מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייצוג וליווי משפטי עבור קבלן שמזמני עבודה או קבלנים או יזמים, חייבים לו כסף

משבר מגפת הקורונה נפל על העולם כולו ועל עם ישראל כרעם ביום בהיר ובעקבותיו אירעו מגוון רב של אירועים כלכליים ואחרים לצד מגבלות, הגבלים ועוד "מעצורים" אשר פוגעים קשות בכלכלה הישראלית. יתרה מזאת, כתוצאה מהאמור, מורל העם ירד במידה רבה, מה שמביא ישראלים רבים לדחות החלטות וצעדים שונים, למשל לעכב רכישת דירה, והביא הרבה עסקים להיכנס להפרות של התקשרויות חוזיות כאלו ואחרות.
 
משרדנו המתמחה בדיני חוזים נתקל, לדוגמא, בשורה ארוכה של קבלני שלד, קבלני גימור, קבלני טייח, קבלני ריצוף, קבלני חשמל, קבלני צבע ועוד שורה של קבלנים אשר מוצאים עצמם במצב בו הם משלימים בהצלחה רבה עבודות עבור יזמים ואף מבצעים עבודות נוספות מעבר למוסכם במקור, ואולם מזמיני העבודה, לפעמים כאלה עמם עובדים הם שנים, מסיבות לא סיבות, מתחמקים מתשלום ולא מעבירים לקבלן המבצע את המגיע לו - לפעמים מזמין העבודה מתחמק ולפעמים מחפש הוא טענות ממינים ומסוגים שונים כנגד הקבלן, בחלק הגדול טענות "מצוצות מן האצבע" וזאת על מנת לעכב את התשלום, לא לשלמו ו/או לנסות להגיע להבנה עם הקבלן, שממילא נמצא במצוקה, על מנת שזה יסכים לקבל פחות כסף בגין העבודה שבוצעה על ידו בעמל רב. מה שנלמד מהשטח הוא כי מזמיני עבודה רבים, גם אם הם יודעים שהינם טועים, מעדיפים להיכנס עם הקבלן לסכסוך עסקי ומשפטי, גם אם מדובר כאמור בקבלן עמו עבדו שנים ארוכות, והעיקר לא לשלם לו את המגיע. למעשה מזמיני עבודה רבים אלו מעדיפים להגיע עם הקבלן להליכים משפטיים, להתנהלות בין עורכי דין, להיחשף לתביעות ו/או להליכים אחרים וזאת מתוך אמונה כי המצוקה הכלכלית של הקבלן תגרום לו "להישבר" בדרך ו/או לוותר ו/או להסתפק בפחות כסף. לפעמים היזמים ו/או מזמיני העבודה מנסים לפתות את הקבלן ולהציע לו עבודה נוספת אחרת, תוך הבהרה כי אם יקבל את העבודה הנוספת ויוותר על החוב, אזי הם ידאגו לתגמל אותו בצורה טובה יותר בפרויקט הבא.

משרדנו המתמחה בדיני חוזים, בדיני קבלנות ובסכסוכים עסקיים, בקיא בטיפול במקרים מסוג זה ולכן אנו יודעים לתת לך הקבלן את המענה המהיר והיעיל ביותר, בכל העוצמה הנדרשת, במינימום זמן ובמינימום עלות. אנו מבינים את המצוקה שלך כקבלן שהאמין למזמין העבודה, ששילם לספקים ולעובדים, ועתה צריך "לרדוף" אחרי הכסף. אנו נדע כיצד לפעול בכל המרץ כנגד היזם. נוסיף כי לא רק מזמינים או יזמים קטנים עושים "בעיות" לקבלנים ולקבלני משנה, וכי למשרדנו מגיעות גם בעיות של קבלנים וקבלני משנה, אל מול יזמים ומזמיני עבודה גדולים, לרבות חברות ביצוע ענקיות המסרבות לשלם לקבלן את המגיע לו. בחלק מהמקרים הסכסוך הוא מול החברות הגדולות במשק להם מספר רב של פרויקטים ואלה, לפעמים ברמת המדיניות, מעדיפים לעשות לקבלן "חיים קשים", במיוחד בתקופת הקורונה, וזאת על מנת להקטין עלויות ולהגדיל את שורת הרווח שלהן.
 
כיצד אנחנו נוכל לסייע לך?
משרדנו יודע לפעול בשמך, הקבלן / קבלן המשנה, מול כל מזמין עבודה או יזם, ולהביא לידי כך שתקבל את המגיע לך בהקדם. למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח מנוסים, מוניטין רב בכל התחום האמור ומשכך יש לנו את הידע ואת היכולת לפעול במהירות במקרים שכאלו בכל העוצמה ובכל התחכום הנדרש. כמובן שהטיפול בתיקים אלה חייב להיות מהיר, הן משום שהמזמין יכול לקרוס ו/או משום שהניסיון מלמד כי מי שלוחץ יותר מקבל ראשון והן משום שאי העברת הכספים עלולה להביא לקריסה של הקבלן עצמו. אם מתעוררת אצלך בעיה שכזו אל תחכה, תן לנו לפעול בשמך במיידי מול מזמין העבודה ו/או מול היזם/קבלן הראשי. למשרדנו הידע הנדרש הן בתחום החוזים, הן בתחום הקבלנות, הן בתחום של תביעות כספיות והן בתחום של נקיטת הליכי פירוק לחברות ועסקים ועוד.

צור עימנו קשר בהקדם, נקיים פגישה לא מחייבת ונפעל במהירות - חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054  

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

התמהמהות או שיהוי בהליך משפטי עלולה לפגוע בזכויות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

הקורונה לא עוצרת את השעון: במקרים מסוימים, חוסר פעולה מצד אדם, עלולה להתפרש כנגדו - שיהוי עלול להתפרש במערכת המשפטית כביטוי לוויתור על זכות כלשהי או לייאוש מזכות כלשהי, מה שמחליש את מצבו באופן ניכר.

ליווי משפטי-עסקי לתושב חוזר ועולה חדש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מתמחה בליווי וייצוג משפטי לישראלים המבקשים לשוב ארצה לאחר שהייה ממושכת בחו"ל, להקים פעילות עסקית בישראל וליהנות מהטבות מס המגיעות לתושב החוזר - קראו כאן בעניין.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם