מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול משפטי בתביעות הפרת הסכם על ידי רוכש ו/או מוכר עסק, באמצעות עו"ד ורו"ח המתמחים בתביעות הפרת הסכמי מכר

לא אחת קורה כי פלוני או אלמוני מחליט למכור את העסק שלו - לפעמים הוא מוכר עקב מצוקה ולפעמים מטעמים לגיטימיים אחרים; המכירה יכולה להיות של עסק עצמאי הרשום על שמו של המוכר ויכול להיות שמדובר במכירה של מניות בחברה המפעילה ומחזיקה עסק. קבלת החלטה בכל הקשור למכירה של עסק לא תמיד פשוטה, לפעמים הלבטים רבים, אך בסופו של יום המציאות מלמדת כי עסקים רבים נמכרים, אם לפרטים ואם לחברות ומשכך חשוב לנסות ולבצע את המהלך בצורה חכמה ולא פזיזה.
 
שלב המכירה של העסק הוא שלב קריטי ולפעמים מושקעים בשלב זה שעות ומחשבה רבה, לרבות הערכת שווי ובדיקות נאותות וכדומה ולפעמים, במיוחד אם מדובר בעסקים קטנים, מושקע המינימום הנדרש לדעת הצדדים ועסקאות מסוג זה מקודמות. מכירה של עסק אולי נשמעת פשוטה, אולם לא בהכרח כך הם פני הדברים. לאמיתו של דבר, לפעמים היא מורכבת עד מאוד. השיקולים הם רבים ובמגוון של מישורים. כמה שהעסק יותר גדול כך יש יותר מורכבות - מכירה של עסק המעסיק עובדים, מלאי, מוניטין, התחייבויות וכו' מורכבת יותר ממכירה של עסק קטן. כמובן שאם יש בהקשר זה גם מלאי, מכונות, נדל"ן, שעבודים, מסגרות אשראי, חוב ספקים, חוב לקוחות, הסכמים עם צדדים שלישיים וכו', אזי העסקה מורכבת עוד יותר, משום שבמקרה שכזה יש לקחת בחשבון את הצורך להשכיר את הנכס לקונה, לטפל בכל נושא השעבודים על המכונות, היה ויש כזה ובמקרה בו יש עובדים, יש לקחת בחשבון את זכויות העובדים והסכנה מפני אלה כמי שיכולים לתבוע את הרוכש בגין מחדלים של המוכר, זכויות סוציאליות, פיטורין ועוד. כמובן שאם מדובר במכירה של מניות בחברה העניינים מורכבים עוד יותר. במקרה שכזה, יש לקחת בחשבון כי שעה בה אדם קונה חברה, הוא למעשה קונה אותה ביחד עם כל הזכויות והחובות שלה ובכלל זה ביחד עם כל התביעות שיתכן ויוגשו ו/או מתנהלות נגדה, מעמדה אל מול רשויות המס, הרישוי שלה ועוד.
 
רכישת חברה מצריך עוד שורה ארוכה של בדיקות בטרם תתבצע העסקה - כל אלו מלמדים כי שעה בה נמכר עסק, קטן כגדול, נכון לערוך הסכם משפטי אצל עו"ד מסחרי המבין בתחום (למשרדנו מחלקה ייעודית לתחום), היודע לבחון את כל האספקטים, בכל המישורים. העלות שבעריכת הסכם קנייה או מכירה של עסק מצדיקה את עצמה שבעתיים. החשיבות בעריכת הסכמים לקנייה או מכירה של עסק נכונים ומלאים, כאלה השומרים על האינטרס של הלקוח עולים מכמות הסכסוכים והתביעות המתעוררות כתוצאה ממכירה של עסקים.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע לך?

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מנוסים מכיר ומטפל באין ספור תביעות ובעיות המתעוררות בין קונה ו/או מוכר לאחר ביצוע העסקה. בחלק גדול של המקרים למי מהצדדים יש טענות כלפי הצד האחר, באשר למצגים כוזבים, באשר לאי נכונות לקיים את ההסכם כנטען, באשר לבעיות או קשיים שיש בעסק עליהם הקונה לא ידע ועוד כהנה וכהנה סוגיות אשר מובילות חלק גדול מהמקרים לכדי מחלוקות. לפעמים המחלוקות הן קטנות ופתירות ולפעמים המחלוקות גדולות ומסיבות נזקים בהיקפים המצדיקים נקיטה בהליכים משפטים אגרסיביים כנגד הגורם המפר. באותם מקרים בהם נכון לפעול משפטית כנגד הצד המפר - משרדנו מתמחה. למשרדנו ניסיון בייצוג באין ספור תביעות וסכסוכים בין קונה ומוכר. הואיל ומשרנו מורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח, מסוגלים אנו גם להעריך בנקל את הנזק, להתמודד עם טענות של נזקים המועלות, לתקוף טענות כלכליות וחשבונאיות המועלות נגדך, לבנות תחשיבים חילופים, לערוך ביקורת חקירתית  ולהביא לידי תקיפה או הגנה חכמה, יצירתית, כזו שתוציא אותך מהמצב הנתון במינימום נזק. אנו נבנה אסטרטגיה משפטית מנצחת  ונקדם הנדרש לשם הצלחה. לפעמים גם נמליץ לך, היה ואתה הצד הנתבע, להגיש תביעה שכנגד ו/או לפעול במישורים משפטיים מקבילים אחרים. נדגיש כי בחלק גדול של המקרים הבעיה מתעוררת דווקא בשל אי עריכת הסכמים נכונים, אך באותה מידה ישנם מצבים בהם למרות שנערכו הסכמים מאוד מפורטים וברורים, מחליט מי מהצדדים להפר את ההסכם ובכך מייצר הוא משבר המחייב טיפול משפטי. הניסיון מראה כי לפעמים המחלוקת היא באשר למצגים שהוצגו, לפעמים מי מהצדדים מתחרט ומחליט כי העסקה לא הייתה לו כדאית, לפעמים צצות להן בעיות שהרוכש למד עליהן לדבריו רק לאחר שהוא נכנס לעסק, לפעמים מי מהצדדים נכנס לקושי תזרימי המחייב טיפול ועוד ועוד עילות ממינים ומסוגים שונים.
 
כאן בדיוק משרדנו ידע לעזור לך - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בניהול מאבקים משפטיים אשר עניינם בהפרה של עסקאות קנייה ו/או מכירה. משרדנו מכיר את הטענות וההתנהלות בנושאים אלו ולכן יודע הוא כיצד נכון לפעול לטובת פתרון הבעיה. משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעבר ייצגו את רשויות המס, משרד המשפטים וגופים חוקרים אחרים במדינה, כך שיש לנו את הידע והניסיון הנדרש שבבניית תיק בצורה חכמה וחוקית, בליקוט חומר, בהפעלת חוקרים אם נדרש ו/או הפעלת הלקוח עצמו, הכל לטובת בניה של ראיות באמצעותן ניתן יהיה להוכיח את הנזק. כמו כן למשרדנו יש כלכלנים ורואי חשבון מיומנים שבאמצעותם ניתן יהיה לבנות תחשיבי נזק ועוד.
 
היה ויש לך בעיה עם הקונה ו/או המוכר של העסק אנא צור עמנו קשר במיידי, אנו נדע כיצד נכון לטפל בנושא - אנו יודעים לפתור בעיות מסוג זה במקצועיות וביעילות!
מזמין אותך לפגישה לא מחייבת לטובת בחינת האמור, עו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הקפאה או ביטול חוזה בעקבות הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לשם הצטרפות למהלך או לקבלת יעוץ משפטי כיצד נכון לפעול בימים אלו משפטית ועסקית, אנו עומדים לרשותכם לבחון עמכם את המקרים השונים, ולסייע לכם בגיבוש עמדה משפטית מתאימה ובמידת הצורך בהתמודדות עליה.

שירותים משפטיים מרחוק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הקפאת הליכים, הקמת שותפויות, ליווי עסקים בעת משבר - הפעילות שלנו ממשיכה תחת מגבלות הקורונה ואנו מאפשרים ללקוחותינו שירותים משפטיים חיוניים, גם מרחוק!

קידום עסקאות מהירות עקב משבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בקידום עסקאות במהירות תוך בחינת שיקולי המס ושיקולים מסחריים נדרשים אחרים אם פרונטלית ואם וירטואלית באמצעות האינטרנט, טלפון, וידאו ועוד.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם