הקמת מנגנוני נאמנות בסיוע עו"ד המתמחה בנאמנויות

ישראלים רבים, מבוגרים וצעירים, מגיעים למסקנה לפיה נכון יהיה להעביר כסף ו/או נכסים ו/או מניות ו/או זכויות אחרות השייכים להם לידיו של גורם נאמן, על מנת שזה הנאמן יקבל את הקניין בנכסים ויעשה שימוש באותם נכסים המועברים אליו, במסגרת מנגנון שנבנה על ידי עו"ד המתמחה בנאמנויות, לטובת מטרות או אנשים מסוימים, הכל בהתאם למוגדר בשטר נאמנות חכם ומתוחכם אותו משרדנו, המתמחה בדיני נאמנות ובמנגנוני נאמנות, יערוך עבורו.
 
אותם ישראלים, הלכה למעשה, מבקשים להפסיק להיות בעלים של נכס או כסף מסוים, להעביר את הקניין לצד שלישי, הוא הנאמן, תוך מתן הוראות ברורות באשר למטרת ההעברה ובאשר לשימוש אשר יעשה באותם כספים ו/או נכסים. יתרה מזאת, בחלק מהמקרים אותם ישראלים המקימים את הנאמנות והמבקשים לדאוג לעתידם, דואגים להגדיר במסמכי הנאמנות המוקמת כי על הנאמן לדאוג למחייה שלהם בעתיד לבוא עד ליומם האחרון ולכל צרכיו ורק אחרי פטירתו, לעשות שימוש בכספים בהתאם להסכם או שטר הנאמנות אותו אנו עורכים בהתאם לדרישות והציפיות של מקים הנאמנות.
 
כלומר יש בנמצא אפשרות להקים מנגנון נאמנות במסגרתו פלוני מחליט להפסיק להיות בעלים של הון מסוים, להעביר את ההון למישהו אחר, אך יחד עם זאת להבהיר לאותו נאמן כי למרות שהכסף או ההון האחר עובר לבעלות שלו, עליו לעשות בו שימוש לטובת מטרות אשר מקים הנאמנות מסכם עימו מראש במסגרת שטר נאמנות. המשמעות היא שהנאמן מקבל אליו את הבעלות באותו הון, אבל הוא כפוף לתנאים אותם הוא חייב למלא בדברות. יתרה מזאת, במנגנוני נאמנות שמשרדנו מכין, מגדירים אנו כי הנהנה או גורמים אחרים רשאים להחליף את הנאמן בנאמן אחר, בנסיבות בהן הנאמן פועל בצורה שאינה מתיישבת עם מטרות הנאמנות ו/או עם מה שסוכם עמו בתחילת התהליך. כך שיוצא שעו"ד המתמחה בדיני נאמנות יכול להבטיח למקים הנאמנות על הקמה של מבנה, אשר יבטיח כי הנאמן יעשה עם הכספים המועברים אליו בדיוק מה שהמקים תכנן מראש וכי אותו נאמן לא יוכל לנצל את האמון שניתן בו או את העבודה שהקניין באותם נכסים עבר אליו. אותו נאמן גם יהיה חייב לשמור על אותו הון ולעשות בו רק מה שנקבע לטובת הנאמנות. הוא לא יוכל לסכן אותו, לשעבר אותו או להעמיד אותו באיזו חשיפה אשר עלולה לפגוע ביכולת של הנאמן בעתיד לבוא להוציא את מטרות הנאמנות לפעולה.
 
הסיבות להקמת מנגנון נאמנות
ישראלים רבים מבקשים מעורכי דין המתמחים בדיני נאמנות להקים את מנגנון הנאמנות משורה מגוונת של סיבות, כאשר העקרון העומד בבסיסם הוא שעם הקמת הנאמנות הם באמת ובתמים מפסיקים להיות בעלים של הנכס המועבר, הנכס או ההון מפסיק להיות שלהם - הנכס יצא מכלל שליטה שלהם, הם כבר לא בעלים שלו ולכן כבר לא ניתן לקחת להם אותו, לא ניתן לעקלו, הם לא יכולים כבר להוריש אותו ולמעשה איבדו שליטה עליו, אך יחד עם זאת הקולט את הנכס, הנאמן, חייב לעשות בו שימוש בדיוק בהתאם למה שנכתב במסמכי הקמת הקרן.
 
ישראלים רבים מעדיפים לנתק בעלות מנכסים או כספים בעודם בחיים ולא לחכות עד למועד פטירה בשל מגוון סיבות כמו: 
  1. חשש ממס עיזבון והרצון להעביר נכסים הלאה בעודם בחיים ובכך לחסוך מס לאחר פטירתם. 
  2. חשש מנושים – מעדיפים שהנכס לא יהיה על השם שלהם וכך לא ניתן יהיה לקחת להם אותו גם אם הם קורסים כלכלית.
  3. מעדיפים להסתיר את בעלותם בנכסים מסוימים ולטובת העניין הם מעדיפים שהנכס יעבור לגורמים שלישיים שיטפלו בו בהתאם להנחיות.
  4. רצון לדאוג לדורות הבאים, בדרך של העברת כספים או נכסים לגוף שימשיך לפעול עוד עשרות או מאות שנים וזה ידאוג גם לאחר פטירתם לחלוקת כספים ונקיטה בפעולות, הכל בהתאם להנחיות והדרישות שלהם.
הקמת מנגנון נאמנות שכזה מצריך חשיבה אסטרטגית, תכנון מס ישראלי ו/או בין-לאומי על ידי עו"ד המתמחה בדיני נאמנויות והקמת נאמנויות, עריכת הסכמים וגיבוי במישור המס והדיווח המתחייב. יתרה מזאת, מנגנון שכזה מחייב הקמה של מנגנון פיקוח על הנאמנות, מנגנון אשר יגן על הנאמנות ויבטיח כי הנאמנים אכן מבצעים את המתחייב מהם וכי גם עם חלוף השנים וגם לאחר פטירת מקים הנאמנות, הנאמן והמנגנון ימשיכו לפעול בדיוק בהתאם להנחיות אשר הושארו להם, ההנחיות שנערכו על ידי עו"ד מומחה בדיני נאמנות בהתאם להנחיות של מקים הנאמנות. במסגרת זו, יש בנמצא חשיבות כי עורך הדין המתמחה בדיני נאמנות יקים מנגנון נאמנות אשר העלות השוטפת שלו תהא סביה לנסיבות וזאת על מנת להבטיח כי מי שיהנה מהכספים הם אותם בני משפחה או גורמים שלהם מבקשים המקים לדאוג ולא הנאמנים עצמם.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?
משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, מתמחה בהקמה של נאמנויות מסוג זה.
עורכי הדין מטעם משרדנו בקיאים ומומחים בהקמה של נאמנויות ישראליות ובינלאומיות המושתתות על ידי נאמנות, חוקיות ושקיפות.

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בהקמת מבנים ישראליים ומנגנוני נאמנות ישראליים ו/או בינלאומיים, הבאים להוציא אל הפועל את מבוקשו של מקים הנאמנות. למשרדנו בקיאות הן בדיני נאמנות, הן בדיני מס, הן בעסקאות וכן בכל הנוגע לנושא מיסוי בין לאומי. כמו כן, למשרדנו התמחות בתחום הנדל"ן והבנקאות והלכה למעשה משרדנו מייצג שורה של בנקים ישראליים ובינלאומיים. כך יוצא כי יש לנו את כל הכלים וכל היכולות לטובת הקמת מבנה שישמור על האינטרסים שלך ויוציא לפועל את מבוקשך, לרבות הקמה של נאמנות בינלאומית חכמה, איכותית, אמינה ומבוססת. משרדנו ידע להקים עבורך נאמנות לשביעות רצונך המלאה, כזה שתבטיח יישום הנחיותך.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

קניה, מכירה ומיזוג בין משרדי רואה חשבון ויועצי מס עקב המלחמה

עולם ראיית החשבון ועולם ייעוץ המס הינו עולם מורכב. המלחמה השפיעה על צורת העבודה של מייצגים רבים והערימה קשיים לכן מייצגים רבים מחפשים דרכים להתמודד עם המצב שנוצר. מה הם הקשיים ואיך ניתן להתמודד איתם? כל הפרטים במאמר>>

הסכם לייסוד חברה: חשיבותו ומטרתו

הסכם המייסדים טומן בחובו הגנה על אינטרסים כללים של המייסדים כקבוצה אך גם אינטרסים אישיים של כל אחד מהמייסדים כפרט, ולכן יש להוציא את כל אלו אל הפועל בהצלחה.

מכירת חנות אמזון

למכירת חנות אמזון מאפיינים ייחודיים שכדאי להכיר. עבור המוכר כדאי להיות מודע למאפיינים ייחודיים אלה על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח שלו בעת מכירת החנות בעוד שעבור הרוש כדאי להיות מודע למאפיינים אלה כדי לוודא שהוא רוכש נכס איכותי ובעל ערך.

יחסי אמונאות בדיני חוזים

פסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע, כי במקרים המתאימים ניתן לראות התקשרות חוזית בין שני צדדים פרטיים כמקימה יחסי "אמונאות" במסגרתה מוטלת על אחד הצדדים לחוזה חובת נאמנות מוגברות כלפי הצד שכנגד. בית המשפט הוסיף וקבע כי במקרים מהסוג הזה, הפרת החוזה בידי הצד שעליו מוטלת חובת נאמנות מהווה לא רק הפרה חוזית אלא גם הפרה של חובת הנאמנות ובמקרים כאלה שיש להחמיר עם המפר בחישוב הפיצויים, בהטלת נטל הראיה ואף להימנע מהפחתת הפיצויים בגין אשם תורם.

מכירת שליטה בחברה פרטית

שליטה בחברה פרטית מתבטאת בבעלות על רוב מניות החברה ו/או בבעלות על רוב מניות השליטה בחברה, ככל שקיימות בחברה מניות המעניקות זכויות שליטה מיוחדות, הכול בהתאם לתקנות החברה והוראותיו.

מניעת סכסוכי ירושה והעברה בין דורית

בניית מתווה מקצועי ומתאים להעברה בין דורית של נכסים מחייב שילוב נכון של מספר כלים באופן שיאפשר לכם, ההורים, לקבל וודאות רבה יותר לגבי גורלם של נכסי המשפחה לאחר אחרית ימיכם, למזער את החשש למחלוקות עתידיות בין היורשים ובמקביל למזער את חבות המס שעשויה להיות כרוכה בבחירה בפתרון זה או אחר.

כיצד לתמחר מכירת משרד רואה חשבון או יועץ מס ?

שוק מכירת משרדי המייצגים חם במיוחד. מייצגים רבים מבינים כי הדרך האופטימאלית להתקדם ולהגדיל פעילות ורווחיות בתחום הייצוג של נישומים צריכה לעבור דרך של רכישת פרקטיקה של מייצג פורש ו/או מייצג המבקש לממש מסיבות אחרות. רכישת פרקטיקה מאפשרת למייצגים רבים להגדיל את הפעילות שלהם במהירות, באופן מידי, בפועל להגדיל את שורת הרווח של פעילותם במאות אחוזים וזאת על פני תקופה קצרה ביותר.

שוק משרדי המייצגים - שוק של קונים

מייצגים רבים הפנימו כי הדרך המהירה והיעילה ביותר להביא לידי פיתוח עסקי של משרדים הינה בדרך של רכישת פרקטיקה של מייצגים, רואי חשבון ו/או יועצי מס....

הסכם מייסדים וחשיבותו

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.