מישהו העתיק ו/או עשה שימוש ביצירה שלך? מישהו מעתיק ממך ו/או עשה שימוש בתוכנה, אפליקציה, סימן מסחרי, מאמר, פטנט, ציור, צילום  או יצירה אחרת שלך?
 
על מנת ליצור יצירה, עלינו להשקיע עבודה רבה - יכול ויצרנו סימן מסחרי, יכול ויצרנו תוכנת מחשב ויכול ויצרנו תמונה, ציור, מאמר, ספר או כל דבר אחר. מה שידוע הוא כי יצירה מקורית ונכונה, במיוחד כזו המקדמת את הפעילות העסקית שלנו, מצריכה עבודה והשקעה רבה, לטובת הצלחה.
 
יתרה מזאת, כלל גדול הוא כי כשרון קשה ואולי אף לא ניתן לרכוש, כך שיש בנמצא הרבה אנשים מלומדים וחכמים, אשר עם כל הכבוד והערכה, אין להם את היכולת ואת הכישרון ליצור משהו ייחודי משלהם, כזה שאין בנמצא בשוק החופשי או אצל מתחרים. היה והנך קורא שורות אלא – סביר להניח כי לך דווקא יש את הכישרון המיוחל.
העתקה שכזו שקולה לגניבה
עצם העתקה ו/או שימוש ללא הרשאה ביצירה שלך, שקול לגניבה. הקניין הרוחני ביצירה הוא שלך ורק שלך - אתה זה שהשקעת, אתה זה שייצרת ומשכך אתה הוא הבעלים של היצירה, מה שאוסר על אחרים לעשות בה שימוש לא הסכמה מסחרית עמך ו/או להעתיק את היצירה ולהציגה כאילו נעשתה על ידי האחר. יוצא, כי כל מי שמעתיק אותך ו/או עושה שימוש ביצירתך ללא הסכמתך, אם בצורה מלאה ואם בצורה מתוחכמת – מפר את הזכויות שלך, רומס את הקניין שלך, מתהדר בנוצות לא לו ופוגע בבטן הרכה שלך, מה שמחייב פעולה משפטית, בדרך של תביעה כספית וכזו שתעצור את המפר מפועלו זה.
לעניות דעתו של האדם הסביר, שעה בא אחר אותו, גונב ממנו ומנסה בדרך זו לעשות לביתו – אין אלא לפעול מולו, למצות עמו את הדין, לתבוע אותו, לדרוש הפסקה מיידית של השימוש בחומר המפר ובמקביל לתבוע אותו בגין הנזקים שנגרמו לך. במסגרת הליך מסוג זה, יש לדרוש את הרווחים שהמפר  גרף לכיסו כתוצאה מאותה פעולת גזל, מאותה עוולה מסחרית.
 
כיצד אנו יכולים לסייע לך בעניין?
במשרדנו, המורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח, מחלקת קניין רוחני ייעודית, אשר כל בקיאותה הוא בתחומים אלה של הגנה על קניין רוחני ומיצוי הדין עם אותם גורמים אשר העתיקו אותך ועשו בקניינך כבשלהם.
משרדנו, באמצעות מחלקה ייעודית זו, ידע לפעול במידי כנגד אותם גורמים מפרים ולהביא לידי מיצוי הדין. למשרדנו הניסיון רב בשנים של התנהלות מול גופים מפרים, אם ישראלים ואם בין-לאומיים, כמו גם ניסיון ליטיגטורי מוכח, כך שהיה ותיתן לנו את הזכות – נדע לפעול ללא דיחוי לטובת נטרול הנדרש וגביית המתחייב.
 
התקשר אלינו עתה ואנו נכנס במידי לפעולה!
אלי דורון 
054-4251054
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

מישהו משמיץ אותך? אנו נסייע לך משפטית כנדרש

המציאות בה אנו חיים כרוכה בלא מעט השמצות, הוצאת לשרון הרע, פרסומים שקריים ו"הדלפות" של נתונים שגויים ולא נכונים, כאלה שיש בהם כדי לפגוע באחרים, אם ברמה האישית ואם ברמה העסקית, אם בדרך מפורשת ואם בדרך עקיפה. התחרות במדינתנו גדלה במגוון תחומים ובפועל יש בנמצא כאלה העושים רבות, לפעמים ברמה היום-יומית לטובת הכפשות של חבריהם למקצוע ו/או של גורמים אחרים, לרבות יריבים עסקיים ו/או יריבים במישורים חברתיים אחרים, מה שבסופו של יום מסב לגורמים המושמצים נזק תדמיתי וממוני.

העתקת תמונות ותכנים באינטרנט

משרדנו מתמחה בטיפול משפטי והתגוננות בפני תביעות שעניינן העתקת תמונות ותכנים באינטרנט ו/או הפרת זכויות יוצרים, על ידי צוות עורכי דין מנוסים בתחום.

רישום סימני מסחר והגנה כנגד מפרים

סימן מסחרי הינו אמצעי חשוב ביותר לטובת מיתוג וקידום מוצר, שירות ועוד, ומשכך חשוב וראוי לרשום אותו בצורה נכונה, כסימן הנמצא בבעלות ממציאו. רישום הסימן המסחרי מבטיח את הבעלות של הלקוח בסימן ומאפשר לו לעשות בו שימוש באופן בלעדי ובכלל זה, להשתמש בו לטובת פרסום פועלו, לבדל אותו מאחרים, למכור אותו, להשכיר אותו וכו'.

נתקבלה תביעת לשון הרע בגין פרסום כוזב בעיתונות

בית המשפט לתביעות קטנות קיבל תביעת לשון הרע כנגד "ידיעות אינטרנט" ומערכת התרבות והבידור של אתר YNET. התובע, ישראל שי, הינו בעלים של חברה העוסקת בייעוץ בטחוני, ובעבר כיהן כמפקד היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, ופרש מתפקיד זה בשנת 1994.

תפקיד המכס מול הפרות זכויות קניין

על תופעת הפרת זכויות הקניין הרוחני ותפקידו של אגף המכס במלחמה בתופעה זו.

הפחתות מס בתחום הקניין רוחני

בתאריך 24 במאי 2012 נתנה הממשלה הקפריסאית אור ירוק להענקת שורה ארוכה של תמריצי מס אשר נועדו להביא לצמיחתה וחיזוקה של כלכלת האי השוכן בים התיכון. תמריצי המס נוגעים לתחומים נרחבים תוך מתן דגש מיוחד על משטר הקניין הרוחני במדינה, מתוך תכלית עיקרית שמטרתה לשפר ולשכלל את התחרותיות בענף זה ולהביא להרחבת ההשקעה בפיתוח ומחקר.

ביהמ"ש הורה לשותף במיזם אינטרנטי להשיב את התוכנה והדומיין בו עשה שימוש לחברה המשותפת

לאחרונה התפרסם פסק דין מפי כב' השופטת ד'ר דרורה פלפל, שעניינו תביעה למתן צו מניעה קבוע ולקביעת פיצוי כספי בגין הפרת זכויות קניין רוחני ועשיית עושר ולא במשפט הנובעות מהעברת רישום הבעלות בשם המתחם "Blidira.co.il" על שם חברת "מקורות תוכנה בע"מ. כמו כן מעשיית שימוש שלא כדין בדומיין ובתוכנה שפותחה במסגרת מיזם אינטרנטי.

ע"א 9183/09 The Football Association Premier League Limited נגד פלוני

המשיב הוא בעל אתר אינטרנט המציע לגולשים צפייה ישירה במשחקי כדורגל בשידור חי ללא תשלום. בית המשפט המחוזי קבע כי לא הופרו זכויות היוצרים של הליגה שמשדרת את השידור החי. כמו כן קבע בית המשפט המחוזי לעניין "שימוש הוגן" כי מדובר במקרה זה בפעילות שיש בה תרומה חברתית חשובה, וכי למשתמשים קיימת זכות להשתתף בחיי התרבות ולצפות במשחקי ספורט בינלאומיים.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.