משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' הינו פירמה משפטית מהמובילות, הוותיקות והגדולות בישראל, המורכבת ממשפטנים, עו"ד, רו"ח, כלכלנים, יוצאי רשויות המס ומשרד המשפטים הפועלים כיחידה אחת לטובת הלקוח.
 
הפירמה פורסת כנפיה על פני כל תחומי המשפט האזרחי ובעלת התמחות מיוחדת בדיני מס, שוק ההון, היי-טק, דיני עבודה, דיני הגירה, נדל"ן וליטיגציה אזרחית. ניסיונה הרב בתחומים אלו הוא שהפך את הפירמה לאחת המובילות בישראל בתחום הבוררת והגישור, שכן עורכי הדין והעוסקים בפירמה רכשו ניסיון והצלחות רבות בכל תחומי המשפט האזרחי, דבר התורם ליכולתו של המשרד ליישב סכסוכים מורכבים וסבוכים. מחלקת הגישור והבוררות הינה מהמחלקות המובילות במשרדנו ומורכבת משופטים בדימוס, עורכי דין בעלי ותק וניסיון ובעלי תפקידים בתחומים שונים וכל מטרתה הינה ליצור הליך אלטרנטיבי ליישוב סכסוכים בדרך הטובה, המהירה והפורייה ביותר עבור הצדדים.
 
 
בראש המחלקה עומד השופט הבכיר בדימוס יעקב וגנר, אשר לו 41 שנות ניסיון בתחומי המשפט וסיוע רב לבעלי הדין בפתרון המחלקות הן כעו"ד והן כשופט. וגנר ישב על כס השיפוט כ-30 שנים, כשופט שלום ואף כיהן כ-7 שנים כסגן נשיא בית המשפט השלום בחיפה. יעקב וגנר מנחיל את ניסיונו העשיר מעולם השפיטה ואת הידע המקצועי בתחומי המשפט השונים על הליכי הבוררות והגישור אותם הוא מנהל. וגנר רואה בהליכים האלטרנטיביים, כמו גישור ובוררות, פתרון לעומס המוטל על בתי המשפט וסיוע רב לבעלי לדידו: "פיתוח ועשיית הבוררות והגישור לרבות השקעה בקידום נושא ההערכה המוקדמת של תיקים אזרחיים עשויים להוביל להקלה משמעותית בפתרון הסכסוכים ובסגירת תיקים שכבר הוגשו לבתי משפט ועם הזמן אף להביא את בעלי הדין בעצמם או באמצעות ב״כ להליכים אלו אף ללא צורך בפתיחת תיק בבית המשפט. ההליך יהיה קצר, מהיר זול וחשאי למי שמעוניין". לצידו של וגנר, עומד עורך הדין אלי קולס  - עו"ד קולס הינו בעל וותק מרשים של למעלה מ-30 שנה וניסיון מרשים בכל תחומי המשפט. הוא משמש כעו"ד, נוטריון, בורר ומגשר. עורך הדין קולס כיהן כחבר כנסת בין השנים 1981-1988. במסגרת כהונתו כחבר כנסת מילא עו"ד קולס תפקידים רבים לרבות יו"ר הדירקטוריון של בנק החקלאות, יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, יו"ר הועדה לקביעת כללי אתיקה לחברי כנסת (ועדת האתיקה), יו"ר הועדה לביקורת הכנסת, חבר בוועדת הכנסת, חבר בוועדת הכלכלה וחבר בוועדת העבודה והרווחה ועוד. כל אלה הובילו אותו להיות בעל ניסיון וידע רב ומעמיק בנושאים החולשים על כל תחומי המשפט, לרבות דיני חברות, משפט מסחרי ובינלאומי ומשפט אזרחי.
 
פתרון סכסוכים בהליכים אלטרנטיביים
המשרד עוסק בפתרון סכסוכים בהליכים אלטרנטיביים כמו בוררות, בוררות בלתי כובלת, גישור והערכה מוקדמת של הליכים:
- גישור הוא הליך בו הצדדים לסכסוך, מנהלים מו"מ, בסיוע של מגשר מנוסה בפתרון סכסוכים, כמו השופט בדימ' יעקב וגנר, למציאת פתרון יצירתי ומיטבי תוך שמירת זכויותיהם. הפתרון ימצא בנקודה המיטבית שבה יכלו הצדדים להגיע אליה אילו ניהלו מו"מ ביניהם בעצמם או באמצעות ב"כ, ללא הרקע לסכסוך שביניהם. מדובר בהליך דיסקרטי בהסכמה שכל צד רשאי לפרוש ממנו בכל שלב אף מבלי לנמק זאת. ההליך עצמו חסוי וסודי ואף צד לא רשאי להסתמך על תוכנו, בבית המשפט אם הסכסוך לא מסתיים בהסכם שפותר את הסכסוך.
 
- הערכה מוקדמת של ההליכים הידועה גם כ E.N.E. (Early Neutral Evaluation) היא שיטה לפתרון סכסוכים בדרכי פשרה שבה הצדדים לסכסוך מתייצבים בפני מומחה בתחום המשפט ומביאים בפניו העובדות והראיות וככל שהתיק כבר נמצא בבית המשפט, את העתק כתבי הטענות והראיות מהתיק והמומחה, שהוא מעריך נטרלי, נותן לצדדים הערכה בלתי מחייבת לגבי סיכוייו של כל צד במשפט. פעמים רבות שיטה זו מביאה פתרון לסוגי תיקים "קשים" שנראים בלתי פתירים.
 
- בוררות הוא הליך המשמש חלופה מהירה, זולה יחסית ודיסקרטית לפתרון סכסוכים בהליך אלטרנטיבי לבית המשפט. מדובר בהליך קצר יחסית בו מסכימים הצדדים מראש בהסכם שביניהם או בדיעבד לאחר שנתגלע הסכסוך או בהסכמה במהלך ההליכים בבית המשפט (הן בבית משפט השלום והן בבית משפט המחוזי), לפתור את הסכסוך אצל בורר בו בוחרים הצדדים בהסכמה. משבחרו הצדדים את זהותו של הבורר הוא ידון בסכסוך בדרך שבה יסכימו הצדדים בהסכם הבוררות ולפי חוק הבוררות תשכ"ח 1968.
 
- בוררות לא כובלת הוא הליך מעין שיפוטי שבו פונים הצדדים לבורר מקצועי, שופט בדימ' לדוגמא, ומציגים בפניו את המחלוקת המשפטית שביניהם, תוך שכל צד מציג את חומר הראיות שלו, עדויות חוות דעת מומחים וכד' והבורר שומע את טענותיהם ונותן את חוות דעתו לפתרון הסכסוך. חוות דעת זו אינה מחייבת את הצדדים והיא בגדר הצעה בלבד ואם מי מהצדדים לא רוצה לקבלה הוא רשאי להמשיך את ההליכים. בבית המשפט.
 
משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, גרוס ושות' הינו משרד מומחה בכל דיני המשפט האזרחי. במשרדנו מחלקת בוררות בעלת ניסיון רב בשנים אשר חזקה כי יש ביכולתה להביא כל סכסוך לידי סיום בצורה הטובה, המהירה והפשוטה ביותר עבור כל הצדדים. פנה אלינו עתה ואנו נפעל במיידי לטובת קידום הליך של בוררות או גישור כנדרש!
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

גישור ובוררות בין רואי חשבון או יועצי מס מסוכסכים

הניסיון מלמד כי גם רואי חשבון ו/או יועצי מס ( להלן – מייצגים), במיוחד כאלה המנהלים פרקטיקה משותפת, מוצאים את עצמם, לא אחת, בסכסוך משפטי. הסכסוך המשפטי יכול להיווצר משורה מגוונת של סיטואציות, אם בין שותפים, אם בין עובדים שכירים בפירמה לבין בעליה, אם בין משרדיי מייצגים העובדים האחד מול השני, אם בהתנהלות מייצגים מול קבלני משנה ועוד.

גישור כאפשרות לפתרון סכסוכים

במשפחה, בעסקים, בחיים - אף אחד לא אוהב סכסוכים. עם זאת, מה לעשות, הם חלק מהחיים - ולעיתים הם בלתי נמנעים. יש מי שבוחר ללכת לבית המשפט, אבל לא פעם בתי המשפט עמוסים מאוד – דבר הגורם לאנשים רבים לבחור בדרך של גישור כאופציה ליישוב מחלוקות. מה זה גישור? מהם יתרונותיו ומתי הוא רלוונטי?

גישור לפתרון סכסוכים בימי קורונה

אנחנו סבורים שבמיוחד בעת הזאת, הן שיקולי יעילות, הן שיקולים משפטיים והן שיקולי סולידריות, מצדיקים שקילה ובחינה רצינית של הצדדים לבצע ניסיונות כנים ליישב את הסכסוך המשפטי באמצעות הפנייתו ובסיועו של מגשר מקצועי ומנוסה.

גישור חובה בהליכים אזרחיים

בשנת 2018, שרת המשפטים איילת שקד, תיקנה את תקנות סדר הדין האזרחי לפיהן, החל מחודש פברואר 2020, בכל תובענה שסכומה או שווי נושאה עולה על 40,000 ₪, תחויב במינוי מגשר לצדדים.

ייעוץ משפטי לתביעות מורכבות

על התייעצות עם שופט בדימוס, בעל 30 שנות ניסיון, אשר שמע וניהל אין ספור משפטים חשבת? השופט בדימוס - יעקב וגנר, עו"ד, אשר שימש כסגן נשיא בית המשפט השלום בחיפה, נמנה על צוות משרדנו.

השופט הבכיר בדימוס יעקב וגנר מצטרף לפירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן , נס, גרוס ושת'

פירמת עורכי הדין DTKG&G מקבלת בברכה את הצטרפותו של השופט וגנר כחלק מהנבחרת המצליחה של המשרד. וגנר הוא אחד מהדמויות המוכרות ביותר בעולם המשפט החיפאי והפך עם השנים לשם דבר ולסמכות משפטית המוכרת ומכובדת על ידי כולם. הצטרפותו של וגנר אל מחלקת ההליכים האלטרנטיביים של המשרד משמחת מאוד, בכך יוכל להנחיל את ניסיונו רב השנים ולהמשיך ולעסוק בעבודה משפטית ובתחומי מומחיותו ולתרום מניסיונו רב השנים. וגנר רואה בהליכים האלטרנטיביים, כמו גישור ובוררות, פתרון לעומס המוטל על בתי המשפט. אנו רואים זכות גדולה וכבוד רב בהצטרפותו של שהשופט בדימוס וגנר אל משרדנו.

כוחה של בוררות, סמכותו של בורר

שוב הוכח מוסד הבוררות כאמצעי יעיל וסופי להכרעת סכסוכים, וכהליך משפטי שאין להקל ראש בחשיבותו, ולכן יש ליחס לו חשיבות דיונית לא פחותה מזו המופנית והנדרשת בבתי המשפט, הן מבחינה מקצועית, והן מבחינת סמכותו, ותוקפו של הליך זה.

הליך גישור ליישוב סכסוכים

גישור הינו הליך אלטרנטיבי לישוב תביעות, כזה המוצע אף פעמים רבות על ידי שופטים (בראותם בטובת בעלי הדין), וזאת על מנת להסיט ו'לנתב' את הדיון המשפטי לאפיקי פשרה והידברות בהסכמה, תוך חסכון ניהול ההליך בערכאה המשפטית.

מתי תינתן בקשת רשות ערעור על החלטת ביהמ"ש הדן בענייני בוררות?

ככלל, פסק בורר מהווה מעשה בית דין בין הצדדים למחלוקת ולאחר אישורו על ידי בית המשפט הוא מהווה פסק דין לכל דבר ועניין. יחד עם זאת לא תמיד הצדדים יהיו מוכנים לקבל את החלטת הבורר, ועל כן צד שירצה להתנגד לפסק יפנה לעילות המנויות בחוק הבוררות על מנת לבטלו.

על נאמנותו של בורר

בית המשפט המחוזי בחיפה סילק תביעה של נושה שטען שהבורר היה חלק מקנוניה של שני הצדדים לבוררות להבריח נכסים ולהתחמק מהחזר החובות וקבע כי אין הבורר חייב חובת נאמנות כלפי צדדים שלישיים.

השיקולים להעברת בורר מתפקידו

בישראל מתנהלים מאות אלפי תיקים בערכאות שונות והעומס על בתי המשפט כבד וכמעט בלתי אפשרי מצב היוצר דיון ארוך וסחבת במרבית התיקים ולכן מוסד הבוררות מהווה דרך אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים במערכת שיפוטית, המתקיימת מחוץ לכותלי בית המשפט.

משרד דורון טיקוצקי בפנייה לשר האוצר: "אמץ הליכי גישור בתיקים מס אזרחיים"

"ישנו צורך אמיתי ומהותי להטמיע תהליך הגישור בתיקי מס אזרחיים, שיביא לקיצור לוחות הזמנים עד לפתרון הסכסוך, מניעת הצטברות ריביות והצמדה, והגברת שיתוף הפעולה בין הגורמים המעורבים" כך כותב במכתבו אל שר האוצר עו''ד אלי דורון, שותף מייסד במשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי, המתמחה בדיני מיסוי ישראלי אזרחי, מיסוי פלילי, ייעוץ מס ומיסוי בינלאומי.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.