עריכת צוואות חכמות לפי רצונך 

כל אדם, צעיר ומבוגר, אשר לו יותר מפרוטה בכיסו, חייב לערוך צוואה ולהפקידה במספר מקומות ובכלל זה אצל רשם הצוואות, זאת לטובת הבטחת המצאתה במועד המתחייב, לגורמים הרלוונטיים והוצאה לפועל של רצונו.

קבלת החלטה בדבר עריכת צוואה, אינה בהכרח פשוטה או נעימה. יש בה כדי להביא את המוריש, במידה רבה, למחשבה והתמקדות בימים שיבואו לאחר שנשמתנו תשוב לבורא ולאופן בו היה רוצה לחלק את הנכסים שחסך במהלך חייו. בעת עריכת צוואה על המוריש לשאול את עצמו – מה הוא היה רוצה שיקרה לו כשילך הוא לעולמו בעוד שעה קלה, חו"ח. אל לו לחשוב על כיצד היה הוא רוצה לחלק את הצוואה בעוד שנים, עליו להניח כי החלוקה תידרש במידי, שהרי אין האדם יודע מה יוליד יום. משנרתם האדם למלאכה זו ומשהתקבלה החלטה לערוך צוואה, עליו לעשות כל שניתן על מנת לגבש החלטה באשר לאופן חלוקת עזבונו ואח"כ להקים, במסגרת הצוואה, את המנגנון הנדרש על מנת שבאמצעותו אכן רצונו ייצא אל הפועל.

צוואה אשר תשקף במדויק את רצונך!

למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, הידע והניסיון המתאים בתחום, מה שמאפשר לנו להציג בפני המוריש מגוון רחב של מנגנונים וכלים משפטים מורכבים יותר ומורכבים פחות, אשר יש בהם כדי לאפשר למוריש להוציא אל הפועל את שעל ליבו. ניסיוננו מלמד כי המוריש נדרש לעזרתנו המשפטית, על מנת שאנו נהיה אלה שנבהיר לו מה האמצעים ומה הכלים העומדים לזכותו ובהישען על כלים אלה, עורכים אנו עבור הלקוח צוואה המשקפת במדויק את רצונו, תוך שמירה על עקרונות משפטים אשר יבטיחו נטרול מחלוקות, והוצאתה אל הפועל של הצוואה, ללא קשיים וללא מעצורים. יתרה מזאת, בקיאותנו בתחום המס והעובדה כי חלקנו, מלבד היותנו עו"ד, גם רו"ח - מאפשר לנו לקחת בחשבון את שיקולי המס הנוגעים בעיזבון, תוך התמקדות, במעמד היורשים הפוטנציאלים, כך שבמועד חלוקת העיזבון, חבויות המס ינוטרלו או יצומצמו עד למינימום האפשרי ע"פ דין. כמו כן, עקב בקיאותנו וניסיוננו העשיר בניהול מאבקי ירושה ומאבקים אחרים בין יורשים, יודעים אנו לערוך את הצוואות תוך ראיית פני הנולד ותוך נטרול ליקויים העשויים לייצר מאבקים או מחלוקת עתידים.

חלוקת העזבון בצורה אידיאלית

אנו מודעים לכך כי המוריש מעוניין להביא לידי כך שעזבונו יחולק בין היורשים בצורה חלקה, מבלי שמי מהיורשים ו/או אשתו של מי מהיורשים ו/או מי מבני המשפחה האחרים יוכלו לפגוע ביורשים האחרים ו/או להביא לידי כך שרצונו של המוריש לא יצא אל הפועל. לטובת האמור, נדע לערוך צוואה הלוקחת בחשבון סכנות אורבות, כמו גם שיקולים אחרים, מה שבסופו של יום יאפשר לנו לערוך צוואה איכותית, אכיפה, כזו הלוקחת בחשבון את כל המרכיבים המוזכרים, לרבות מרכיבים הקשורים בסוג הנכסים המורשים, אופן המימוש שלהם, אופן החלוקה שלהם, חבויות המס הגלומות בכך ועוד. כמובן, שבמסגרת עריכת הצוואה נבקש לעמוד גם על טיב הקשר של המוריש עם יורשים פוטנציאלים, טיב הקשר בין הילדים או גורמים אחרים, האם אלה נישואים ראשונים או שניים, האם יש ילדים נוספים הקשורים יותר או פחות למערך המשפחתי ועוד ועוד - ובהישען על כל אלה, נדע להפיק עבור המוריש צוואת "ברזל", מקצועית ואכיפה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

קיומן והעדרן של הוראות ירושתיות בהסכמי ממון

בפסק דין שניתן לפני כחודש ימים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את טענת המערערים לפיה, יש לראות בהסכם הממון שכרת אביהם המנוח עם אשתו, צוואה שבכוחה לגבור על סדרי הירושה הקבועים בדין. זהו פסק דין שמבטא היטב את הצורך ואף החובה של כל אדם להסדיר את ענייניו הרכושיים עוד בעודו בחיים.

התנגדות לצו קיום צוואה

צו קיום צוואה הוא צו אשר נדרש לצורך חלוקת עזבון בין יורשים על-פי צוואה אשר הותיר אחריו המצווה לאחר פטירתו. כל המבקש לערוך צוואה אשר - לאחר אריכות ימים - תקוים כלשונה, הרי שעליו ליתן את הדעת לכל הסייגים אשר נקבעו בדין מכוחם ניתן יהיה לפסול את הצוואה.

פסילת צוואה שנכתבה בהשפעת אדם אחר

השפעה בלתי הוגנת היא אחת הטענות השכיחות המועלות על ידי המתנגדים לצוואה לצורך הוכחת העדר תוקפה של הצוואה. על המתנגד לקיום הצוואה הטוען להשפעה בלתי הוגנת, מוטל הנטל להוכיח כי הצוואה אינה משקפת את רצונו האמיתי של המצווה ושהצוואה נעשתה מתוך אותה השפעה אסורה שהופעלה על המצווה.

צוואה הדדית משותפת

צוואה הדדית הינה צוואה המשותפת לשני בני הזוג, שמנוסחת במשותף. מהן יתרונותיה ומדוע קיימת חשיבות לערוך צוואה זו ע"י עורך דין המומחה בתחום?

ביטול צוואה ישנה

אדם העורך צוואה בגיל צעיר עלול עם הזמן לשכוח על קיומה, מה יהיה דינה של אותה צוואה ישנה אם בחלוף השנים השתנו נסיבות חייו של המנוח והצוואה אינה משקפת עוד את רצונו? זוהי השאלה אשר נדונה על ידי בית המשפט המחוזי.

ידוע בציבור זכאי לרשת אישה לא נשואה שנפטרה, במקום אימה

פסק דין זה ממחישה פעם נוספת את החשיבות שבעריכת צוואה בכל גיל, בייחוד כאשר עסקינן באדם נטול ילדים ואשר אינו מקיים תא משפחתי מסורתי או באדם המעוניין לחלק את עזבונו בדרך שונה מזו הקבועה בחוק הירושה...

ניהול מאבקי ירושה - מחלוקת בנוגע לצוואה

בעת עריכת צוואה עבור אדם מבוגר המעוניין לערוך צוואה בערוב ימיו, קיימת חשיבות לכך שעורך הדין המטפל בעריכת הצוואה יתרשם מיכולותיו הקוגניטיביות והמנטליות של המצווה ויוודא כי המצווה מבין את תוכן הצוואה שעליה הוא..

ניהול מאבקי ירושה - התנגדות העברת נכסים שביצע המוריש בחייו

סכסוכי ירושה הם תופעה מצערת הפוקדת משפחות לא מעטות. ראוי לערוך הבחנה בין שני מצבים מרכזיים של סכסוכים הנוגעים לנכסים שמותיר אחריו אדם שהלך לעולמו:

סכסוכי ירושה - ביטול צוואה מאוחרת

צוואה מאוחרת יכולה להיות תוצאה של שינוי אמיתי ולגיטימי במערך היחסים או במאזן הערכים של המוריש בשנותיו המאוחרות אך לעיתים היא גם יכולה להיות תוצאה של לחץ נפשי ו/או פגיעה נפשית או מנטלית קשה שמהם סובל המוריש בערוב ימיו...

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.