מאת:


ייעוץ משפטי מיוחד בעניין אי פירעון הלוואות בתוך המשפחה
הכללים הנהוגים בתוך משפחה בכל הקשור להעברת ו/או הלוואת כספים, שונים מאלה הנהוגים בעולם העסקי האמיתי. בעוד שבעולם העסקי מקובל להגדיר היטב את הדברים, להסתייע בעו"ד, לערוך הסכמים מפורטים מראש, להגדיר תנאים, לשמור על סדר וארגון וכדומה, הרי שבהתנהלות בתוך משפחה העברת כספים בדרך כלל הרבה פחות פורמאלית, לפעמים מתרחשת באופן ספונטני ובדרך כלל מתבצעת באופן שונה משמעותית מהמקובל בעולם העסקי.
 

כך יוצא כי לעתים קרובות בתוך המשפחה מתבצעת כאמור העברת כספים באופן פחות פורמלי, מחושב ומתועד ולפעמים גם פחות מוגדר, אם לעניין מהות הכספים המועברים ואם לעניין תנאים אחרים כמו ריבית, מועדי פירעון ועוד. בתוך המשפחה קורה לא אחת שכספים אשר ניתנים בתחילה כהלוואה הופכים בשלב מסוים למתנה ו/או לכספים שהמעניק מחליט לוותר עליהם ולא לנקוט בהליכים משפטיים לגבייתם נגד מקבל הכסף וזאת משום שהוא מבין את מצוקתו ו/או משום שהחליט מטעמים אחרים כי טוב יעשה באם יוותר על הכספים ולא יפעל לפירעונם. העברת כספים יכול שתתבצע בין הורים לילדים, אבל באותה מידה יכולה להתבצע בין אחים ו/או בין דודים ו/או קרובים אחרים, כאשר בחלק גדול של המקרים, הצדדים כלל לא טורחים לערוך הסכם או מסמך אחר המגדיר את מהות הכסף ו/או כל תנאי אחר הקשור בהעברת הכספים. אי הוודאות הנגזרת מהיחסים המיוחדים של המעורבים מייצרת לא אחת עילה לבעיות ו/או למחלוקות וזאת דווקא בין בני משפחה אשר עד לפני פרוץ המשבר היו קרובים ומאוחדים. כך יוצא שבני משפחה מוצאים את עצמם לא אחת בפני "סכסוך עסקי" אליו הם לא נערכו ואליו נגררים גם בני משפחה אחרים אשר נשאבים אל תוך המקרה, אם לטובת ניסיון להביא לידי סיום מוצלח של הפרשה ואם לטובת נקיטה בהליכים משפטיים מתחייבים. במסגרת סוגיות אלה מתעוררות מחלוקות מסוגים שונים, לפעמים מחלוקת בנוגע לסיווג של הכסף, כאשר אחד טוען למתנה ושני להלוואה, ובאותה מידה עלולים לצוץ להם מתחים אחרים בנוגע למועדי הפירעון ו/או בנוגע לשימוש שנעשה בכסף ו/או בנוגע לטענות לעניין בעלות משותפת בנכסים שנרכשו באמצעות אותם כספים ועוד ועוד עניינים ומחלוקות כאמור.

היה ויש לך מחלוקת עם בן משפחה לעניין הלוואה ו/או מתנה, אנחנו הכתובת עבורך!
מחלוקות אלה הקשורות להלוואות בתוך המשפחה, חייבות להתנהל בצורה זהירה ורגישה - בעוד שהצדדים למחלוקת טעונים ומלאי אמוציות, על עורך הדין המטפל במקרה, להתנהל בצורה מאופקת וקרה וזאת לטובת גיבוש וקידום המטרה. כך לדוגמא בחלק גדול של המקרים על עורך הדין המטפל להימנע בשלב ראשון מכל חשיפה ולהפעיל את לקוחותיו לטובת תיעוד העובדות, גיבוש הראיות וכו', אם בדרך של הקלטת שיחות ואם בדרכים אחרות אשר לא יתאפשרו שעה בה יבינו בני המשפחה האחרים כי יש בנמצא עו"ד מעורב. תקפידו של עורך הדין במקרים מסוג זה הוא לקבל פיקוד על המקרה ולנקוט בפעולות הנכונות לטובת קידום עניינו של הלקוח. על עורך הדין להבין את הרגישות ולהביא לידי ניהול המשבר וקידום הנדרש בניסיון להביא לידי פתרון, אם בדרך של פשרה ואם בדרך של פניה לערכאות.

משרדנו מתמחה בכל הקשור בגביית חובות מבני משפחה - אנו יודעים לפעול במקצועיות ובתחכום, נדע לעשות הנדרש על מנת שאתה תקבל את המגיע לך ולבנות עבורך אסטרטגיה מנצחת ולקדם גבייה מהירה מבן משפחה, במינימום עלות ובמינימום נזק. לייעוץ ותיאום פגישה שאינה מחייבת, ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון בטלפון: 054-4251054
אי פירעון הלוואה בתוך המשפחה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם