ייצוג רוכשי/מוכרי משק חקלאי / מושב / נדל"ן אחר שמועמדותו נדחתה על ידי ועדת הקבלה של היישוב

רבים מוצאים עצמם בפני מצב אבסורדי בו מבקשים הם לרכוש משק חקלאי, נחלה, נדל"ן או בית, עת ההסכמה בינם לבין המוכר מועלת על הכתב ומקודמת, אלא שוועד היישוב ו/או ועדת הקבלה, מסיבות כאלה או אחרות, מסרב לאשר את הרוכשים ובאופן זה מבקש למנוע מהמינהל לחתום עם הרוכש על הסכם חכירה או לאשר העברת זכויות החכירה על שמו של הרוכש וכו'.
 
בחלק מהמקרים, אותו ועד מנמק את החלטתו ובחלק אחר של המקרים, נמנע הוא מלעשות כן. לפעמים ההנמקה מובנת ולפעמים ההנמקה רדודה ובלתי נקלטת בעליל. יתרה מזאת, יש בנמצא מצבים בהם הרוכש מגלה כי הסירוב מקורו בשיקולים גזעניים גרידא ו/או שבקשתו נדחתה משום שאין הוא משתייך ל-"מפלגה" הנכונה ו/או לעדה הנכונה ויש בנמצא מצבים בהם הרוכש והמוכר מגלים כי שיקולים מסחריים הם אלה העומדים בינם לבין אישור המועמד, מה שמלמד, לא אחת, על רצון גורמים אינטרסנטיים ותיקים לנתב את הנחלה הספציפית לרוכש מועדף אחר, כזה המחובר לגורמים הנכונים, למשפחה הנכונה ו/או לעדה הראויה.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?
כנגד תופעות חצופות ומקוממות שכאלו משרדנו יודע לפעול היטב - משרדנו המורכב מעו"ד יוצאי משרד המשפטים מורגל בטיפול במקרים שכאלה ובכלל זה התנסה הוא בניהול מאבקים משפטיים כנגד כל הגורמים המעורבים ואף הביא לידי קליטה של משפחות ביישוב המיוחל וזאת בניגוד לעמדה המפורשת של ועד האגודה ו/או ועדת הקבלה ו/או גורמים קשורים במינהל. משרדנו מתמחה בייצוג רוכשים אשר בקשתם לרכוש נכס שכזה נתקלה בדחייה בלי נתפסת. באותם מקרים, התמקד משרדנו בפניה מקצועית לערכאות המתאימות, שם בהישען על טיעונים מנצחים, מביאים אנו לידי חשיפת האמת, הצגת המניעים הזרים, זכייה והגשמת העסקה והחלום העומד בבסיסה.
 
התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במיידי לטובת קידום עניינך, תוך מתן יחס אישי, מקצועי ומסור!
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון:
054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

הסדרת רישום שטח דירת המגורים בבית משותף

סעיף 125 לחוק המקרקעין, התשכ"ט - 1969 (להלן: 'החוק') קובע כי "רישום בפנקסים לגבי מקרקעין מוסדרים יהווה ראיה חותכת לתוכנו". הוראת חוק זו, אשר נחזית להיות טריוויאלית למדי, מקבלת את עיקר משקלהּ כאשר נׅגלה כי שטח המקרקעין הרשום אינו משקף נכונה את שטח המקרקעין בפועל - ובמה דברים אמורים:

קבלן רשום לעבודות הנדסה בנאיות

עיסוק כקבלן בניין, בדומה לעיסוקים רבים אחרים כפוף לרגולציה חוקית מורכבת המוסדרת בין היתר בחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות ובתקנות אשר הותקנו מכוחו.

חלופת שקד לתמ"א 38

שרת הפנים איילת שקד הכריזה בחודש יולי 2021 על "חלופת שקד לתמ"א 38", במסגרת התיקון של "חלופת שקד" נוצר כלי תכנוני שנועד לקדם התחדשות עירונית בבניין בודד, בשונה מפינוי בינוי שהוא התחדשות עירונית מתחמית.

תיקון בחוק המכר: ההצמדה למדד תשומות הבניה תוגבל, ופיצוי על איחור במסירת הדירה יוגדל

ביום 29/06/2022 אישרה ועדת הכספים את הצעת חוק המכר (דירות) (תיקון מס' 9), התשפ"ב-2022. התיקון האמור לחוק המכר (דירות) בעל השלכות לא מבוטלות על שוק הנדל"ן בישראל – הן ביחס להצמדת מחיר הדירה למדד תשומות הבנייה, הן ביחס לנסיבות האיחור במסירה והן בנוגע לפיצוי שיינתן בגין איחור במסירה הדירה. במסגרת מאמר זה נסקור את התיקון לחוק והשלכותיו.

מכירת זכות במקרקעין לקבוצת רכישה מחויבת במע"מ

מוכרים מקרקעין המיועדים לבניה עתידית? שימו לב! זהות הרוכשים של המקרקעין עשויה להשפיע על השאלה האם תצטרכו לשלם מע"מ על העסקה. פסק דין חדש מבהיר מתי קבוצת רוכשים נחשבת ל"קבוצת רכישה" באופן שיחייב את המוכר בתשלום מע"מ.​

תוספת בניה בבית משותף - האם אפשר להתחרט?

האם שכנים שנתנו את הסכמתם לתוספת בניה יכולים לחזור בהם והאם הסכמת השכנים ניתנת להעברה...

תוספת בניה בבית משותף - האם אפשר להתחרט?

האם שכנים שנתנו את הסכמתם לתוספת בניה יכולים לחזור בהם והאם הסכמת השכנים ניתנת להעברה...

תקנת שוק במקרקעין

נוכל זייף צו ירושה, רשם נכס מקרקעין על שמו ומכר אותו לאדם אחר. האם הנכס שייך לרוכש שרכש אותו מהנוכל בהסתמך על המרשם החוקי (נסח טאבו) או שמא ליורשים החוקיים של בעל הנכס מכוח צוואתו האמיתית של המנוח? - זוהי השאלה אשר נדונה בבית המשפט המחוזי במחוז מרכז ת.א

היטל השבחה על פי חוק ההסדרים החדש

חוק ההסדרים אשר אושר במסגרת תקציב המדינה הביא עימו שינוי משמעותי בעניין היטלי ההשבחה בפרויקטים של התחדשות עירונית...

ייצוג בסכסוך שעניינו דמי שכירות בימי קורונה

הקורונה והשלכותיה נחתו על העולם כרעם ביום בהיר. ללא כל התראה , ללא כל הודעה מוקדמת וללא כל אפשרות להיערך קודם לכן. למעשה חלפו להן שנים רבות מאז המגיפה האחרונה שפקדה את העולם ומשכך הלכה למעשה גם עורכי הסכמיי השכירות לא העלו על דעתם מצב שכזה ולכן גם לא הזכירו אותו בהסכמים.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.