מאת:


העלמת מיסים מהווה עבירה פלילית במדינת ישראל הגורמת לפגיעה קשה בהכנסות המדינה וכפועל יוצא מכך להעלאת המס המוטל על כתפיהם של הנושאים בעול - משלמי המיסים. מעלימי המס, לא רק שאינם נושאים בנטל המונח על כתפי החברה בתרומת חלקם לקופת המדינה, אלא מוסיפים חטא על פשע וצורכים את שירותי המדינה, הממומנים מכספי המיסים, בבחינת "אוכלי חינם".

מדינת ישראל, באמצעות רשות המיסים, חרטה על דגלה להיאבק בהון השחור ובמעלימי המס, לצמצם את היקף ההון השחור ובעיקר לאתר את אותם מעלימי המס, לפעול כנגדם בהליך פלילי שמטרותיו הרתעת הציבור והשבת הכספים לקופת המדינה. כחלק מהמאבק, העלתה בימים האחרונים רשות המיסים אל אמצעי התקשורת קמפיין פרסום חדש - "האנשים השחורים" לטובת הגברת ההכרה הציבורית, שאינה שנויה במחלוקת, באשר לנזק הנגרם לקופת המדינה עקב עבירות מס וכן הושק פרויקט "חינוך למיסים" שמטרתו לרתום את דעת הקהל הציבורית למאבק האינטנסיבי שמנהלת רשות המיסים בתופעת העלמות המס וכן ב-"כסף השחור" המופק כתוצאה מהתנהלות זו.

קמפיין הפרסום פונה אל הציבור תוך עידוד הדיווח על מעלימי מס הידועים להם, בדרך של פניה טלפונית  ל-"קו הצדק" וזאת במטרה למגר את התופעה ולהגביר את כוח האכיפה של רשות המיסים. לדברי שר האוצר יובל שטייניץ, המאבק בעברייני המס, המלווה בקמפיין, עתיד לנחול הצלחה רבה ולהכניס לקופת המדינה כ-20 מיליארד ₪ בתוך ארבע שנים.

עבירת מס = עבירה פלילית!

חשוב לזכור כי העלמת מס במדינת ישראל היא עבירה פלילית שלצידה נקבעו סנקציות פליליות בדמות קנסות כבדים ותקופות מאסר ממושכות. אין חולק כי קמפיין הפרסום מעלה את הסיכוי לחשיפת עברייני מס וזאת לאור פניות המתקבלות מידי יום ביומו במוקד רשות המיסים, של אזרחים המעוניינים לדווח על מעלימי המס כתוצאה מאפקטיביות הקמפיין הפרסומי - עסקינן בחברים, בני משפחה, שותפים עסקיים, עובדים, בני זוג, גרושים גרושות ועוד... של אזרחים שביצעו, מדעת או שלא מדעת, עבירות מס כאלו ואחרות.

הלכה למעשה, נכון לכתיבת שורות אלה פנו ל-"קו הצדק" בעקבות הפרסום למעלה מ-3,000 אזרחים להם מידע בדבר עבירות מס. היענות זו עולה בקנה אחד עם העובדה הידועה לפיה עיקר עבירות המס, מפאת טבען ואופיין הכרוך בהתנהלות שקטה בחדרי חדרים, נחשפות דווקא בזכות הלשנות ומידע מודיעיני אותו קולטת הרשות מאזרחים עקרוניים ובעיקר מ-"אויבים" של בעל העסק העוול (על רקע עסקי, משפחתי וכדומה).

בצל הסיכון ההולך וגדל לנפילה ברשת רשות המיסים ולחשיפה להליך פלילי כמו גם הצורך להשלים עם העובדה לפיה הגיעה העת ליישר קו עם המערכת, קיים פתרון מהיר ויעיל המומלץ בעבור מי שביצע עבירות מס כאלה או אחרות, אם על פי חוק מע"מ ואם על פי פקודות מס הכנסה או חקיקת מס אחרת - הליך גילוי מרצון.

נטרול החשיפה מול רשויות המס

הליך זה מאפשר לאזרחים שביצעו עבירות מס כאלה או אחרות לנטרל כליל את חשיפתם אל מול רשויות המס ורשויות אכיפת החוק וזאת כל עוד אותם אזרחים בחרו לחשוף את מחדלם בפני הרשות בטרם זו פתחה בחקירת מס נגדם ו/או בטרם הגיע לרשויות המס מידע לגביהם ובתנאי שלאחר הגילוי הוולונטרי יוסדר המחדל האזרחי.

כיום, לאור קמפיין הפרסום של רשות המיסים ופעילותה האינטנסיבית והיומיומית, חשופים מעלימי המס, יותר מתמיד, להליך פלילי ולתפיסתם על ידי רשות המיסים. כמשרד העוסק ומתמחה בהליך הגילוי מרצון, אנו מכירים ביעילותו של ההליך לכל הצדדים, בנכונות המדינה לסלוח ולאפשר לאזרח, שפנה מיוזמתו והסיר את מחדלו, לפתוח דף חדש ללא משקעים וללא ש-"יסמנו" אותו או ירדפו אותו בעתיד (כפי שרבים חוששים). בנסיבות אלה, המדינה זוכה לתשלום מס בגין כספים אלו והנישום לעומת זאת, נהנה מהליך מהיר ויעיל המבטיח לו הגנה מפני הליך פלילי, הכשרת כספיו בצורה חוקית והגונה ובעיקר - שקט נפשי.

אל תחכה, הקדם תרופה למכה...

משרדנו מאמין שנכון הוא לא לחכות -
יש להקדים את רשות המיסים ולפנות אליהם בגילוי, בטרם אלה יזמנו את האזרח לחקירה!
 
נכון לפעול במיידי לטובת הגשת בקשות "גילוי מרצון" להנהלת רשות המס, כשאלה מנומקת משפטית נכונה. יודגש כי חובה לעשות כן בטרם יגיעו אל האזרח ולשלם את המס שהועלם. כאמור, מהלך מסוג זה מביא לידי פתיחת דף חדש ולנטרול כל חשיפה פלילית שעניינה בעבירות מס. ההליך אינו "כואב" ורשות המס ראויה, נציין על סמך ניסיון לקוחותינו, לכל שבח בדבר התנהלותה השוויונית והממלכתית כלפי הפונים. ההקלה הנפשית גדולה ותחושת הרווחה של הנוקטים בהליך ברוכה וראויה.
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גילוי מרצון 2021 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

לגישתנו יש צורך במסלול "חנינת מס" לצד גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הצעתנו עבור "חנינת מס" תביא לידי גביה מהירה של מיליארדים של שקלים על ידי רשות המסים. לגישתנו, מהלך שכזה, יזרים לקופת המדינה סכומים העולים באופן משמעותי על הסכומים שהתקבלו עקב יישום הליך הגילוי מרצון.

החזרת נוהל גילוי מרצון 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

רשות המסים מודיעה כי בכוונתה לחדש את נוהל הגילוי מרצון, הפעם, ככל הנראה, בשונה מפעמים קודמות, יחודש הנוהל באופן קבוע ולא לפרק זמן קצוב - לחצו כאן לכל הפרטים החשובים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.