מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ משפטי מיוחד בעניין אי פירעון הלוואות בתוך המשפחה
הכללים הנהוגים בתוך משפחה בכל הקשור להעברת ו/או הלוואת כספים, שונים מאלה הנהוגים בעולם העסקי האמיתי. בעוד שבעולם העסקי מקובל להגדיר היטב את הדברים, להסתייע בעו"ד, לערוך הסכמים מפורטים מראש, להגדיר תנאים, לשמור על סדר וארגון וכדומה, הרי שבהתנהלות בתוך משפחה העברת כספים בדרך כלל הרבה פחות פורמאלית, לפעמים מתרחשת באופן ספונטני ובדרך כלל מתבצעת באופן שונה משמעותית מהמקובל בעולם העסקי.
 

כך יוצא כי לעתים קרובות בתוך המשפחה מתבצעת כאמור העברת כספים באופן פחות פורמלי, מחושב ומתועד ולפעמים גם פחות מוגדר, אם לעניין מהות הכספים המועברים ואם לעניין תנאים אחרים כמו ריבית, מועדי פירעון ועוד. בתוך המשפחה קורה לא אחת שכספים אשר ניתנים בתחילה כהלוואה הופכים בשלב מסוים למתנה ו/או לכספים שהמעניק מחליט לוותר עליהם ולא לנקוט בהליכים משפטיים לגבייתם נגד מקבל הכסף וזאת משום שהוא מבין את מצוקתו ו/או משום שהחליט מטעמים אחרים כי טוב יעשה באם יוותר על הכספים ולא יפעל לפירעונם. העברת כספים יכול שתתבצע בין הורים לילדים, אבל באותה מידה יכולה להתבצע בין אחים ו/או בין דודים ו/או קרובים אחרים, כאשר בחלק גדול של המקרים, הצדדים כלל לא טורחים לערוך הסכם או מסמך אחר המגדיר את מהות הכסף ו/או כל תנאי אחר הקשור בהעברת הכספים. אי הוודאות הנגזרת מהיחסים המיוחדים של המעורבים מייצרת לא אחת עילה לבעיות ו/או למחלוקות וזאת דווקא בין בני משפחה אשר עד לפני פרוץ המשבר היו קרובים ומאוחדים. כך יוצא שבני משפחה מוצאים את עצמם לא אחת בפני "סכסוך עסקי" אליו הם לא נערכו ואליו נגררים גם בני משפחה אחרים אשר נשאבים אל תוך המקרה, אם לטובת ניסיון להביא לידי סיום מוצלח של הפרשה ואם לטובת נקיטה בהליכים משפטיים מתחייבים. במסגרת סוגיות אלה מתעוררות מחלוקות מסוגים שונים, לפעמים מחלוקת בנוגע לסיווג של הכסף, כאשר אחד טוען למתנה ושני להלוואה, ובאותה מידה עלולים לצוץ להם מתחים אחרים בנוגע למועדי הפירעון ו/או בנוגע לשימוש שנעשה בכסף ו/או בנוגע לטענות לעניין בעלות משותפת בנכסים שנרכשו באמצעות אותם כספים ועוד ועוד עניינים ומחלוקות כאמור.

היה ויש לך מחלוקת עם בן משפחה לעניין הלוואה ו/או מתנה, אנחנו הכתובת עבורך!
מחלוקות אלה הקשורות להלוואות בתוך המשפחה, חייבות להתנהל בצורה זהירה ורגישה - בעוד שהצדדים למחלוקת טעונים ומלאי אמוציות, על עורך הדין המטפל במקרה, להתנהל בצורה מאופקת וקרה וזאת לטובת גיבוש וקידום המטרה. כך לדוגמא בחלק גדול של המקרים על עורך הדין המטפל להימנע בשלב ראשון מכל חשיפה ולהפעיל את לקוחותיו לטובת תיעוד העובדות, גיבוש הראיות וכו', אם בדרך של הקלטת שיחות ואם בדרכים אחרות אשר לא יתאפשרו שעה בה יבינו בני המשפחה האחרים כי יש בנמצא עו"ד מעורב. תקפידו של עורך הדין במקרים מסוג זה הוא לקבל פיקוד על המקרה ולנקוט בפעולות הנכונות לטובת קידום עניינו של הלקוח. על עורך הדין להבין את הרגישות ולהביא לידי ניהול המשבר וקידום הנדרש בניסיון להביא לידי פתרון, אם בדרך של פשרה ואם בדרך של פניה לערכאות.

משרדנו מתמחה בכל הקשור בגביית חובות מבני משפחה - אנו יודעים לפעול במקצועיות ובתחכום, נדע לעשות הנדרש על מנת שאתה תקבל את המגיע לך ולבנות עבורך אסטרטגיה מנצחת ולקדם גבייה מהירה מבן משפחה, במינימום עלות ובמינימום נזק. לייעוץ ותיאום פגישה שאינה מחייבת, ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון בטלפון: 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג קבלנים וקבלני משנה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו מתמחים בייצוג וליווי משפטי לקבלנים וקבלני משנה (קבלני שלד, גימור, טיח, ריצוף, חשמל, צבע ועוד) שמזמין העבודה או היזם, חייב להם כסף על ביצוע עבודה ומסרב או מתעכב לשלם.

התמהמהות או שיהוי בהליך משפטי עלולה לפגוע בזכויות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

הקורונה לא עוצרת את השעון: במקרים מסוימים, חוסר פעולה מצד אדם, עלולה להתפרש כנגדו - שיהוי עלול להתפרש במערכת המשפטית כביטוי לוויתור על זכות כלשהי או לייאוש מזכות כלשהי, מה שמחליש את מצבו באופן ניכר.

ליווי משפטי-עסקי לתושב חוזר ועולה חדש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מתמחה בליווי וייצוג משפטי לישראלים המבקשים לשוב ארצה לאחר שהייה ממושכת בחו"ל, להקים פעילות עסקית בישראל וליהנות מהטבות מס המגיעות לתושב החוזר - קראו כאן בעניין.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם