מאת:

נגיף הקורונה נחת כידוע על העולם כולו ועל מדינת ישראל ותושביה כרעם ביום בהיר - כתוצאה מהמגפה ישנם אלפים רבים של ישראלים החולים במחלה, ובעיקר מדינה שלמה של תושבים חרדים מפני הלא נודע, מפני התפשטות המחלה ומפני פגיעה אישית בהם ו/או במי מקרובי המשפחה.


כנלמד מהנתונים, מרבית החולים במגפה בארץ הינם במצב קל, אולם יש בנמצא שורה של חולים אשר מצב בריאותם הינו בינוני עד קשה מה שמביאם לידי אשפוזם ואף לידי נטרולם, שלא לדבר על אלה הנדרשים להיות מונשמים. המשמעות היא כי המגיפה מביאה לידי כך שחלק מהנדבקים נתונים במצב בו הם לא יכולים לקבל החלטות ו/או לתפקד ובכלל אלה ה-"מונשמים + מורדמים". יתרה מזאת, אנו למדים כי למרות שהמגפה פוגעת בעיקר במבוגרים, הרי שבפועל היא פוגעת בנוסף גם בצעירים, כך שאין בנמצא נוסחה ברורה היכולה לנבא את סיכויי ההדבקה ו/או את מה מידת השפעת ההדבקה על חולה פלוני. מה שברור הוא כי בנסיבות שכאלה, בהם אדם מוצא את עצמו מנוטרל, אין בנמצא מי שיהיה מוסמך לטפל בענייניו, אם בגופו ואם בהונו, ובכלל זה אין בנמצא מי שיוכל לקבל החלטות בשמו, אם לעניין כספים, תשלומים, התחייבויות, סיוע כלכלי לבני משפחה ועוד ועוד מהלכים כלכלים, שלא לדבר על החלטות בריאותיות, שגם לגביהן אין החולה יכול לקבל בעצמו, עקב מצבו, את ההחלטות המתחייבות. בדיוק לשם כן, קיימת האפשרות להכין ייפוי כוח מתמשך - בנסיבות שכאלה, מצבו המשפטי של חולה אשר הכין מבעוד מועד ייפויי כוח מתמשך, ברור ונוח משמעותית. מדובר במסמך משפטי אותו עו"ד בעל הסמכה מתאימה יכול להכין ובמסגרתו למעשה נקבע מנגנון הנכנס לתוקף שעה בה מייפה הכוח, אותו אדם שחלה, נכנס למצב של העדר יכולת לתפקד ו/או לקבל החלטות עצמאית. 

 

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי, במסגרתו האדם מחליט, בעודו בצלילות, מה יקרה היה ויצא מצלילות. משמע, במסגרת המסמך האמור, מייפה הכוח מחליט מי יהיה זה שיכנס לנעליו ומי זה שיקבל את ההחלטות במקומו היה והוא עצמו לא יוכל לקבל החלטות. יתרה מזאת, במקרה כזה, מייפה הכוח מגדיר כיצד הוא רוצה שמיופה הכוח, זה שיכנס לנעליו, ינהג היה ותתעורר בעיה והיה וייפויי הכוח יכנס לתוקף. כך למעשה, במסגרת המסמך האמור, מייפה הכוח יכול לקבוע כי היה והוא עצמו יכנס למצב של העדר יכולת לקבל החלטות אזי בן משפחה ו/או כל גורם עליו הוא סומך יצטרך לפעול באופן שמוגדר על ידו מראש, לדוגמא: לצמצם בהוצאות, להיכנס במקומו למערכת הבנקאית כבעל זכות חתימה בחשבונות באופן מלא או רק בחלק מהחשבונות, להעביר כספים לגורמים כאלה או אחרים, לדאוג לתשלום עבור טיפולו הרפואי, לדאוג לתשלום עבור בני משפחה אחרים, לבצע פעולות כלכליות כאלה או אחרות ובנוסף אף להורות כיצד הוא רוצה שיטפלו בו היה ויידרש חיבורו למכונת הנשמה, האם לחברו או לאו, כמה ובאיזה אופן להחזיקו בחיים, האם לאפשר ביצוע ניתוחים ועוד ועוד הנחיות, אם ברמת ההון ואם ברמת הבריאות, אשר יכנסו לתוקף ברגע בו האדם, מייפה הכוח, נכנס, היה ויכנס, למצב של העדר יכולת לתפקד. ייפוי הכוח יהיה בתוקף עד למצב בו החולה, מייפה הכוח מחלים, אז חוזרת אליו יכולת קבלת ההחלטות והשליטה בהונו ובגופו או חס וחלילה, במקרה של פטירה – אז ייפויי הכוח פוקע – ולמעשה באותה נקודת זמן הצוואה היא זו שנכנסת לתוקף, ככל שיש כזו ואם אין צוואה – הדין הכללי הוא זה שיקבע.

 

 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בתחום?
משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי משרד המשפטים, מתמחה בעריכת ייפויי כוח מתמשכים. משרדנו מבין את החשיבות של כלי משפטי זה, במיוחד בימים דוגמת מגפת קורונה ו/או במצבים אחרים בהם אדם כזה או אחר יכול לאבד את יכולת קבלת ההחלטה ומשכך משרדנו מתמחה בתחום. לטובת עריכת ייפוי כוח מתמשך יש בנמצא חשיבות לקחת בחשבון שורה ארוכה של פרמטרים, אם בריאותיים, אם כלכלים ואם משפחתיים ולהביא לידי עריכה של ייפויי כוח מלא אשר יתאים לצרכים ויענה על המתבקש מהמצב. היכולת של משרדנו היא לערוך את המסמכים ואת ייפויי הכוח האמור בצורה נכונה ובטוחה, כזו הממנפת הן את בקיאותנו המשפטית והן את הבנתנו ובקיאותנו הכלכלית והחשבונאית. משרדנו מייצג הן פרטיים, הן חברות, הן בנקים, כך שיש לנו לנו את היכולת לראות בצורה רחבה ביותר את הצורך של הלקוח ובהישען על כל אלה לערוך את המבוקש.
 
התקשר אלינו עתה ואנו נקדם את הנדרש עבורך במיידי, גם במהלך המגפה - חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קיומן והעדרן של הוראות ירושתיות בהסכמי ממון

מאת: אלי דורון, עו"ד

בפסק דין שניתן לפני כחודש ימים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את טענת המערערים לפיה, יש לראות בהסכם הממון שכרת אביהם המנוח עם אשתו, צוואה שבכוחה לגבור על סדרי הירושה הקבועים בדין. זהו פסק דין שמבטא היטב את הצורך ואף החובה של כל אדם להסדיר את ענייניו הרכושיים עוד בעודו בחיים.

התנגדות לצו קיום צוואה

מאת: אלי דורון, עו"ד

צו קיום צוואה הוא צו אשר נדרש לצורך חלוקת עזבון בין יורשים על-פי צוואה אשר הותיר אחריו המצווה לאחר פטירתו. כל המבקש לערוך צוואה אשר - לאחר אריכות ימים - תקוים כלשונה, הרי שעליו ליתן את הדעת לכל הסייגים אשר נקבעו בדין מכוחם ניתן יהיה לפסול את הצוואה.

פסילת צוואה שנכתבה בהשפעת אדם אחר

מאת: אלי דורון, עו"ד

השפעה בלתי הוגנת היא אחת הטענות השכיחות המועלות על ידי המתנגדים לצוואה לצורך הוכחת העדר תוקפה של הצוואה. על המתנגד לקיום הצוואה הטוען להשפעה בלתי הוגנת, מוטל הנטל להוכיח כי הצוואה אינה משקפת את רצונו האמיתי של המצווה ושהצוואה נעשתה מתוך אותה השפעה אסורה שהופעלה על המצווה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.