מאת:


טיפול משפטי בסכסוכים בין יורשים בתוך המשפחה

סכסוכים נמצאים בכל מקום ובכל מישור, לרבות בתוך המשפחה, בין אחים, בין הורים וילדים ובין בני משפחה אחרים. מרבית הסכסוכים המגיעים לבית המשפט מקורם בכסף - עזבונות, ירושות ותחושה של מי מהמעורבים כי החלוקה לא מתבצעת כשורה וכי למעשה מגיע לו יותר מהכתוב בירושה ו/או בצוואה ומשכך, לטובת הוצאת הצדק לאור, מוכן הוא לפעול משפטית מול כל הגורמים לטובת הוצאת האמת אל האור.
 
מטכע הדברים ענף זה רחב וגדול שהרי בסופו של יום, כל בני האדם מתים ומרביתם אף משאירים אחריהם עזבון קטן כגדול ויורשים. עם כל האהבה למנוח, ככל שהייתה כזו, ברגע בו הוא הולך לעולמו כל מי שרואה עצמו יורש פוטנציאלי מתחיל לעשות את החישובים של עצמו, לנסות ולחשב מה מגיע לו, והיה והמגיע לו שונה ממה שניתן לו, עובר הוא בחלק גדול של המקרים לעמדת מלחמה. המלחמה היא לא בהכרח פונקציה של גודל ירושה, לפעמים דווקא בירושות קטנות המאבקים גדולים. בתחום זה ישנן הרבה אמוציות ומשכך לא אחת מה שחשוב ליורש זה להוציא את הצדק לאור גם אם המשמעות היא כי יש בנמצא עלות משפטית למאבקו זה. עצם החלוקה השגויה או השקרית פוגעת במעמקי ליבם של חלק מהיורשים ואלה לטובת הוצאת האמת מוכנים להאבק עד טיפת דמם האחרונה.
 
הסיבות למאבקים ברורות וידועות, אך באותה מידה אנו רואים כי הן משתנות מקצה לקצה - כך יוצא שלפעמים המנוח מחליט להשאיר את כל העיזבון לעמותה המגנה על בעלי חיים משום שהוא מרגיש כי ילדיו זנחו אותו; לפעמים אנו רואים כי המאבק המשפטי נובע מכך שההורים החליטו לחלק את הירושה בצורה לא שווה משום שהם זכו ליחס שונה מהילדים; לפעמים אנו רואים מורישים המעדיפים להוריש את כל הונם לעובד הזר אשר ליווה אותם בשנים האחרונות, כבש את ליבם וגילה כלפיהם חמלה, אהבה, נאמנות ואכפתיות אותה הם לא זכו לקבל מילדיהם אשר נמנעו מלהגיע לבקר את הילדים ו/או לא באופן ובתדירות מספקת; לפעמים יוצא כי אדם מגלה כי בשעת מחלה ילדיו הביולוגיים שוכחים אותו ודווקא זוגתו, בפרק ב' לחייו, היא זו שאוהבת ודואגת וכן מעדיף הוא להשאיר לה את הונו. המקרים הם רבים והמצוקות הן גדולות. לפעמים המנוח משתף את היורשים הפוטנציאלים בזמן החלטתו בעודו בחיים ולפעמים הוא נמנע מלעשות כן, מה שברור הוא כי שעה בה יורש מרגיש מקופח מחפש הוא את הדרך לתקוף את הצוואה ולטעון כי מגיע לו מעבר למה שנכתב בה. בחלק גדול של המקרים, היורשים לא לוקחים בחשבון כי הבריאות או הרגישות הנפשית של ההורה נפגמת או נחלשת עם הזדקנותו כך שאלה בשנותיהם האחרונות משנים את קו חשיבתם ובעוד שבכל השנים דברו על כך שיורישו הכל לילידהם, מחליטים כי נכון להוריש הכל דווקא לקרובים אחרים, לאלה שבאמת גילו חיבה ואהבה.
 
כל אותם מצבים מייצרים משברים רבים אשר בחלק גדול מהם מביאים את הצדדים להתדיינות בבית המשפט - שם בבית המשפט השופט לא מחפש פתרון צודק, הוא לא בא להחליף את שיקול הדעת של המנוח, על בית המשפט לבחון האם המוריש היה צלול, האם הוא הבין מה הוא עושה והאם הצוואה אכן משקפת את רצונו הכן, הבריא והאמיתי. בית המשפט כבול ולא בא להחליף את שיקול הדעת של המנוח, כך שאם הוא משתכנע כי המנוח אכן החליט להוריש הכל לבן אחד או לאישה השנייה או לשכן ו/או לכל גורם אחר - כך הוא יפעל וזאת למרות עוגמת הנפש הנגרמת וזאת גם אם ילדיו של המנוח נתונים במצוקה כלכלית.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בתרחישים שכאלו? 
אנו במשרדנו מתמחים בתחום, טיפלנו ומטפלים בהצלחה במאות מקרים. אנו מודעים ושולטים בטיעונים הנטענים בתחום ולכן אנו יודעים כיצד להתמודד עמם אופטימלית בפני בית המשפט - אנו יודעים לנהל עבורך הלקוח את המאבק במקצועיות ובנחרצות. הבקיאות הכלכלית והחשבונאית שלנו מעבר למשפטית עוזרת לנו לנתח את המצב בצורה אופטימלית ולהביא לידי פתרון מנצח. אנו יודעים להביא ללקוח את הפתרון לו הוא מייחל. לטובת העניין יש לנו ניסיון רב בניהול תיקים עובדתיים מורכבים וכשנדרש לאתר ראיות, לגבות עדויות, להפעיל חוקרים, כלכלנים, ביקורת חקירתית, חומר רפואי, חשבונות בחו"ל ועוד.
 
תן לנו שליטה בתיק שלך - אנחנו נביא תוצאה!
פנה אלינו עתה וניפגש באופן דיסקרטי ולא מחייב, התקשר כעת 054-4251054
סכסוכים בין יורשים

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עזבון, צוואה, ירושה ומה שביניהן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

תכנון וניסוח מוקפד של הצוואה על ידי עורך דין המומחה לדיני ירושה ועריכת הסדרים נכונים מראש, יעזרו למנוע מצבים בלתי רצויים מסוג זה ויעזרו בשמירה על שלום המשפחה ואחדות המשפחה.

התנגדות לקיום צוואה בימי קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול וסיוע משפטי במקרים של התנגדות לקיום צוואה על רקע משבר הקורונה - לנו הניסיון והכלים לפעול לטובת איתור עובדות מהותיות והוצאת הצדק לאור.

ייפוי כוח מתמשך ברקע מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מבין את החשיבות של כלי משפטי זה, במיוחד בימים דוגמת מגפת הקורונה ו/או במצבים אחרים בהם אדם כזה או אחר יכול לאבד את יכולת קבלת ההחלטה ומשכך משרדנו מתמחה בתחום.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים