעולה הנראים ולו בסבירות נמוכה כבעייתיים.
 
 
האם מותר להחזיק חשבון בנק בחו"ל?
למרות החשדנות האמורה, אנשים זקוקים לחשבונות בנקים לטובת העברת כספים מחו"ל לארץ, התנהלות עסקית אחרת ולמגוון רחב של טעמים חוקיים אחרים. כך שסירוב לא מוצדק של הבנק לאפשר פתיחת חשבון עלול לפגוע קשות ביכולתו של אדם להתנהל בצורה סבירה ו/או למנוע ממנו לעשות שימוש חוקי בכסף המופקד היום בחשבון בנק בשוויץגרמניה או כל מדינה אחרת בעולם.
לכן, יש לבצע את פתיחת חשבון הבנק בחו"ל בצורה נכונה ותוך קבלת ליווי מקצועי שיבטיח עמידה בהוראות החוק, הן בשלב פתיחת החשבון והן לאחר מכן בהגשת הדו"ח השנתי לרשות המיסים, ככל שהדבר נדרש.
 
עורכי דין לפתיחת חשבון בחו"ל
משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מקיף בתחום המיסוי הבינלאומי וגילויי יזום. במסגרת זו, לצוות עורכי הדין במשרד ניסיון רב בניהול מגעים מול המערכת הבנקאית ובהצגת המסמכים לפתיחת חשבון בנק פרטי בחו"ל או פתיחת חשבון בנק לחברה בחו"ל, לרבות ייעוץ בעניין בחובות הדיווח על חשבון בנק בחו"ל.
למשרדנו היכולת והידע להתנהל נכונה מול המערכת ולהמציא במקצועיות הרצויה, את הנדרש לטובת הבטחת שקיפות וחוקיות. לשם כך אנו מקדמים שירות עבור לקוחותינו הישראלים של פתיחת חשבון בנק בשוויץ ובאירופה, במסגרתו ניתן יהיה לחתום על המסמכים הנדרשים - כאן בישראל.
במסגרת זו אנו נסייע בשירותים הבאים:
  • עריכת חוות דעת משפטית לטובת פתיחת חשבון בנק באירופה מבחינת ההתנהלות מול רשויות המס בישראל תוך התייחסות לחובת הדיווח והמיסוי החלות במקרה הספציפי שלכם.
  • עריכת מזכר לטובת הבנק הזר, ובו גילוי מלא של הפרטים הנדרשים על הלקוח המבקש לבצע פתיחת חשבון בנק ועל מקורות ההכנסה שלו, ואשר יגובה בתצהיר מטעם הלקוח. המזכר יתאים גם לצורך פתיחת חשבון בנק לבעלי אזרחות כפולה.
  • סיוע במילוי טופס "הכר את הלקוח" הנדרש לצורך פתיחת חשבון הבנק בחו"ל.
  • עריכת הסכם נאמנות בין הלקוח לבין חברה שבבעלותו, במקרים בהם תידרש פתיחת חשבון בנק פרטי בחו"ל אשר ישמש לפעילותה של חברה, ולא בפתיחת חשבון בנק לחברה עצמה.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

הפטר על חוב מזונות - פסק דין תקדימי

פס"ד תקדימי וחשוב זה קבע כי בתנאים מסוימים ניתן ליתן הפטר לחוב מזונות בהליך פש"ר או חדל"פ

השיטה היעילה לגביית חובות מלקוחות

בעולם העסקי, כמעט כל עסק או גוף מסחרי, נתקל מפעם לפעם בתופעה של לקוחות, החייבים בתשלום על התמורה בגין השירות או המוצר שסופקו להם. תהליך גביית חוב על פי דין נעשית בהדרגה, 'מהקל אל הכבד', תוך הפעלת סנקציות בחומרה מתגברת על החייב על מנת לכפות את פירעון החוב.

הדרכים לטיפול בגביית חובות לעסק שלך

חובות כספיים הינם תופעה אשר כמעט כל עסק בישראל נתקל בה במהלך פעילותו העסקית השוטפת. חובות כספיים אשר אינם מטופלים ונאכפים, עלולים לגרום לעסק לאובדן הכנסות של ממש ופגיעה בתזרים המזומנים וניהול העסק באופן תקין.

מתן תגמול נוסף לנושה פעיל

בית משפט העליון חרג מכלל השוויון המנחה את הליך חדלות הפירעון האוסר בין היתר העדפת נושים, בכך שקבע בפסק דין מרן שנושה פעיל המסייע לבעל התפקיד באיתור מקורות כספיים של חדל הפירעון, מעשיר את קופת הנשייה ומהווה חלק ממיקסום הקופה, מגיע לו תגמול נוסף מעבר לשאר הנושים, זאת בתנאים מסוימים.

מכתב התראה מעו"ד ככלי לגבייה יעילה

על מנת לייעל את הליכי הגבייה, נהוג לשלוח מכתב התראה לחייב שמטרתו להתריע על פתיחת תיק בהוצאה לפועל כנגדו. שליחת המכתב עשויה להוביל לשיפור בהליך הגבייה במספר אופנים.

עיקול חשבון בנק

הוצאת צו עיקול על חשבון הבנק הינו כלי גבייה מרכזי ושכיח העומד לרשות הנושים, המאפשר להם להפעיל לחץ על החייב, ובכך להביא להשבת החוב בהקדם. מלבד צו עיקול קיימים כלים נוספים העומדים לרשותם ולכן מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי.

טענות ההגנה כלפי בנק שתובע חובות כספיים

קיימים שני אפיקים לתביעת חוב מצד בנק, ואלה תלויים בסכום החוב ומאפייניו. לכל אחד מן האפיקים יתרונות וחסרונות הן עבור הבנק והן עבור החייב. על החייב לבדוק את הכדאיות של ניהול ההליך ואף מומלץ כי החייב יגיע לפשרה מול הבנק ולפתור את המחלוקת בדרכי שלום ולהשיג אישור לפריסת החוב בתשלומים.

גביית חובות יעילה ואפיקטיבית

הסיכוי לגבות חובות מחייבים הולך וקטן עם חלוף הזמן ממועד היווצרות החוב ועד לתחילת הליכי גבייתו. עם זאת, מדובר בהליך חיוני שנועד לשמור על זכויותיו של בעל העסק או הנושה ולהביא לפירעון החוב מחד, ומאידך, מאפשר לחייב הידברות מסוימת עם הזוכה ולעיתים אף פריסת תשלום החוב בהתאם ליכולתו הכלכלית.

חובות כספיים והדרכים להתמודד עמם

אנשים פרטיים ובעלי עסקים נוטים להיקלע לחובות כספיים. נדרשת בחינה מדוקדקת של גובה החובות, כושר ההשתכרות, ההוצאות הקיימות, סוגי הנושים וזהותם והיקף הנכסים - על מנת להחליט על הדרך הטובה ביותר להתמודדות ולגיבוש תוכנית מסודרת למחיקת החובות והתחלת פרק חדש בחיים.

שירות פתיחת חשבון בנק בחו"ל

חוסר הוודאות הכלכלית אשר נלווה לשינויי החקיקה המתהווים בישראל גורם לישראלים רבים להרהר בדבר הצורך בפתיחת חשבון בנק בחו"ל אליו יוכלו להעביר את כספם. בין אם מדובר ביחידים (עצמאיים או שכירים) ובין אם מדובר בתאגידים, בנקים זרים רבים מנגישים בשנים האחרונות את האפשרויות לפתיחת חשבונות בנק בחו"ל עבור קהל יעד ישראלי ופותחים עבורו את שעריו.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.