מאת:


לאחרונה עדים אנו לפניות רבות מצד לקוחותינו בעניין הפרוצדורה להשגת דרכון רומני - במאמר זה נבקש לעמוד על התנאים המחייבים להגשת המועמדות ועל אופי הפרוצדורה.

ראשית, כתנאי סף מהותי, נדרשת זיקה משפחתית כלשהי בכדי להיות זכאי לקבלת דרכון רומני. הדין הרומני קובע כי במידה ומבקש הדרכון או הוריו/סבו היו בעבר אזרחים רומניים ועזבו את רומניה בין השנים 1948-1952 בכדי לעלות לישראל, יראו במבקש הדרכון כמי שלא וויתר מעולם על אזרחותו וכפועל יוצא יוענק לו דרכון רומני, בכפוף להגשת הבקשה הרלוונטית. חוק האזרחות הרומני 21/1999 (על תיקוניו) קובע בסעיף 10 כי מי שנולד ברומניה, זכאי לאזרחות רומנית. יתרה מכך, גם מי שנולד בחלקים שהיו שייכים לרומניה טרם מלחמת העולם השנייה (למשל חלקים ממולדובה ואוקראינה) הנו זכאי לאזרחות רומנית. ויודגש: הזכאות לקבלת דרכון הנה עד הדור השלישי. בנוסף, אין צורך שהאב/סב יהיו בין החיים בכדי לממש את האזרחות, אך יש להוכיח כי לו היו בחיים היו זכאים לאזרחות. כמו כן ישנה אפשרות לדלג על דור, קרי אין חובה שהדור הקודם יממש את האזרחות, כדי להעביר האזרחות לדור הבא.

 

הבחינה בשגרירות רומניה

מאן דהו, שיגיש בקשה לקבלת אזרחות רומנית, ושלא נולד ברומניה, יידרש לעבור בחינה ברומנית שתתקיים בשגרירות רומניה. אזרחים רומנים לשעבר שוויתרו על אזרחותם לטובת קבלת אזרחות ישראלית, צפויים לקבל אזרחות רומנית חדשה, ברם פרוצדורה זו עשויה להיות מורכבת. המרוץ להשגת האזרחות הרומנית מתחיל עם הגשת בקשות ומסמכים מן הרשויות וארכיונים מרומניה לשגרירות רומניה בתל-אביב. המסמכים דלעיל, נשלחים לרומניה והבקשה מתפרסמת ב-"ילקוט הפרסומים", על מנת לוודא כי אין מתנגדים להענקת האזרחות. ההחלטה מתפרסמת ברשומות, כאשר בסוף ההליך המבקש מקבל לידיו תעודת זהות רומנית, בעזרתה יוכל בנקל לקבל את הדרכון הנחשק.

 

>> זקוקים לסיוע בקבלת אזרחות ודרכון רומניים? לחצו כאן.

תנאי הסף לקבלת אזרחות רומנית

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.83 ע"י 6 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ליווי משפטי באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

עו"ד גרמניה

מאת: צוות האתר

משרדינו מתמחה בבקשות להוצאת אזרחות גרמנית, בליווי משפטי מלא של יהודי גרמניה, בסיוע לקבלת פיצויים לניצולי השואה ומשפחותיהם ובמקרים נוספים הקשורים בתחום. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי המקצועי והטוב ביותר בכל אחד מהתחומים הנ"ל.

זכאות לקבלת דרכון רומני

מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - גיל מור, עורך דין

מדריך משפטי מיוחד המפרט את כך הדרכים, המקרים והתנאים להשגת זכאות לדרכון ואזרחות רומניים בהתאם לחוק הרומני.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.