מאת:

השקעת בנדל"ן ברומניה - איך תדע שאתה מוגן?

השקעה בנדל"ן ברומניה הייתה פופולארית מאוד בתחילת שנות ה-2000. אנשי עסקים קטנים כגדולים וסתם אנשים מהשורה שקסמה להם האפשרות לעשות כסף קל (לכאורה) בנדל"ן הרומני גדשו את הטיסות לבוקרשט וגם את בתי המלון והקזינו בעיר.

רבים מאלו רכשו נדל"ן בצורה שאינה זהירה וכיום, עשור ויותר לאחר מכן הם מתחילים לשלם את המחיר על כך. כך, לאחרונה הגיעו לטיפול משרד עורכי הדין ברומניה שלנו מספר מקרים של ישראלים שרכשו קרקעות ברומניה על סמך מצגים לפיהם הקרקע הולכת להכפיל את שוויה ומעבר לכך. חלק מאותם משקיעים הם אנשים שהשקיעו את מלא חסכונותיהם מתוך אמונה כי המצגים שהוצגו בפניהם אכן נכונים וכי בפועל הם אכן יגדילו את הונם מהותית. ככול שחולפות השנים הם מבינים כי לא כך הם פני הדברים וכי המרחק בין מה שהובטח להם לבין המצב בפועל הוא רב. חלק גדול מאותם ישראלים פונים לישראלים שמכרו להם במקור את הקרקע ומבקשים לקבל הסברים וכדומה או לפחות את הקרן ששולמה על ידם. אבל עתה הם לומדים כי המסמכים עליהם הם חתמו אינם עולים בקנה אחד עם המצגים שהוצגו להם. מהמסמכים עולה דווקא תמונה בעייתית כי אין להם כל זכות לדרוש כסף חזרה ובטח שלא רווחים. הבעיה מחריפה שעה בה הגורמים ששווקו את הקרקעות ברומניה הם אנשים הקרובים לרוכשים, בדר"כ חברים, שכנים, בני משפחה וכדומה – מה שגרם לרוכש להאמין כי הוא לא צריך להיוועץ בשום שלב עם עורך דין לענייני נדל"ן לטובת חתימה על ההסכמים. 

עתה, באמצעות משרדנו – הם פועלים על מנת להוכיח כי המצגים שהוצגו בפניהם שקריים ומשכך כמה זכאותם לפיצוי. כך למשל, שכנעה גברת ממוצא רומני מכר של ביתה ואת חברו הטוב להפקיד בידיה 30,000 אירו לצורך רכישת קרקע ברומניה. המשקיעים הנלהבים קיבלו מהגברת הממולחת נייר בכתב יד עליו כתוב כי היא מאשרת שיקבלה את הסכום עבור רכישת הקרקעות ברומניה. מה שהיא לא סיפרה להם הוא כי אינם יכולים להירשם כבעלים של הקרקע ברומניה שכן אינם אזרחים רומנים. הגברת, ניחשתם נכון, הינה אזרחית רומניה ומשכך רשמה את הקרקע על שמה. אותה גברת ניצלה את המשבר של 2008 כדי לספר לזוג המשקיעים הצעירים סיפורים מסיפורים שונים איך השקעתם ירדה לטימיון. עתה, באמצעות משרדנו פנו הם לבית המשפט בישראל בבקשה לחייב את הגברת להחזיר למשקיעים הצעירים את סכום השקעתם.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.85 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ליווי תושב חוץ המבקש לאתר נדל"ן בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מטפל במגוון רחב של ישראלים הרוכשים נדל"ן בישראל ולמעשה אנו נותנים לתושב הזר את כל "החליפה "המשפטית הנדרשת, החל משלב רכישת הדירה ועד לשלב ניהולה.

שכירות ארוכת טווח מול קצרת טווח (Airbnb)

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); מוטי הופמן, עו"ד

הסוגיות המרכזיות הכרוכות מצד משקיעים בשכירות ארוכת טווח מול שכירות קצרת טווח (Airbnb), ההבדלים, מערך השיקולים וכל מה שחשוב לדעת בנושא.

איתור ורכישה של נדל"ן בבוקרשט

מאת: אלי דורון, עו"ד

איתור ורכישה של דירת מגורים ו/או נדל"ן אחר בבוקרשט שברומניה ע"י עו"ד רומני ועו"ד ישראלי

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.