משרדנו מורכב עורכי דין, כלכלנים, רו"ח ויועצי מס, יוצאי משרד המשפטים, רשויות מס ועוד, להם התמחות וניסיון ספציפית בניהול מאבקים משפטים מורכבים, בפני בתי המשפט השונים בישראל וזאת במגוון רחב של נושאים ומחלוקות אזרחיות.
 
משרדנו מודע לכך כי ניהול הליך משפטי בפני הערכאות ובתי המשפט השונים מחייב התמחות ספציפית תוך התמקדות בסוג הסכסוך, סוג בית המשפט, אופי הטיעונים המועלים ועוד. משרדנו מודע כי להליך משפטי ובפרט להליך הכולל חקירה של עדים, אין הזדמנות שנייה וכי עד שנחקר על דוכן העדים, אם בחקירה ראשית ואם בחקירה נגדית, לא ייחקר שוב במסגרת אותו הליך בשנית.
יתרה מזאת, משרדנו לוקח בחשבון כי על קביעות עובדתיות של בית המשפט במסגרת פסק דינו – בית המשפט שלערעור נוטה שלא להתערב ומשכך הקביעות העובדתיות של בית המשפט השומע לראשונה את התיק הן קריטיות. כך יוצא שיש לייחס להליך המשפטי חשיבות מכרעת. יש להתייחס להליך המשפטי במשנה זהירות וזאת החל משהשלב המקדמי ביותר, בו נבנית האסטרטגיה המשפטית, אם כחלק מכתב התביעה ואם כקו הגנה וכך גם בשלבים המאוחרים יותר, הכרוכים בתכנון האופן בו יש לחקור את העדים, בניית חקירתם ובנייה מתוחכמת של ההליך. מטרתנו היא להגיע למצב בו, בסופו של יום, תונח בפני בית המשפט התשתית העובדתית המתיישבת עם האסטרטגיה והטיעון אותו נבקש להציג בפני בית המשפט, מה שמחייבת חקירות מתוחכמות, יסודיות ומושכלות.

 
ליטיגציה וניהול הליכים משפטיים אזרחיים בפני בתי המשפט השונים
לטובת הבטחת האמור, יודע משרדנו, המורכב משורה ארוכה של מומחים, להקים בגין כל מקרה צוות משפטנים מומחים, כל אחד מומחה בתחומו וביחד להביא לידי ניהול הליך המגלם את הבקיאות של צוות המומחים, מה שמאפשר מקסום ההליך והוצאה עזה של הצדק אל האור. כאמור, משרדנו מורכב הן מעו"ד והן מרו"ח וכלכלנים, כך שנדע, לדוגמא, לחקור את העדים הרלוונטיים גם בעניינים כלכליים וחשבונאיים, לחקור אותם על הדוחות הכספיים ולהביא לידי חקירה מקצועית ביותר, כזו הדוגלת בדעה כי הניצחון טמון בפרטים הקטנים.
התמחותנו ובקיאותנו בדין המסחרי, דיני עבודה, דיני חוזים, דיני בנקים, דיני חברות, שוק ההון, דיני מס, נדל"ן ועוד, תאפשר לנו להפוך כל אבן ואבן עד למציאת הפתרון, מציאת ה-"ג'וקר", חשיפת העובדות וכיבוש היעד המבוקש. משרדנו ידע לבנות את ההליך בדרך חכמה, כזו אשר תיקח בחשבון את מכלול השיקולים העסקיים, המשפחתיים והאחרים ובהתאם למכלול השקולים נדע אנו להנחות אותך ולנווט עבורך את ההליך, באופן המתיישב עם האינטרסים שלך בלבד, במינימום עלות, מינימום נזק ומקסימות הצלחה. משרדו יודע להיכנס להליך בכל שלב, אם בשלבים הראשונים של הקונפליקט ואם בשלבים מתקדמים שלו.

 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

מידע מקצועי

תביעת מפיץ בלעדי כנגד הספק

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בדיני זיכיונות ומורגל בליווי מזכים ומזוכים בעריכת הסכמי זיכיון, הסכמי הפצה ועוד וכן בטיפול במחלוקות ובמשברים בתחום - לחצו כאן לפרטים.

לקוח לא עומד באשראי לספקים - דרכי פעולה והתמודדות

משרדנו מתמחה בנקיטת פעולות יעילות ומהירות כנגד חייבים ובפעולה בשורה של מישורים במקביל אשר תביא את הלקוח למצב בו עליו לשלם את חובו, גם אם לא היו לו תכניות לעשות כן.

הגנה משפטית לרו"ח ויועצי מס

אנו מטפלים בתביעות כנגד רואי חשבון ויועצי מס, מטפלים בתלונות לוועדות אתיקה כנגד רואי חשבון ו/או יועצי מס ומגנים על מייצגים רבים וזאת במגוון רחב של תחומים, אתיים, אזרחים ופליליים.

פירוק שותפות

משרדנו מתמחה בטיפול וליווי משפטי בכל הקשור במשברים בין שותפים - אנו נדע לעשות הנדרש לטובת מציאת פתרון מהיר ויעיל הלוקח בחשבון את כל השיקולים.

תביעת הוצאת לשון הרע

תביעת הוצאת לשון הרע כנגד מי שהכפיש או פגע בשמך הטוב - אנו נדע לבנות עבורך תביעה, נתמכת בטיעון כלכלי, אשר תרתיע את המפיץ ותגרום לו לחדול ממעשיו והשמצותיו.

לקוח מסרב לשלם - כך תפעל

לקוח גדול "עקץ" אותך ומסרב לשלם? תן לנו לטפל בו - אנו יודעים כיצד לנהוג ומה לעשות מול החייב, מול שותפיו ומשפחתו על מנת להחזיר לך את הכסף במהירות וביעילות.

טיפול משפטי בתביעת הפרת הסכם על ידי רוכש/מוכר עסק

משרדנו מתמחה במתן סיוע וליווי משפטי בתביעות הפרת הסכם על ידי רוכש ו/או מוכר עסק, באמצעות עו"ד ורו"ח המתמחים בתביעות הפרת הסכמי מכר.

נדחתה תביעת מתווך לקבלת דמי תיווך

זכייה למשרדנו - הרמאות אינה משתלמת, כפי שלמד על בשרו בימים האחרונים מתווך נדל"ן מקרית אתא, שבית המשפט דחה את תביעתו לקבלת דמי תיווך מכוח הסכם מזויף, ובשעה שכלל לא היה בעל רישיון תיווך בעל תוקף.

עו"ד תביעות כספיות

משרדנו מתמחה במתן הגנה משפטית יצירתית ומנצחת מפני תביעות כספיות כנגד נתבעים, בסיוע צוות עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים בעלי ניסיון רב בתחום.

תביעות פינוי ותביעות כספיות כנגד דיירים

משרדנו מומחה בייצוג בעלי נכסים ודירות בהתנהלות מול דיירים שוכרים אשר מפרים הסכם שכירות, פוגעים בנכס, לא משלמים שכר דירה או תשלומים שוטפים אחרים וכו'.

התערבות ערכאת ערעור בפסיקת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד

בית המשפט העליון קיבל את עמדת המשיבים והמערערים שכנגד, אשר יוצגו על ידי עו"ד אסף גרשגורן ממשרדנו וקבע כי בית המשפט המחוזי בנצרת שגה כאשר לא פסק לטובת המשיבים והמערערים שכנגד שכר טרחת עו"ד, והסתפק בפסיקת הוצאות משפט. מדובר בצעד חריג, שכן ערכאת הערעור אינה נוטה להתערב בפסיקת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד, אשר מסורות באופן בלעדי לשיקול דעת הערכאה הדיונית.

תביעה כספית נגד חברות במצוקה כלכלית

למשרדנו ניסיון רב בכל הקשור בטיפול בלקוחות החייבים לך, הספק, כספים גדולים - משרדנו יידע להציע לך הספק כיצד לפעול משפטית וזאת במטרה להבטיח שיפור העמדות משפטיות אם לטובת גבייה מידית ואם לטובת שיפור עמדות למקרה בו העסק יקרוס.

השבה הדדית במקרה של הסכם בלתי חוקי

ביום 31.1.2019 קיבל בית המשפט המחוזי, באופן חלקי, ערעור על פסק דינו של בית המשפט השלום שעניינו הלוואה העומדת בניגוד להוראות חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות וקבע כי גם במקרה בו ההסכם נוגד את הוראות החוק, אין לדחות את התביעה, אלא לבצע השבה הדדית (ע״א 31360-03-18 אסרף ואח' נ' שעתל ואח׳).

תביעה לרשלנות מקצועית נגד רו"ח ועו"ד נדחתה

בית המשפט המחוזי מרכז דחה תביעה לרשלנות מקצועית שהגישה חברת "שאנקול לשיווק (1937) בע"מ" (להלן: "התובעת") כנגד שותפות עורכי הדין "ש' הורוביץ ושות'" (להלן: "הנתבעת 2") וכנגד שותפות רואי החשבון "KPMG סומך חייקין" (להלן: "הנתבעת 1"). (ת"א 18337-08-10 שאנקול לשיווק (1937) בע"מ נ' סומך חייקין ואח'), מחמת התיישנות.

אתיקה מקצועית של לשכת רו"ח

משרדנו מתמחה במתן ייצוג משפטי מיוחד לרואי חשבון בענייני אתיקה מקצועית וכללי אתיקה או במקרים של בעיות משמעת מצד רואה חשבון - לחצו כאן לפרטים מלאים בנושא.

ייצוג מול בנקים המסרבים להפקיד מזומנים בחשבון הלקוח

קורה לא אחת שישראלים מחזיקים כספים במזומן בביתם - אלה צוברים מזומנים בבית עד לנקודת זמן בה הם מחליטים להפקיד את הכסף המזומן בבנק, אלא שאז הבנק מסרב לקבל את ההפקדה בשל חשש להלבנת הון ו/או לביצוע עבירות או חריגה מנהלים הקבועים בדין או ע"פ נהלים של בנק ישראל.

תביעות רשלנות ותביעות כספיות נגד רו"ח

ליווי משפטי והגנה משפטית לרו"ח אשר נתבעו בתביעות כספיות ו/או בתביעה בטענה לרשלנות מקצועית, באמצעות עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, משרד המשפטים ועוד.

הגשת תביעות כספיות מורכבות

משרדנו יודע לקבל לטיפולו מחלוקות מורכבות, לנתח אותן עובדתית, משפטית וחשבונאית, לצלול לעובדות, להפוך כל אבן, לתשאל ולתחקר ובהישען על כל אלה לבנות אסטרטגיה מנצחת, כזו אשר תמקסם את היכולת של לקוח משרדנו לקבל את המגיע לו, במינימום זמן ובמינימום עלות.

ייצוג בתביעה משפטית בארה"ב

קבלת זימון להליך משפטי יכולה להיות לא צפויה ולא נעימה במיוחד כהליך משפטי במדינה זרה. ללא קשר לסוג התביעה, לאחר פתיחת הליך משפטי, יש דברים שחייבים להיעשות במהרה, שמא, הזכות להתגונן לא תפגע.

ניהול מאבק משפטי/כלכלי נגד רמאים, נוכלים וגנבים

משרדנו יודע לפעול, אם עצמאית ו/או בשילוב חוקרים כלכליים ו/או גורמים אחרים, לטובת חשיפת שחיתויות ו/או תרמיות ולטובת תביעת אותם גורמים אשר גנבו, רימו והסבו את הנזק.

תביעות כספיות לתשלום עמלות ו/או דמי תיווך

משרדנו מתמחה בתביעות מסוג זה וידע לפעול בשמך, ללא דופי ובכל המרץ הנדרש לטובת כיבוש היעד והבאת עמלתך ו/או דמי התיווך עליהם סכמת, כל הפרטים כאן.

22615-04-13 ביממד בע"מ נ' אדקו טכנולוגיות 1993 ואח'

בית המשפט המחוזי קיבל תביעה על הפרת הסכם וקבע פיצוי בסך 1,145,799 ₪ לטובת חברת "ביממד בע"מ" שיוצגה ע"י עורך הדין אסף גרשגורן מפירמת עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן ועמית גרוס.

חבילת ייצוג משפטי לסוכני ביטוח, תאגידי ביטוח

ענף הביטוח הינו ענף מורכב, תחרותי ומתוחכם המצריך התנהלות מסועפת, אם ברמות העסקיות, השיווקיות והמקצועיות ואם במישורים הרגולטוריים הכוללים נהלי הכרת לקוח, מגבלות המפקח על הביטוח, הנחיות משתנות, הוראות ביצוע ועוד אין ספור פרמטרים רגולטוריים בהם חובה לדבוק.

זיכרון דברים - אימתי יחייב את הצדדים?

בית משפט השלום בתל אביב דחה ביום 2/3/17 המרצת פתיחה למתן פסק דין הצהרתי הקובע כי "זיכרון דברים" למכירת עסק מהווה חוזה מחייב ה"פ 04-06-16 אדרעי נ' סצ'קוב).

תביעה כספית כנגד חברה שסירבה לשלם לקבלן המשנה ואף העלימה את המכולה ששימשה כמשרדו

קבלן בנייה וקונסטרוקציה מאזור ואדי ערה אשר שימש כקבלן משנה של חברה אחרת לצורך בניית מחסנים שונים במנפטה, תובע את החברה ששכרה את שירותיו בגין אי תשלום שכרו.

חברת כוח אדם חויבה בהשבת כספים ללקוח לאחר שחייבה שלא כדין

התובעת, מפעילה מעון לפעוטות. הנתבעת פועלת בתחום ההשמה וכוח אדם ומעבירה ללקוח קורות חיים של עובדים רלוונטיים. ביום 19.8.10 מילאה התובעת טופס הרשמה לשירותי כוח האדם אצל הנתבעת בעלות חודשית של 811 ₪. על פי טופס ההרשמה, התשלום המינימאלי הינו חודש ימים ו/או קבלת 500 קו"ח, המנוי מתחדש מדי חודש או בסיום מכסת קו"ח. בכדי להפסיק את התקשרות עם הנתבעת, יש להודיע בכתב לחברה עד 48 שעות לפני סיום תקופת המנוי.

הוראת שעה לעניין חלוקת דיבידנד לבעל מניות מהותי עד ליום 30.9.17

בכדי להתמודד עם תכנוני מס המהווים ניצול לרעה של שיטת המיסוי הדו שלבי החלה על חברות הנמנעות מחלוקת דיבידנדים ותשלומי מס בגינם, נקבעה במסגרת חוק ההתייעלות הוראת שעה לפיה למשך תקופה קצובה מראש החל מיום 1.1.2017 ועד ליום 30.9.2017 יחול שיעור מס מופחת בשיעור של 25% על דיבידנד בידי בעל מניות מהותי (מי שמחזיק ב – 10% או יותר ממניות החברה מחלקת הדיבידנד) שמקורו ברווחים צבורים בידי החברה עד ליום 31.12.2016.

"איום סתם" - אינו בגדר הוצאת לשון הרע

אימתי ייחשבו קללה וגידוף כ "לשון הרע"? באילו נסיבות תחשבנה מילות גידוף כאיומים, ובאילו נסיבות איום יכנס בגדרי "לשון הרע" בניגוד ל "איום סתם"?

קבלת תובענה לסילוק יד כנגד עריית חיפה: אין חשיבות לסיבות אשר מנעו מהעירייה את הסדרת הזכויות בשטח השנוי במחלוקת

על פי תוכנית חפ/423 וחפ/61 חלות על בעלי נכסים מסוימים בחיפה החובה לסלול מדרכה על חשבונם, במידה ובקומת הקרקע של הנכס שבבעלותם מתנהלים עסקים.

בית המשפט בישראל ידון בתביעה כנגד נציגת הרץ בישראל וכנגד הרץ עצמה, חרף תניית שיפוט שהוכרזה כמקפחת

התובע שכר רכב מאת חברת הרץ גלובל (שהנה חברה זרה) וזאת באמצעות הנתבעת 1 - חברת קשר רנט א קאר, שהנה חברה ישראלית. כל זאת לשם שמוש בכלי הרכב במהלך חופשה משפחתית ביוון. במהלך החופשה נתגלתה תקלה באחד הרכבים במהלך נסיעה. התובע פנה בשעות הבוקר לנציג על מנת לקבל רכב חלופי, אשר סופק לו רק בשעות אחר הצהריים באותו היום ומכאן התביעה שהוגשה.

התקבלה עתירתה של חברה שנפסלה מהשתתפות במכרז רכבת ישראל לבניית סימולטורים, תוך מתן פרשנות מרחיבה לדרישת תנאי סף

העותרת, חברת בגירה מערכות בע"מ, השתתפה במכרז של רכבת ישראל ונפסלה בטענה כי אינה עומדת בתנאי סף המכרז. לטענת העותרת יש לקבוע כי עומדת בתנאי סף המכרז שהציבה רכבת ישראל בנוגע לשירותי הקמה, הפעלה הדרכה ותחזוקה של מערכת הסימולטורים ברכבת ישראל וכי יש לבטל את ההחלטה כי איננה עומדת בתנאים ולהתייחס אליה כמתחרה שיוונית כיתר ההצעות שבמכרז. עוד מבקשת העותרת צו מניעה על מנת שלא יוכרזו הזוכים במכרז עד שלא יקבע מעמדה במכרז הנ"ל.

ביהמ"ש המחוזי קבע כי חברה ששימשה כמתווכת בעסקה למכירת סחורה הינה בעלת הסחורה ועל כן אין לראותה כמי שנתנה שירותים בקשר עם מכירת הסחורה בישראל

שופטת בית משפט מחוזי חיפה, אורית וינשטיין, ביטלה שומת מע"מ עסקאות שהוציא ממונה אזורי מע"מ חיפה לחברת פ.נ אטאס בע"מ בקשר עם 216 טון חמאה שיובאו לארץ ונמכרו על ידה, ושהיו מיועדים תחילה להגיע לרוסיה בהתאם להזמנת חברה רוסית, אלא שבשל רגולציות שמנעו כניסת החמאה לרוסיה הגיעו בסופו של דבר לישראל ונמכרו על ידי החברה המערערת.

נתקבלה תביעת לשון הרע בגין פרסום כוזב בעיתונות

בית המשפט לתביעות קטנות קיבל תביעת לשון הרע כנגד "ידיעות אינטרנט" ומערכת התרבות והבידור של אתר YNET. התובע, ישראל שי, הינו בעלים של חברה העוסקת בייעוץ בטחוני, ובעבר כיהן כמפקד היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, ופרש מתפקיד זה בשנת 1994.

התקבלה תביעה כי רשויות מקומיות יוכלו להתקשר אחת עם השנייה ללא מכרז רק עד לתאריך 1.6.17

בפסק דין שניתן ביום 16.6.16 עלתה השאלה האם עיריית קריית אונו רשאית הייתה להתקשר בחוזה עם איגוד ערים דן על מנת שזה יטפל עבורה באשפה? כדי לענות על סוגיה זו, נדרש ביהמ"ש לבחון שורה של סוגיות בעלות אופי כללי יותר: האם רשות מקומית רשאית להתקשר עם איגוד ערים שהיא אינה חברה בו בחוזה להספקת שירותים כנגד תשלום? האם יש צורך במכרז?.

תביעת לשון הרע בגין גידופים באירוע ספורט

בית משפט השלום, בת"א 26685-01-14, קיבל תביעת לשון הרע הנוגעת לאירועים שהתרחשו במסגרת אירוע ספורט. הנתבע הינו שחקן טניס מצטיין, המשחק בנבחרת ישראל לטניס נכים ומאמן במקצועו. באירוע האמור שיחק הנתבע כנגד שחקן יריב, אשר תודרך על ידי התובע - מדריך טניס שולחן.

מחלקה חדשה לניהול משברים במשפט ורגולציה

משרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים &SRFF, אחד המשרדים המובילים כיום בארץ עם שלוחות בחו"ל ממשיך להתרחב: פותח בימים אלה מחלקה חדשה לניהול משברים במשפט ורגולציה. בראש המחלקה החדשה יעמוד עו"ד גיל סלומון מי שכיהן כמנכ"ל לשכת עורכי הדין בישראל ,כיהן כיועץ תקשורת של שני שרי משפטים לשעבר דניאל פרידמן ויעקב נאמן , בעלים לשעבר של חברה שעסקה בייעוץ תקשורתי ומנחה תוכנית בנושא חקיקה ומשפט בערוץ הכנסת. עו"ד סלומון רס״ן במילואים ביחידה קרבית ויוצא היחידה לאבטחת אישים בשב"כ.

תביעות נדלן בחיפה

על רקע חג הפסח הקרב ובא והעלייה בביקושים לקבלני שיפוצים בדירות מגורים הוגשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה המשקפת בעיות שכיחות בפניהן עומדים, לעיתים, קבלני שיפוצים עקב סכסוך עם לקוחותיהם. במקרה זה, הגיש קבלן שיפוצים מאזור חיפה תביעה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עורך דין, ממשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן וגרוס, לאכיפת החוזה שנחתם בינו לבין לקוחותיו מרחוב חרוב בחיפה לאחר שאלה התחמקו מתשלום מלוא עלות השיפוץ, ושילמו רק סכום קטן ממנה.

בית משפט השלום באשדוד דחה את רובה המכריע של תביעתה רשלנות מקצועית בסך של 1.2 מיליון ₪ שהגישה תושבת אשדוד נגד עורך דין מקומי וחייב אותו לשלם חלק קטן

לאחרונה דן בית משפט השלום באשדוד בתביעה לא שגרתית של תושבת אשדוד שהוגשה כנגד עורך דין בגין רשלנות מקצועית בייצוגה בהליכי ערעור מס לביטול שומות מס שנקבעו לה על ידי פקיד שומה.

צוואה היוצרת מחלוקת בין היורשים ומקורה בפרשנות: כיצד לפרשה נכון?

סעיף 54 לחוק הירושה קובע כי צוואה מתפרשת על פי אומד דעתו של המצווה. זוהי פרשנות על פי התכלית הסובייקטיבית. ייתכנו מקרים בהם נוצר פער בין המובן של הצוואה לבין רצונו של המצווה, למשל, אם המפרש יפנה רק ללשון הצוואה מבלי לתת משקל לנסיבות בעת כתיבתה, מה שאינו משקף את אומד דעתו הסובייקטיבית של המצווה.

נדחתה תביעת רו"ח לקבלת שכר טרחה נוסף ותגמולים החורגים מהמוסכם

בפסק דין שניתן בתאריך 03.09.2015 דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב (כבוד השופט פרגו) בת"א 30744-03-11 את תביעתו של רואה חשבון לעניין תשלום נוסף מצד הנתבע, איש עסקים, עבור שירותיו. הנתבע יוצג ע"י משרד עו"ד דורון-טיקוצקי-צדרבוים ושות'.

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה עתירה להכריז על העותרת כזוכה במכרז לפיתוח עבודות אזור פיתוח תעסוקה באזור המחצבה בנשר בהיקף 16 מיליון שקל בשל אי עמידה בתנאי

השופט אלכס קיסרי מבית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים החליט לדחות את עתירת חברת קבלני העפר אברהם יצחק בע"מ וקבע כי אין מקום לשנות את החלטת ועדת המכרזים אשר פסלה את הצעת העותרת, על אף היותה ההצעה הזולה, מאחר ולהצעתה לא צורף אישור חתום על ידי חברת הביטוח כנדרש בתנאי הסף של המכרז.

בית המשפט העליון קבע פעם נוספת: בית המשפט לערעור אינו מתערב בממצאים עובדתיים

לאחרונה הגיעה לפתחו של בית המשפט העליון בקשת רשות ערעור (רע"פ 4150/15 גד בר כוכבא נ' מדינת ישראל) על פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד אשר במסגרתו נדחה ערעורו של המבקש על פסק דינו של בית משפט השלום לתעבורה.

בית המשפט דחה תביעה לביטול חוזה וקבע:"אין מקום לטענת התובעת כי לא ידעה על מה חתמה"

העיקרון המנחה בדיני החוזים הוא שככלל הסכמים יש לכבד. אהרון ברק, נשיא בית המשפט העליון בדימוס, עמד על חשיבות העיקרון של כיבוד חוזים ואכיפתם בקובעו: "דיני החוזים לא באו אך להגביר היעילות הכלכלית. הם באו לאפשר חיי חברה תקינים.

ביהמ"ש ביטל כתב אישום שהוגש כנגד בעל מכון כושר שהפעיל את עסקו ללא רישיון

התאם לחוק רישוי עסקים התשכ"ח – 1968, כל עסק המופיע בצו רישוי עסקים חייב ברישיון עסק לצורך הפעלתו, זאת על מנת להבטיח כי העסק פועל על פי הוראות החוק והתקנות, וכי בעל העסק המעוניין להפעילו נקט בכל האמצעים הנדרשים לשמירה על טובת הציבור העתיד לפקוד את עסקו.

ת"א 23448-06-13 טוקאן נ' ריטבלט ואח'

פסיקת בית משפט השלום בחיפה מבהירה פעם נוספת כמה חשוב לוודא שהסכם פשרה מהווה סיום סופי של כל המחלוקות בין הצדדים, אחרת עשויים הצדדים למצוא את עצמם בהליכים משפטיים בלתי פוסקים.

ביהמ"ש המחוזי: אף שהתקיים מאורע שנקבע במקור כתנאי מפסיק, ההסכם איננו בטל

רבות נדונה בפסיקה סוגיית ביטולו של חוזה המותנה בתנאי שבהתקיימותו תוך תקופת זמן החוזה בטל. ההלכה הקובעת לעניין זה היא הלכת מפעלי ברוך שמיר (א"ע 464/81 מפעלי ברוך שמיר חברה לבנין ולהשקעות בע"מ נ' הוך, פ"ד לז(3) 393, 416 (1983)), לפיה צדדים לחוזה רשאים להאריך מדי פעם בפעם את תקופת הזמן להתקיימותו של התנאי המפסיק, משהוארכה תקופת הזמן, ניתן בהודעה מראש לחדש את המועד לתנאי המפסיק, ומשהתרחש התנאי יפוג החוזה.

בית המשפט המחוזי: "לא התקיימו התנאים לטענת כפיה המצדיקים ביטול הסכם מכר"

סעיף 17(א) לחוק החוזים (חלק כללי) קובע את זכותו של צד לבטל חוזה שנכרת בכפייה, וכלשון הסעיף: "מי שהתקשר בחוזה עקב כפיה שכפה עליו הצד השני או אחר מטעמו, בכוח או באיום, רשאי לבטל את החוזה".

גילוי חומר החקירה בהליך הפלילי

סוגיית גילוי חומר החקירה בהליכים פליליים והשאלה אילו חומרים נכללים במסגרת החומר אשר על התביעה להעביר לעיונו של נאשם בהליך פלילי, היא אחת הסוגיות שנדונו עד דק בערכאות השיפוטיות השונות. ההלכה המנחה בסוגיה זו יצאה תחת ידי בית המשפט העליון זה מכבר וקבעה כי יש להעניק למונח "חומר חקירה" פרשנות רחבה. השאלה המתבקשת בנסיבות העניין – מהי אותה פרשנות מרחיבה, מעולם לא קיבלה תשובה חד משמעית, ונראה כי סוגיה זו מוכרעת תמיד לגופו של המקרה.

עקרון אחדות הענישה

בפס"ד ע"פ 8355/13 פלוני נגד מדינת ישראל נדרש בית המשפט לשאלה האם עקרון אחדות הענישה צריך לחול במקרה בו מתקיימות לשני נאשמים נסיבות עובדתיות זהות.

טיפול בניזוקי מבצע צוק איתן

למשרדנו היכולת המוכחת לטפל בהצלחה בעסקים המוצאים את עצמם עתה נדרשים להשיב לרשויות המס כספים, מתוך המקדמות אותם הם קיבלו בעבר ממשרדי מס רכוש, אם בהישען על תביעתם ע"פ המסלול הירוק ואם בהישען על תביעתם ע"פ המסלול האדום.

כשנה לאחר ההחלטה על הקפאת הליכים, אישר בית המשפט המחוזי בחיפה הסדר נושים לבית הדפוס המוביל מחיפה והצפון, שני משקיעים חדשים ייכנסו לחברה

כשנה לאחר ההחלטה על הקפאת הליכים, אישר בית המשפט המחוזי בחיפה הסדר נושים לבית הדפוס המוביל מחיפה והצפון, רחש דפוס, להם לקוחות כמו ישקר, ידיעות אחרונות. שני משקיעים חדשים ייכנסו לחברה ובכך נמנע הליך פיטורין של עשרות עובדים

הזכות לפרטיות ופגיעה בה ע"י בן/בת זוג - ללא הסכמה

הדין הישראלי, האזרחי כמו גם הפלילי, מעגן את הזכות לפרטיות באופן מפורש בזכויות המנויות בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ואף מגדיר כי פגיעה בזכות הזו (המוגדרת בחוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 (להלן: "חוק הגנת הפרטיות")) עולה כדי עוולה אזרחית ועבירה פלילית גם יחד.

בית המשפט: יש לשמור מסמכים להוכחת טיב הסחורה המיובאת

בית משפט השלום בבאר שבע דחה את תביעתה של יבואנית עגלים להשבת כספי המסים שנדרשה לשלם עקב שינוי סיווג בדיעבד של של עגלות שייבאה.

חוזה ההפצה הופר הבלעדיות בוטלה

חברת שאוב לורנץ (להלן: "המפיצה") הנה יבואנית ומשווקת ישראלית אשר התקשרה עם חברה טורקית (להלן: "הספק הטורקי") בחוזה הפצה של תנורי בישול ואפיה. לטענתה, במסגרת החוזה ניתנה לה זכות בלעדיות בהפצת המוצרים בתחומי ישראל והרשות הפלסטינית, וזכות זו הופרה על ידי הספק הטורקי.

היתר המצאה בדלת האחורית

בית משפט השלום תל אביב, כבוד השופטת נועה גרוסמן (סגנית הנשיאה) קיבלה את בקשותיה של חברה אמריקאית זרה והורה על מחיקת התביעה כנגדה משיקולים של פורום לא נאות:

על חשיבות ההבדלים בין משלח-מתאם למשלח-מוביל

לאחרונה ניתן פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה בת"א 8696-04-09 (פוליאקספורטן בע"מ נ' IMPER ITALIA A S.P.A ואח' מיום 7/5/14). במסגרת הליך זה, נבחנה תביעה של יבואנית ישראלית, כנגד המשלחות אשר טיפלו בשילוח הימי של המטען שיבאה. לטענת היבואנית, המטען הגיע באיחור ובשל כך נגרם לה נזק.

האם יכול חוזה קונסיגנציה להכיל בתוכו תניית מחיר מינימום?

לאחרונה, ניתן פסק דינו של בית משפט השלום בכפר-סבא, מפי כבוד סגנית הנשיאה השופטת קרלינסקי בת"א 17959-09-11 fruit company נ' פירות המושב (בן יוסף) בע"מ ואח' (ניתן ביום 11.4.14), הדן בין היתר בשאלה– האם יכול חוזה קונסיגנציה להכיל בתוכו תניית מחיר מינימום, או שעצם היות החוזה חוזה קונסיגנציה - פוסלת מלכתחילה אפשרות שכזו.

ביהמ"ש העליון- קיזוז הפסד הון בעקבות מחילת חוב של בעל מניות יחיד הינו עסקה מלאכותית

לאחרונה ניתן פסק דין בו בית המשפט העליון קבע כי מחילת חוב של בעל מניות יחיד (להלן: "המערער") נחשבה כ"עסקה מלאכותית" ובכך דחה את ערעורו על פסק דין שניתן בביהמ"ש המחוזי בתל אביב. המחלוקת נשוא הדיון נסבה סביב השאלה האם קיזוז הפסד הון בנסיבות שבהן מוחל בעל מניות על חובה של חברה שבבעלותו המלאה כלפיו, מצביע על כך שמדובר בעסקה מלאכותית, אשר כל מטרתה היא הפחתת מס בלתי נאותה או שמא מדובר בקיזוז הפסד הון לגיטימי?

ליבוביץ נ' פקיד שומה - חוות דעת שווי מוניטין

לאחרונה דן בית המשפט העליון (רע"א 777/14 ליבוביץ נ' פקיד שומה) בבקשת ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב (השופט מ' אלטוביה), בגדרה נדחתה בקשת המבקשים להגיש חוות דעת מומחה ביחס לשווי מוניטין.

שליטה וניהול לעניין קביעת תושבות חברה (בעקבות פרשת ינקו)

במסגרת פסק דין שניתן לאחרונה ע"י כבוד השופט אלטוביה מגן מביהמ"ש המחוזי בתל-אביב בעניין ע"מ (ת"א) 1090-06 ינקו וייס אחזקות 1996 בע"מ נ' פקיד שומה חולון (להלן: "פרשת ינקו"), נדונו בהרחבה המונחים "שליטה וניהול" הקרדינאליים לקביעת מקום תושבותה של חברה הפועלת מחוץ לגבולות ישראל אשר בעלי מניותיה הנם תושבי ישראל.

בית המשפט המחוזי מרכז בביקורת נוקבת כנגד חברות התעופה

בהחלטה חריגה בחומרתה, דחה כבוד השופט פרופ' עופר גרוסקופף מבית המשפט המחוזי מרכז את הבקשות לדחייה על הסף שהגישו חברות התעופה אל על, בריטיש איירווייס, לופטהנזה, וסוויס אייר, בבקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגדן (ת"צ(מרכז) 10538-02-13). במסגרת הבקשה לאישור התובענה כייצוגית, נטען כי ארבעת חברות התעופה הללו היו חלק מקרטל עולמי שפעל בין השנים 2000-2006, תיאמו ביניהן מחירים והימנעות מהנחות, והחליפו מידע על רווחים ומחירים.

חילוט ערבות

בתאריך 7.1.2014, בהחלטה מקיפה ומפורטת, ביהמ"ש העליון בהרכב השופטים גו'בראן, עמית ושהם הפך החלטה של ביהמ"ש לעניינים מינהליים בתל אביב וקיבל את ערעורה של חברת רחמני ד.א. עבודות עפר בע"מ (להלן: ""החברה" או "המערערת") והורה לרשות שדות התעופה להשיב לרחמני סכום של 1,000,000 ₪ שחולט על ידי רשות שדות התעופה (להלן:" הרשות") מתוך ערבות בנקאית אוטונומית שניתנה על ידי רחמני בצירוף להצעתה במכרז שהוציאה הרשות שדות התעופה לשדרוג מסלולים בנמל התעופה בן-גוריון, וזאת בשל שימוש בלתי סביר בתקנה 16ב(ב)(1) לתקנות חובת המכרזים ובפרט לעניין זכות הטיעון המצויה בתוכו.

רשלנות מקצועית רו"ח

בישראל קיימים עסקים רבים המשתמשים ברואי חשבון הן לצורך הגשת דוחות לרשויות המס והן לצורך ייעוץ, ניתוח כלכלי ועריכת דוחות חשבונאיים. פעילות זו חושפת את רואי החשבון לא אחת, לתביעות נזיקין בגין רשלנות מקצועית. אנשי עסקים שביצעו השקעה כושלת או שחויבו בתשלומים נוספים על ידי רשויות המס, מאשימים את רואה החשבון שערך עבורם את הדוחות הרלוונטיים ומגישים כנגדו תביעה לבית המשפט.

חתימה אלקטרונית

כיצד מוגדרת חתימה אלקטרונית מאובטחת על פי החוק, מה היא מאפשרת לנו כיום, מהם היתרונות המרכזיים שלה והאם היא בטוחה יותר מחתימה רגילה?

הפרשה שהפרה את ההרמוניה בבית

תביעה בסך 700,000 ₪ הוגשה בבית משפט השלום בתל אביב נגד רשת החנויות הרמוניה לבית על ידי אחד מזכייניה, חב' עמיר רותם שיווק ומכירה בע"מ.

גניבת עין

בפס"ד דקסון נ' אגיס ואח' שניתן בביהמ"ש המחוזי בת"א, בתאריך 3.6.12 קובע השופט שהתובעת חב' דקסון לא הוכיחה את יסודות העוולה של גניבת עין או את העילה של עשיית עושר ולא במשפט. השופט דוחה את התביעה ומטיל על התובעת לשלם לנתבעות הוצאות משפט בסך 50,000 ₪ ושכ"ט בסך 150,000 ש"ח.

בית המשפט ברומניה דחה תביעות אישיות במאות אלפי אירו נגד אנשי עסקים ישראלים

בית המשפט ברומניה דחה בשני תיקים שונים תביעות של אחד מהבנקים הגדולים במדינה להטיל אחריות אישית על בעלי מניות ובעלי תפקידים בחברות רומניות הנשלטות ע"י משקיעים ישראלים. תחילתו של הסיפור בהשקעה של אנשי עסקים ישראלים ברומניה ולקיחת הלוואה מהבנק בסכומים של מאות אלפי אירו לצורך רכישת קרקעות והקמת פרויקטים ברומניה.

בית המשפט המחוזי הורה על שחרור כספים שנתפסו לשם חילוט לשם שמירה על מקור פרנסתן של עשרות משפחות

ביום 19.8.12 הורה בית המשפט המחוזי בבאר שבע, מפי כב' השופט חזק, במסגרת צ"א 19822/07/12, מדינת ישראל נ' קנרש ואח', על שחרורם של 1.8 מיליון ₪ ₪ לחברות אוסקר אברהם בע"מ ואוסקר אנרגיה בע"מ המואשמות בביצוע עבירות מס והלבנת הון בהיקפי ענק.

הסכמי סחר - ישראל בעולם

ישראל, בהיותה שוק של כלכלה חופשית, חותרת להסכמי סחר רבים ככל האפשר - להלן רשימה של הסכמי אס"ח (איזור סחר חופשי) עליהם מדינת ישראל חתמה לאורך השנים.

אושר בקריאה ראשונה: הסוף להתחייבויות במכוני הכושר לתקופה קצובה

הכנסת אישרה בתאריך 19.6.12 בקריאה ראשונה את הצעת חוק הגנת הצרכן (תיקון מס' 36) (ביטול עסקה לתקופה קצובה), התשע"ב-2012.

תרגיל העוקץ בסביון בין בתי השקעות פרטיים לקרנות צבאים

אחת העובדות המפתיעות בתחום הונאה בהשקעות, היא העובדה הפשוטה שכל אחד יכול להיות קורבן למעשי הונאה (כן...גם אתה קורא יקר ...). למרות שהקורא עשוי לחשוב שרק אוכלוסיה חלשה כמו אלמנות, גמלאים וכן שכירים בעלי הכנסה נמוכה הם מטרה להונאה, הרי שהנוכלים במאובחן מסקטורים אחרים לא נוטים להפלות לרעה גם אנשים בעלי "פרופיל" שונה, כגון: ספורטאים, מנהלי עסקים מצליחים, עורכי דין ובעלי מקצועות חופשיים, מנהיגים פוליטיים, רופאים ואפילו כלכלנים.

הסדר טיעון – אימתי בית המשפט העליון בשבתו כבית דין גבוה לצדק מתערב?

סוגית הסדרי הטיעון העסיקה את בית המשפט במספר לא מבוטל של מקרים, לא מעט פסיקות ניתנו ודעות שונות הובעו בעניין. נוכח חשיבותה הקרדינאלית של סוגיה זו במשפט הישראלי להלן אנו מבקשים לעמוד על השיקולים הראויים שישקלו על ידי שופטי בית המשפט בשבתו כבית משפט גבוה לצדק בעת בואו להכריע בשאלה, אם ישנו צורך מתבקש מהמקרה העומד בפניו לביקורת שיפוטית או לחילופין הימנעות מהתערבות ?

חברי אגודת המים זכו לתשלומי מס מופחתים

ההתעקשות משתלמת. זאת למדו על בשרם חברי אגודה שיתופית לאספקת מים בשני כפרים באזור המשולש, אשר נאבקו מול רשויות המס עד שהתקבלה בקשתם לתשלומי מס מופחתים.

אבחנה בין סעד הצהרתי לאופרטיבי לקביעת אגרה

הנתבעת, חברת השוק הסיטונאי, חברה פרטית שנכסיה הם זכויות במקרקעין, עותרת למחיקת התביעה על הסף בשל אי תשלום אגרה המתאימה לסעדים אותם דורשים התובעים ולחלופין להורות לתובעים לשלם את האגרה בהתאם לשוויה הכספי.

האם רו"ח/עו"ד רשאי לייצג לקוח בשני "הכובעים"?

כללי ההתנהגות המקצועית של לשכת רואי החשבון בישראל מפורטים בתקנה 60 לתקנון ההתאגדות של לשכת רואי חשבון בישראל. הכללים נועדו להבטיח את מקומו הראוי של מקצוע ראיית החשבון בחברה הישראלית, לעצב את דמותו של רו"ח בעיני הציבור בארץ ובחו"ל כבעל רמה מקצועית ומוסרית גבוהה ולטפח יחסי אמון כלפי רו"ח בכל עיסוקיו המקצועיים.

כללי האתיקה המקצועית של לשכת רואי החשבון בישראל

כללי האתיקה המקצועית מתייחסים לחובותיו המוסריות של רו"ח, להתנהלותו של רו"ח מול לקוחותיו בפרט ומול הציבור בכלל וכן להתנהלות בין החברים למקצוע - להלן נביא "על קצה המזלג" פירוט קצר של הכללים.

הסכם פשרה חברת ARTGAME

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר הסכם פשרה שנחתם בפרשת הפצתן בישראל של עשרות אלפי סימניות נושאות ברקודים זהים למוצרים דומים עד כדי הטעיה.

כיצד נדרש רו"ח של חברה לנהוג עת מתגלע סכסוך בין דירקטורים בחברה?

על-פי דיני החברות דהיום, כפי שעולה הן מחוק החברות, התשנ"ט-1999 (להלן: "חוק החברות") והן מפסיקה ענפה של בתי המשפט, הרי שככלל, עומדת לדירקטור הזכות לעיין במסמכי החברה, וזכות זו ניתנת להגבלה רק במקרים חריגים.

בית המשפט העליון קיבל את פרשנותו של ב"כ הנישום למונח "יום ההרשעה" ובכך ביטל את צו השומה שהוצאה לנישום

בית המשפט העליון קיבל ביום 07.12.2011 את פרשנותו של עו"ד תמיר קלדרון ממשרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס, למונח "יום ההרשעה" הקבוע בסעיף 147 לפקודת מס הכנסה, כיום הכרעת הדין ולא כיום גזר הדין, ובכך קיבל על הסף את הערעור והורה על מחיקת צו השומה שהוצא לנישום ולחברתו שלא בסמכות.

בית המשפט קבע כי "בלזם"הנו משקה מסוג שווידיש ביטר או דומיו שהנו תוסף מזון המבוסס על תמציות צמחים ולא משקה אלכוהולי

מחלוקת קשה הוכרעה בימים אלו בבית המשפט השלום בחיפה בין הצדדים, בעלי הדין, בשאלת סיווגו של משקה הידוע בשם Riga Black Balzam.

תביעות לשינוי גיל

תביעות לשינוי גיל מתבצעות לרוב עקב רישום לא נכון אשר מתגלה לאחר מעשה ובעצם משפיע על שורת זכויות וחובות ביניהן זכאות לקצבאות זקנה, זכויות פנסיה, זכאות למשכנתאות, מועד הגיוס לשירות החובה בצה"ל, אורך השירות בצה"ל ועוד, ועל כן נשקלות בכובד ראש רב.

סירב לכבד סעיף אופציה למכירת הנכס - וחויב ע"י בית המשפט

בפסק דין שניתן השבוע, חייב בית משפט המחוזי בחיפה משכיר נכס לכבד סעיף אופציה למכירת הנכס שנחתם מול שוכר הנכס (927/05, מפי כב' השופט עודד גרשון).

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם