מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייצוג משפטי של משכירים בתביעות שוכרים המפרים הסכמים עקב הקורונה ובכלל

משבר מגפת הקורונה נחת על המשק הישראלי כרעם ביום בהיר, ללא כל אפשרות להערכות מוקדמת ומכאן ששוכרים רבים, הכפופים להתקשרויות חוזיות והסכמי שכירות עם משכירים, מצאו עצמם מחויבים על פי אותם הסכמים לתשלומי שכירות נכבדים, אותם התקשו הם לכבד. בחלק מהמקרים מדובר בהסכמים הנוגעים בהשכרה של דירות למגורים ובחלק היותר גדול של המקרים וההפרות – נתקלים אנו בהסכמי שכירות של נכסים מסחריים.
 
כך יוצא שבעלי עסקים רבים מצאו את עצמם כפופים להסכמי שכירות המחייבים תשלומים חודשיים בגין דמי שכירות נכבדים, בעוד שבפועל ההכנסות שלהם מהעסק ירדו באופן משמעותי ו/או התאפסו לגמרי. בחלק נכבד מאותם מקרים הצליחו המשכירים והשוכרים להגיע להבנה הוגנת המתיישבת עם האינטרס של שני הצדדים, אולם במקרים רבים אחרים השוכרים בחרו להתנהל באופן חד-צדדי, ללא כל תיאום עם בעל הנכס, מבלי לקחת בחשבון את עמדתו ופשוט הודיעו לו כי הם מפסיקים לשלם את השכירות, כאילו הוא "האשם" בהתפרצות המגפה. שוכרים רבים נהגו כך תוך התעלמות מוחלטת מכך שגם המשכיר עצמו מחויב במשכנתאות או הלוואות אל מול הבנקים ו/או בעובדה לפיה הכשרת הנכס להשכרה עלתה למשכיר כספים רבים ו/או שהוא עצמו חי משכירות זו ו/או שורה ארוכה של פרמטרים אשר מלמדים על כך שהמשכיר נפגע מהמצב לא פחות מאשר השוכר. בחלק מהמקרים למשכיר בטוחות חזקות כמו ערבויות בנקאיות ובחלק אחר של המקרים הערבויות הן פחותות, מה שברור הוא כי משבר הקורונה הביא עימו לאוויר העולם צרור של מחלוקות בין משכירים לשוכרים, אשר כל מקרה חייב להיבחן לגופו ולהיות מטופל פרטנית, על פי תנאי ההסכם הספציפי, הערבויות, אופי העסק, מידת הנזק של מי מהצדדים ועוד. מה שברור הוא כי ברוב המכריע של הסכמי השכירות אין התייחסות למקרה של קורונה ו/או למקרה של בעיה מסוג זה, כך שהמחלוקת פתוחה לפרשנות ובתי המשפט יצטרכו לדון בכל מקרה לגופו, אם בתביעות שיוגשו ואם בסעדים זמניים, דוגמת צווי מניעה אותם שוכרים יבקשו לקבל כנגד מימוש ערבויות. נכון לרגע זה יש בנמצא מספר החלטות של בתי משפט בישראל בנוגע לאפשרות של מימוש או אי מימוש ערבות בנקאית, אך לא מעבר. כמו כן יש בנמצא אמירה משפטית לפיה "קורונה" היא לא מילת קסם, מה שאומר שכל מקרה חייב להיות מטופל פרטני ומקצועי.

משכך, היה והשוכר שלך לא שילם לך את המגיע לך, אנחנו הכתובת הנכונה עבורך - אנו נדע לקבל במיידי טיפול בעניין, לגבש אסטרטגיה ולתקוף משפטית באופן נכון ומדויק, גם מחוץ לכותלי בית משפט, בניסיון לחסוך מהצדדים הליך ממושך ואם בדרך של פניה לבית המשפט בתביעות מתאימות. פנה אלינו כעת ונדאג לקדם הנושא עבורך כך שתוכל לקבל את דמי השכירות המגיעים לך ללא דיחוי נוסף. חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון: 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

אי פירעון הלוואה בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בכל הקשור בגביית חובות מבני משפחה - אנו יודעים לפעול במקצועיות ובתחכום, נדע לעשות הנדרש על מנת שאתה תקבל את המגיע לך ולבנות עבורך אסטרטגיה מנצחת ולקדם גבייה מהירה מבן משפחה, במינימום עלות ובמינימום נזק.

תביעות בגין הפרות חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בדיני חוזים, בעריכה של הסכמים ובטיפול משפטי מיידי עבור מצבים בהם נחשפת הפרה של התקשרות חוזית וזאת על סמך אסטרטגיה משפטית וכלכלית מתאימה לכל מקרה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם