מאת:


תופעה מטרידה: עוד ועוד צעירים מהמגזר החרדי נופלים קורבן למעשי נוכלות
לאחרונה הגיעו למשרדנו כמה מקרים של צעירים חרדים יראי שמים, אשר שמו את כספם בידי נוכלים שהתחזו ליזמים חרדים - אל ייאוש ניתן לפעול כנגדם

חוסר אמינות, הפרת הסכמים ואי עמידה בהתחייבויות מצויים, לצערנו, בכל מקום. אולם כאשר הדבר חוזר ונשנה יש חשש שמדובר בתופעה ולא צירוף מקרים בלבד. ייתכן שאמון יתר המקובל בהתנהלות בין חברים לקהילה, גורם לכך שללא ניסיון מסחרי, אברכים חרדים צעירים מתפתים להשקיע את מעט הכסף שחסכו בידי גורמים בלתי אמינים, ללא מסמכים ראויים, ללא בטוחות מתאימות ומבלי לבדוק באופן מקצועי כי מדובר בגורם מהימן שיש בסיס למצג שהוא מציג.

אין זה דבר נדיר שמגיע לבית הכנסת או לבית המדרש, אדם הנחזה להיות איש עסקים, או מתווך מצליח ומציג עצמו כחלק מקהילה החרדית או חסידות מסוימת, בארץ או בחו"ל. לרוב הוא מביא עמו "הסכמות" בכתב מרבנים או גבירים ידועים, ומציע עסקאות או הלוואות בתנאים מיוחדים . קשה להטיל ספק באמינותו, הוא נראה אחד מהקהל ולא מעט אנשים מתפתים להיעזר בשירותיו. מאחר ולצעירים רבים אין ניסיון, ולעיתים גם אין ממון, בחלק גדול מהמקרים הם נאלצים לקחת בעצמם הלוואה מהבנק וזאת על מנת לתת לאותו גורם אשר בסופו של יום מרמה אותם. לעיתים אותו אדם מתחזה לגובה צדקה המבקש הלוואה מיוחדת למטרות ראויות, הנוכל "נותן" למלווה בטוחות בדמות של המחאות ו/או ערבויות אישיות ו/או ערבויות של חברות אשר עד מהרה מסתבר כי אלה אינם שווים את הנייר עליהם הם נכתבו. ממקרים שהגיעו למשרדנו לאחרונה, למדנו להכיר דפוס התנהגות של צעיר חסר ניסיון, המאמין כי עומדת בפניו עסקה נדירה שגלום בה רווח נדיר ועל כן נראה בעיני מוצדק הסיכון הגלום במהלך. אותם צעירים, מגלים עד מהרה , כי לא די בכך שלא יזכו ברווח לו ייחלו, אלא שגם לא ברור מה יעלה בגורל כספם. עם הזמן מתברר בפועל כי האדם שהפקידו בידיו את כספם אינו עומד בהתחייבויות, אינו משלם להם ואינו מסוגל לשלם להם את הכספים שנלקחו על ידו. בחלק אחר מהמקרים מתברר כי על אף חזותו של אותו אדם הוא אינו שייך לאף קהילה מוכרת והוא נעלם מן השטח. או שמתברר שאותו נוכל עצמו נטול כל.
 
בשל שכיחות התופעה חשוב להדגיש כי אין מקום לייאוש, והניסיון מלמד כי ניתן לפעול להשבת הכספים שניתנו בתום לב. משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מומחה בתחומים בטיפול מקרים שונים של הונאה , חוזי סרק וליטיגציה מסחרית, ובעל ניסיון רב שנים במקרים כגון אלו. בנוסף במשרדנו קיימת מחלקה ייחודית הפועלת בקרב המגזר החרדי, ובראשה עומד  ד"ר שלמה נס שותף בפירמה, ומעורה מאוד בפעילות לחיזוק המגזר ולקידום צרכיו. למשרדנו הידע והניסיון לעזור לאותם צעירים חרדים, ולכל אותם תמימי לב אשר נעקצו על ידי נוכלים כאלה או אחרים ולפעול בכל המרץ הנדרש לטובת גביה של החובות  הנעלמים. משרדנו מעורה היטב ומכיר את דפוסי התנהלות הגורמים האמורים ומשכך יכול לעשות את הנדרש על מנת להגדיל באופן ניכר את הסיכוי לקבל את החוב בחזרה, כאשר לטובת העניין ברור כי יש בנמצא חובה לפעול ביעילות ובמהירות. נחזור ונזהיר כי אין להסתנוור מהבטחות אותו נוכל ו/או מכל מני ניסיונות שלו לספר סיפורים בדבר כספים שצריכים להגיע בעתיד או בדבר דרכים אחרות באמצעותן יוכל הוא להעביר את הכסף ולהשיבו בעתיד. הזמן הנו גורם חשוב במקרים מסוג זה. ואם "נעקצת", כספך מוחזק בידי אדם לא ישר, עליך לפעול במהירות, ולא לאפשר לו זמן להעלים נכסים או לנקוט בפעולות אחרות להעלמת הכסף.

החובה היא לפעול במהירות וביעילות, אין מקום למשחקים ואין מקום לטעויות - יש לפעול במקצועיות ומיומנות רבה לטובת איתור הכסף והשבתו באופן מיידי. להבין מי האיש שעומד מאחורי הכסף, להטיל עיקולים בכל הערוצים ולבקש מבית המשפט סעדים זמניים. היה והתעוררה אצלך בעיה שכזו אל תמתין, אל תתבייש, פנה אלינו במיידי. אנו נדאג לנדרש ללא דיחוי!
 
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון לטובת טיפול במתחייב 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גביית חוב מלקוח

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בייצוג וסיוע משפטי לעסקים וחברות לטובת גביית חובות כספיים מלקוחות, פרטיים ועסקיים, בגין מכר או שירותים שקיבלו ואשר מסרבים לשלם עבורו - לחצו כאן לפרטים.

הליך פשיטת רגל בשל משבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשם של אדם פרטי ו/או בשם של חברה הנתונים בקושי כלכלי, לפנות לבית המשפט ולקבל הגנה משפטית אשר תעצור את כלל הנושים והעיקולים ותאפשר לבעל העסק להמשיך ולהתקיים במגבלות הקיימות, ללא עיקולים וללא הפרעות.

קשיים תזרימים בעקבות הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו נדע לעזור לבעל העסק הנתון בקושי תזרימי אם לטובת בחינת אפשרות שיקום והצלת העסק ואם לטובת נקיטה בהליך של פשיטת רגל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.