מאת:


בימים אלו אנו פוגשים אירוע חריף של התפשטות מגפה כלל עולמית, הממחיש לנו עד כמה אנו פגיעים ועד כמה מוסדות המדינה מוגבלים ביכולתם להושיט לנו עזרה. גם שמענו על עלייה דרמטית במספר החולים בישראל ובימים אלה ממש על בית אבות ירושלמי שנכנס לבידוד, לאחר שמספר קשישים במוסד נדבקו מהנגיף. כידוע, על פי מומחי משרד הבריאות אנשים מעל גיל 60 נמצאים בקבוצת סיכון להידבקות וככל שהגיל עולה עולים אף אחוזי התמותה, בעיקר בקרב אלה הנושאים מחלות רקע.
 
עד היום דיברנו על סיכונים שכיחים שהתממשותם עלולה להביא אותנו לידי איבוד כשירות לקבל החלטות או לבצע פעולות, כגון: מחלה, תאונה ודמנציה - ואילו היום, אנו מבינים שמגיפת וירוס הקורונה הנמנית על משפחת אסונות הטבע הינה חזון נפרץ שתוצאותיה החמורות עלולות לפגוש אותנו במצב שלא נתנו דעתנו עליה, וממילא לא נקטנו אמצעי זהירות פשוטים וזמינים שמעמיד לרשותנו החוק. ייפוי כוח מתמשך הנו הסדר משפטי חדש שהוסף לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, לפני שלוש שנים לערך, ומטרתו לחזק את מערך ההגנה החברתי בדרך של מינוי איש אמון (בדרך כלל איש משפחה קרוב), אשר מקבל על עצמו את השליחות לפעול למען הממנה, על פי ההנחיות המקדימות שנתן, אם חו"ח כשירותו של הממנה תיפגע באופן קשה בעטיו של אירוע כזה או אחר. רצון הממנה, "השחקן הראשי בעלילה", הוא שעומד אפוא בראש מעינינו: הוא ממנה את מיופה הכוח, הוא זה שקובע מתי יכנס ייפוי הכוח לתוקף ומתי יפקע, הוא זה שקובע באילו תחומים יפעל מיופה הכוח, על פי אילו הנחיות, והוא גם זה שרשאי לשנות ואף לבטל את ייפוי הכוח בכל עת, ובתנאים מסוימים גם כאשר ייפוי הכוח כבר נכנס לתוקף.
 

 
ויובהר כי החל ממועד כניסת ייפוי הכוח המתמשך לתוקף, מיופה הכוח יפעל בשם הממנה, לשמירת ענייניו, בשקידה, במיומנות ובמסירות, בדרך בה קבע הממנה – זוהי מהות העניין, לא כן? ייפוי כוח מתמשך אפוא הינו ביטוח משפטי חיוני בארגז ניהול הסיכונים הפרטי והמשפחתי שלנו, ובלבד שהצטיידנו בו מבעוד מועד, בעודנו נמצאים במצב כשירות וצלילות מלאים, וכל עוד אנו מסוגלים לבטא את רצוננו החופשי ללא דחק. ניתן באמצעותו להפחית משמעותית את הפגיעה הבריאותית והכלכלית בנו בשל מגפה כגון זו המתרגשת עליינו בימים אלה, להכיל את הנזק מבחינה רגשית ולהקל על חזרתנו המהירה לחיי שגרה. נחיצותו של הכלי גדלה עשרת מונים, שעה שמוסדות המדינה אינם מצליחים למנוע את התפרצות המגיפה והם אף מנחים ומכוונים אותנו להתמודד עם המצב בכוחות עצמנו, על מנת שהמערכות הציבוריות לא יגיעו חלילה לקריסה. מאחר שמגפת הקורונה פגיעתה רעה, חשוב מאד שכל אדם יעשה שימוש בזכותו לערוך ייפוי כוח מתמשך מראש, ויפה שעה אחת קודם. ויודגש, כי בידינו להגן על שני עמודי התווך הקריטיים בחיינו, השלובים זה בזה, התחום הרפואי והתחום הכלכלי, כל עוד מצבנו הבריאותי מאפשר לנו לערוך ייפוי כוח מתמשך.
 
החוק מחייב שייפוי הכוח ייערך על ידי עורך דין מוסמך אשר עבר הכשרה של האפוטרופוס הכללי ואין לו עניין אישי בייפוי הכוח. משרדנו המורכב מרו"ח ועורכי דין בקיאים ומנוסים, ידע לתת לכבודכם את מלוא השירות המתחייב בהליך עריכת ייפוי הכוח המתמשך והכל במטרה לסייע לכם להגן על רכושכם ובריאותכם ולצלוח את המשבר העולמי הנובע מהתפשטות נגיף הקורונה.
ייפוי כוח מתמשך בימי קורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.87 ע"י 8 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עזבון, צוואה, ירושה ומה שביניהן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

תכנון וניסוח מוקפד של הצוואה על ידי עורך דין המומחה לדיני ירושה ועריכת הסדרים נכונים מראש, יעזרו למנוע מצבים בלתי רצויים מסוג זה ויעזרו בשמירה על שלום המשפחה ואחדות המשפחה.

התנגדות לקיום צוואה בימי קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול וסיוע משפטי במקרים של התנגדות לקיום צוואה על רקע משבר הקורונה - לנו הניסיון והכלים לפעול לטובת איתור עובדות מהותיות והוצאת הצדק לאור.

ייפוי כוח מתמשך ברקע מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מבין את החשיבות של כלי משפטי זה, במיוחד בימים דוגמת מגפת הקורונה ו/או במצבים אחרים בהם אדם כזה או אחר יכול לאבד את יכולת קבלת ההחלטה ומשכך משרדנו מתמחה בתחום.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים