פעילות בתחום הפורקס בצילה של רגולציה גלובלית מאסיבית

עם השנים התפתחו בעולם זירות מסחר נוספות על הבורסות המוסדרות - 
כך הפכה פעילות בינלאומית בתחום הסחר במט"ח ובנגזריו, לפופולרית יותר ויותר בקרב אנשי עסקים ישראלים.
 
פעילות בזירות מסחר אלה מוכרת כפעילות Over-the-Counter (להלן: "OTC"). לאמתו של דבר, פעילות ה-OTC התפתחה לאין שיעור במהלך העשור האחרון, עד כי במדינות רבות היקף פעילותה עלה אף על היקף הפעילות המתבצעת בבורסות המוסדרות עצמן. בישראל, מתקיימת פעילות ענפה בסחר במט"ח ובנגזריו המתבצעת במתכונת OTC, מרביתה מתבצעת על ידי הבנקים ואגב כך מפוקחת על ידי בנק ישראל באמצעות המפקח על הבנקים, אלא שבנוסף לפעילות זו, פועלות בישראל זירות המאפשרות למשקיעים לסחור מול מפעילי זירות חוץ בורסאיים (דילרים) הסוחרים בנכסים פיננסיים שונים (נגזרי מט"ח, אופציות בינאריות, מדדים, סחורות וכו'). מטבע הדברים, הופעתן של זירות אלו הנה תולדה של התפתחות האינטרנט המהווה קרקע נוחה לקיום מסחר אלקטרוני.
 
התקנות לניירות ערך 
כחלק ממגמה גלובלית, ולאחר שנים רבות בהן פעל הענף במדינות רבות באופן חופשי וללא פיקוח, יותר ויותר מדינות פעולות בימים אלו לטובת הפעלת רגולציות מחמירות שיהא בהן כדי להגביר במידה רבה את הפיקוח על הענף. הנושא לא חמק מעיניו של המחוקק בישראל, והשנה אישרה ועדת הכספים בכנסת את תקנות ניירות ערך (זירת סוחר לחשבונו העצמי), התשע"ד-2014. נוסיף ונדגיש כי על פי הדין העכשווי הנוהג, כל זירה הסוחרת בישראל בנייר ערך, מכל סוג שהוא, לרבות כלל המכשירים הפיננסיים, חסה תחת הוראות התקנות. מצב דברים זה זוכה לחומרת תוקף אם לוקחים בחשבון כי הוראות התקנות יכול ויהיו רלוונטיות גם לעניין הוראות הנוגעות לעבירות של מידע פנים, תרמית וכיו"ב. בתוך כך, גופים המבקשים לפעול בתחום ה-OTC בישראל, יחויבו מניה וביה בקבלת רישיון מאת הרשות לניירות ערך לצורך פעילותם. ברישיון יצוינו תחומי הפעילות בהם יהיו רשאים לעסוק, ואף יפורטו המשקיעים מולם יורשו לפעול. כמו כן, במסגרת הרישיון שיונפק, יוגדרו, אפריורית, ניירות הערך בהם יותר לסוחר לסחור.
 
התנאים לקבלת רישיון
כתנאי מקדמי לקבלת הרישיון, גופים המבקשים לפעול בענף ידרשו להוכיח איתנות פיננסית בעזרת קיום הון עצמי מזערי, פיקדון ונכסים נזילים. כמו כן ידרשו גופים אלו להחזיק בביטוח מתאים ולעמוד בתנאים שייקבעו את אופן הטיפול בכספי לקוחותיהם. כחלק אינטגראלי מהמעוגן בתקנות, יוטלו על גופים המבקשים לעסוק בתחום חובות שמטרתן מזעור השפעת ניגודי עניינים בין הגורם העסקי לבין לקוחותיו. כמו כן, יוטלו על גופים אלו חובות דיווח לציבור ולרשות, בין השאר בכדי להשתית עליהן מערכת רגולציה מוסדרת. אין חולק כי החלת הרגולציה במתכונתה הנוכחית בישראל, הביאה אנשי עסקים ישראלים רבים לצאת ולאתר יעדים חדשים בעולם שיכול ויהיו נוחים ותואמים יותר למידותיהם ולאופי פעילותם, מקל וחומר כאשר קהל יעדם, במרבית המקרים, הנו רב לאומי, מרביתו ככולו אינו ישראלי כלל וכלל.    
 
אנו במשרדי דורון, טיקוצקי ושות' מקדישים שעות ארוכות הן לטובת לימוד התקנות עבור אנשי עסקים המבקשים להמשיך ולפעול מישראל, והן לטובת מעקב אחר השינויים הרגולטוריים המתחוללים בזירה הגלובלית, הכול מתוך שאיפה להעניק ליווי צמוד ומושכל בהקמת פלטפורמות בינלאומיות בתחום, תוך צמצום החששות האינהרנטיים לענף. בתוך כך, מציע משדרנו ליווי צמוד לקהל לקוחותיו המבקש להשתלב בתחום, החל ממתן מידע כללי עדכני, דרך סיוע בחיבור עם כורמים בעלי שם בתחום וכלה בבחירת מדינת היעד האופטימאלית לפעילות, בהתחשב בשיקולים כלכליים ובשיקולים פיסקאליים כאלו ואחרים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

מדוע כדאי להוציא דרכון אירופאי?

להוצאת דרכון אירופאי יתרונות רבים. דרכון אירופאי מספק לבעליו גישה מורחבת להזדמנויות בינלאומיות במגוון תחומים.

שירותיי הפירמה באמצעות עו"ד אוסטרי, עו"ד רומניה, עו"ד קפריסין, עו"ד ישראל ועוד

למשרדנו פעילות בישראל, רומניה, אוסטריה, קפריסין ועוד, כך שלטובת מתן מענה מושלם נדע להפעיל עו"ד אשר לו הרישיון, הניסיון והבקיאות המתאימים לטיפול ע"פ דיני המדינות הרלוונטיות ושעה בה יש בנמצא סוגיות המצריכות התייחסות לדין ביותר ממדינה אחת, ידע משרדנו לשלב בצוות המטפל עו"ד ממספר מדינות, אשר ביחד יספקו ללקוח את המענה האופטימלי.

ליווי משפטי באוסטריה

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

עו"ד גרמניה

משרדינו מתמחה בבקשות להוצאת אזרחות גרמנית, בליווי משפטי מלא של יהודי גרמניה, בסיוע לקבלת פיצויים לניצולי השואה ומשפחותיהם ובמקרים נוספים הקשורים בתחום. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי המקצועי והטוב ביותר בכל אחד מהתחומים הנ"ל.

זכאות לקבלת דרכון רומני

מדריך קצר המפרט את התנאים לזכאות לקבלת דרכון רומני. משרדנו מעניק שירות אישי ומקיף להוצאת דרכון רומני באמצעות צוות של עורכי דין בישראל וברומניה, כולל איתור מסמכים ועבודה מול הרשויות.

החזקת קרקע ברומניה

בבעלותך נכס ברומניה? לצורך הבנת הסיכונים הכרוכים בהחזקת קרקע ברומניה, חשוב להכיר מספר הבדלים מהותיים הקיימים בין דיני הקניין בישראל לבין אלו ברומניה - קראו כאן.

כיצד דרכון רומני יכול לסייע לך?

עם כניסתה של רומניה לאיחוד האירופי, דרכון רומני יכול להוות כרטיס כניסה איכותי לאיחוד האירופי, ויאפשר לכל אדם המחזיק בו לעבוד באופן חוקי ולרכוש השכלה גבוהה באירופה, וכתושב האיחוד אף להנות מהנחות לימודים משמעותיות . במילים אחרות, אזרחות רומנית = אזרחות אירופית. אז איך משיגים אותה?

עסקים באתיופיה

משרדנו מתמחה במתן פתרונות משפטיים ומסחריים כוללים לחברות ואנשי עסקים ישראלים המנהלים עסקים באתיופיה ואריתריאה, או השואפים להיכנס לשוק האתיופי המתפתח.

עסקים ועסקאות בסין - כדאיות עסקים בסין

אחד הדברים הראשונים שלקוחות משרדנו, המיוצגים על ידנו לטובת קיום עסקים בסין, ייצור, ייבוא, חדירה לשוק ועוד, מתרשמים מכך שסין היא שילוב מעניין ומרתק של קומוניסטיות, לצד קפיטליזם.

תנאי הסף לקבלת אזרחות רומנית

לאחרונה עדים אנו לפניות רבות מצד לקוחותינו בעניין הפרוצדורה להשגת דרכון רומני. במאמר זה נבקש לעמוד על התנאים המחייבים להגשת המועמדות ועל אופי הפרוצדורה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.