מאת:

בתאריך 24 במאי 2012 נתנה הממשלה הקפריסאית אור ירוק להענקת שורה ארוכה של תמריצי מס אשר נועדו להביא לצמיחתה וחיזוקה של כלכלת האי השוכן בים התיכון. תמריצי המס נוגעים לתחומים נרחבים תוך מתן דגש מיוחד על משטר הקניין הרוחני במדינה, מתוך תכלית עיקרית שמטרתה לשפר ולשכלל את התחרותיות בענף זה ולהביא להרחבת ההשקעה בפיתוח ומחקר.

בין שאר התמריצים  שתחולתם החלה מתחילת 2012 , ניתן למנות:

  1. הפחתות מס: המוציא הוצאה על רכישה או פיתוח נכסים בלתי מוחשיים וזאת עפ"י חוק הפטנטים או חוק סימני המסחר או חוק זכויות הקניין הרוחני וכל זה במסגרת פעילותו העסקית בעסק, יהא זכאי להפחתות מס.

  2. פריסת הוצאות: ניתן יהא לפרוס הוצאות שהוצאו לשם רכישת נכסים בלתי מוחשיים (או פיתוחם) על פני תקופה של 5 שנים.

  3. פטור בגין הטבות כלכליות המופקות מנכסים בלתי מוחשיים: כ- 80% מהרווחים המופקים מנכסים בלתי מוחשיים ( לרבות פיצויים בגין הפרות, מימוש ומכירה) יראו בהם כהוצאות לצורכי מס, כך שבסופו של דבר לא ימוסו ויזכו לפטור. יתרה מזאת, חברות תושבות קפריסין המניבות רווחים מנכסים בלתי מוחשיים (בעיקר תמלוגים) יוכלו בשלב מאוחר יותר לחלק אותם כרווחי דיבידנד לחברות שאינן תושבות קפריסין ללא כל חבות מס. יש לציין כי ניתן להשיג פטור מלא על כלל ההכנסות ממימוש או מכירת נכסים בלתי מוחשיים וזאת באמצעות מכירת מניות חברה המחזיקה בנכסים הבלתי מוחשיים (כך שעפ"י הדין בקפריסין יחול בעניין מכירת מניות מהסוג האמור של חברה תושבת קפריסין פטור מלא ממס).

  4. שיעור המס האפקטיבי החל בגין תמלוגים או רווחים ממכירת נכסים בלתי מוחשיים עומד על 2% בלבד.
     

השפעה על התאגדויות והתארגנויות 

ישנה חשיבות קרדינאלית לתמריצים המפורטים לעיל בכל הקשור לתמלוגים המופקים על ידי חברה קפריסאית שיש ברשותה רישיונות ו/או שיש בבעלותה כל נכס בלתי מוחשי אחר. שכן הטבות המס המוענקות במסגרת שורת התמריצים דנן, יוצרת הזדמנויות רבות לאלו המעוניינים להחזיק בנכסים בלתי מוחשיים ולהפיק תמלוגים בגינם. במצב דברים כזה, מומלץ להחזיק בחברה תושבת קפריסין שיהיה ברשותה כלל הנכסים הבלתי מוחשיים, כך תוכל החברה להשכיר את נכסיה לחברות של האיחוד האירופי או שאר העולם (מומלץ מדינות שמציעות מכוח אמנות למניעת כפל מס שיעורי ניכוי מס במקור נמוכים) והתמלוגים שהנה מקבלת בעטיהם תוכל לחלק בתור דיבידנד לכל חברה שאיננה תושבת קפריסין בלי אף חבות של מס.

אין חולק כי תמריצים אלו מהווים עוד  נדבך מרכזי בהיותה של קפריסין יעד מס אטרקטיבי למשקיעים בכלל ולעוסקים בקניין רוחני בפרט. הטבות אלו בדמות הפחתות המס מציבות את קפריסין בשורה אחד יחד עם מדינות אירופאיות אחרות כגון הולנד, לוקסמבורג בלגיה וכו'.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מישהו משמיץ אותך? אנו נסייע לך משפטית כנדרש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המציאות בה אנו חיים כרוכה בלא מעט השמצות, הוצאת לשרון הרע, פרסומים שקריים ו"הדלפות" של נתונים שגויים ולא נכונים, כאלה שיש בהם כדי לפגוע באחרים, אם ברמה האישית ואם ברמה העסקית, אם בדרך מפורשת ואם בדרך עקיפה. התחרות במדינתנו גדלה במגוון תחומים ובפועל יש בנמצא כאלה העושים רבות, לפעמים ברמה היום-יומית לטובת הכפשות של חבריהם למקצוע ו/או של גורמים אחרים, לרבות יריבים עסקיים ו/או יריבים במישורים חברתיים אחרים, מה שבסופו של יום מסב לגורמים המושמצים נזק תדמיתי וממוני.

העתקת תמונות ותכנים באינטרנט

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול משפטי והתגוננות בפני תביעות שעניינן העתקת תמונות ותכנים באינטרנט ו/או הפרת זכויות יוצרים, על ידי צוות עורכי דין מנוסים בתחום.

רישום סימני מסחר והגנה כנגד מפרים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

סימן מסחרי הינו אמצעי חשוב ביותר לטובת מיתוג וקידום מוצר, שירות ועוד, ומשכך חשוב וראוי לרשום אותו בצורה נכונה, כסימן הנמצא בבעלות ממציאו. רישום הסימן המסחרי מבטיח את הבעלות של הלקוח בסימן ומאפשר לו לעשות בו שימוש באופן בלעדי ובכלל זה, להשתמש בו לטובת פרסום פועלו, לבדל אותו מאחרים, למכור אותו, להשכיר אותו וכו'.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.