מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


תביעות פינוי ותביעות כספיות כנגד דיירים ו/או שוכרים, על ידי המשכיר, באמצעות עו"ד ורו"ח מומחה

ישראלים רבים משכירים דירות ו/או נכסים פרטיים ו/או מסחריים ממינים ומסוגים שונים - השכרת הנכס מושתתת בעיקרה על הסכם שכירות, אשר אמור לאזן בין האינטרסים של שני הצדדים, הן האינטרס של השוכר והן על האינטרס של המשכיר. בהקשר זה עלינו לקחת בחשבון כי בסופו של יום בעל הנכס מעמיד לשימוש השוכר נכס השווה לא אחת מיליוני ש"ח כנגד תשלום שכר דירה חודשי ויוצא כי הפוטנציאל לנזק אצל המשכיר מצד השוכר גבוהה מהותית מהנזק העלול להיגרם לשוכר מצד המשכיר.

את האיזון ואת ההגנות הנדרשות יש להכניס להסכם השכירות, ואלה מהמשכירים הפועלים נכונה, מקפידים להשקיע תשלום ולפנות לעו"ד על מנת שזה יערוך עבורם הסכם שכירות עם הדייר הספציפי, הסכם שיבטיח את זכויותיהם. בנסיבות בהן צד אחת נותן לשימוש האחר נכס השווה מיליונים של שקלים, נכון וראוי הוא מצד המשכיר שלא לחסוך בייעוץ משפטי ובשירותיו של עו"ד מנוסה וזאת משום שהנזק, כאמור, יכול להיות גדול והחשיפה של בעל הנכס המעמיד את הנכס ופותח את דלתו עבור השוכר לשימושו – יכול ויהיה ענק. כך יוצא שבהסכם שכירות חכם ונכון יש להכניס הוראות חוק שונות הבאות להבטיח את המשכיר מפני מגוון רחב של מצבים, החל מפגיעה ממש במושכר וחלה באי תשלום שכ"ד, אי תשלום תשלומים שוטפים בגין הנכס וכו'.
 
לטובת האמור יש למצוא את האיזון בין הנכס, שווי הנכס וחשיפת המשכיר לבין הבטוחות אותן ניתן לדרוש בנסיבת האמורות. כמובן שככל שמדובר בנכס יקר יותר, כך הבטוחות אמורות להיות מהותיות יותר. בנוסף, יש לקחת בחשבון את אופי הדיירים הנכנסים למושכר – פרטי, חברה וכדומה – ובהתאם לראות מה הבטוחות הנדרשות, האם יש להחתים על ערבות אישית, האם יש לדרוש ערבות בנקאית ועוד מרכיבים אחרים אשר אמורים להבטיח כי הנכס יפונה במועד, כי עד לפינוי כל המתחייב ישולם כדין, כי נזקים הנגרמים שלא כתוצאה משימוש סביר ימומנו על ידי השוכר ועוד. למרבה הצער, בחלק גדול מהמקרים השוכר מפר את ההסכם - לפעמים נמנע הוא מלשלם את שכר הדירה ולפעמים פוגע הוא בנכס בדרך אחרת; לפעמים עושה הוא שימוש בנכס למטרות שונות מאלה לשמן הנכס הושכר ולפעמים מבצע השוכר בנכס שינוים אותם היה אסור לו לעשות, לרבות שינוים במבנה, בקירות ועוד. כמות וסוגי ההפרות הינן רבות ומשכך יש לגרום לקבלת בטחות ראויות אשר יבטיחו את מעמדו של המשכיר ואת הנכס ממש.
 
בפועל, חלק נכבד מההסכמים נחתמים ללא ערבויות מספקות ואז כאשר מתעוררת בעיה, נאלץ בעל הנכס לפעול משפטית כנגד השוכר. כמובן שאם יש בנמצא בטוחות טובות – הדרך לפתרון קצרה יותר. בנסיבות אחרות בהן הבטוחות פחותות, הפתרון מורכב, מצריך התערבות משפטית ולפעמים אף ניהול הליך משפטי אשר מטרתו להוציא את הדייר מהנכס, לתבוע נזקים, לתבוע שכ"ד או תשלומים אחרים שלא שולמו וכו'.
 
כאן בדיוק משרדנו יכול לעזור לך!
משרדנו מומחה בייצוג בעלי נכסים ובהתנהלות אל מול שוכרים מפרים. למשרדנו ניסיון של מאות מקרים בהם נדרשנו לייצג בעלי נכסים כנגד דיירים ולנקוט ביעילות בהליכים הנכונים לטובת צמצום הנזק עבור בעל הנכס. היה ויש לך בעיה עם השוכר אל תחכה, פנה אלינו, נקיים פגישה לא מחייבת, נגבש אסטרטגיה ונפעל. עיכוב בהתנהלות עלול להסב נזקים גדולים עוד יותר ולגרור אותך להליך משפטי שיכול לקחת שנים במהלכן השוכר יושב בנכס שלך ומונע ממך להשכירו לגורם משלם חוקי. יש לקחת בחשבון כי כמות הנוכלים היא גדולה, רבים מציגים עצמם כשוכרים "טובים" וכשרים עד למועד בו הם נכנסים לנכס, רק אז מתחילים הם בהפרות...
 
התקשר אלינו עתה ונקדם עבורך הנדרש מול השוכר המפר!
חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת מפיץ בלעדי כנגד הספק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בדיני זיכיונות ומורגל בליווי מזכים ומזוכים בעריכת הסכמי זיכיון, הסכמי הפצה ועוד וכן בטיפול במחלוקות ובמשברים בתחום - לחצו כאן לפרטים.

לקוח לא עומד באשראי לספקים - דרכי פעולה והתמודדות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); קובי בייארסקי, עו"ד

משרדנו מתמחה בנקיטת פעולות יעילות ומהירות כנגד חייבים ובפעולה בשורה של מישורים במקביל אשר תביא את הלקוח למצב בו עליו לשלם את חובו, גם אם לא היו לו תכניות לעשות כן.

הגנה משפטית לרו"ח ויועצי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו מטפלים בתביעות כנגד רואי חשבון ויועצי מס, מטפלים בתלונות לוועדות אתיקה כנגד רואי חשבון ו/או יועצי מס ומגנים על מייצגים רבים וזאת במגוון רחב של תחומים, אתיים, אזרחים ופליליים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם