משרדנו מטפל בכל תחומי המיסוי הכרוכים והקשורים בעסקת מקרקעין באשר היא, החל מטיפול בענייני מס שבח, מס רכישה, עסקאות רכישה, מכירה או השכרה של מקרקעין מקבלן ומיד שנייה, עסקאות מקרקעין בבנייה עצמית, עסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה, פרויקטים ועסקאות התחדשות עירונית, שינוי מבנה ופירוק, מתן חוות דעת, תכנון מיסויי, ייצוג בפני רשות המיסים וועדות ערר, ניהול דיוני שומה, הגשת השגות, עררים ועוד.  

 

מיסוי מקרקעין, מס שבח ומס רכישה

במשרדנו נבחרת של עורכי דין מומחים למיסוי מקרקעין בעלי ניסיון רב בתחום המיסוי, רו"ח, יועצי מס וכלכלנים, חלקם יוצאי רשות המס, שם ייצגו את רשויות ומנהל מס שבח.

המחלקה מלווה מגוון רחב של לקוחות פרטיים, יזמי נדל"ן, חברות נדל"ן, חברות קבלניות, אגודות שיתופיות וקרנות השקעה במגוון רחב של עסקאות נדל"ן ומעניקה להם ייעוץ משפטי החל משלב תכנון העסקה ותכנון המס, במהלך הגשת הדיווחים לרשויות המס ואף בשלבים מאוחרים בהם עשויה להתעורר בעיה ויוצאת שומה, שיש להשיג עליה או לערר.

יתרה מכך, הואיל ולמשרדנו מחלקת נדל"ן והתחדשות עירונית  מנוסה ומקצועית, נוכל, מעבר לטיפול בסוגיות מס בעסקאות מקרקעין, אף לסייע בליווי העסקה החל משלב ניהול המשא ומתן ואף לערוך את כלל ההסכמים עד להשלמת.

כמו כן, למשרד הידע והניסיון בכל הקשור בהתנהלות אל מול מס שבח ורשויות המס בכלל, דיווח על העסקה לרשויות וטיפול בעסקה לאחר הגשת הדיווח, לרבות ייצוג בדיוני שומה וכן עריכת פריסת מס שבח ככל הנדרש, באמצעות מחלקת יועצי המס שלנו.

 

עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין - ייעוץ משפטי

משרדנו מעניק ליווי וייעוץ מקצועי ויצירתי בתחום מיסוי המקרקעין, באופן המותאם לצרכיו של כל לקוח. כמשרד מומחה מיסוי מקרקעין, אנו מעניקים תכנון מס אופטימלי וייחודי ללקוחותינו בהיבטים מגוונים של תחומי המס.

כמו כן, אנו מחזיקים בניסיון ייחודי בליווי של פרויקטים ועסקאות התחדשות עירונית ומלווים פרויקטים רבים של פינוי-בינוי ותמ"א 38 ובכך ביכולתנו לתרום לניהול העסקה בכללותה, מעבר להיבטי המיסוי.

שירותי המשרד כוללים טיפול בלקוח החל משלב הגדרת מתווה העסקה, תכנון המס ומתן חוות דעת משפטיות בסוגיות המס, חישובי שומות, הגשת דיווחים, ייצוג בהליכים מול רשויות המס, בהליכי שומה, וכן בהליכים מנהליים מול רשויות המס ובדיונים בערכאות השונות בבתי המשפט. במסגרת זו, עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין מייצג אף בערעורים מול בית המשפט העליון.

 

מומחה מיסוי מקרקעין

משרדנו מעניק מגוון רחב של שירותים בתחום מס הכנסה ומיסוי המקרקעין:

 • מיסוי דירות מגורים

 • מיסוי עסקאות קומבינציה

 • מיסוי פרויקטים של התחדשות עירונית מסוג תמ"א ופינוי בינוי

 • ליווי וניסוח ההסכמים, תוך שימת דגש על היבטי המס

 • תכנון מס מקדים

 • הכנת חוות דעת משפטיות בתחום מיסוי המקרקעין

 • קבלת אישורי פרה רולינג מרשויות המס טרם ביצוע העסקה

 • חישובי מס שבח מקרקעין

 • הכנת דיווח מיסוי מקרקעין והגשה לרשויות

 • ייצוג מול רשויות המס וועדות הערר

 • הגשת השגות על שומות מס שבח או מס רכישה

 • הגשת עררים על החלטה בהשגות

 • הגשת ערעורים לבית משפט עליון על החלטות של בית משפט מחוזי ביושבו כועדת הערר

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

העברה של זכויות במקרקעין מיחיד לחברה

העברת זכויות במקרקעין מיחיד לחברה הינה פעולה אשר ניתן לבצעה בפטור ממס, אך יש לבצעה תוך בחינה של עמידה בתנאים הקבועים בסעיף 70. כל הפרטים במאמר>>

מס שבח מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין מטיל את המס על אירוע "מכירה" של זכות במקרקעין או עקב פעולה באיגוד מקרקעין (מכירה או הקצאה של מניות באיגודי מקרקעין), כהגדרתם בחוק מיסוי מקרקעין שמקצתו יובא להלן.

מיסוי הכנסות מהשכרת דירות למגורים בישראל

בעל דירה להשקעה המשכיר את דירתו ידרש לשלם בגינה מס על הכנסתו מדמי שכירות. הדין בישראל מתווה שלושה מסלולי מיסוי על הכנסות משכר דירה אשר הופקו על-ידי יחידים בעלי דירות מגורים אשר משכירים אותן למגורים ליחיד.

מס רכישה על דירה שנהרסה

בית המשפט קבע לאחרונה, כי במידה והכוונה המקורית של הרוכש בעצם רכישת הדירה הייתה בהריסתה, אף שבמועד הרכישה עצמה הדירה עדיין עומדת על תילה, הרי שאין מדובר בכך ברכישה של דירת מגורים המזכה בשיעורי מס רכישה מפחתים אלא ברכישה של זכות מקרקעין. מומלץ להיוועץ בעורך דין מיסוי מקרקעין על מנת להימנע מחובות מס מיותרים.

תיקוני חקיקה של מיסוי מקרקעין בפרויקטים של התחדשות עירונית

חוק ההסדרים לשנים 2023-2024 הביאו למספר תיקונים חשובים בתחום מיסוי המקרקעין המתייחסים לפרויקטים של התחדשות עירונית. במאמר נפרט את התיקונים המרכזיים ואת הדגשים לפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38.

הגשת דיווח כוזב על עסקת מקרקעין

רשות המיסים פרסמה הודעה לעיתונות על חשודים, שפעלו להגשת דיווח כוזב למיסוי מקרקעין לצורך הקטנת נטל תשלום מס השבח ומס הרכישה בעקבות מכירת מקרקעין שביצעו. המקרה מלמד, כי מומלץ תמיד לקבל ייעוץ מקצועי במיסוי מקרקעין בכדי לבחון את אפשרויות המיסוי המתאימות לעסקת המקרקעין שהינכם מתעדים לבצע וכן את זכאותכם להטבות במס שבח ובמס רכישה.

הטבות מס תמ"א 38

אושרה הארכת הטבות המס במסגרת תיקון 99 לחוק מיסוי מקרקעין בגין מכירת זכויות מקרקעין שתמורתה מושפעת מזכויות בנייה לפי תמ"א 38 - עד לחודש מאי 2026. כך גם סעיפי הפטור המאפשרים פטור ממס לבעלי דירות שחתמו מול יזמים על הסכמי תמ"א 38, בהתאם לעמידתם בתנאי הפטור שבסעיפים.

ניהול הליכי שומה לפי חוק מיסוי מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין קובע כיצד מתנהל הליך קביעת השומה על ידי מנהל מיסוי מקרקעין, כיצד ניתן להגיש השגה על השומה, מהו נוהל הגשת ערר על החלטת המנהל בהשגה וכיצד ניתן להגיש ערעור על פסק הדין של ועדת הערר.

הכנסה משכירות - תיקוני חקיקה צפויים

תיקוני החקיקה הצפויים מבשרים טובות ליחידים, המשכירים דירה שבבעלותם ושוכרים דירה אחרת בעצמם (ועבור קשישים – המתגוררים בדיור מוגן), אך גם בשורות טובות פחות למשכירי דירות בפטור ממס.

השכרת דירה בפטור ממס הכנסה

על פי רשות המיסים, החל משנת 2007 כל נישום המקבל פטור על הכנסותיו משכירות נחשב כמי שמנכה את מלוא הפחת האפשרי בתקופת השכירות במסלול הפטור, ולכן פחת זה יתווסף לשווי הדירה בעת מכירתה וכך יביא להגדלת מס השבח המשולם.

חיסכון במס שבח

עסקת נדל"ן הינה עסקה בסכומים משמעותיים וכתוצאה מכך חבות מס השבח עשויה להיות גבוהה מאד. כדאי לדעת, כי לניכוי הפחת משווי הרכישה במכירת דירת מגורים אשר הושכרה אולם אינה דירה יחידה והמוכר אינו זכאי לפטור במכירתה ישנן השלכות משמעותיות על חבות מס השבח.

העברת נכסי מקרקעין מיוצר נאמנות לנאמן חייבת במס

בית המשפט העליון קבע כי, העברת נכסי מקרקעין מיוצר נאמנות לנאמן חייבת במס. במקרים מסוימים, אירוע המס חל כבר במועד ההקניה לנאמן ואינו נדחה למועד מכירת הנכס או חלוקתו לנהנים.

תאונת מס בפרויקט תמ"א 38 מסוג חיזוק

בסוף שנת 2021 פקע תוקפן של הוראות חוק מיסוי המקרקעין המעניקות פטור ממס בגין פרויקט מסוג תמ"א 38, לפי פרק חמישי 5 לחוק. משמע שנכון להיום אין זכאות לפטור ממס בגין מכירת זכויות ליזם במסגרת פרויקט מסוג תמ"א 38.

סוגיות מס בעסקאות מקרקעין

אנו עדים למגמה עולה של ישראלים הבוחרים להשקיע בנדל"ן. בדומה לכל השקעה, חשוב להכיר ולהבין לעומק את השלכות המס האפשריות עוד טרם השקעה בנכסים מסוג זה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.