מאת:

עסקים ועסקאות בסין - על כדאיות העסקים בסין

אחד הרשמים הראשונים הנחרטים בתודעתם של לקוחות המיוצגים ע"י משרדנו בכל הנוגע לעסקיהם בסין הוא השילוב המעניין והמרתק שבין שיטת משטר פוליטי קומוניסטית לבין קפיטליזם כלכלי. מחד, השלטון בסין עדיין נתון בידי מפלגה יחידה, זאת בשונה משאר המדינות המפותחות, ומאידך מבחינה מעשית וכלכלית ניתן לראות כי סין כיום הינה מדינה קפיטליסטית לחלוטין המהווה מוקד צמיחה כלכלי מרכזי בשנים האחרונות ועל פי הצפי לעתיד, בעולם כולו.

 

השקעות בסין הפכו אטרקטיביות מאוד בעשור האחרון, הן מבחינת משקיעים מוסדיים והן מבחינת משקיעים פרטיים. השוק הסיני מראה כמעט מדי שנה אחוזי צמיחה דו ספרתיים וכלכלת סין הופכת במהרה להיות הכלכלה השנייה בגודלה בעולם אחרי ארה"ב. היום כבר אין שום ספק כי בעשור הקרוב תהפוך סין למעצמה הכלכלית הגדולה ביותר בעולם כולו. האולימפיאדה של שנת 2008 ותערכות ה-Expo העולמית אשר נערכה בשנחאי וננעלה באוקטובר האחרון סייעו גם הן רבות לכלכלה הסינית.

 

גילוי יבשת חדשה

בנקודת הזמן הנוכחית, משרדנו המייצג ישראלים רבים המבקשים לחדור לשוק הסיני ולנהל בה עסקים נחשף דרך קבע לפוטנציאל השוק הסיני המתעורר בקצב מתגבר. פוטנציאל זה מוכר כבר וידוע ומתואר במונחים שמזמן לא דיברו בהם על שווקים בעולם. אנשי עסקים המיוצגים על ידי דסק סין של משרדנו והמקבלים ליווי משפטי ומסחרי אם מישראל ואם על אדמת סין, מדברים על עסקים בסין בתשוקה של גילוי יבשת חדשה. לדסק סין של משרדנו פונים יצרנים רבים המנסים בכל דרך לעשות עסקים בסין. הפוטנציאל הגלום בעשיית עסקים בסין נאמד במיליארדי דולרים שעוד לא נוצלו. כמו כן, בעקבות הצטרפותה של סין לארגון הסחר העולמי ניכרת מגמה של הרחבת התחומים בהם יכולים משקיעים זרים להשקיע ולפעול בסין, זאת לצד מדיניות המעניקה יחס מועדף למשקיעים זרים בסין, מדיניות אשר באה לידי ביטוי בעיקר במתן תמריצי מס שונים, פטור ממיסים מקומיים, שיעורי מס מופחתים ועוד. בנוסף, על פי דיונים שנערכו בועדת הכספים בכנסת בנושא מצב הייצור והתעסוקה לנוכח הגידול במעבר קווי הייצור מישראל לסין נקבע כי נתוני הפתיחה לכוח העבודה הסיני בלתי אפשריים לתחרות: שכר ממוצע של פועל סיני מסתכם ב-650 שקל לחודש, בעוד שכר המינימום בארץ לעובד מגיע ל-‭3,200‬ שקל.

 

פסיפס אנושי מרתק לצד שוק צרכני גדול

הסינים מצדם מעודדים עשיית עסקים בסין אך בשל היות המדינה מאופיינת בבירוקרטיה מורכבת ונוקשות שלטונית, גם עשיית עסקים בסין הנה מורכבת. לא אחת נתקלים אנשי עסקים במיני חוקים שרק המקומיים יחידי הסגולה באמת מבינים ולכן כל מי שעושה עסקים בסין נאלץ להיעזר במתווכים מקומיים הגוזרים לעצמם עמלות נכבדות על שיתוף הפעולה. כמו כן בשל גודלה האדיר של סין, מצויים בתוכה מיעוטים הכוללים מיליוני בני אדם, דבר המעיד על מרקם עדין ושברירי שביחד יוצר פסיפס אנושי מרתק ומרהיב ועל כן רבות דובר על הצורך של משקיעים זרים בסין ללמוד מעט את השפה והמנהגים, כמו כן קיימת חשיבות להפגין ידע בתרבות המקומית ובקודים התנהגותיים. סין הינה שוק צרכני גדול והיא זקוקה למגוון רחב של סחורות, כולל מוצרי צריכה ,טכנולוגיה וצריכה של שירותים. המדינה נמצאת בשנים האחרונות במסלול צמיחה תלול המושך משקיעים מכל העולם, אך יש לקחת בחשבון כי לפני ביצוע ממשי של השקעות בסין חשוב להבין את התחום, להכיר את אפשרויות ההשקעה, את מגבלות המס ואת התקנות הממשלתיות לגבי משקיעים זרים. יחד עם זאת, קיימים תחומי פעילות שונים בסין בהם עדיין מוגבלת ולעיתים אף נאסרת פעילותם של הזרים. בנוסף, למרות מדיניות העדפת ההשקעות הזרות קיימים קשיים פרקטיים רבים בביצועה של השקעה בסין. על פי פרסומים רשמיים שונים בסין במסגרת הרפורמה הצפויה בדיני המס במדינה יאוחדו שיעורי המס החלים על משקיעים זרים ותושבי סין ותבוטלנה בהדרגה הטבות מסוימות הניתנות כיום למשקיעים זרים בסין.


משרדנו נותן ללקוחות המבקשים לפעול בסין מענה משפטי ומסחרי, לרבות איתור ספקים, יצרנים וגופים סיניים מתאימים, ניהול משא ומתן בסינית, עריכת הסכמים בסינית ובאנגלית בסיוע של עו"ד סינים, הקמת מבני פעילות בין לאומיים והמצאת חוות דעת לטובת הבטחת התנהלות תקינה וחוקית אל מול רשויות המס הישראליות.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מדוע כדאי להוציא דרכון אירופאי?

מאת: אלי דורון, עו"ד

להוצאת דרכון אירופאי יתרונות רבים. דרכון אירופאי מספק לבעליו גישה מורחבת להזדמנויות בינלאומיות במגוון תחומים.

שירותיי הפירמה באמצעות עו"ד אוסטרי, עו"ד רומניה, עו"ד קפריסין, עו"ד ישראל ועוד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו פעילות בישראל, רומניה, אוסטריה, קפריסין ועוד, כך שלטובת מתן מענה מושלם נדע להפעיל עו"ד אשר לו הרישיון, הניסיון והבקיאות המתאימים לטיפול ע"פ דיני המדינות הרלוונטיות ושעה בה יש בנמצא סוגיות המצריכות התייחסות לדין ביותר ממדינה אחת, ידע משרדנו לשלב בצוות המטפל עו"ד ממספר מדינות, אשר ביחד יספקו ללקוח את המענה האופטימלי.

ליווי משפטי באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.