מאת:


גילוי מרצון הוא פעולה הכרחית במצב בו יש צורך בהעברת כספים מחשבון בחו"ל אל פנים הארץ ולעל מנת להשתמש בו ללא חששות מהיתפסות ע"י רשויות החוק.

גילוי מרצון זה הוא מושג המתייחס לדיווח יזום למס ההכנסה על הכנסות מחוץ לגבולות המדינה או כל הכנסות שלא מדווחות לרשויות המס בישראל באופן אוטומטי. כאשר נוצר מצב שבו ישנן הכנסות אשר לא דווחו לרשויות המס מבעוד מועד, מומלץ להיעזר בעורך דין יועץ מס ולפעול בדרך זו.

מדוע ומתי כדאי לבצע גילוי מרצון?

היתרון הבולט בהליך זה, הוא זכייה בהתחשבות מצד רשות המסים ואי העמדה לדין- כך שלא ינקטו נגד המגלה צעדים משפטיים בתמורה לגילוי היזום. ישנן מדינות אשר בהן אף נקבע שיעור מס נמוך יותר באופן יחסי להכנסות אשר דווחו בדיעבד.

רשות המסים שאופת לעודד תיקון דיווחים שגויים והצהרה על כספים שלא דווחו ולמעשה מעודדת את האנשים לפעול בצורה אמינה כלפי הרשות ולכן היא מתחייבת לאי נקיטת צעדים משפטיים כלפיי אלו שיגיעו להתוודות מרצונם החופשי.

גילוי מרצון המקיים את התנאים הללו יכול לחול על העברות הבאות בלבד- השמטת הכנסות ו\או נכסים, ניהול ספרים לא תקין, אי תשלום מס מעסיקים ועבירות מס הקשורות לייבוא וייצוא. עבירה כגון אי הגשת דוחות למשל איננה נכללת באילו.

על מנת שיוכל להתבצע ההליך, על הפניה להיות אותנטית- כזו שלא נעשית לאחר בדיקה חקירה או עידוד ישיר כלשהו של רשות המס או רשויות אחרות, וכאשר לא מתבצע איסוף מידע לגביה מצד הרשות באותו הזמן. חשוב לדעת כי  גם מידע שהתפרסם בכלי התקשורת או במדיום כזה או אחר באופן פומבי לגביי הכנסות או הנכסים הקשורים לגילוי, נחשב כמידע שקיים ברשות המס ולכן לא ניתן לבצע את ההליך גם במקרה כזה. כלומר- רק אם המידע אינו מצוי ברשותו של אף גורם ציבורי ניתן לבצע את הפעולה.
 
 
גילוי מרצון בסיוע עורך דין מס

על מנת להגיש את הבקשה, יש צורך בסיועו של עורך דין מס. את הבקשה, מגיש עורך הדין למחלקת החקירות של רשות המיסים. במידה ותאושר הבקשה, יהיה המבקש חייב לעמוד בכל התשלומים שיקבעו, לרבות קנסות וריבית אשר יתווספו לחוב המס. גם כאן חשובה עזרתו של עורך הדין, שכן בכילותו לייעץ ולהוות זרוע מקשרת בין החייב לרשות, ובמקרים מסוימים אף להוריד את גובה הקנסות ולהפחית את הריבית.

אם מתעורר הצורך בהעברת כספים מחשבונות בחו"ל לישראל מומלץ לבצע את תהליך הגילוי מרצון על מנת לאפשר את השימוש החוקי בכסף ולהימנע מעבירה על החוק והעונשים הצפויים מכך.
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גילוי מרצון 2021 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

לגישתנו יש צורך במסלול "חנינת מס" לצד גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הצעתנו עבור "חנינת מס" תביא לידי גביה מהירה של מיליארדים של שקלים על ידי רשות המסים. לגישתנו, מהלך שכזה, יזרים לקופת המדינה סכומים העולים באופן משמעותי על הסכומים שהתקבלו עקב יישום הליך הגילוי מרצון.

החזרת נוהל גילוי מרצון 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

רשות המסים מודיעה כי בכוונתה לחדש את נוהל הגילוי מרצון, הפעם, ככל הנראה, בשונה מפעמים קודמות, יחודש הנוהל באופן קבוע ולא לפרק זמן קצוב - לחצו כאן לכל הפרטים החשובים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.