עורך דין דיני חוזים, חברות ותביעות עסקיות

חוזה הוא הסכם הניתן לאכיפה. ניתן להבדיל בין התחייבות שאינה ניתנת לאכיפה לבין חוזה שיש לו תוקף משפטי לפי חוק.
בישראל מקובל לראות חוזה כהסכמה, כהצהרה של רצון בין הצדדים, שניתנת לאכיפה על ידי מערכת החוקים במדינה
.

דיני החוזים בישראל נשענים על חוק החוזים (חלק כללי), התשל"ג-1973 והם מגדירים את מסגרות אכיפת החוזה, בין אם מדובר באכיפה של קיום החוזה עצמו או בסנקציות הנובעות מאי קיומו של החוזה על ידי אחד הצדים (למשל, תשלום פיצויים). בקיאות בדיני חוזים היא הכרחית לכל מי שפועל במרחב העסקי, בין אם הוא אדם פרטי הקונה או מוכר לאדם פרטי אחר או ממנו ובין אם מדובר בחברה הקונה או מוכרת לאנשים פרטיים או חברות אחרות.

עריכת חוזים

במשרדנו, המורכב מעורכי דין, כלכלנים ורואי חשבון, חלקם יוצאי רשויות מס ומשרדי ממשלה, פועלת מחלקת חוזים ועסקאות המטפלת במגוון רחב של תחומים אשר מלווה באופן צמוד את לקוחותינו בכל הזדמנות או עסקה בדרכם העסקית או האישית. מחלקת חוזים ועסקאות במשרדנו מורכבת ממיטב עו"ד חברות ומשפטנים אשר להם השכלה רחבה מעבר לתחום המשפטי גם בתחומים פיננסיים וביניהם בעלי השכלה פורמלית בכלכלה, מנהל עסקים וחשבונאות וכן ניסיון פרקטי רב בתחומים אלו. אנו מאמינים כי במציאות המסחרית היום כל עסקה המבוצעת חייבת להיבחן הן בעיניים מסחריות והן בעיניים משפטיות , כאשר המבט המשפטי אף הוא ראוי שייבחן מכמה וכמה זוויות, לא רק ברמה המשפטית "הרגילה" אלא אף מהיבטים מיסויים ומהיבטים בינלאומיים, תוך בקיאות והבנה בנושאים מסחריים, בדינאמיקה העסקית ובאילוצים של הצדדים. רק עריכה נכונה של ההסכם, ראייה וחשיבה קדימה תוך ניהול הסיכויים והסיכונים הגלומים בכל עסקה תביא לתוצאות המיוחלות.

עריכה מקצועית ומדויקת של חוזה או הסכם מחייבת בקיאות והתמחות ייחודית בדין הרלוונטי, במיסוי ובניהול משא ומתן חכם, מתוחכם וענייני. למשרדנו הניסיון והכלים הנדרשים לשם כך. משרדנו מורכב משורה של עורכי דין מסחריים, כלכלנים ורואי חשבון בעלי בקיאות ייחודית בעריכת הסכמים וחוזים ישראלים ובינלאומיים, פשוטים ומורכבים. ייחודנו הוא בעריכת הסכמים בצורה ברורה ומדויקת, כזו המקטינה את הסכנה לאי הבנות, תוך התמקדות בשיקולים חשובים  נוספים (שיקולי מס ושיקולים עסקיים וכלכליים אחרים). 
אנו מאמינים שבקיאות משרדנו בתחומי הכלכלה והמס הינה קריטית לטובת קידום ענייני הלקוח וכי בחלק גדול של המקרים, בקיאות זו הופכת את העסקה לכדאית במיוחד, וכי התעלמות משיקולים אלה יכולה להביא לידי נזקים גדולים. במידת הצורך משרדנו יסייע ללקוח בתכנון העסקה, אופן בנייתה, הצגת מספר חלופות אפשרויות לטובת הוצאתה אל הפועל ועוד. הכול ברגישות המתחייבת, כך שבסופו של יום, ככול שהעניין מתאפשר, העסקה אכן תצא אל הפועל בבטחה. במידת הצורך המשרד ינהל עבור הלקוח משא ומתן מקצועי מתוך מטרה להביא את הצדדים לכלל הסכמה המתיישבת עם האינטרסים של הלקוח.
 

ניהול סכסוכים עסקיים

סכסוכים עסקיים יכול שייווצרו בין שותפים עסקיים ובין צדדים עסקיים שאין בינם לבין עצמם יחסי שותפות. הטיפול בסכסוכים מסוג זה חייב להיות חד ומחושב. משרדנו המורכב מעו"ד המתמחים בניהול סכסוכים מסחריים ועסקיים לצד ואי חשבון וכלכלנים מנוסים, ידע לקרא את המפה במהירות, לנתח את המצב לאשורו ובהישען על אלה - לבנות אסטרטגיה משפטית וחשבונאית אופטימאלית. ניסיוננו מלמד כי מאבק מושכל, המשלב טיעונים משפטיים והבנה כלכלית חשבונאית, הם אלה שמקנים את היתרון היחסי הנדרש לטובת פתרון הבעיה במינימום זמן ומינימום נזק, לשביעות רצון הלקוח.

>>קראו כאן עוד על סכסוך בין בעלי מניות או שותפים בעסק

בקיאות בדיני חוזים בינלאומיים

במשרדנו עורכי דין בעלי רישיון עריכת דין הן בישראל בארה"ב, ברומניה ובישראל מה שמאפשר לנו לבחון את העסקאות לא רק מהפן המקומי אלא אף בפן הבינלאומי בצמתים המסחריים המרכזים באירופה ובעולם. מזה מספר שנים משרדנו מפעיל את שלוחת רומניה כאשר חלק ניכר מן הפעילות המתבצעת בה הינה בתחום העסקאות והחוזים, בין היתר בפרוייקטים גדולים למסחר ומגורים, מיזמים בתחום האינטרנט ועוד. למשרד פעילות ענפה בתחום העסקאות והחוזים גם במדינות אחרות במזרח אירופה - כגון בבולגריה בתחום התשתיות והאבטחה, פולין והונגריה בתחום הנדל"ן, גיאורגיה בתחום היזמות ועוד.

ניסיון בליווי אנשי עסקים

למשרד ניסיון רב בייצוג בליווי שורה ארוכה של אנשי עסקים ישראלים וזרים, חברות מקומיות קטנות כגדולות, חברות בינלאומיות וחברות בורסאיות בארץ ובחו"ל. הטיפול בלקוחותינו כולל ליווי משפטי צמוד בעריכת הסכמים מסחריים - הן ברמת התאגיד והן ברמה האישית, הסכמי שיתוף, הסכמי זכיינות והפצה, הסכמי מכר, הסכמי מיזוג ורכישה ועוד.

הקפאת הליכים

למשרדנו הניסיון והיכולת לנקוט בשם חברתך בהליך של הקפאת הליכים תוך שימוש באסטרטגיה משפטית עדכנית וראייה חשבונאית ייחודית. במסגרת ההליך יתבקש בית המשפט המחוזי  להגן על חברתך ועסקיה מפני צדדים שלישים הטוענים שהחברה חייבת להם כספים (בצדק או שלא בצדק), לרבות בנקים, ולאפשר לה באופן מושכל והדרגתי לנסות ולהבריא ו/או להגיע לידי הסכם עם כלל נושיה, במסגרתו יוסכם לקצץ חלק ניכר מחובות החברה כלפיהם או באופנים אחרים. משרדנו ידע לעשות כן, גם אם יש בנמצא נושים המאיימים בהליכים משפטיים, עיקולים, כינוסים ומימושים כנגד החברה וגורמים מעורבים נוספים. משרדנו ידע לפעול בשמך ובשם חברתך, אל מול בית המשפט המוסמך וכנגד כל אותם גורמים לטובת מימוש זכותך על פי דין, להציל את החברה מפני קריסה ו/או פירוק ולהביאה לידי תפקוד יעיל ומלא. אנו תקווה שתיתן לנו הזכות לשמור עלייך ועל חברתך ולאכוף את זכויותייך!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

הסכם לייסוד חברה: חשיבותו ומטרתו

הסכם המייסדים טומן בחובו הגנה על אינטרסים כללים של המייסדים כקבוצה אך גם אינטרסים אישיים של כל אחד מהמייסדים כפרט, ולכן יש להוציא את כל אלו אל הפועל בהצלחה.

מכירת חנות אמזון

למכירת חנות אמזון מאפיינים ייחודיים שכדאי להכיר. עבור המוכר כדאי להיות מודע למאפיינים ייחודיים אלה על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח שלו בעת מכירת החנות בעוד שעבור הרוש כדאי להיות מודע למאפיינים אלה כדי לוודא שהוא רוכש נכס איכותי ובעל ערך.

יחסי אמונאות בדיני חוזים

פסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע, כי במקרים המתאימים ניתן לראות התקשרות חוזית בין שני צדדים פרטיים כמקימה יחסי "אמונאות" במסגרתה מוטלת על אחד הצדדים לחוזה חובת נאמנות מוגברות כלפי הצד שכנגד. בית המשפט הוסיף וקבע כי במקרים מהסוג הזה, הפרת החוזה בידי הצד שעליו מוטלת חובת נאמנות מהווה לא רק הפרה חוזית אלא גם הפרה של חובת הנאמנות ובמקרים כאלה שיש להחמיר עם המפר בחישוב הפיצויים, בהטלת נטל הראיה ואף להימנע מהפחתת הפיצויים בגין אשם תורם.

מכירת שליטה בחברה פרטית

שליטה בחברה פרטית מתבטאת בבעלות על רוב מניות החברה ו/או בבעלות על רוב מניות השליטה בחברה, ככל שקיימות בחברה מניות המעניקות זכויות שליטה מיוחדות, הכול בהתאם לתקנות החברה והוראותיו.

מניעת סכסוכי ירושה והעברה בין דורית

בניית מתווה מקצועי ומתאים להעברה בין דורית של נכסים מחייב שילוב נכון של מספר כלים באופן שיאפשר לכם, ההורים, לקבל וודאות רבה יותר לגבי גורלם של נכסי המשפחה לאחר אחרית ימיכם, למזער את החשש למחלוקות עתידיות בין היורשים ובמקביל למזער את חבות המס שעשויה להיות כרוכה בבחירה בפתרון זה או אחר.

כיצד לתמחר מכירת משרד רואה חשבון או יועץ מס ?

שוק מכירת משרדי המייצגים חם במיוחד. מייצגים רבים מבינים כי הדרך האופטימאלית להתקדם ולהגדיל פעילות ורווחיות בתחום הייצוג של נישומים צריכה לעבור דרך של רכישת פרקטיקה של מייצג פורש ו/או מייצג המבקש לממש מסיבות אחרות. רכישת פרקטיקה מאפשרת למייצגים רבים להגדיל את הפעילות שלהם במהירות, באופן מידי, בפועל להגדיל את שורת הרווח של פעילותם במאות אחוזים וזאת על פני תקופה קצרה ביותר.

שוק משרדי המייצגים - שוק של קונים

מייצגים רבים הפנימו כי הדרך המהירה והיעילה ביותר להביא לידי פיתוח עסקי של משרדים הינה בדרך של רכישת פרקטיקה של מייצגים, רואי חשבון ו/או יועצי מס....

הסכם מייסדים וחשיבותו

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

הסכם בין שותפים בימי הקורונה

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי ניסיון עשיר בכל הנוגע לעריכת הסכמי שותפויות - אנו מודעים למגבלות שלעתים קיימות, לרגישות ולאופן בו יש לנסח הסכמים מסוג זה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.