מאת:

לאחרונה התפרסם פסק דין מפי כב' השופטת ד'ר דרורה פלפל, שעניינו תביעה למתן צו מניעה קבוע ולקביעת פיצוי כספי בגין הפרת זכויות קניין רוחני ועשיית עושר ולא במשפט הנובעות מהעברת רישום הבעלות בשם המתחם "Blidira.co.il" על שם חברת "מקורות תוכנה בע"מ. כמו כן מעשיית שימוש שלא כדין בדומיין ובתוכנה שפותחה במסגרת מיזם אינטרנטי.

העובדות:
התובע והנתבע חברו לשותפות עסקית לצורך הקמת מיזם אינטרנט המהווה מערכת תוכנה המופעלת כפורטל באינטרנט ומשמשת כלי עבודה למתווכי מקרקעין וכלי פרסומי בשוק הנדל"ן.
לפיכך הקימו הצדדים בנוב' 2005 את חברת "בלי דירה בע"מ". התובע רכש את הדומיין Blidira.co.il לצרכי המיזם ורשם אותו על שמו. עם הקמת החברה ולבקשת הנתבע הועברה הבעלות על שם הדומיין משמו הפרטי של התובע לשם החברה.
בשנת 2006 גילה התובע להפתעתו כי הנתבע ניצל את מעמדו כמנהל בחברה והעביר את הדומיין על שם חברה חיצונית "מקורות תוכנה בע"מ", אשר הוקמה על ידי הנתבע וזאת ללא ידיעתו ו/או הסכמתו של התובע. כמו כן הועברה לנתבעת הפעילות העסקית של חברת בלי דירה הכוללת את לקוחותיה, עובדיה, ספקיה וכדומה.
בית המשפט קבע כי אין חולק שחברת בלי דירה בע"מ ביצעה שימוש בשם המתחם  Blidira.co.il, בטרם הועבר הנ"ל לחברת מקורות תוכנה בע"מ. כן נקבע כי במהלך תקופה זו המתחם זכה להכרה והנתבעת נהנתה מהכנסות כתוצאה משימוש בשם מתחם זה.


פסק הדין:
בית המשפט בחן את העדויות והראיות וקבע כי הדומיין יושב לחברת בלי דירה בע"מ. כך גם התוכנה הפועלת באתר הדומיין תימסר לתובעים.
כן ניתן בזאת צו מניעה קבוע לפיו הנתבעים לא יעשו שכל שימוש בדומיין ובתוכנה שפותחה במסגרת המיזם האינטרנטי של "בלי דירה" מחוץ לפעילות העסקית של התובעת.


 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מישהו משמיץ אותך? אנו נסייע לך משפטית כנדרש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המציאות בה אנו חיים כרוכה בלא מעט השמצות, הוצאת לשרון הרע, פרסומים שקריים ו"הדלפות" של נתונים שגויים ולא נכונים, כאלה שיש בהם כדי לפגוע באחרים, אם ברמה האישית ואם ברמה העסקית, אם בדרך מפורשת ואם בדרך עקיפה. התחרות במדינתנו גדלה במגוון תחומים ובפועל יש בנמצא כאלה העושים רבות, לפעמים ברמה היום-יומית לטובת הכפשות של חבריהם למקצוע ו/או של גורמים אחרים, לרבות יריבים עסקיים ו/או יריבים במישורים חברתיים אחרים, מה שבסופו של יום מסב לגורמים המושמצים נזק תדמיתי וממוני.

העתקת תמונות ותכנים באינטרנט

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול משפטי והתגוננות בפני תביעות שעניינן העתקת תמונות ותכנים באינטרנט ו/או הפרת זכויות יוצרים, על ידי צוות עורכי דין מנוסים בתחום.

רישום סימני מסחר והגנה כנגד מפרים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

סימן מסחרי הינו אמצעי חשוב ביותר לטובת מיתוג וקידום מוצר, שירות ועוד, ומשכך חשוב וראוי לרשום אותו בצורה נכונה, כסימן הנמצא בבעלות ממציאו. רישום הסימן המסחרי מבטיח את הבעלות של הלקוח בסימן ומאפשר לו לעשות בו שימוש באופן בלעדי ובכלל זה, להשתמש בו לטובת פרסום פועלו, לבדל אותו מאחרים, למכור אותו, להשכיר אותו וכו'.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.