מאת:

ייצוג בנים ובנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס

המציאות מלמדת כי סכסוכים עסקיים מתעוררים לא אחת דווקא בתוך המשפחה, דווקא במשפחות חמות ומלוכדות, דווקא במישור היחסים של ילדים-הורים. מסתבר כי דווקא קרבת הדם בין ההורה לילד, הציפיות ההדדיות, הכבוד, החינוך, הילדות, משקעי העבר ומארג היחסים הייחודי בתוך המבנה המשפחתי, הם אלה שמכניסים לתוך אותה מערכת יחסים פרמטרים בעיתיים, אשר בסופו של יום עלולים "להתפוצץ בפנים", להכניס את כל המשפחה לסחרור ולהסב נזקים לכל המעורבים וזאת במגוון רחב של מישורים עסקיים, משפחתיים, חברתיים, בריאותיים, נפשיים ועוד.

הסכסוכים יכול שינבעו כתוצאה מאופיו השתלטן של האב, המצפה מילדו להמשיך להתנהל כילדון קטן מסור, כזה הקשוב לכל היוצא מפיו, שאינו מתווכח עמו, מקבל כל החלטה שלו "כתורה מסיני" ועושה כל מה שאומר לו האב מבלי למצמץ ומבלי להתווכח - תוך התעלמות מכך שהילד הוא כבר לא ממש ילד, גם לו אינטרסים וכבוד משלו, גם לבן אישה ומשפחה משלו (או לפחות שאיפה להגיע לכזו) כך שיש להתחשב גם בו; לפעמים הסכסוכים בין האב לבן מקורם בכבוד, בתחושת האב לפיה הכבוד חייב להשליך גם על הפעילות העסקית וגם על ההתנהלות היום-יומית; לפעמים הסכסוך מקורו בגורם "מחמם" כזה, שבצדק או שלאו, מחמם את הזירה לדוגמא מצב בו רעיית הבן מתערבת בעסקים ו/או במערכת היחסים עם ההורה ו/או מצב בו האב מתגרש ו/או מתחתן מחדש ולפתע יש בתמונה "יועצת" חדשה ו/או מצב בו הבן, לאור בקשת רעייתו, מבקש כי המניות ו/או הנדל"ן ו/או העסק יהיה רשום גם על שמו ולא רק על שם האב ועוד ועוד; לפעמים הסכסוך מקורו בקרבת יתר של האב לאחד מהאחים ו/או מהשפעה של אחד מבני המשפחה על עמדת האב; לפעמים האב מתעקש להיות רשום כבעלים של כל העסק ו/או כל ההון ולהימנע מרישום חלקי על שם הבן; לפעמים האב מתעלם מהתרומה הענקית של הבן לפעילות העסקית ולרצון של הבן להבטיח את עתיד משפחתו ולפעמים מתעקש הוא לרשום את העסק ו/או חלקו עם שמו של הבן וזאת למרות שנכון לאותו מועד הבן הוא זה שתרם רבות לטובת קידום הפעילות ולפעמים אותו הבן הוא זה שמחזיק את העסק כמעט בשלמותו וכו'.

מגוון המחלוקות והסיבות למחלוקות הוא בלתי נגמר. לפעמים המחלוקות נידונות בנימוס ובשקט בחדרי חדרים וללא יציאה מגבולות הסביר, ולפעמים הן מתורגמות לפעולות אגרסיביות ומהלכים קשים ולפעמים, לא עלינו, גם לאלימות. כך יוצא שאבות רבים מתגלים, לא אחת, כאגרסיביים ביותר שעה בה בנם מנסה לעמוד על רגליו ולהתעקש על דעתו. אבות רבים מתקשים להשלים עם העובדה לפיה בנם התבגר, כי לזה דעות ועמדה משלו וכי עצם אי הסכמת הבן לכלל עמדות האב - אין בכך כדי להעיד על חוסר כבוד, חוסר אהבה או חוסר הערכה. אבות אלה, לא אחת, מנסים להפעיל את כל היכולת הכלכלית והאחרת שלהם ולגייס את כל המעמד המסחרי והעסקי שברשותם, לטובת הנמכת הבן הפועל בניגוד לעמדתם ולטובת העמדתו "בפינה", בשאיפה לגרום לו "לרדת על ארבע" לקבל את רצונם, להתנצל על ש-"העז" לחשוב אחרת ממנו ולהכיר בעוצמה ובשליטה שלו כאב. לטובת האמור, קורה לא אחת כי ההורה מתנהל בעוצמה העולה על כל תגובה מסחרית סבירה. כך לדוגמא, יוצא כי האב מגלה כלפי בנו אגרסיביות אותה הוא לא היה מעלה על דעתו לחשוף בפני שותפים עסקיים וגורמים אחרים שאינם בני משפחה.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?

מצב דברים זה כאמור מכניס את כל הנוגעים בדבר למצב נפשי, משפחתי ועסקי מורכב ומאוד לא נעים. זהו מצב בו האמוציות הן אלה שמדברות.  אנשים, לא אחת, פועלים על סמך אגו, חושבים ופועלים מהבטן ולא מהראש וכל אחד לצערנו, מביא, אם לכותלי בית המשפט ואם למקומות אחרים, מחלוקות ובעיות אשר הפוטנציאל לנזק כלכלי, בריאותי ואחר עולה מהותית על המצופה מבני משפחה, אשר בבסיסם, בחלק גדול של המקרים, אוהבים אחד את השני, לא האמינו שיגיעו למצב שכזה - אלא שהאגו, הציפייה, האכזבה ורגשות רבים אחרים הם אלה שהובילו את הצדדים למצב המורכב.
 
משרדנו, המורכב מעורכי דין ורואי חשבון המומחים בטיפול בסכסוכים בתוך המשפחה, בדיני מסחר, דיני משפחה, דיני גרושין, דיני חברות ועוד, מתמחה בטיפול בסכסוכים שכאלה. משרדנו יודע לנתח את הסיטואציה העסקית-משפחתית ולפעול במהירות וביעילות לטובת נטרול הנזק. משרדנו ידע לבחון את המקרה במגוון מישורים, אם ברמה המשפחתית, אם ברמה העסקית ואם ברמות האחרות, לנטרל אמוציות מיותרות ולעשות הנדרש לטובת מציאת פתרון חכם. משרדנו יעשה כל שניתן לטובת הוצאת האמוציות והשיקולים הזרים וינסה להבהיר ללקוח כי עליו להיות חכם ולא צודק, להניח לאגו, לראות משפטית מה באמת נכון ביותר לעשות לטובת נטרל הבעיה. משרדנו מטפל במאות סכסוכים עסקים שכאלה, יש לנו ניסיון והצלחות אין ספור, צוות עורכי הדין ורואי החשבון שלנו יודע כיצד להתמודד עם מצבים שכאלה ולפתור אותם עבור הלקוח ביעילות ובמינימום עלות. אנו מזמינים אותך למשרדנו לפגישת היכרות לא מחייבת בה ניפגש, נלמד את המקרה ועל סמך זאת תוכל להחליט האם אתה רוצה בייצוגנו או לא. היה ותחליט לאפשר לנו לפעול, נקדם עניינים אלה עבורך בנאמנות, בדיסקרטיות, במהירות, לשביעות רצונך המלאה!
 
לקביעת פגישה ללא התחייבות, צרו קשר עתה עם עו"ד אלי דורון - 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך משפטי בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יידע לקבל שליטה על הסכסוך המשפחתי, להוציא מהמשוואה פרמטרים אמוציונליים לא רלוונטיים העלולים לפגוע בלקוח המשרד ולפעול לטובת המתחייב בתבונה ובזהירות מרבית.

העברת כספים בתוך המשפחה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים דוגמת הסכמי הלוואה או הסכמי מתנה תוך שמירה על האינטרסים של כל בני המשפחה בתקופה רגישה זו - לחצו כאן לפרטים נוספים.

סכסוך בין זוגות חד-מיניים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בכל הנוגע בעולם המשפט החל על זוגות חד-מיניים, בקיא בכל הקשור בהתקשרות חוזית בין בני זוג מאותו מין ובאותה נשימה בקיא בטיפול בבעיות, סכסוכים, פירוק שיתוף, הליכים משפטיים, משמורת ילדים, טיפול בנכסים משותפים ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.