עורך דין דיני חוזים, חברות ותביעות עסקיות

חוזה הוא הסכם הניתן לאכיפה. ניתן להבדיל בין התחייבות שאינה ניתנת לאכיפה לבין חוזה שיש לו תוקף משפטי לפי חוק.
בישראל מקובל לראות חוזה כהסכמה, כהצהרה של רצון בין הצדדים, שניתנת לאכיפה על ידי מערכת החוקים במדינה
.

דיני החוזים בישראל נשענים על חוק החוזים (חלק כללי), התשל"ג-1973 והם מגדירים את מסגרות אכיפת החוזה, בין אם מדובר באכיפה של קיום החוזה עצמו או בסנקציות הנובעות מאי קיומו של החוזה על ידי אחד הצדים (למשל, תשלום פיצויים). בקיאות בדיני חוזים היא הכרחית לכל מי שפועל במרחב העסקי, בין אם הוא אדם פרטי הקונה או מוכר לאדם פרטי אחר או ממנו ובין אם מדובר בחברה הקונה או מוכרת לאנשים פרטיים או חברות אחרות.

עריכת חוזים

במשרדנו, המורכב מעורכי דין, כלכלנים ורואי חשבון, חלקם יוצאי רשויות מס ומשרדי ממשלה, פועלת מחלקת חוזים ועסקאות המטפלת במגוון רחב של תחומים אשר מלווה באופן צמוד את לקוחותינו בכל הזדמנות או עסקה בדרכם העסקית או האישית. מחלקת חוזים ועסקאות במשרדנו מורכבת ממיטב עו"ד חברות ומשפטנים אשר להם השכלה רחבה מעבר לתחום המשפטי גם בתחומים פיננסיים וביניהם בעלי השכלה פורמלית בכלכלה, מנהל עסקים וחשבונאות וכן ניסיון פרקטי רב בתחומים אלו. אנו מאמינים כי במציאות המסחרית היום כל עסקה המבוצעת חייבת להיבחן הן בעיניים מסחריות והן בעיניים משפטיות , כאשר המבט המשפטי אף הוא ראוי שייבחן מכמה וכמה זוויות, לא רק ברמה המשפטית "הרגילה" אלא אף מהיבטים מיסויים ומהיבטים בינלאומיים, תוך בקיאות והבנה בנושאים מסחריים, בדינאמיקה העסקית ובאילוצים של הצדדים. רק עריכה נכונה של ההסכם, ראייה וחשיבה קדימה תוך ניהול הסיכויים והסיכונים הגלומים בכל עסקה תביא לתוצאות המיוחלות.

עריכה מקצועית ומדויקת של חוזה או הסכם מחייבת בקיאות והתמחות ייחודית בדין הרלוונטי, במיסוי ובניהול משא ומתן חכם, מתוחכם וענייני. למשרדנו הניסיון והכלים הנדרשים לשם כך. משרדנו מורכב משורה של עורכי דין מסחריים, כלכלנים ורואי חשבון בעלי בקיאות ייחודית בעריכת הסכמים וחוזים ישראלים ובינלאומיים, פשוטים ומורכבים. ייחודנו הוא בעריכת הסכמים בצורה ברורה ומדויקת, כזו המקטינה את הסכנה לאי הבנות, תוך התמקדות בשיקולים חשובים  נוספים (שיקולי מס ושיקולים עסקיים וכלכליים אחרים). 
אנו מאמינים שבקיאות משרדנו בתחומי הכלכלה והמס הינה קריטית לטובת קידום ענייני הלקוח וכי בחלק גדול של המקרים, בקיאות זו הופכת את העסקה לכדאית במיוחד, וכי התעלמות משיקולים אלה יכולה להביא לידי נזקים גדולים. במידת הצורך משרדנו יסייע ללקוח בתכנון העסקה, אופן בנייתה, הצגת מספר חלופות אפשרויות לטובת הוצאתה אל הפועל ועוד. הכול ברגישות המתחייבת, כך שבסופו של יום, ככול שהעניין מתאפשר, העסקה אכן תצא אל הפועל בבטחה. במידת הצורך המשרד ינהל עבור הלקוח משא ומתן מקצועי מתוך מטרה להביא את הצדדים לכלל הסכמה המתיישבת עם האינטרסים של הלקוח.
 

ניהול סכסוכים עסקיים

סכסוכים עסקיים יכול שייווצרו בין שותפים עסקיים ובין צדדים עסקיים שאין בינם לבין עצמם יחסי שותפות. הטיפול בסכסוכים מסוג זה חייב להיות חד ומחושב. משרדנו המורכב מעו"ד המתמחים בניהול סכסוכים מסחריים ועסקיים לצד ואי חשבון וכלכלנים מנוסים, ידע לקרא את המפה במהירות, לנתח את המצב לאשורו ובהישען על אלה - לבנות אסטרטגיה משפטית וחשבונאית אופטימאלית. ניסיוננו מלמד כי מאבק מושכל, המשלב טיעונים משפטיים והבנה כלכלית חשבונאית, הם אלה שמקנים את היתרון היחסי הנדרש לטובת פתרון הבעיה במינימום זמן ומינימום נזק, לשביעות רצון הלקוח.

>>קראו כאן עוד על סכסוך בין בעלי מניות או שותפים בעסק

בקיאות בדיני חוזים בינלאומיים

במשרדנו עורכי דין בעלי רישיון עריכת דין הן בישראל בארה"ב, ברומניה ובישראל מה שמאפשר לנו לבחון את העסקאות לא רק מהפן המקומי אלא אף בפן הבינלאומי בצמתים המסחריים המרכזים באירופה ובעולם. מזה מספר שנים משרדנו מפעיל את שלוחת רומניה כאשר חלק ניכר מן הפעילות המתבצעת בה הינה בתחום העסקאות והחוזים, בין היתר בפרוייקטים גדולים למסחר ומגורים, מיזמים בתחום האינטרנט ועוד. למשרד פעילות ענפה בתחום העסקאות והחוזים גם במדינות אחרות במזרח אירופה - כגון בבולגריה בתחום התשתיות והאבטחה, פולין והונגריה בתחום הנדל"ן, גיאורגיה בתחום היזמות ועוד.

ניסיון בליווי אנשי עסקים

למשרד ניסיון רב בייצוג בליווי שורה ארוכה של אנשי עסקים ישראלים וזרים, חברות מקומיות קטנות כגדולות, חברות בינלאומיות וחברות בורסאיות בארץ ובחו"ל. הטיפול בלקוחותינו כולל ליווי משפטי צמוד בעריכת הסכמים מסחריים - הן ברמת התאגיד והן ברמה האישית, הסכמי שיתוף, הסכמי זכיינות והפצה, הסכמי מכר, הסכמי מיזוג ורכישה ועוד.

הקפאת הליכים

למשרדנו הניסיון והיכולת לנקוט בשם חברתך בהליך של הקפאת הליכים תוך שימוש באסטרטגיה משפטית עדכנית וראייה חשבונאית ייחודית. במסגרת ההליך יתבקש בית המשפט המחוזי  להגן על חברתך ועסקיה מפני צדדים שלישים הטוענים שהחברה חייבת להם כספים (בצדק או שלא בצדק), לרבות בנקים, ולאפשר לה באופן מושכל והדרגתי לנסות ולהבריא ו/או להגיע לידי הסכם עם כלל נושיה, במסגרתו יוסכם לקצץ חלק ניכר מחובות החברה כלפיהם או באופנים אחרים. משרדנו ידע לעשות כן, גם אם יש בנמצא נושים המאיימים בהליכים משפטיים, עיקולים, כינוסים ומימושים כנגד החברה וגורמים מעורבים נוספים. משרדנו ידע לפעול בשמך ובשם חברתך, אל מול בית המשפט המוסמך וכנגד כל אותם גורמים לטובת מימוש זכותך על פי דין, להציל את החברה מפני קריסה ו/או פירוק ולהביאה לידי תפקוד יעיל ומלא. אנו תקווה שתיתן לנו הזכות לשמור עלייך ועל חברתך ולאכוף את זכויותייך!

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

הסכם מייסדים וחשיבותו

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

הסכם בין שותפים בימי הקורונה

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי ניסיון עשיר בכל הנוגע לעריכת הסכמי שותפויות - אנו מודעים למגבלות שלעתים קיימות, לרגישות ולאופן בו יש לנסח הסכמים מסוג זה.

צירוף שותף חדש לעסק

הצטרפות של שותף חדש לעסק היא מהלך המצריך ליווי משפטי יסודי לטובת ביצוע העסקה באופן שיישקף נאמנה את האינטרסים של שני הצדדים בחוקיות ובשקיפות - קראו כאן.

קניה, מכירה או מיזוג של משרד רו"ח / יועץ מס בעידן הקורונה

למשרדנו התמחות ייחודית מזה שנים ארוכות במתן ליווי משפטי עבור רואי חשבון ויועצי מס לטובת קידום עסקאות מיזוג, רכישה או שיתוף פעולה בין פרקטיקות - לחצו כאן לפרטים.

הקמת מגנון נאמנות בצל הקורונה

בצל משבר הקורונה רבים מעוניינים להעביר כסף, נכסים, מניות או זכויות לידיו של גורם נאמן - לשם כך נדרש הליך של הקמת מנגנון נאמנות, אך כיצד זה נעשה בימים אלו? קראו כאן.

ביצוע עסקה מהירה בתקופת הקורונה

משרדנו מתמחה בביצוע עסקאות מהירות, מדויקות, מתוחכמות וכאלה שישמרו עליך אם כקונה ואם כמוכר, בייחוד בתקופת משבר הקורונה המורכבת והרגישה - לחצו כאן לפרטים.

המדריך המקוצר ליזם / היבואן המתחיל

היסטוריית העסקים מלמדת שלא רק זיהוי של שירות חדשני או מוצר יכול להיות תפנית משמעותית עבור עסק קטן, אלא התאמת שירות או מוצר ל-DNA העסק שלכם עם מגע אישי וזיהוי נכון של הלקוחות הוא זה שיהפוך אתכם מעסקים קטנים לזכיינים ושחקן משמעותי. אז איך עושים את זה ובעיקר מאיפה מתחילים?

עריכת הסכם שיתופי / מיזוג בין משרדי רו"ח ויועצי מס

אנו נדע לערוך את ההסכמים באופן אשר יקנה לצדדים את הגמישות הנדרשת ויבטיח כי כל פעולה בהתנהלות השוטפת של הפירמה לא תפגע בתפקודה וכי גם מחלוקת ו/או בעיות של מי מהשותפים לא יפגעו בפירמה כפירמה ולא יפגעו ביכולת הפיתוח העסקי שלה.

ייעוץ משפטי לרו"ח המבקש להכניס שותף

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בכל הקשור בסיוע לבעלי משרדי ראיית חשבון לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת הפיתוח העסקי של פועלם, שמירה על הקיים, שילובם של שכירים כשותפים ובנקיטה בפעולות נדרשות אחרות אשר יש בהן כדי להוציא אל הפועל את החזון של המייסד.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים