מאת:


עריכת צוואות עקב מגפת הקורונה בסיוע עו"ד ורו"ח מומחים בעריכת צוואות חכמות ומקצועיות

מגפת הקורונה פרצה לעולמנו כרעם ביום בהיר - לפתע נפלה על תושבי המדינה והעולם בכלל חשיפה לא צפויה למוות ממשי, מנגיף אשר מרביתנו לא ידענו על דבר קיומו עד לאחרונה ממש. לפתע עיניי כל העולם ותודעת כולנו מופנית לעבר נגיף קטלני, אויב בלתי נראה, אשר מגיע לביתם של מיליוני אנשים על פני כדור הארץ ואלפי אנשים במדינתנו. 
 
על אף כי הספרות המקצועית טרם מיצתה את המחקר אודות הנגיף, ברור כבר לכל כי זה עלול לפגוע בכל אדם בכל גיל, בכל מצב ובכל שיכבה. אמנם, נראה כי פגיעתו קטלנית יותר באוכלוסייה מבוגרת אשר מערכת החיסון שלה חלשה יותר ו/או משום שיש להם ו/או לאחרים מחלות רקע, אך יחד עם זאת אנו רואים, מדי יום, כי הפגיעה של המגפה רוחבית וכי הנגיף לא פוסח על גילאים כאלה או אחרים. מדי יום אנו למדים על הנגיף יותר ובין השאר לומדים אנו כי אף לא אחד מבני האדם חסין לו. מצב הדברים האמור הכניס את העולם כולו ואת המדינה להילוך הגנתי מורכב הכרוך בסגר, בכללי התנהגות חדשים, בהתנהלות שונה מזו שהורגלנו לה כל ימי חיינו לרבות שימוש במסכות, חומרי ניקוי, שמירה על מרחקים ועוד ועוד צעדים אשר יש בהם כדי להקטין את החשיפה, אך יחד עם זאת אין באלה כדי להבטיח דבר. ברור וגלוי הוא כי הצעדים הננקטים על ידי המדינה ככלל ועל ידי כל אחד מהתושבים בפרט, לא יכולים להעלים את החשיפה בצורה אבסולוטית, במיוחד לאור העובדה לפיה כ-50% מהנפגעים נדבקו בביתם מבני משפחתם, בעיקר הקטינים, כך שבפועל אין לאזרחים שליטה מלאה על המגפה, במיוחד לא במציאות בה אנו חיים. ייתכן וכולנו תקווה כי לא רחוק היום בו ימצאו חיסונים ו/או בדיקות ביתיות וכדומה, אולם נכון למועד כתיבת שורות אלה ברור וגלוי הוא כי עסקינן בחשיפה חדשה אשר אינה מבחינה בין אדם לאדם ואינה פוסחת על פלוני או אלמוני ומשכך מחובתנו להתנהל בהתאם, גם משפטית.
 
מצב דברים זה, לעניות דעתנו, מחייב כל אחד ואחד לדאוג לעצמו לצוואה - לעניות דעתנו על כל אזרח, צעיר כמבוגר, לדאוג היום, יותר מבעבר, לקיומה של צוואה במסגרתה יתייחס הוא לאופן חלוקת עזבונו לאחר מותו. נראה כי בימנו אנו ובמיוחד לאור הסכנות האורבות עקב מגפת הקורונה, המתווספת ממילא לאין ספור סכנות ידועות יותר וידועות פחות אחרות, מן הראוי הוא לערוך צוואה אשר תסדיר את אופן חלוקות רכושו של אדם בחלוף ימיו ואת ההגנה המשפטית הנדרשת לטובת יורשיו הקטינים, ככל שיש כאלה ו/או ליורשיו המבוגרים אשר צלילותם זמנית ולא ברורה. אין חולק כי כל בר אנוש מבקש לדחוק כל חשיבה בדבר פטירה, בטח ובטח שעה בה מדובר באוכלוסייה צעירה אשר תוחלת החיים מעניקה לה סטטיסטית עוד שנות בריאות רבות, אולם המציאות בת ימינו ומגפת הקורונה בפרט מראה לכולנו כי אין לצפות את הנולד, אין להישען על סטטיסטיקה וכי יש בנמצא חובה לטובת ביטחון ורווחת המשפחה לוודא כי נערכה צוואה חכמה, שקולה, כזו המבטיחה את רצון המוריש וכזו המגינה על היורשים הצפויים לרשת את העיזבון. יתרה מזאת, שעה בה עורך הירושה הינו צעיר ולו ילדים קטינים, מתעוררת חשיבות מיוחדת לצוואה כזו אשר תבטיח את עתיד הילדים ותוודא כי חלקם בירושה יישמר עבורם בבטחה ובנאמנות למועד ולגיל המתאים, כך שהמיועד להם יישמר עד למועד בו אכן הילדים ו/או היורשים הקטינים האחרים יתבגרו. כנ"ל לגבי יורשים בוגרים אשר צלילותם זמנית, גם לגבי אלה ישנה חשיבות לערוך צוואה מתוחכמת אשר תבטיח כי הכספים ינותבו לרווחתם עד ליומם האחרון.
 
כיצד נוכל לסייע בעניין?
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי משרד המשפטים אשר להם הידע והניסיון לערוך עבורך צוואה חכמה, מקצועית ומדויקת כזו הלוקחת בחשבון פרמטרים הנובעים מגילך בעת עריכת הצוואה, גיל ילדיך ורעייתך, המצאות או אי המצאות של יורשים קטינים ועוד. כמו כן, נדע לערוך צוואה המגינה על רעייתך ו/או זוגתך וכן כזו המקימה, היה ונדרש, מנגנון נאמנות, לטובת הבטחת קטינים, פסולי דין ו/או אחרים. נוסיף כי משרדנו ערך מאות צוואות, מורכבות יותר ומורכבות פחות, אם למבוגרים ואם לצעירים. כמו כן למשרדנו הניסיון בעריכת צוואות הדדיות במסגרתן מעביר בן /בת הזוג הנפטר את מלוא רכושו לרעייתו / לבעלה  ו/או לבת או בת זוגו הנותר/ת, תוך בניית מנגנונים אשר יבטיחו כי הנותר/ת בחיים יחויבו לשמור בנאמנות את חלקם של הקטינים ו/או שלא לבצע שינויים ו/או פעולות העלולים לפגוע ברצונו של המנוח. כמו כן, מחלקת המס של משרדנו, המורכבת מצוות עורכי דין יוצאי מס שבח, יוצאי רשויות המס בכלל, תדע להבטיח, ככל שנדרש, כי הצוואה ערוכה נכונה גם במישור המס, כך שהחלוקה תתיישב חוקית עם האינטרסים של בני המשפחה היורשים.
 
התקשר אלינו עתה ואנו נדע לקדם את מבוקשך ללא דיחוי, אנו נותנים שירותים מסוג זה בכל הארץ. חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054
עריכת צוואה בתקופת הקורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עזבון, צוואה, ירושה ומה שביניהן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

תכנון וניסוח מוקפד של הצוואה על ידי עורך דין המומחה לדיני ירושה ועריכת הסדרים נכונים מראש, יעזרו למנוע מצבים בלתי רצויים מסוג זה ויעזרו בשמירה על שלום המשפחה ואחדות המשפחה.

התנגדות לקיום צוואה בימי קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול וסיוע משפטי במקרים של התנגדות לקיום צוואה על רקע משבר הקורונה - לנו הניסיון והכלים לפעול לטובת איתור עובדות מהותיות והוצאת הצדק לאור.

ייפוי כוח מתמשך ברקע מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מבין את החשיבות של כלי משפטי זה, במיוחד בימים דוגמת מגפת הקורונה ו/או במצבים אחרים בהם אדם כזה או אחר יכול לאבד את יכולת קבלת ההחלטה ומשכך משרדנו מתמחה בתחום.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים