צודק מי שאומר כי אדם צריך לדעת לנהל את מותו כפי שהוא מנהל את חייו.
ניהול חכם בחייו של אדם מה ייעשה ברכושו לאחר מותו יוכל להבטיח לאדם מעט שקט ושלווה בשנותיו האחרונות.

 

צוואה היא מסמך משפטי, בו מורה אדם כיצד יחולק רכושו לאחר מותו. המשפט הישראלי, על פי חוק הירושה, תשכ"ה-1965 (להלן "החוק") מכיר בארבעה סוגי צוואות: בכתב יד, בפני עדים, בפני רשות ובעל פה. במרבית המקרים בהם כדאי לערוך צוואה על מנת למנוע סכסוך אפשרי כגון מצב של בני זוג ידועים בציבור, פיצול ירושה ליורשים שאינם בני משפחה, חלוקת ירושה שלא על פי הוראות חוק הירושה, מקרים של משפחות חד הוריות, פרודים, זוגות עריריים וזוגות שנשואים נישואים שניים ויותר ולכל אחד מבני הזוג ילדים משלו. צוואה היא הדרך הבטוחה לדאוג לחלוקת העיזבון על פי רצונו של הנפטר. לשם עריכתה מומלץ להסתייע בייעוץ משפטי וזאת להקטנת הסיכוי לבעיות משפטיות עתידיות.

 

כמו כן משרדנו מטפל ומתמחה בנושא הכשרות המשפטית והאפוטרופסות ובעל ידע רב ובקיאות בתחום. באמצעות צוות עורכי הדין המנוסים, מלווה המחלקה ומספקת הכוונה במסגרת מינוי אפוטרופוס, ניסוח צוואות וייצוג בבתי משפט. משרדנו מלווה כל לקוח בצורה אישית ובהתאם לאסטרטגיה הטובה ביותר המתאימה לו ולנסיבות התיק. המחלקה בניהולו של עו"ד נוטריון גיל מור בעל 20 שנות ניסיון בתיקים בתחום המעמד האישי ובעל ידע רב והכשרה בתחום האפוטרופוס לרבות ייצוג בבית משפט לענייני משפחה, התנגדות לצוואות ובעל הסמכה לעריכת ייפוי כוח מתמשך למינוי אפוטרופוס.


מגוון התחומים בהם אנו מטפלים:

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

מידע מקצועי

להימנע ממינוי אפוטרופוס במקום שהופקד כבר ייפוי כוח מתמשך

מה דינה של בקשה למינוי אפוטרופוס לאדם שקודם לכן הפקיד כדין ייפוי כוח מתמשך? זוהי הסוגיה שעמדה בפניו של בית המשפט המחוזי מרכז, בערעור על החלטת בית משפט לענייני משפחה בפתח תקוה (רמ"ש 21463-01-19 ע.א. ואח' נ' י.א. ואח').

סכסוכים בין יורשים

משרדנו מתמחה בטיפול משפטי בסכסוכים בין יורשים בתוך המשפחה שמקורם בכסף, עיזבונות, ירושות ותחושה של מי מהמעורבים כי החלוקה לא מתבצעת כשורה.

העברת כספי ירושה מחו"ל לישראל

ישראלים רבים מקבלים ירושות, אם פיקדונות המופקדים בחשבונות בנק בחול, אם נכסים ואם באופנים אחרים ובשעה בה מבקשים הם להעביר את אותה ירושה מחול לישראל, אם באמצעות המערכת הבנקאית, אם במשלוח ואם באופנים אחרים, מוצאים הם את עצמם מול חומה בצורה = היא הבנק שלהם בישראל, המסרב לקבל את הירושה לחשבון הבנק של היורש בישראל.

ייפו כוח מתמשך

רק עורכי דין אשר הוסמכו לכך ע"י משרד המשפטים ורשומים במאגר ייעודי במשרדי האפוטרופוס הכללי רשאים לערוך מסמך חשוב זה. זהו למעשה מנגנון בקרה נוסף מצד האפוטרופוס הכללי בעניין זה על מנת לוודא כי מסמך חשוב זה ייערך בדרך הנכונה לאחר קבלת מלוא הייעוץ המשפטי המתבקש בנסיבות העניין.

עורך דין צוואות חכמות

משרדנו מתמחה בעריכת צוואות ומנגנוני נאמנות חכמים אשר יבטיחו את עתיד ילדייך ו/או כל אינטרס אחר החשוב לך בעניין - לחצו כאן לפרטים נוספים בנושא.

מלחמת יורשים

מלחמת ירושה בשם ילדי ההורה המנוח, עם בת או בן הזוג השני של האם או האב המנוח

בית המשפט המחוזי: הסכם בו בעל מתחייב כי אם יבגוד באשתו חלקו בדירה יועבר לביתם המשותפת - אינו הסכם ממון

הסכם ממון, כפי שנקבע בחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973, נועד להסדיר את יחסי הרכוש בין בני זוג במהלך נישואיהם (או חייהם המשותפים) ומהווה למעשה מעין "תעודת ביטוח" למקרה של פקיעת הנישואין או מותו של אחד מבני הזוג, על מנת להבטיח שלא יהיו מחלוקות בין הצדדים לגבי הרכוש הפרטי ו/או המשותף.

דיני ירושה - התנגדות לקיום צוואה (חוק הירושה התשכ"ה-1965)

ברוב המקרים התנגדות לקיום צוואה, צו ירושה ואף דרישה להכריז על ביטול הצוואה, נובעים הם מסיבות אישיות של יורשים או כאלה הטוענים לרשת מעיזבון. התנגדות כאמור תוגש לרשם הירושות בעת פטירתו של אדם, שלגבי עיזבונו הוגשה בקשה לצו קיום צוואה ע"י יורשים לפי סע' 66.

צוואה ועזבון – כפופים להסכם יחסי ממון

כיום במשפט הישראלי קיימת סתירה לכאורה בין חוק יחסי ממון לבין חוק הירושה .חוק יחסי ממון קובע כי בני זוג יוכלו לערוך ביניהם הסכם ממון המסכם את זכויותיהם הקנייניות ברכוש המשותף. חוק הירושה קובע כי כל אדם יכול לרשום צוואה על נכסיו בתנאים שבחוק וכמו"כ קובע את זכויות היורשים והקדימות שלהם במידה ולא נרשמה צוואה

חובות מנהל העיזבון

סעיף 82 לחוק הירושה, התשכ"ה – 1965, קובע את תפקיד מנהל העיזבון בהאי לישנא: "מנהל עזבון חייב, בכפוף להוראות בית-המשפט, לכנס את נכסי העזבון, לנהל את העזבון, לסלק את חובות העזבון, לחלק את יתרת העזבון בין היורשים, לפי צו-ירושה או צוואה מקויימת, ולעשות כל דבר אחר הדרוש לביצועם של צו-ירושה או של צוואה מקויימת".

מעמד אישי-אפוטרופסות משותפת לאחר הגירושין

עפ"י חוק הכשרות והאפוטרופסות – 1962, הורים הם האפוטרופסים הטבעיים של ילדיהם הקטינים.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם