מאת:


לאחר ניסיון מוצלח במיוחד שנצבר בתקופת הוראת השעה משנת 2011, יצאה לפני כשבוע ימים רשות המיסים בהוראת בצוע חדשה, המאפשרת הגשת בקשות אנונימיות לגילוי מרצון לצורך "הלבנת" הון שחור בהסכם ונטרול חשיפה פלילית לכלל אנשי העסקים בישראל המבקשים להסתיר את זהותם, וזאת לתקופה של שנה מיום פרסום ההוראה.

בניגוד למצב הדברים הרגיל, גולת הכותרת בהוראת שעה זו, היא ביכולתו של נישום שהעלים הכנסות מפעילותו בישראל או מחוצה לה, אם בתחום המסחר ואם בתחום אחר, להביא בסופו של הליך להכשרת ההון "השחור" שנצבר על ידו - בכספת, בחשבון בנק ישראלי, חשבון בנק זר, חשבון בנק של צד שלישי או בכל מקום אחר.

החלטה חשובה ומהפכנית

מניסיוננו, שנצבר בטיפול במאות תיקים, לרבות בטיפול שמקורו בהוראת השעה של שנת 2011 באמצעות הליך שומתי אנונימי, ניתן יהיה להביא להתדיינות ייחודית מול פקיד מס בכל תחום ובכל ענף לרבות בענייני מס הכנסה, סוגיות מע"מ, מיסוי מקרקעין ואף סיווגי מכס מורכבים, להציג בפני הרשות את העובדות, אך להתנות את חשיפת שם הנישום בהסכם שומה, שתנאיו יקבעו מראש. כלומר, להגיע למצב בו החשיפה ותשלום המס יבשילו רק כאשר המו"מ עם הרשות הושלם באמצעות הסכם.

מדובר בהחלטה חשובה ומהפכנית אך אין לגביה תמימות דעים, שכן מחד גיסא היא מסייעת למדינה לגבות כספים רבים, אך מאידך גיסא היא מאפשרת לנישומים להכשיר הון רב מבלי שיינקטו נגדם הליכים על עבירות במידה וביצעו כאלה – וברוח התקופה, ממש כאילו היו אלה "ימי הסליחות". משרדנו מברך את רשות המס על התנהלותה זו - אנו משוכנעים כי ההליך מתחייב וכי יש בו כדי לקדם את אינטרס המדינה והאזרחים כאחד. בכלל זה יש בהליך כדי להביא לידי גיוס מס רב ולאפשר לאזרחים "לישר קו" אל מול המערכת, להכשיר כספים ונכסים שחורים, לנטרל חשיפה פלילית ולחזור אל דרך הישר.

חיסיון מוחלט ובלתי ניתן להסרה

ברור, כי מפאת החיסיון המוקנה לעורכי הדין, ניתן בפעם הראשונה לנהל הליך גילוי מרצון במסלול האנונימי בליווי עו"ד המתמחה בדיני המס, ובכך יהיה פקיד השומה מנוע מלקבל כל מידע נוסף על הפרשה, במידה שבסופו של יום לא ייסגר התיק במסגרת הסכם שומתי.    
 
חשוב להוסיף ולהדגיש שהחיסיון ממנו נהנה עו"ד, להבדיל מבעלי מקצועות חופשיים אחרים, הוא מוחלט ובלתי ניתן להסרה, לא בדרך של חקירה, לא בדרך של קבלת מסמכים או תפיסה ולא בכל דרך אחרת - עובדה שיש בה כשלעצמה כדי להוביל, בסופו של יום, להבנה לפיה נכון וראוי לקדם סגירתו של התיק בדרך של הסכם שומה.
 
מטבע הדברים, הוראת שעה ייחודית זו הנה אידיאלית לאנשי עסקים, קטנים וגדולים כאחד, ישראלים ובין לאומיים שהפיקו הכנסות מפעילות עסקית, אם בישראל מעסק כזה או אחר ואם מפעילות בינלאומית, אשר מעולם לא דווחו כדין לרשויות המס. כעת, ניתנת לאותם אנשי עסקים הזדמנות להכשיר את הונם במסגרת הסכם שומה כולל, וכל זאת בתנאים שיהיו מקובלים עליהם מבעוד מועד, ללא חשיפה להפתעות שומתיות כאלו ואחרות מצד הרשות.

חנינת מס ייחודית

עסקינן בסוג של "חנינת מס" ייחודית, המאפשרת לישראלים רבים אשר עד כה חיו בפחדים, בחששות או באי ודאות, להתיישב ולנטרל את הסכנות הפליליות והאזרחיות הגלומות במצבם הנתון. לטעמנו, מדובר במהלך חשוב מאוד ובעל פוטנציאל גדול מאוד להצליח בהנחת היד על סכומי עתק של כספים שרשויות המס חיפשו עד כה ללא הצלחה, ולהגדלת סך הגביה לטובת אוצר המדינה. אנו תקווה כי רשות המסים תצליח להשלים את הטיפול בפניות אלה במהירות וללא עיכובים מיותרים, כך שמחד – הכסף יזרום במהירות לקופת המדינה ומאידך – האזרח יוכל עד מהירה לפתוח דף חדש במערכת היחסים שלו על המדינה ובכלל.

התרשמותנו, המבוססת על עשרות שנות עבודה מול הרשות ומאות תיקי גילוי מרצון שכבר הושלמו בהצלחה מרובה, כי רשות המס תעמוד במשימה גדולה זו בהצלחה חסרת תקדים וכי הנדרש יקודם במהירות וביעילות לשביעות רצון שני הצדדים. השחקנים בזירה ייחודית זו - עורכי הדין המתמחים בגילי מרצון ורשות המיסים – יתקדמו במהירות ובבטחה לעבר השלמה של אלפי פניות של ישראלים, שהחליטו הפעם לא לפספס הזדמנות פז זו ולקפוץ על רכבת "הגילוי מרצון" לטובת הגעה "לתחנה" ששמה סטטוס נינוח, רגוע ונטול חשיפה פלילית.

אנשי העסקים הישראלים מבינים כי מדובר בהזדמנות חד פעמית, אשר טרם נראתה בישראל בכל שנות קיומה ומשכך אין לדעת האם זו, בחלוף התקופה הקצובה, תמשיך לקלוט "נוסעים". כך שרק נכון וחכם מצדם של ישראלים, קטנים כגדולים, החל מעוסק זעיר וחלה בבעלים של חברות מגה בורסאיות - שלא לפספס אותה, "להלבין" את שנדרש ולחזור לדרך המוטב, על כל המשתמע מכך.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גילוי מרצון 2021 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

לגישתנו יש צורך במסלול "חנינת מס" לצד גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הצעתנו עבור "חנינת מס" תביא לידי גביה מהירה של מיליארדים של שקלים על ידי רשות המסים. לגישתנו, מהלך שכזה, יזרים לקופת המדינה סכומים העולים באופן משמעותי על הסכומים שהתקבלו עקב יישום הליך הגילוי מרצון.

החזרת נוהל גילוי מרצון 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

רשות המסים מודיעה כי בכוונתה לחדש את נוהל הגילוי מרצון, הפעם, ככל הנראה, בשונה מפעמים קודמות, יחודש הנוהל באופן קבוע ולא לפרק זמן קצוב - לחצו כאן לכל הפרטים החשובים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.