מאת:

נישואים חד-מיניים בווינה, אוסטריה

כידוע, מדינת ישראל לא מאפשרת לזוגות חד-מיניים להתחתן כדת וכדין בדרך של נישואים דתיים ואף לא בדרך של נישואים אזרחיים. במקביל, המגמה בעולם משתנה כך שיותר ויותר מדינות מכירות בזכותם הלגיטימית של זוגות מאותו מין להינשא אזרחית ואף להביא ילדים לעולם בהליך של פונדקאות מחוץ לישראל ו/או הליכים אחרים לרבות תרומת ביצית ו/או זרע מתורם כזה או אחר, אנונימי או ידוע ולרשום אותם כילדים של בני הזוג לכל דבר ועניין.
 
בעוד שמדינת ישראל לא מכירה בהליך הנישואים עבור זוגות חד-מיניים, מאפשרת היא מאידך להביא ילדים לעולם כנזכר וכן מאפשרת היא לערוך בין בני הזוג הסכמים אשר יגדירו את מערכת היחסים ביניהם לרבות את נושא החזקה בילדים, חלוקת הרכוש ו/או הבעלות בו וכל היוצא באלו. חשיבותם של הסכמים מעיין אלו מכרעת עבור זוגות חד-מיניים, היות שאחד הורים לכל הפחות אינו ההורה הביולוגי. לכן, בהסכם, חייבת לבוא לידי ביטוי התייחסות לסוגיה ייחודית זו לטובת הילד ולטובת שימורו של התא המשפחתי גם במקרה של פרידה בין בני הזוג, וכן על מנת להבטיח את שמירת הזכויות של שני ההורים, גם הלא ביולוגיים, לרבות התייחסות לאופן רישום הילדים בישראל ו/או בכל מדינה או רישום אחר.
 
נישואים אזרחיים בווינה, בירת אוסטריה
אחת המדינות הרומנטיות בהן החוק מאפשר לזוגות חד-מיניים להינשא באופן אזרחי היא אוסטריה בה משרדנו פעיל, כתף אל כתף עם עו"ד אוסטרי המתמחה בתחום לטובת השלמת הליך נישואים אזרחיים. באוסטריה החוק מאפשר לזוגות חד-מיניים להינשא באופן אזרחי, יהודים, נוצרים ו/או בעלי כל דת אחרת ובכלל זה גם לבעלי דרכון ישראלי. במסגרת האמורה משרדנו יודע לתן את השירותים המפורטים כדלקמן:
 
חלק 1 (הסכם נישואים ויחסי ממון) - עריכת הסכם הנישואים ויחסי ממון בין בני הזוג. ההסכם יכול שיערך בשפה העברית בישראל והדין שיחול עליו הוא הדין הישראלי. את ההסכם נכין כאן בישראל ללא לחץ של זמן במטרה להגיע להבנות המתיישבות עם הכוונה של שני הצדדים. עריכת ההסכם ושירותי הייעוץ בבנייתו יינתנו בשים לב לנושאים אקוטיים בהגדרת התא המשפחתי לרבות הגדרת האינטרסים הכלכליים של כל אחד ממבני הזוג; הנכסים המוחזקים על ידם, הנכסים המובאים על ידם לתוך המבנה המשפחתי החדש, מתייחסים לנכסים שירכשו במהלך החיים המשותפים, מתייחסים למשמעות של הרישום בטאבו, קובעים מה יקרה במקרה של פרידה חלילה וחס, וקובעים את החלוקה. דנים באופן חינוך הילדים; צרכים, מה קורה במצבים של חילוקי דעות באשר לגידול הילדים ועוד בעיות העלולות להתעורר בכל סיטואציה בה בני זוג מביאים ילדים לעולם. כאמור, יושם דגש מיוחד על טובת הילד וזכויות ההורה הן הביולוגי והן ההורה שאינו ביולוגי.
 
חלק 2 (הגשת מסמכים לרשויות) - נפעל לטובת עריכת המסמכים הנדרשים על פי הדין האוסטרי לטובת רישומכם כזוג נשוי במדינה בה הנכם מיועדים להתחתן ובכלל זה תרגום המסמכים על ידי מתרגם אוסטרי מורשה עבור בית המשפט בווינה, קידום אישורים נוטריונים, אפוסטיל וכל מסמך או רישום אפשרי אחר אותו נוכל אנו להכין עבורכם כאן בישראל וזאת על מנת להפוך את הרישום לקל, זמין ומהיר.
המסמכים הנדרשים לתרגום לטובת ארגון אירוע החתונה:
  1. תמצית רישום ממרשם האוכלוסין, של כל אחד מבני הזוג[1]
  2. תעודת לידה, של כל אחד מבני הזוג;
  3. מסמך הצהרה בדבר יכולת הנישואין: זהו מסמך (בגרמנית) שיש להגיש לפי הדין האוסטרי, בו הצדדים קובעים את שם המשפחה העתידי של שני בני הזוג וכן מצהירים על יכולתם להתחתן (למשל, לא קטינים). משרדנו יספק עבור בני הזוג את המסמך מתורגם לעברית כך שבני הזוג יוכלו למלא את המסמך. בסיום מילוי המסמך על ידי בני הזוג יתורגם המסמך במלואו לגרמנית עבור הגשתו לרשויות הרלוונטיות באוסטריה, כמו כן נספק עבורכם נוטריונים ואפוסטיל לצורך החתימה הנדרשת מטעם שני הצדדים.
חלק 3 (תיאום, רישום וליווי האירוע) - ככלל, נדרשים שני בני הזוג להגיע לבית משפט השלום בווינה מראש, על מנת להגיש את המסמכים המנויים לעיל ולקבוע מועד לחתונה. אולם, את ההליך דנן ניתן לבצע באמצעות משרדנו שיפעל, באמצעות עו"ד אוסטרי מקומי, לאחר הגשת המסמכים הנדרשים, לטובת רישום לחתונה, קביעת מועד לאירוע המרגש וקיום החתונה בפועל. לטובת האמור, למשרדנו קשרי עבודה עם עורכי דין אוסטרי בעיר ווינה אשר יקבל מאתנו את כל המסמכים הנדרשים על מנת שיוכל לרשום אתכם לחתונה בתאריך המיועד על סמך כלל המסמכים הנדרשים לטובת השלמת ההליך בהצלחה וללא קשיים מיותרים, לרבות בחינת המסמכים המומצאים, המצאת המסמכים המתורגמים ותרגום אירוע החתונה לשפה העברית, כנדרש לפי הדין האוסטרי, על ידי מתורגם מורשה בווינה.
 
חבילות חתונה באוסטריה
במסגרת האמורה משרדנו ידע לפעול לטובת רישומכם לנישואים באוסטריה ואף יגרום לכך, ככל שנדרש, לליווי של עו"ד אוסטרי מקומי, אשר יבטיח כי הנכם מתקבלים לטקס החתונה בווינה כמתוכנן וכי כל הנדרש והמתוכנן מתבצע בהתאם לתכנית המקורית. כל שיוותר לכם - בני הזוג לעשות הוא להגיע לאירוע המרגש, לחגוג ולשמוח. השירותים המנויים לעיל יוענקו לכבודכם ממשרדנו כחלק מחבילת חתונה בסיסיתאם ברצונכם להרחיב את השירותים הנזכרים, משרדנו מציע גם חבילת "חתונת חלומות", כחלק מחבילה זו יינתנו בנוסף לכלל השירותים הכלולים בחבילת הבסיס אופציות מגוונות לבני הזוג, מהן יוכלו לבחור את מיקום החתונה היפה והרומנטי ביותר עבורם, באמצעות איש קשר מטעמנו בווינה (קישור למיקומי החתונה האופציונאליים לתיאום - לחצו כאן). ניתן לקבוע תאריך לאירוע המרגש כבר לשנת 2020 בתיאום המועד כחצי שנה מראש; מעבר לאמור נוסיף כי בנסיבות מתאימות נדע לחברכם לגורם מתאים באוסטריה אשר יכול לארגן עבורכם לאחר השלמת טקס הנישואים הפורמאלי, גם מסיבת נישואים, אם בווינה ואם מחוץ לווינה, אם בסגנון ווינאי קלאסי ואם בסגנון אחר, הכל בהתאם לרצון והתקציב של הזוג הנישא. משרדנו יעניק את השירותים הכלולים בחבילת הבסיס, בסך של 1,500 יורו בתוספת מע"מ ואת השירותים הכלולים בחבילת חתונת החלומות בסך של 2,100 יורו בתוספת מע"מ.
 
משרדנו ידע לתן לכבודכם את כל המענה ומשכך נשמח לתן לכם אותו באופן מלא ומושלם מישראל!
היה והנכם מעוניינים, ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

[1]ניתן למלא ולהנפיק את מסמך תמצית הרישום בקישור הבא.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך משפטי בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יידע לקבל שליטה על הסכסוך המשפחתי, להוציא מהמשוואה פרמטרים אמוציונליים לא רלוונטיים העלולים לפגוע בלקוח המשרד ולפעול לטובת המתחייב בתבונה ובזהירות מרבית.

העברת כספים בתוך המשפחה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים דוגמת הסכמי הלוואה או הסכמי מתנה תוך שמירה על האינטרסים של כל בני המשפחה בתקופה רגישה זו - לחצו כאן לפרטים נוספים.

סכסוך בין זוגות חד-מיניים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בכל הנוגע בעולם המשפט החל על זוגות חד-מיניים, בקיא בכל הקשור בהתקשרות חוזית בין בני זוג מאותו מין ובאותה נשימה בקיא בטיפול בבעיות, סכסוכים, פירוק שיתוף, הליכים משפטיים, משמורת ילדים, טיפול בנכסים משותפים ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.