מאת:

כידוע, בתאריך ה-1.1.2007 נוספה רומניה כחברה באיחוד האירופאי וצפויה לאמץ את היורו החל משנת 2014. בשנים 2000-2007, התפתחה כלכלת רומניה והיא נחשבה כפנינת נדל"ן והשקעות. משקיעים רבים מכל העולם השקיעו בה את כספם ברכישת קרקעות ובבנייה לתעשייה ולמגורים.

בשנת 2009, כתוצאה מהמשבר הכלכלי שפקד את כל מדינות אירופה, חלה האטה משמעותית בכלכלה והתפוצצה "בועת הנדל"ן" וכתוצאה מכך, משקיעים רבים איבדו את כספי השקעתם ויצאו בנזקים רבים. כיום, נמצאת רומניה בתקופת התאוששות ולאט לאט, בצעדים בהם נוקט הממשל תוך סיוע האיחוד האירופאי, היא מתחילה לצאת מן המשבר ולהתייצב שוב כמדינה ראויה להשקעות. כמובן, הדרך עוד ארוכה, אך כבר עכשיו ניתן לראות שיפור ניכר בתשתיות ובהשקעה הכלכלית של הממשלה במגמה להיחלץ מן המשבר.
 

ביקוש גובר לדירות להשכרה בבוקרשט

למרות חוסר היציבות הכלכלית ממנה סבלה וחרף נפילת שוק הנדל"ן, נותר תחום אחד שלא נפגע כמעט ויש הסבורים כי המשבר הכללי בנדל"ן אף חיזק אותו - השקעה בדירות מגורים להשכרה. כיום, בעקבות המשבר בשוק הנדל"ן, כאמור, ניתן לרכוש דירה במרכז בוקרשט במחיר נמוך יחסית, ולמרות זאת, להשכירו במחיר גבוה יחסית המשקף תשואה נאה על ההשקעה. קביעה זו מבוססת על העובדה כי המשבר יצר קושי רב בלקיחת משכנתאות בשוק הפרטי למגורים ולכן יש כיום ביקוש גובר לדירות להשכרה. בנוסף, בעקבות התאוששות הכלכלה הרומנית והפעולות שנעשות בנושא, צפויה גם עלייה, במידת מה, בשוק הנדל"ן – הן במחירים והן בביקוש, עובדה שהופכת את ההשקעה כיום לכדאית אף יותר. עם זאת, כבכל רכישת דירה, חשוב לזכור לערוך בדיקה מקיפה של הנכס ומיקומו, איכות הבנייה, בדיקת הבטוחות אותם מציע הקבלן (במידה ומדובר בדירה חדשה), בדיקת מצבה התחזוקתי של הדירה (במידה ומדובר בדירה יד שנייה) וכמובן, בדיקת מצבה המשפטי של הדירה כנקייה משעבודים עיקולים וכו'...
 

 
 
עוד חשוב לזכור, כי המרחק בין ישראל לרומניה, חסרון ידיעת השפה והצורך להבין את חוקי הכלכלה והמשפט ברומניה, יכולים להוות חסם משמעותי בפני משקיעים פוטנציאלים ויכולים ליצור בעיות רבות הקשורות להשקעה. על כן, יש צורך להסתייע בעו"ד מומחה ובקיא בתחום בכלל ובחוקי המדינה בה נרכש הנכס, בפרט, ובכך להימנע מבעיות עתידיות היכולות לצוץ.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

3.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קבלת אזרחות רומנית - איך עושים את זה נכון?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שירלי סובול

מסלולי המס בגין הכנסה משכירות ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

בהתאם להוראות פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961, קיימים שני מסלולים למיסוי תושב ישראלי בגין הכנסות המופקות משכר דירה מחו"ל.

עסקאות נדל"ן ברומניה - ליווי משפטי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לדסק משרדנו שברומניה ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן ברומניה, אם קניה ואם מכירה והלכה למעשה למשרדנו מאגר גדול של גורמים אשר מסייעים לנו לקדם עסקאות מסוג זה במהירות וביעילות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.