מאת:


טיפול בענייני מיסוי מקרקעין, מס שבח ומס רכישה

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעברם שמשו כעו"ד של רשויות המס ושל רשויות מיסוי מקרקעין ומס שבח בפרט. במסגרת זו, נרכש על ידינו ניסיון רב בכל הקשור בטיפול בענייני מס שבח, מס רכישה, בטיפול בשומות מס שבח, בתכנוני מס הנוגעים במיזמי ועסקאות נדל"ן ועוד.

 

יוצא כי למשרדנו ניסיון רב בכל הקשור בתכנון עסקאות נדל"ן ברמת המס, כך שנדע לתכנן את העסקה בצורה חוקית המתיישבת עם האינטרסים של הלקוח, תוך מקסום המתאפשר על פי דין. יתרה מזאת, הואיל ולמשרדנו מחלקת נדל"ן, נדע, מעבר לתכנון המס, לערוך את מערך ההסכמים, רכישה, קניה, קומבינציה ועוד, כך שאנו נקדם את העסקה עבורך ולמענה ונאפשר לך להביאה לידי השלמה. כמו כן, למשרד הידע והניסיון בכל הקשור בהתנהלות אל מול מס שבח ורשויות המס בכלל, דיווח על העסקה לרשויות מס שבח וטפול בעסקה מול הרשות לאחר הגשת הדיווח. משרדנו ידע לקדם עבורך כל פעולה נדרשת על מנת שהעסקה אכן תעבור בצורה חוקית וחלקה, ללא חבות מס העולה על זו שדווחה ותוכננה מראש על ידי המוכר, היזם או כל גורם אחר הקשור לעסקה.

 

ייצוג משפטי מקצועי וחכם מול רשויות המס

ניסיון משרדנו מלמד כי בכל מקרה בו רשות מס שבח דורשת מצד לעסקה מס נוסף, יש בנמצא אפשרות להתמודד עם המחלוקת בדרך של השגה ו/או בדרך דומה אחרת ולהביא לידי סיום המחלוקת מבלי להגיע להתדיינות משפטית. רק במקרים חריגים, הבעיה אינה נפתרת בכותלי רשות המס ובאותם מקרים ידע משרדנו לפעול את מול הערכאות בשמך. משרדנו, הבקיא בדיני מיסוי מקרקעין, בחקיקה ובפסיקה העדכנית בתחום המס, ידע לייצג אותך בצורה מקצועית וחכמה את מול רשויות המס ולהביא עבורך את הפתרון האופטימאלי למקרה. כאמור, במשרדנו, עו"ד, כלכלנים ורו"ח אשר להם ניסיון טיפול באלפי תיקים, כך שהידע המצטבר ממונף על ידנו לטובת המקרה הפרטי שלך ולסיומו בדרך הנכונה והראויה ביותר.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.8 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.