העברת בין דורית - מדור ההורים לדור הילדים
המחלקה מטפלת בהסדרת העברת הנכסים לדור הילדים והנכדים - מראש והיום בשליטה מלאה של ההורים. תוך השארת כספים מספיקים להוצאות מחיית ההורים עד 120. העברות הנכסים לילדים כרוכות בארבעה אספקטים עיקריים: משפחתיים, כלכליים, משפטיים ומיסויים.
  • משפחתיים - הרצון הרגשי לשמר את ההון במשפחה, ולמנוע סכסוכים בין הילדים בהווה ובעתיד לאחר שההורים ילכו לעולמם.
  • כלכליים - תכנון פיננסי לשימור הכנסות שוטפות להוצאות המחייה של ההורים והכנסות מיוחדות למקרה ויידרשו עקב מצבם הרפואי של ההורים עד שילכו לעולמם, עזרה שוטפת לילדים בחלוקה שווה, ביטוחי חיים/בריאות/סיעוד.
  • משפטיים - עריכת הסכמי מתנה לילדים בעוד ההורים בחיים, הכנת הסכם מתן זכויות בעסקים/בנדל"ן לילדים לרבות אפשרות להמשך קבלת ההכנסות מהנכסים להורים עד הליכתם לעולמם, למרות העברת הבעלות לילדים. הכנת הסכמי יחסי ממון להורים ולילדים עם בני זוגם, עריכת צוואות. הסכמי חלוקת עיזבון, מינוי מראש של מנהל עיזבון, עריכת הסכמי בעלי מניות להסדרת הבעלות והשליטה בעתיד, או בעת נבצרות או פטירה.
  • מיסויים - תכנון מס מוקדם בהעברה במתנה או בירושה, תוך ניצול הטבות מס לדור ההורים ולדור הילדים. כגון: הבטחת קבלת פטור ממס שבח לילדים בגין דירת מגורים שירשו, גם אם להורים יש יותר מדירה אחת, שילוב הילדים בעסקים, העברת בעלות על דירות ונדל"ן אחר לילדים לניצול הטבות מס או למרות מיסוי מסוים כדי ליצור קביעות בשטח של ההעברות כפי שההורים רוצים.
הטיפול כרוך בהיבטים של עריכת "אמנה משפחתית", עריכת תכנון פיננסי כלכלי, עריכת תכנון מס, עריכת הסדרים לניהול הנכסים, עריכת הסכמי בעלי מניות, עריכת הסכמי ממון, הקמה וניהול קרן נאמנות או הקדש, לפי הצורך - הנפקה לבורסה, עריכת צוואות, ניהול העיזבון.
תכנון מקדים והיערכות מתאימה מראש, יכולים למנוע מחלוקות בתוך המשפחה ותאונות מס ויש לעשות את תהליך העברה בין דורית באופן הנכון והיעיל ביותר, תוך בחינת השיקולים המיסויים, המשפחתיים, הכלכליים, המשפטיים, המסחריים ועוד, שכן תכנון המתאים למשפחה אחת אינו מתאים בהכרח למשפחה אחרת.
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

מידע מקצועי

קיפוח בעלי מניות המיעוט - תביעה נגזרת

במאמר זה נעסוק בהסדר המשפטי הקבוע בפרק השלישי לחוק החברות העוסק בתביעה נגזרת כאמצעי להתמודדות עם מצב של קיפוח בעלי המניות בחברה.

מתן שירותים משפטיים בעניין פירוק חברה מרצון

הליך פירוק חברה מרצון הינו הליך וולנטרי אותו יוזמים בעלי מניות בחברה (להבדיל מפירוק שנגרם עקב היקלעותה של החברה למצב של חדלות פירעון), המעוניינים לסגור את החברה ולחדול מהפעילות העסקית במסגרתה.

קניה, מכירה ומיזוג של משרדי ייעוץ מס

מייצגים רבים כיום מבינים כי משרד גדול יותר יאפשר להם להשקיע יותר בתקציב פרסום, להתפנות לטובת מפגשי שיווק ולנקוט בפעולות נוספות לטובת השבחת פועלם, מה שדוחף אותם לפעול לטובת הגדלת עסקם והגדלת המנגנון באמצעותם הם פועלים, לטובת שמירה על הקיים ו/או הגדלת שורת הרווח ו/או לטובת הקמת סביבת עבודה נוחה ותואמת את המצב.

הסכמי שותפות בין מייצגים

משבר הקורונה משפיע בין השאר גם על עולם המייצגים, רואי חשבון ויועצי מס - ניסיוננו מראה כי מייצגים רבים פועלים בימים אלה לטובת ביצוע עסקאות של מיזוג בין משרדם למשרדי מיצגים אחרים.

מכירת מניות בחברה פרטית

מכירת מניות בחברה פרטית הינה פעולה מקובלת המבוצעת כדבר שבשגרה, גם בימים של פעילות כלכלית רגילה וגם בתקופות של משבר, דוגמת הקורונה - איך עושים זאת נכון? קראו כאן.

עורך דין חברות

עורך דין חברות יכול לסייע לך בהקמת חברה וניהול תקין של חברה קיימת - למשרדנו מחלקה עיסקית לניהול חברות מהצד המשפטי ומהצד הפיננסי - קרא כאן עוד בנושא.

ליווי ועריכת הסכמים מרחוק

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים וחוזים באמצעים טכנולוגיים מרחוק בליווי עורכי דין וכלכלנים מומחים, מרכיב קריטי במציאות המסחרית של ימינו ובייתר שאת בתקופת משבר כמו הקורונה - לחצו כאן לפרטים.

ליווי עסקי לעולים חדשים

משרדנו מתמחה בליווי וייעוץ עסקי חכם לטובת הקמה של עסק בריא בישראל, תוך ניצול מרבי של הוראות החוק ושל ההטבות הניתנות לכל עולה חדש.

ייצוג משפטי לחברות ענק גדולות במשק

למשרדנו הניסיון, הידע והיכולת ללוות משפטית חברות ענק, חברות גדולות וחברות מובילות במשק הישראלי, פרטיות או ציבוריות, וזאת בשורה של תחומים משפטיים מובילים.

הבראת עסק/חברה בקושי תזרימי

למשרדנו ידע והתמחות ספציפית בהבראה של חברות, שיפור תוצאתם העסקית, סיוע בהתמודדות עם חייבים, בנקים, ספקים וחובות ובניהול משברים ו/או תהליכים אשר יש בהם כדי להציל את העסק ולהחזיר את המפתחות לבעליו במהירות האפשרית, בבריאות וחוסן כלכלי מרבי.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.