מאת:

שירותיי הפירמה באמצעות עו"ד אוסטרי, עו"ד רומניה, עו"ד קפריסין, עו"ד ישראל ועוד 

משרדנו הינו משרד עו"ד המורכב מלמעלה מ – 100 עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים, חלקם יוצאי משרד המשפטים, רשויות המס ועוד. על צוות המשרד נמנים עו"ד בעלי רישיון לעסוק בעריכת דין במגוון מדינות בעולם, לרבות הרישוי להופיע בפני ערכאות שונות ע"פ מספר יבשות.
יתרה מזאת המשרד מורכב משורה של מחלקות, כאשר לכל מחלקה הייעוד וההתמחות שלה.
כל מחלקה מורכבת משותף מנהל ושורה של עו"ד, שותפים, שכירים ואחרים אשר בייחד מתמחים בתחום הרלוונטי, כך שיש להם את הידע ליתן מענה ללקוחות אותה מחלקה.
 
כך יוצא שלמשרדנו –
  1. מחלקת מס מקומי – העוסקת במיסוי מקומי, לרבות התנהלות מול רשויות מס המקומיות, טיפול במחלוקות מול רשויות המס, טיפול בשומות ודרישות תשלום, טיפול בסוגיות מס אזרחיות ופליליות, עריכת חוות דעת, ייעוץ פרסונאלי וייעוץ לחברות בכל הקשור לחבויות מס, תכנוני מס ועוד, הכול לטובת התנהלות חוקית, שקופה ואופטימאלית, כך שהלקוח יוכל להנות ממקסימום הטבות, כקבוע בחוק, ככול שמתאפשר. כאמור משרדנו מורכב מעו"ד אשר בעברם ייצגו את רשויות מס הכנסה, מע"מ , מכס ועוד, כך שיש לנו את הידע והניסיון להתנהל בצורה מושכלת ושקופה אל מול הגורמים הממשלתיים במטרה להביא לידי סיום הפרשה ו/או לידי פתרון המחלוקת בצורה אופטימאלית. מרבית מחלוקות המס מסתיימות ללא הליכים משפטים בדרך של הסכמים עם רשות המס ורק בנסיבות בהן אין הסכמה – ננקטים הליכים משפטיים, אשר גם הם במרבית המקרים מסתיימים בהסכמה עוד בטרם ניתן פסק דין בתיק. כמובן שבכל תיק מס ידע משרדנו לקורא את התמונה בשלמותה, להבין את מכלל החשיפות ולדעת לתת ללקוח את המענה הכולל, תוך התייחסות לכלל החשיפות העלולות לנבוע מהסיטואציה בה הלקוח נתון.
  2. מחלקת מס בין לאומי – העוסקת בהקמה של מבנים בין לאומים, הקמת חברות בשורה ארוכה של מדינות בעולם, ניתוח אמנות למניעת כפל מס, לדוגמא – האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאוסטריה ועוד. המחלקה מטפלת במתן ייעוץ לפרטיים המבקשים לעבוד למדינה אחרת, לחברות המבקשות לחדור למדינות נוספות, ללקוחות המבקשים להשקיע במדינות כאלה או אחרות, אם בתחום הנדל"ן, אם בתחומים קמעוניים ואם בתחומים אחרים, לרבות מדינות החורגות ממדינת התושבות של בעל המניות, מחירי העבודה, קבלת אישור מראש של רשות המס למהלכים משפטים אותם מבקש הלקוח לבצע בוודאות לעניין המס הצפוי והאופן בו רשות המס תקבל את המהלך המתוכנן על ידו, הקמת נאמנויות בין לאומיות ועריכת מסמכים הקשורים לאחריות הנאמן, כללי התנהלותו, מנגנוני הגנה על הנהנים, הכול  לטובת שמירה על אינטרסים של בני משפחה ו/או גורמים אחרים ועוד המוגדרים כנהנים בנאמנות. במסגרת האמורה, למשל, משרדנו יודע לקדם הקמת חברות בנות שהינן חברות בנות לחברות ישראליות ובאופן זה לאפשר הסתייעות באמנה למניעת כפל מס בין ישראל לבין אוסטריה, על כל הכרוך והמשתמע מכך. במסגרת המחלקה האמורה משרדנו יודע ליתן מענה ללקוחות בכל הקשור לבנקאות באוסטרי, פתיחת חשבונות בנק באוסטריה, פתיחת חשבונות נאמנות באוסטריה ונקיטה במגוון של פעולות בנקאיות באוסטריה כשהכול יבוצע בהתאם לדין המדינות המעורבות, בחוקיות ובשקיפות וככול שנדרש אף תומצא חוות דעת ע"י עו"ד אוסטרי ו/או עו"ד ישראלי ו/או יותר מעו"ד אחד בנוגע לטיב ההתנהלות והחוקיות העומדת בבסיסה. עוד נוסף כי במסגרת מחלקה זו משרדנו ידע לאתר נאמן מתאים אשר ינהל נאמנות אותה נקים עבור לקוחות, הכול בהתאם לצרכים של הלקוח והכול בהתאם למדינת התושבות ומיקום הנכסים נשוא הנאמנות.
  3. מחלקת נדל"ן – המתמחה בייצוג של אזרחים המבקשים לרכוש נדל"ן במדינת התושבות ו/או במדינה אחרת, ליווי משפטי של יזמים המבקשים לקדם עסקאות וזאת החל משלב רכישת הזכויות ועד לשלבים הסופיים של העסקה, לרבות טיפול ברישום הזכויות. לטובת האמור משרדנו עובד עם מתווכים ומנהלי נכסים בעולם אותם נדע לחבר ללקוח ככול שזה יזדקק לשירותים נוספים, מעבר לשירותים המשפטיים. יובהר כי שוק הנדל"ן באוסטריה פורח, רבים רואים בהשקעה באוסטריה ובמיוחד בווינה משום מיקום טוב להשקעות בתחום הנדל"ן, כך יוצא שיש בנמצא רבים הרוכשים נדל"ן באוסטריה אם באופן פרטי ,אם באמצעות תאגיד אוסטרי ואם באופנים אחרים. האמור נכון גם לגבי רומניה וקפריסין – גם ליעדים אלה מגיעים רוכשים פוטנציאלים, כל אחד מסיבותיו הוא, כל אחד בוחר במדינה ובשוק בו הוא מאמין ובהתאם – משרדנו ידע ליתן ללקוח את המעטפת המשפטית הנדרשת לטובת קידום העסקאות אם באמצעות עו"ד אוסטרי, אם באמצעות עו"ד רומני, אם באמצעות עו"ד קפריסאי ואם באמצעות עו"ד ישראלי, כאשר כל מקרה יבחן לגופו.
  4. מחלקת ליטיגציה ומאבקים משפטים – אשר אמונה על ניהול מאבקים משפטים , לרבות מאבקים בין צדדים הנמצאים במדינות שונות, למשל מחלוקת בין גוף באוסטריה לבין גוף בישראל , כשלטובת האמור נדע להביא מבקיאותנו המשפטית, הכלכלית והחשבונאית. במסגרת האמורה משרדנו ידע ללוות לקוחות המבקשים לקיים הליך של בוררות במדינה ניטרלית דוגמת אוסטריה, אם כבוררים אשר ישמעו שני צדדים למחלוקת ואם בדרך של ייצוג צד אחד בהליך הבוררות אל מול הבורר. עוד יובהר כי משרדנו יודע לנהל מאבקים משפטים וטיפול במגוון רחב של סכסוכים ובכלל זה – סכסוך בין שותפים, סכסוך בין ספק ולקוח, סכסוך בין יורשים, סכסוכים בין עובדים למעבידים, סכסוכים בתוך המשפחה ו/או בין בני זוג, סכסוכים בין חברות ביטח למבוטחים, סכסוכים בין מדינה לאזרח ועוד מגוון רחב של מחלוקות. הטיפול בתיקי הליטיגציה מחייב קשר ישיר והדוק עם הלקוח, להכיר אותו, את בעייתו לעומק, להבין את מכלול השיקולים ובהתאם לאמור לבנות אסטרטגיה אשר תביא את הלקוח לעבר היעד. אנו בדעה כי כל מקרה חייב להיבחן לגופו ובכל מקרה בו מתעורר סכסוך המדיניות שלנו היא לחפש את הפתרון החכם ולא בהכרח הצודק – משמע – אם לא ניתן ללקוח לפעול בהישען על אמוציות, נעשה כל שנדרש על מנת שההחלטות יתקבלו בצורה קרה ומושכלת כשאלה מבוססות על הטיעונים המשפטים ,הראיות שבתיק והיכולת של הלקוח להוכיח את הנטען על ידו מבלי שיגרם לו נזק מהותי. התפקיד של המחלקה, לא אחת, הוא להציב בפני הלקוח מראה , לנתח ביחד עמו  את הסיכויים והסיכונים ובהישען על כל אלה לקבל את ההחלטות המשפטיות. אנו כאמור נעשה זאת באמצעות הצוות המשפטי בכל אחת מהמדינות בהן אנו פעילים  וזאת באמצעות – עו"ד אוסטרי, עו"ד ישראלי, עו"ד רומני, עו"ד קפריסאי . ביחד נמצא עבור הלקוח את הפתרון האופטימאלי. יובהר כי למשרדנו מערך של נותני שירותים לרבות חוקרים פרטיים בכל אחת מהמדינות, מומחים בתחומים שונים ועוד ואלה יסייעו לנו לטובת קידום עניינו של הלקוח בהתאם לצורך ובהתאם לנסיבות של כל מקרה ומקרה.
  5. מחלקת שיקום עסקים וחדלות פירעון – המתמחה בסיוע לעסקים להם יש קושי תזרמי ו/או עסקים המבקשים להגדיל את הרווחיות ו/או טיפול בעסקים הנמצאים לפני חדלות פירעון, כאשר לטובת האמור נדע ליתן את הייעוץ והטיפול הן לבעלים והן לחברות ו/או לגופים הקשורים , הכול תוך שמירה קפדנית על הוראות החוק, מגבלות החוק ושקיפות מלאה.
  6. מחלקת מיזוגים ורכישות – המתמחה בביצוע עסקאות של מיזוג בין חברות, פיצול חברות, חבויות המס הנובעות ממהלכים שכאלה, התייחסות לבעלים של המבנים ונקיטה בכל פעולה נדרשת לטובת הבטחת התנהלות חוקית ואופטימאלית. במסגרת האמורה משרדנו גם יודע לחבר בין משקיעים לבין חברות, לאתר רוכשים, לאתר משקיעים ולקדם באמצעותם עסקאות מגוונות, לרבות קידום מהלכים בהם מביאים משקיעים ממדינה אחת לטובת השקעה במדינה אחרת ו/או למיזם במדינה אחרת .
  7. מחלקת עבודה והגירה – אשר יודעת ליתן מענה בכל הקשור לרילוקיישן, הסכמי העסקה, היתרי עבודה בישראל, אוסטריה, רומניה ועוד, ייעוץ למעסיקים ועוד. מסגרת זו משרדנו ידע לסייע בקבלת אשרת עבודה ללקוחות המבקשים לעבוד במדינה שונה ממדינת התושבות שלה ובכלל זה אשרת עבודה ללקוחות המבקשים לעבוד באוסטריה, ללקוחות המבקשים לעבוד בישראל ועוד.
  8. מחלקת חברות הזנק – היודעת לתת מענה ליזם, החל מהשלבים הראשונים של המיזם ועד לשלבים מתקדמים, לרבות הכנסת משקיעים, מסחור הקניין הרוחני ועוד.
  9. מחלקת עסקאות – היודעת לערוך הסכמים מסחרים, מורכבים יותר ומורכבים פחות, הכול בהתאם לצורך, אם במצב בו הצדדים מאותה מדינה ואם במצבים בהם הצדדים מצויים במדינות שונות .
  10. מחלקה אזרחית – מחלקה זו עוסקת במגוון רחב של סוגיות אזרחיות ובכלל זה: מינוי אפוטרופוס בישראל, אוסטריה, רומניה ועוד, עריכת צוואות, הסכמי יחסי ממון, הסכמי הלוואה וכל מסמך משפטי אחר, נישואים אזרחיים לרבות לקהילה הלהט"בית באוסטריה ו/או במדינות אחרות בהן ניתן, מלחמות ירושה ומימוש עיזבונות, תביעות נזיקין בגין פגיעות בגוף או ברכוש ועוד  
הייחוד שלנו כפירמה הוא במידה רבה היכולת לשלב כוחות בין המחלקות השונות, לאגד שורה של התמחויות, כך שבסופו של יום הצוות המקדם את עניינו של הלקוח בקיא בכלל הנושאים העומדים על הפרק, כאשר ברור וגלוי הוא כי סוגיות משפטיות רבות נוגעות בשורה של תחומים, כשכל תחום הוא עולם ומלואו ומשכך מחייב הוא התמחות של ממש, מצד עו"ד המטפל בעניינו של הלקוח.
כך יוצא כי שעה בה מטפל המשרד בלקוח אשר עניינו קשור ליותר ממחלקה אחת, ידע המשרד לבנות את הצוות המנצח, זה שידע תחת קורת גג אחת, לתת ללקוח את המענה המקצועי הנכון והמדויק ביותר.
 

פעילות בינלאומית

בעניין זה חשוב להוסיף כי למשרדנו פעילות בישראל, רומניה, אוסטריה, קפריסין ועוד, כך שלטובת מתן מענה מושלם נדע להפעיל עו"ד אשר לו הרישיון, הניסיון והבקיאות המתאימים לטיפול ע"פ דיני המדינות הרלוונטיות ושעה בה יש בנמצא סוגיות המצריכות התייחסות לדין ביותר ממדינה אחת, ידע משרדנו לשלב בצוות המטפל עו"ד ממספר מדינות, אשר ביחד יספקו ללקוח את המענה האופטימלי.
בהקשר זה חשוב לציין כי לטובת האמור משרדנו ידע לשלב עו"ד רומני, עו"ד אוסטרי, עו"ד קפריסאי, עו"ד ישראלי ועוד, כאשר כל אחד מעורכי הדין האמורים יביא, בנוסף על בקיאותו בדין המקום גם את השפה הרלוונטית. משמע, עו"ד רומני – ידע ליתן מענה משפטי בשפה הרומנית, עו"ד אוסטרי – ידע ליתן מענה משפטי בשפה הגרמנית, עו"ד קפריסאי – ידע ליתן מענה משפטי בשפה היוונית, עו"ד ישראלי – ידעת ליתן מענה משפטי בשפה העברית ועוד.

לאור האמור, למשרדנו היכולת לערוך מסמכים משפטים ו/או חוזים ו/או הסכמים ו/או כל מסמך חוקי אחר בשפה הגרמנית, בשפה הרומנית, בשפה העברית, בשפה היוונית ועוד.
כמובן שעריכת המסמכים המשפטיים בשפה הגרמנית, הרומנית, העברית וכדומה, תתייחס גם לדין החל על אותו מסמך וזאת בהתאם למבוקש על ידי הלקוח ו/או בהתאם לייעוץ אותו יקבל הלקוח.
כך שהיה ולדוגמא פלוני מבקש לערוך צוואה בשפה הגרמנית ו/או הסכם נישואים בשפה הגרמנית ו/או הסכם רכישת נדל"ן בשפה הגרמנית, נדע לערוך את ההסכם כך שהחוק האוסטרי יחול עליו והיה והלקוח יבקש להכין הסכם בשפה הרומנית, נדע לערוך הנדרש בהתאם לחוק הרומני וכך גם לעניין מדינות אחרות, דוגמת ישראל .

כמו כן, שעה בה נערכות עסקאות, אם בשפה הגרמנית, אם בשפה העברית, אם בשפה האנגלית ואם בשפה אחרת – נדרש, בין השאר, לבחון את שאלת סמכות השיפוט ולהתייחס, ככול שנמצא לנכון, למדינה בה תתברר, לדוגמא, מחלוקת, היה ותידרש.

כמובן שבקיאותנו המשפטית והחשבונאית תבוא לידי ביטוי, ככול שיידרש, לטובת קידום אינטרס הלקוח, אם בשפה הגרמנית, אם בשפה האנגלית , אם בשפה העברית ואם בשפה נדרשת אחרת.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מדוע כדאי להוציא דרכון אירופאי?

מאת: אלי דורון, עו"ד

להוצאת דרכון אירופאי יתרונות רבים. דרכון אירופאי מספק לבעליו גישה מורחבת להזדמנויות בינלאומיות במגוון תחומים.

ליווי משפטי באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.