מישהו העתיק ו/או עשה שימוש ביצירה שלך? מישהו מעתיק ממך ו/או עשה שימוש בתוכנה, אפליקציה, סימן מסחרי, מאמר, פטנט, ציור, צילום  או יצירה אחרת שלך?
 
על מנת ליצור יצירה, עלינו להשקיע עבודה רבה - יכול ויצרנו סימן מסחרי, יכול ויצרנו תוכנת מחשב ויכול ויצרנו תמונה, ציור, מאמר, ספר או כל דבר אחר. מה שידוע הוא כי יצירה מקורית ונכונה, במיוחד כזו המקדמת את הפעילות העסקית שלנו, מצריכה עבודה והשקעה רבה, לטובת הצלחה.
 
יתרה מזאת, כלל גדול הוא כי כשרון קשה ואולי אף לא ניתן לרכוש, כך שיש בנמצא הרבה אנשים מלומדים וחכמים, אשר עם כל הכבוד והערכה, אין להם את היכולת ואת הכישרון ליצור משהו ייחודי משלהם, כזה שאין בנמצא בשוק החופשי או אצל מתחרים. היה והנך קורא שורות אלא – סביר להניח כי לך דווקא יש את הכישרון המיוחל.
העתקה שכזו שקולה לגניבה
עצם העתקה ו/או שימוש ללא הרשאה ביצירה שלך, שקול לגניבה. הקניין הרוחני ביצירה הוא שלך ורק שלך - אתה זה שהשקעת, אתה זה שייצרת ומשכך אתה הוא הבעלים של היצירה, מה שאוסר על אחרים לעשות בה שימוש לא הסכמה מסחרית עמך ו/או להעתיק את היצירה ולהציגה כאילו נעשתה על ידי האחר. יוצא, כי כל מי שמעתיק אותך ו/או עושה שימוש ביצירתך ללא הסכמתך, אם בצורה מלאה ואם בצורה מתוחכמת – מפר את הזכויות שלך, רומס את הקניין שלך, מתהדר בנוצות לא לו ופוגע בבטן הרכה שלך, מה שמחייב פעולה משפטית, בדרך של תביעה כספית וכזו שתעצור את המפר מפועלו זה.
לעניות דעתו של האדם הסביר, שעה בא אחר אותו, גונב ממנו ומנסה בדרך זו לעשות לביתו – אין אלא לפעול מולו, למצות עמו את הדין, לתבוע אותו, לדרוש הפסקה מיידית של השימוש בחומר המפר ובמקביל לתבוע אותו בגין הנזקים שנגרמו לך. במסגרת הליך מסוג זה, יש לדרוש את הרווחים שהמפר  גרף לכיסו כתוצאה מאותה פעולת גזל, מאותה עוולה מסחרית.
 
כיצד אנו יכולים לסייע לך בעניין?
במשרדנו, המורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח, מחלקת קניין רוחני ייעודית, אשר כל בקיאותה הוא בתחומים אלה של הגנה על קניין רוחני ומיצוי הדין עם אותם גורמים אשר העתיקו אותך ועשו בקניינך כבשלהם.
משרדנו, באמצעות מחלקה ייעודית זו, ידע לפעול במידי כנגד אותם גורמים מפרים ולהביא לידי מיצוי הדין. למשרדנו הניסיון רב בשנים של התנהלות מול גופים מפרים, אם ישראלים ואם בין-לאומיים, כמו גם ניסיון ליטיגטורי מוכח, כך שהיה ותיתן לנו את הזכות – נדע לפעול ללא דיחוי לטובת נטרול הנדרש וגביית המתחייב.
 
התקשר אלינו עתה ואנו נכנס במידי לפעולה!
אלי דורון 
054-4251054
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

העתקת תמונות ותכנים באינטרנט

משרדנו מתמחה בטיפול משפטי והתגוננות בפני תביעות שעניינן העתקת תמונות ותכנים באינטרנט ו/או הפרת זכויות יוצרים, על ידי צוות עורכי דין מנוסים בתחום.

תביעת לשון הרע באינטרנט

במשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מחלקה אזרחית גדולה אשר לה ניסיון ספציפי בתחום - מחלקה זו תדע להגיש לבקשתכם תביעה אזרחית כנגד מי שפגע בכם ברשת. למשרדנו אף עורכי דין המתמחים בדין הפלילי, לרבות יוצאי רשויות האכיפה, אשר יגישו קובלנה פלילית כנגד הצד הפוגע, אם הדבר יידרש.

רישום סימני מסחר והגנה כנגד מפרים

סימן מסחרי הינו אמצעי חשוב ביותר לטובת מיתוג וקידום מוצר, שירות ועוד, ומשכך חשוב וראוי לרשום אותו בצורה נכונה, כסימן הנמצא בבעלות ממציאו. רישום הסימן המסחרי מבטיח את הבעלות של הלקוח בסימן ומאפשר לו לעשות בו שימוש באופן בלעדי ובכלל זה, להשתמש בו לטובת פרסום פועלו, לבדל אותו מאחרים, למכור אותו, להשכיר אותו וכו'.

תפקיד המכס מול הפרות זכויות קניין

על תופעת הפרת זכויות הקניין הרוחני ותפקידו של אגף המכס במלחמה בתופעה זו.

הפחתות מס בתחום הקניין רוחני

בתאריך 24 במאי 2012 נתנה הממשלה הקפריסאית אור ירוק להענקת שורה ארוכה של תמריצי מס אשר נועדו להביא לצמיחתה וחיזוקה של כלכלת האי השוכן בים התיכון. תמריצי המס נוגעים לתחומים נרחבים תוך מתן דגש מיוחד על משטר הקניין הרוחני במדינה, מתוך תכלית עיקרית שמטרתה לשפר ולשכלל את התחרותיות בענף זה ולהביא להרחבת ההשקעה בפיתוח ומחקר.

ביהמ"ש הורה לשותף במיזם אינטרנטי להשיב את התוכנה והדומיין בו עשה שימוש לחברה המשותפת

לאחרונה התפרסם פסק דין מפי כב' השופטת ד'ר דרורה פלפל, שעניינו תביעה למתן צו מניעה קבוע ולקביעת פיצוי כספי בגין הפרת זכויות קניין רוחני ועשיית עושר ולא במשפט הנובעות מהעברת רישום הבעלות בשם המתחם "Blidira.co.il" על שם חברת "מקורות תוכנה בע"מ. כמו כן מעשיית שימוש שלא כדין בדומיין ובתוכנה שפותחה במסגרת מיזם אינטרנטי.

ע"א 9183/09 The Football Association Premier League Limited נגד פלוני

המשיב הוא בעל אתר אינטרנט המציע לגולשים צפייה ישירה במשחקי כדורגל בשידור חי ללא תשלום. בית המשפט המחוזי קבע כי לא הופרו זכויות היוצרים של הליגה שמשדרת את השידור החי. כמו כן קבע בית המשפט המחוזי לעניין "שימוש הוגן" כי מדובר במקרה זה בפעילות שיש בה תרומה חברתית חשובה, וכי למשתמשים קיימת זכות להשתתף בחיי התרבות ולצפות במשחקי ספורט בינלאומיים.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים