עריכת הסכם חיים משותפים לזוגות חד-מיניים

זוג שאינו נשוי רשאי לערוך הסכם חיים משותפים, שנחשב הסכם רחב יותר מהסכם הממון, ויכול לכלול בנוסף לנושאים הכלכליים גם נושאים אחרים הנוגעים לחיים המשותפים הן בסיומם והן במהלכם. הסכם לחיים משותפים, או בשמו האחר "הסכם זוגיות", מיועד לבני זוג שחיים בזוגיות ללא נישואין רשמיים בין אם הם רואים או מגדירים עצמם כידועים בציבור ובין אם לאו.
 
להסכם שכזה יתרונות רבים: 
1. כך למשל הסכם זה תקף מבחינה משפטית באופן מיידי ואינו מצריך אישור כלשהו לנפקותו (בשונה מהסכם ממון למשל).
2. בנוסף מעניק ההסכם מעין תוקף רשמי והוכחה על הזוגיות, דבר המהווה יתרון עבור זוגות חד מיניים בהכרה בהם לצורך הטבות וזכויות המגיעות להם מהרשויות השונות.
3. כמו כן הסכם כזה יוצר הצהרה בדבר הכרתם של הזוג כידועים בציבור.
 
גם בפן הכלכלי להסכם כזה יתרונות רבים - כך למשל ההסכם מסדיר מחלוקות בדבר תחילת המועד שבו התחיל השיתוף, מגדיר מהו הרכוש המשותף לבני הזוג ומהו הרכוש הנפרד וכן מונע מאבקים משפטיים עתידיים. בכך למעשה מסייע הסכם חיים משותפים לחסוך כסף, זמן ועוגמת נפש מבני הזוג.
 
על דרך הכלל "הסכם חיים משותפים" יכלול הצהרה כי בני הזוג הם בני זוג. כמו כן יכלול ההסכם את כל הסדרת ענייני הילודה, גידול ילדים, חינוכם וכו' ובנוסף יתייחס הוא לרכוש של בני הזוג, הן המשותפים והן הנפרדים. בנוסף ניתן לכלול בהסכם מסוג זה גם התייחסות לרכוש שעתיד להתקבל אצל מי מבני הזוג בעתיד כגון מתנות, ירושות, צוואות וכו'. משרדנו בעל ותק וניסיון רב בכתיבת הסכמים מסוג זה כאשר מרכז הפעילות במשרדנו הוא עו"ד ישראל מרק, אשר נחשב למומחה בעל שם בתחום הסכמי הזוגיות השונים ואשר יעמוד לצידכם בהכנתו וניסוחו של ההסכם אשר יתאים בצורה המדויקת לצורכיכם.
 
התקשרו עוד היום ונשמח לסייע לכם בביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

סכסוך משפטי בתוך המשפחה

משרדנו יידע לקבל שליטה על הסכסוך המשפחתי, להוציא מהמשוואה פרמטרים אמוציונליים לא רלוונטיים העלולים לפגוע בלקוח המשרד ולפעול לטובת המתחייב בתבונה ובזהירות מרבית.

העברת כספים בתוך המשפחה בימי הקורונה

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים דוגמת הסכמי הלוואה או הסכמי מתנה תוך שמירה על האינטרסים של כל בני המשפחה בתקופה רגישה זו - לחצו כאן לפרטים נוספים.

סכסוך בין זוגות חד-מיניים

משרדנו מתמחה בכל הנוגע בעולם המשפט החל על זוגות חד-מיניים, בקיא בכל הקשור בהתקשרות חוזית בין בני זוג מאותו מין ובאותה נשימה בקיא בטיפול בבעיות, סכסוכים, פירוק שיתוף, הליכים משפטיים, משמורת ילדים, טיפול בנכסים משותפים ועוד.

נישואים חד מיניים בווינה

אחת המדינות הרומנטיות בהן החוק מאפשר לזוגות חד מיניים להינשא באופן אזרחי היא אוסטריה, בה משרדנו פעיל, כתף אל כתף עם עו"ד אוסטרי המתמחה בתחום לטובת השלמת הליך של נישואים אזרחיים.

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

סכסוך בין אחים

משרדנו יודע לטפל במקרים סבוכים שכאלה ולבחון את המצב דרך משקפיים משפטיות וחשבונאיות זהירות, כאלה היודעות לאתר את הבעיה ולפתור אותה נכון.

טיפול משפטי בירושה ועיזבון ברומניה

בשל הסתירה בין הדין הישראלי לזה הרומני וייחודה של כל מדינה ומדינה, מומלץ מאוד שלא לפעול בתחום זה אלא באמצעות אנשי מקצוע מיומנים הבקיאים בדין שתי המדינות. חריגה מעקרון זה עלולה לפגוע קשות בזכויות של היורשים ולהביא לידי כך שחלקם בעיזבון יפגע מהותית, עד לכדי אבדן מלא הזכויות בעיזבון.

חיים משותפים

משרדנו מתמחה בליווי בני זוג בהם אזרח זר ואזרח או בעל רישיון לישיבת קבע בישראל, המקיימים חיים משותפים ללא נישואין (ידועים בציבור), לרבות בני זוג מאותו מין שנישאו או שמקיימים חיים משותפים ללא נישואין.

דרישה לשינוי הסכם משמורת

אף פעם לא מאוחר לדרוש משמורת משותפת ולגברים גרושים יש אפשרות לזכות במשמורת משותפת על ילדם, גם במצבים בהם הסכימו מלכתחילה אחרת במסגרת הסכם הגירושין.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.