מאת:


טיפול משפטי בסכסוכים בין יורשים בתוך המשפחה

סכסוכים נמצאים בכל מקום ובכל מישור, לרבות בתוך המשפחה, בין אחים, בין הורים וילדים ובין בני משפחה אחרים. מרבית הסכסוכים המגיעים לבית המשפט מקורם בכסף - עזבונות, ירושות ותחושה של מי מהמעורבים כי החלוקה לא מתבצעת כשורה וכי למעשה מגיע לו יותר מהכתוב בירושה ו/או בצוואה ומשכך, לטובת הוצאת הצדק לאור, מוכן הוא לפעול משפטית מול כל הגורמים לטובת הוצאת האמת אל האור.
 
מטכע הדברים ענף זה רחב וגדול שהרי בסופו של יום, כל בני האדם מתים ומרביתם אף משאירים אחריהם עזבון קטן כגדול ויורשים. עם כל האהבה למנוח, ככל שהייתה כזו, ברגע בו הוא הולך לעולמו כל מי שרואה עצמו יורש פוטנציאלי מתחיל לעשות את החישובים של עצמו, לנסות ולחשב מה מגיע לו, והיה והמגיע לו שונה ממה שניתן לו, עובר הוא בחלק גדול של המקרים לעמדת מלחמה. המלחמה היא לא בהכרח פונקציה של גודל ירושה, לפעמים דווקא בירושות קטנות המאבקים גדולים. בתחום זה ישנן הרבה אמוציות ומשכך לא אחת מה שחשוב ליורש זה להוציא את הצדק לאור גם אם המשמעות היא כי יש בנמצא עלות משפטית למאבקו זה. עצם החלוקה השגויה או השקרית פוגעת במעמקי ליבם של חלק מהיורשים ואלה לטובת הוצאת האמת מוכנים להאבק עד טיפת דמם האחרונה.
 
הסיבות למאבקים ברורות וידועות, אך באותה מידה אנו רואים כי הן משתנות מקצה לקצה - כך יוצא שלפעמים המנוח מחליט להשאיר את כל העיזבון לעמותה המגנה על בעלי חיים משום שהוא מרגיש כי ילדיו זנחו אותו; לפעמים אנו רואים כי המאבק המשפטי נובע מכך שההורים החליטו לחלק את הירושה בצורה לא שווה משום שהם זכו ליחס שונה מהילדים; לפעמים אנו רואים מורישים המעדיפים להוריש את כל הונם לעובד הזר אשר ליווה אותם בשנים האחרונות, כבש את ליבם וגילה כלפיהם חמלה, אהבה, נאמנות ואכפתיות אותה הם לא זכו לקבל מילדיהם אשר נמנעו מלהגיע לבקר את הילדים ו/או לא באופן ובתדירות מספקת; לפעמים יוצא כי אדם מגלה כי בשעת מחלה ילדיו הביולוגיים שוכחים אותו ודווקא זוגתו, בפרק ב' לחייו, היא זו שאוהבת ודואגת וכן מעדיף הוא להשאיר לה את הונו. המקרים הם רבים והמצוקות הן גדולות. לפעמים המנוח משתף את היורשים הפוטנציאלים בזמן החלטתו בעודו בחיים ולפעמים הוא נמנע מלעשות כן, מה שברור הוא כי שעה בה יורש מרגיש מקופח מחפש הוא את הדרך לתקוף את הצוואה ולטעון כי מגיע לו מעבר למה שנכתב בה. בחלק גדול של המקרים, היורשים לא לוקחים בחשבון כי הבריאות או הרגישות הנפשית של ההורה נפגמת או נחלשת עם הזדקנותו כך שאלה בשנותיהם האחרונות משנים את קו חשיבתם ובעוד שבכל השנים דברו על כך שיורישו הכל לילידהם, מחליטים כי נכון להוריש הכל דווקא לקרובים אחרים, לאלה שבאמת גילו חיבה ואהבה.
 
כל אותם מצבים מייצרים משברים רבים אשר בחלק גדול מהם מביאים את הצדדים להתדיינות בבית המשפט - שם בבית המשפט השופט לא מחפש פתרון צודק, הוא לא בא להחליף את שיקול הדעת של המנוח, על בית המשפט לבחון האם המוריש היה צלול, האם הוא הבין מה הוא עושה והאם הצוואה אכן משקפת את רצונו הכן, הבריא והאמיתי. בית המשפט כבול ולא בא להחליף את שיקול הדעת של המנוח, כך שאם הוא משתכנע כי המנוח אכן החליט להוריש הכל לבן אחד או לאישה השנייה או לשכן ו/או לכל גורם אחר - כך הוא יפעל וזאת למרות עוגמת הנפש הנגרמת וזאת גם אם ילדיו של המנוח נתונים במצוקה כלכלית.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בתרחישים שכאלו? 
אנו במשרדנו מתמחים בתחום, טיפלנו ומטפלים בהצלחה במאות מקרים. אנו מודעים ושולטים בטיעונים הנטענים בתחום ולכן אנו יודעים כיצד להתמודד עמם אופטימלית בפני בית המשפט - אנו יודעים לנהל עבורך הלקוח את המאבק במקצועיות ובנחרצות. הבקיאות הכלכלית והחשבונאית שלנו מעבר למשפטית עוזרת לנו לנתח את המצב בצורה אופטימלית ולהביא לידי פתרון מנצח. אנו יודעים להביא ללקוח את הפתרון לו הוא מייחל. לטובת העניין יש לנו ניסיון רב בניהול תיקים עובדתיים מורכבים וכשנדרש לאתר ראיות, לגבות עדויות, להפעיל חוקרים, כלכלנים, ביקורת חקירתית, חומר רפואי, חשבונות בחו"ל ועוד.
 
תן לנו שליטה בתיק שלך - אנחנו נביא תוצאה!
פנה אלינו עתה וניפגש באופן דיסקרטי ולא מחייב, התקשר כעת 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוכי ירושה - ביטול צוואה מאוחרת

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

צוואה מאוחרת יכולה להיות תוצאה של שינוי אמיתי ולגיטימי במערך היחסים או במאזן הערכים של המוריש בשנותיו המאוחרות אך לעיתים היא גם יכולה להיות תוצאה של לחץ נפשי ו/או פגיעה נפשית או מנטלית קשה שמהם סובל המוריש בערוב ימיו...

ייפוי כוח מתמשך ואפוטרופסות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

תוחלת החיים בעולם המערבי עולה משנה לשנה, אך עם העליה בתוחלת החיים הולכת וגוברת השכיחות של אנשים קשישים המתקשים לנהל את חייהם באופן עצמאי והזקוקים לסיוע של בני משפחה (או של גופים חיצוניים מקצועיים). החוק במדינת ישראל מעניק היום שני כלים עיקריים להתמודדות עם מצבים אלה:

עזבון, צוואה, ירושה ומה שביניהן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

תכנון וניסוח מוקפד של הצוואה על ידי עורך דין המומחה לדיני ירושה ועריכת הסדרים נכונים מראש, יעזרו למנוע מצבים בלתי רצויים מסוג זה ויעזרו בשמירה על שלום המשפחה ואחדות המשפחה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.