מאת:


ייעוץ משפטי לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר

עולם המטבעות הדיגיטליים הינו עולם מורכב המתפתח בקצב מסחרר. נכון להיום יש בנמצא יותר מ-2,000 סוגים של מטבעות דיגיטליים, פרט לביטקויין, אותו כולנו מכירים. מטבעות אלו הם מסוגים וממינים שונים והסחירות שלהם משתנה פר מטבע. חלק מהמטבעות יותר מוכרים וחלק האחר פחות, חלק מהם מרוויחים וחלק אחר מפסידים, חלק במגמת עלייה וחלק במגמת ירידה, חלקם קלים להמרה וחלק אחר קשים יותר, חלק מהמטבעות ניתנים למסחר בזירות מסחר בין-לאומיות וחלק אחר כלל אינם רשומים ככאלה שניתן לסחור בהם.
 
אלה המבינים בתחום, לצד אלו הבקיאים פחות, פועלים לא אחת ו/או סוחרים ביותר ממטבע אחד, כלומר לעתים הם קונים מטבע דיגיטלי מסוג מסוים אולם במהלך ההתנהלות הם ממירים את המטבע במטבע דיגיטלי אחר. נכון להיום, חלק גדול מהפעילים בתחום נמנעים מלהמיר מטבעות דיגיטליים לפיאט (דולר, אירו וכדומה), אלא מעדיפים להמירם במטבע דיגיטלי אחר, מתוך אמונה כי ההחלפה למטבע האחר תגדיל את הרווחיות הכוללת שלהם בגין הפעילות אותה הם מבצעים בעולם המטבעות הדיגיטלים. חלק מהמשקיעים במטבעות דיגיטליים עובדים עם ארנק דיגיטלי אחד ויש כאלה הפועלים באמצעות מספר ארנקים לטובת הגדלת הרווח שלהם מתוך אותה פעילות של מכירת מטבע דיגיטלי מסוים, בנקודת זמן בה שערו גבוה, במטבע אחר אשר נכון לאותה עת, לדעת הרוכש, ניתן לרוכשו במחיר שהוא נמוך ביחס לצפי ו/או ביחס למגמה הצפוייה, כאשר הפעולות האמורות יכול שיתבצעו באמצעות זירות מסחר, באמצעות חלפנים ובאמצעים אחרים שם יכולים בעלי המטבעות להחליף מטבע במטבע.
 
מה שחלק גדול מהמעורבים בתחום אינו לוקח למעשה בחשבון זו את העובדה הפשוטה לפיה המרת מטבע דיגיטלי אחד במטבע דיגיטלי אחר שקולה לארוע מס לכל דבר ועניין החייב בדיווח ובתשלום מס בגינו. משמע, הדיווח ותשלום המס מתחייב גם אם המוכר לא פוגש פיאט - לא פוגש כסף מזומן, שקל, דולר, אירו או כל מטבע פיאט אחר. חלק גדול מהשחקנים בתחום חי תחת הנחת העבודה לפיה כל עוד הוא לא נפגש עם כסף "רגיל" אין הוא צריך לדווח ו/או לשלם מס, מה שבמפורש אינו נכון. הלכה למעשה, הדין הישראלי קובע כי החלפת מטבע דיגיטלי אחד באחר שקול למכירה של נכס הוני ומכירה של נכס הוני חדש, מה שמחייב את המוכר בדיווח ובתשלום מס. עצם העובדה לפיה המוכר לא "נפגש" עם שקל או דולר אינה פוטרת אותו מחובת הדיווח או מחובת תשלום המס בגין פעולות המרה אלה. המשמעות היא למעשה שאותם ישראלים הנמנעים מדיווח ומתשלום מס, מבצעים בפועל עבירת מס על פי הדין הישראלי ובמקביל, ההון הנצבר על ידם בארנק הדיגיטלי שלהם הופך להיות "שחור". בהקשר זה חשוב לציין כי הרגולציה בכל הקשור בהתנהלות באמצעות מטבעות דיגיטליים הולכת ומחמירה, הולכת ומקבלת תאוצה ומשכך אלה הצוברים הון דיגיטלי "שחור" יתקשו יותר ויותר לממש אותו ו/או לבצע עמו עסקאות מכל מין וסוג. יתרה מזאת, יש לקחת בחשבון כי גם רשויות המס עושות כל שביכולתן על מנת להגיע לרוכשי מטבעות דיגיטליים ולבחון את הפעילות שלהם, לראות האם הם דיווחו על הפעולות אשר בוצעו על ידם ובמקרים המתאימים פועלות הרשויות, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי, כנגד כל אותם גורמים לשם מיצוי ההליכים.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בתחום?
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ולו הידע והניסיון להביא לידי הכשרה של מטבעות דיגיטליים, "הלבנה" של מטבעות שחורים, הכשרה של ארנקים דיגיטליים והכל בדרכים ואופנים המתיישבים עם הוראות החוק. אנו נדע כיצד לפעול בשמך אל מול רשויות המס בישראל ולהביא הן לידי כך שהמטבעות שבבעלותך יהיו כשרים ו-"לבנים" והן להביא לידי נטרול מחדלי העבר ובדרך זו לנטרל חשיפות פליליות מיותרות. נכון יהיה לפעול עוד בטרם רשות המס תגיע אליך, כל עוד אנו ניזום את ההליך בשמך ונפעל לטובת הכשרת ההתנהלות, מצבך יהיה טוב שבעתיים בהשוואה למצב בו הרשות תגיע אליך בזכות המודיעין שלה, מה שיאלץ אותך להתמודד הן עם המישור הפלילי והן עם המישור האזרחי. מטעם זה נכון יהיה לא לחכות, נכון לפנות אלינו ואנו, כמי שמטפלים בכל רגע נתון במקרים רבים שכאלה, נדע לקדם את עניינך ולהביא לידי הסדרה המתיישבת עם החוק.

אין בנמצא כל טעם בצבירה של הון מטבעות דיגיטליים לא מדווח - צבירה שכזו חושפת אותך לפלילים, לחבויות מס אזרחיות גדולות ואף תמנע ממך בעתיד לעשות שימוש במטבעות אלה. יתרה מזאת, המערכת הבנקאית העולמית ובמיוחד זו הישראלית, תמנע ממך לעשות כל שימוש בכספים שיתקבלו כתוצאה ממימוש מטבעות אלא אם ניתן יהיה להראות בצורה שקופה וברורה כי מדובר בכספים חוקיים ולבנים וכי יש בנמצא התנהלות חוקית ושקופה אשר מלוא המס שולם בגינה. כל עוד לא תוכל להראות זאת, גם מימושן של מטבעות מחוץ לישראל והעברת כספים לבנקים בשווייץ או למקומות אחרים בעולם, ישללו ממך את האפשרות להעביר את הכסף לישראל וזאת בנוסף על החשיפות המוזכרות האחרות.

 
אנו מזמינים אותך להגיע אלינו לפגישה דיסקרטית ולא מחייבת - ביחד נבין את המקרה, נציג בפנייך את החלופות לפתרון ונקדם את המתחייב לטובת הסדרה בצורה חוקית ובמינימום עלות על פי דין. אנא צור עמי קשר עתה, נפגש ונקדם הנדרש ללא דיחוי. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054
המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שוק מטבעות הקריפטו לשנת 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

הביטקוין סוגר בזינוק של 300% - הישראלים קופצים על המטבע המצליח, אך מס הכנסה מתעקש שביטקוין אינו מטבע – סיכום שנת 2020 ואיך צולחים את 2021 בשוק מטבעות הקריפטו?

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים