סכסוכי ירושה

סכסוכים נמצאים בכל מקום ובכל מישור, לרבות בתוך המשפחה, סכסוכי ירושה בין אחים, בין הורים וילדים ובין בני משפחה אחרים. מטבעם מחלוקות על צוואות, נאמנויות וירושות ידועים כרווי יצרים ומורכבים רגשית. לכן, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בשלב מוקדם על מנת להימנע מהליכים משפטיים ארוכים ויקרים.
משרדנו מלווה את לקוחותיו הפרטיים בהליכים משפטיים הנוגעים לסכסוכי ירושה על רקע חלוקת הון, רכוש, עסקים או פעילות, הגנה או התנגדות לצוואה, ניהול עיזבונות ועוד. אנו מטפלים בסכסוך לא רק במקצועיות אלא גם ברגישות יתרה ותוך שמירה על דיסקרטיות.
 
סיוע משפטי במאבקי ירושה וסכסוך בין יורשים
הסיבות לסכסוכים ברורות וידועות, אך באותה מידה אנו רואים כי הן משתנות מקצה לקצה. ישנם מקרים בהם מנוח מחליט להשאיר את כל העיזבון לעמותה כלשהי כי הוא מרגיש כי ילדיו זנחו אותו; הורים שהחליטו לחלק את הירושה בצורה לא שווה משום שהם זכו ליחס שונה מהילדים; מורישים המעדיפים להוריש את כל הונם לעובד הזר אשר ליווה אותם בשנים האחרונות; הורה המגלה, כי בשעת מחלה ילדיו הביולוגיים שוכחים אותו ודווקא זוגתו, בפרק ב' לחייו, היא זו שדואגת לו ולכן מעדיף להשאיר לה את הונו.
המקרים הם רבים והמצוקות הן גדולות. לפעמים המנוח משתף את היורשים הפוטנציאלים על החלטתו בעודו בחיים ולפעמים הוא נמנע מלעשות כך. יחד עם זאת ברור, כי שעה בה יורש מרגיש מקופח הוא מחפש את הדרך לתקוף את הצוואה ולטעון, כי מגיע לו מעבר למה שנכתב בה.
בחלק גדול של המקרים, היורשים לא לוקחים בחשבון, כי הבריאות או הרגישות הנפשית של ההורה נפגמת או נחלשת עם הזדקנותו כך שהוא עשוי בשנותיו האחרונות לשנות את קו חשיבתו ובעוד שבכל השנים דיבר על כך שיוריש הכל לילדיו הוא מחליט כי נכון להוריש הכל דווקא לקרובים אחרים.
מצבים אלו מייצרים משברים רבים אשר בחלק גדול מהם מביאים את הצדדים להתדיינות בבית המשפט. בית המשפט לא מחפש פתרון צודק והוא לא בא להחליף את שיקול הדעת של המנוח, אלא הוא בוחן האם המוריש היה צלול, הבין מה הוא עושה והאם הצוואה אכן משקפת את רצונו הכן, הבריא והאמיתי. בית המשפט כבול ולא בא להחליף את שיקול הדעת של המנוח, כך שאם הוא משתכנע כי המנוח אכן החליט להוריש הכל לבן אחד, לאישה השנייה, לשכן או לכל גורם אחר - כך הוא יפעל וזאת למרות עוגמת הנפש הנגרמת וזאת גם אם ילדיו של המנוח נתונים במצוקה כלכלית.
 
עורכי דין סכסוכי ירושה
למשרדנו ניסיון רב בייצוג לקוחות בהליכים משפטיים הנוגעים לסכסוכים בין יורשים. ניסיוננו מאפשר לנו להעניק פתרונות משפטיים יצירתיים גם במצבים מורכבים.
כמשרד בינלאומי, אנו יכולים לטפל גם בסוגיות חוצות גבולות ומסתייעים בכך בסניפים שלנו בצרפת, אוסטריה, רומניה וקפריסין.
אנו תמיד מנסים בשלב הראשוני לגשר ולפשר בין הצדדים, אך במידה ולא עלה בידינו אנו מנהלים עבור לקוחותינו את ההליך המשפטי בצורה פרו-אקטיבית כדי להבטיח הצלחה במשפט.
סכסוכים מסוג זה מחייבים התנהלות משפטית חכמה ובטוחה. כזו המנטרלת אמוציות ובוחנת בצורה קרה ונכונה את המצב המשפטי והעובדתי, המנתחת את הסיכויים של כל אחת מהחלופות אל מול הסיכונים והראיות התומכות והכוללת בנייה נכונה של הטיעונים הרלוונטיים. הבקיאות הכלכלית והחשבונאית שלנו מעבר למשפטית עוזרת לנו לנתח את המצב בצורה אופטימלית ולהביא לידי פתרון מנצח.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

פירוק שותפות בנכסי נדל"ן

יש חשיבות מכרעת בבניית אסטרטגיה אשר תאפשר הוצאת המתבקש אל הפועל בתבונה ובמינימום מס והכול תוך שמירה על עקרונות של חוקיות ושקיפות מלאה.

ניהול מאבקי ירושה - מחלוקת בנוגע לצוואה

סכסוכי ירושה הם תופעה מצערת הפוקדת משפחות לא מעטות. ראוי לערוך הבחנה בין שני מצבים מרכזיים של סכסוכים הנוגעים לנכסים שמותיר אחריו אדם שהלך לעולמו:

בג"צ נגד מנגנון הפיצוי למגזר העסקי במשבר הקורונה

קראו כאן בהרחבה אודות העתירה שהוגשה בבג"צ נגד מדינת ישראל, בדבר מנגנון הפיצוי שהציעה הממשלה למגזר העסקי שנפגע מווירוס הקורונה.

בג"צ כנגד מנגנון הפיצוי שהציעה הממשלה למגזר העסקי

קראו כאן בהרחבה אודות העתירה שהוגשה בבג"צ נגד מדינת ישראל, בדבר מנגנון הפיצוי שהציעה הממשלה למגזר העסקי שנפגע מווירוס הקורונה.

קריאה להצלת המשק והמגזר העסקי

להלן נוסח מלא של המכתב שנשלח ממשרדנו לראשי כל הבנקים ולממשלה להירתם, לגלות אחריות וערבות הדדית ולהקפיא לרבעון הקרוב את מערכת האשראי וההלוואות במשק על מנת לאפשר למגזר העסקי לשרוד ולעבור את המשבר הנוכחי מבלי לגרום לנזקים נוספים על אלו שכבר נגרמו.

מוקד חירום למתן ליווי משפטי בימי הקורונה

מוקד חירום מיוחד של משרדנו אשר יאפשר לכל דורש לשוחח עם עורך דין הבקיא בתחום מומחיות משפטי לו הוא זקוק, ולקבל מענה משפטי מתאים מבלי כל צורך להגיע פיזית למשרד.

הרחבת פעילות המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה

כבוד השופטת למלשטריך לטר וכבוד השופטת טאובר יצטרפו לסגן הנשיא כבוד השופט רון סוקול, ובכך יגדילו פי 3 את מספר השופטים המכהנים במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה וזאת בהמשך לפניית משרדנו בנושא.

פנייה לשרת המשפטים בנושא פיתוח המחלקה הכלכלית בחיפה

לאחרונה התבצעה פנייה מטעם משרדנו לשרת המשפטים בבקשה להרחבת פעילותה של המחלקה הכלכלית הפועלת בבית המשפט המחוזי בחיפה על ידי הוספת שופטים אשר יכהנו בה, הואיל וכיום מכהן במחלקה זו שופט אחד בלבד ובשל כך מפספסת מחלקה זו את ייעודה כאמצעי לקידום הפעילות העסקית וחיזוק הכלכלה של אזור חיפה והצפון.

יסוד והקמה של תאגיד ביטוחי ע"י עו"ד מומחה בדיני ביטוח

משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח, יועצי מס, סוכני ביטוח ואחרים המתמחים בליווי משפטי עבור סוכני ביטוח, יזמים ואחרים המבקשים להקים פעילות ו/או מיזמים אחרים בתחום הביטוח ובכלל זה – תאגיד ביטוחי...

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.