פעילות בתחום הפורקס בצילה של רגולציה גלובלית מאסיבית

עם השנים התפתחו בעולם זירות מסחר נוספות על הבורסות המוסדרות - 
כך הפכה פעילות בינלאומית בתחום הסחר במט"ח ובנגזריו, לפופולרית יותר ויותר בקרב אנשי עסקים ישראלים.
 
פעילות בזירות מסחר אלה מוכרת כפעילות Over-the-Counter (להלן: "OTC"). לאמתו של דבר, פעילות ה-OTC התפתחה לאין שיעור במהלך העשור האחרון, עד כי במדינות רבות היקף פעילותה עלה אף על היקף הפעילות המתבצעת בבורסות המוסדרות עצמן. בישראל, מתקיימת פעילות ענפה בסחר במט"ח ובנגזריו המתבצעת במתכונת OTC, מרביתה מתבצעת על ידי הבנקים ואגב כך מפוקחת על ידי בנק ישראל באמצעות המפקח על הבנקים, אלא שבנוסף לפעילות זו, פועלות בישראל זירות המאפשרות למשקיעים לסחור מול מפעילי זירות חוץ בורסאיים (דילרים) הסוחרים בנכסים פיננסיים שונים (נגזרי מט"ח, אופציות בינאריות, מדדים, סחורות וכו'). מטבע הדברים, הופעתן של זירות אלו הנה תולדה של התפתחות האינטרנט המהווה קרקע נוחה לקיום מסחר אלקטרוני.
 
התקנות לניירות ערך 
כחלק ממגמה גלובלית, ולאחר שנים רבות בהן פעל הענף במדינות רבות באופן חופשי וללא פיקוח, יותר ויותר מדינות פעולות בימים אלו לטובת הפעלת רגולציות מחמירות שיהא בהן כדי להגביר במידה רבה את הפיקוח על הענף. הנושא לא חמק מעיניו של המחוקק בישראל, והשנה אישרה ועדת הכספים בכנסת את תקנות ניירות ערך (זירת סוחר לחשבונו העצמי), התשע"ד-2014. נוסיף ונדגיש כי על פי הדין העכשווי הנוהג, כל זירה הסוחרת בישראל בנייר ערך, מכל סוג שהוא, לרבות כלל המכשירים הפיננסיים, חסה תחת הוראות התקנות. מצב דברים זה זוכה לחומרת תוקף אם לוקחים בחשבון כי הוראות התקנות יכול ויהיו רלוונטיות גם לעניין הוראות הנוגעות לעבירות של מידע פנים, תרמית וכיו"ב. בתוך כך, גופים המבקשים לפעול בתחום ה-OTC בישראל, יחויבו מניה וביה בקבלת רישיון מאת הרשות לניירות ערך לצורך פעילותם. ברישיון יצוינו תחומי הפעילות בהם יהיו רשאים לעסוק, ואף יפורטו המשקיעים מולם יורשו לפעול. כמו כן, במסגרת הרישיון שיונפק, יוגדרו, אפריורית, ניירות הערך בהם יותר לסוחר לסחור.
 
התנאים לקבלת רישיון
כתנאי מקדמי לקבלת הרישיון, גופים המבקשים לפעול בענף ידרשו להוכיח איתנות פיננסית בעזרת קיום הון עצמי מזערי, פיקדון ונכסים נזילים. כמו כן ידרשו גופים אלו להחזיק בביטוח מתאים ולעמוד בתנאים שייקבעו את אופן הטיפול בכספי לקוחותיהם. כחלק אינטגראלי מהמעוגן בתקנות, יוטלו על גופים המבקשים לעסוק בתחום חובות שמטרתן מזעור השפעת ניגודי עניינים בין הגורם העסקי לבין לקוחותיו. כמו כן, יוטלו על גופים אלו חובות דיווח לציבור ולרשות, בין השאר בכדי להשתית עליהן מערכת רגולציה מוסדרת. אין חולק כי החלת הרגולציה במתכונתה הנוכחית בישראל, הביאה אנשי עסקים ישראלים רבים לצאת ולאתר יעדים חדשים בעולם שיכול ויהיו נוחים ותואמים יותר למידותיהם ולאופי פעילותם, מקל וחומר כאשר קהל יעדם, במרבית המקרים, הנו רב לאומי, מרביתו ככולו אינו ישראלי כלל וכלל.    
 
אנו במשרדי דורון, טיקוצקי ושות' מקדישים שעות ארוכות הן לטובת לימוד התקנות עבור אנשי עסקים המבקשים להמשיך ולפעול מישראל, והן לטובת מעקב אחר השינויים הרגולטוריים המתחוללים בזירה הגלובלית, הכול מתוך שאיפה להעניק ליווי צמוד ומושכל בהקמת פלטפורמות בינלאומיות בתחום, תוך צמצום החששות האינהרנטיים לענף. בתוך כך, מציע משדרנו ליווי צמוד לקהל לקוחותיו המבקש להשתלב בתחום, החל ממתן מידע כללי עדכני, דרך סיוע בחיבור עם כורמים בעלי שם בתחום וכלה בבחירת מדינת היעד האופטימאלית לפעילות, בהתחשב בשיקולים כלכליים ובשיקולים פיסקאליים כאלו ואחרים.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי

ליווי משפטי באוסטריה

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

עו"ד גרמניה

משרדינו מתמחה בבקשות להוצאת אזרחות גרמנית, בליווי משפטי מלא של יהודי גרמניה, בסיוע לקבלת פיצויים לניצולי השואה ומשפחותיהם ובמקרים נוספים הקשורים בתחום. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי המקצועי והטוב ביותר בכל אחד מהתחומים הנ"ל.

החזקת קרקע ברומניה

בבעלותך נכס ברומניה? לצורך הבנת הסיכונים הכרוכים בהחזקת קרקע ברומניה, חשוב להכיר מספר הבדלים מהותיים הקיימים בין דיני הקניין בישראל לבין אלו ברומניה - קראו כאן.

עסקים ועסקאות בסין - כדאיות עסקים בסין

אחד הדברים הראשונים שלקוחות משרדנו, המיוצגים על ידנו לטובת קיום עסקים בסין, ייצור, ייבוא, חדירה לשוק ועוד, מתרשמים מכך שסין היא שילוב מעניין ומרתק של קומוניסטיות, לצד קפיטליזם.

שיטת המס באתיופיה

כל מה שרציתם לדעת על המיסוי באתיופיה - מס חברות, מס הכנסת יחידים, מס ערך מוסף, מס על הכשרת נדלן, דיבידנד, פעילות חקלאית, תמלוגים, ריביות והצמדה ועוד.

פעילות משפטית-עסקית באתיופיה

היקף הפעילות המסחרית בין מדינות ישראל ואתיופיה נמצא בעליה מתמדת, אם בכיוון של העתקת פעילויות לתוך שטח אתיופיה בתחומים של חקלאות, תעשייה ועוד, אם בכיוון של מתן שירותים ועסקאות מכר לאתיופים ואם במגוון נושאים אחרים.

לעשות עסקים בסין

דסק סין במשרד מתמחה במתן פתרונות משפטים ומסחריים כוללים לחברות ואנשי עסקים המנהלים עסקים בסין או השואפים להיכנס לשוק הסיני העצום, אם לטובת ייצור והפצה , אם לטובת מכירה לשוק הסיני ואם לטובת מטרות אחרות .

הטבות מס ברכישת בית מגורים ברומניה

"פרויקט הבית הראשון" הינו אחד מן האמצעים בהן נוקטת ממשלת רומניה על מנת להתמודד עם המשבר. מטרתו היא לעודד מתן הלוואות מהבנק לעסקים אשר עוסקים בבניה. התקווה היא כי הפרויקט יתרום לפיתוח בכך שיעודד עסקים ליזום פרויקטים של בנית בתי מגורים. הממשלה מאמינה כי הדבר יסייע ביצירת מקומות עבודה חדשים ובמקביל רווחת הפרט תעלה עקב עלייה בהיצע של בתי המגורים שיבנו.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם