מאת:

על תהליך קבלת אזרחות רומנית 

בשנים האחרונות יותר ויותר אזרחים ישראלים מבקשים להשיב את אזרחותם הרומנית האבודה או לזכות בה בזכות אבותיהם שנולדו ברומניה.
מבחינה היסטורית, יהודים רבים חיו ברומניה לפני מלחמת העולם השנייה, אולם לאחר עליית הקומוניסטים לשלטון רובם מצאו עצמם מחויבים לעזוב את רומניה ולהגר למדינת ישראל או למדינה אחרת.
בהתחשב בכך שרומניה היא חלק מהאיחוד האירופי, אזרחות רומנית מעניקה לך אוטומטית את האזרחות ה"אירופית" הנחשקת על כל המשמעויות שבכך.
לגבי ההליך – הוא אינו מסובך בעיקרו, אך בשל העובדה שיש להגיש מסמכים רשמיים למספר מוסדות הרי למעשה ההליך אינו קל כל כך ועלולים לצוץ קשיים לא מבוטלים במהלכו.
ראשית עליכם להבין היטב מי מקרובי המשפחה נולד ברומניה והיכן - זהו הפרט החשוב ביותר שבלעדיו לא ניתן להתחיל את ההליך. מכיוון שאנשים עזבו את רומניה לפני כל כך הרבה שנים, לעתים קשה לזכור את המיקום המדויק של הלידה, במיוחד שלאורך השנים רומניה ביצעה כמה שינויים טריטוריאליים מנהליים.
צעד חשוב נוסף הוא לברר האם היליד הרומני איבד או לא איבד אזרחות רומנית כאשר עזב את רומניה. לפי נתון זה ניתן לדעת אם יש צורך בהגשת תיק בוועדת האזרחות או שיש לפנות ישירות לעירייה המוסמכת על מנת לרשום את מסמכי הסטאטוס האזרחי הישראלי שלו ברומניה.
לאחר סיום תהליך רישום מסמכי הסטטוס הישראלי ברומניה הלקוח יקבל את תעודות הלידה ו/או הנישואין הרומני שלו.
לאחר מכן, במקרה שיש הבדלים בין שם הלידה לשם הנוכחי, יש לרשום את כל שינויי השם ברומניה כך שכל השינויים שחלו בישראל (מבחינת הסטטוס האזרחי) יבואו לידי ביטוי באופן זהה באזרחית הרומנית. במילים אחרות , השם כפי שמופיע בדרכון הישראלי חייב להופיע בתעודת הלידה והנישואין הרומנית (גם אם הלקוח נולד בשם אחר).
הליך רישום דומה מתרחש במקרה שהלקוח גרוש/אלמן/אלמן – יש לרשום את כל השינויים עקב הגירושין, פטירת הבעל/האישה כפי שהוסבר קודם.
ברגע שכל המסמכים הרומניים מוכנים עם כל השינויים שבוצעו, ניתן להנפיק את הדרכון הרומני.
הליך זה נמשך בין שנה וחצי לשלוש שנים, בהתאם לפרטי כל מקרה ספציפי ולמעמד האזרחות הרומנית של הלקוחות עצמם או של קרוב משפחתו שנולד ברומניה.
גם אם הבירוקרטיה הכרוכה בהליך האזרחות אינה הקלה ביותר, אנחנו מטפלים במקרים הקשים ביותר לאור הניסיון הרב והודות לניסיון של למעלה מ-13 שנים בהליך אזרחות.
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מסלולי המס בגין הכנסה משכירות ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

בהתאם להוראות פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961, קיימים שני מסלולים למיסוי תושב ישראלי בגין הכנסות המופקות משכר דירה מחו"ל.

עסקאות נדל"ן ברומניה - ליווי משפטי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לדסק משרדנו שברומניה ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן ברומניה, אם קניה ואם מכירה והלכה למעשה למשרדנו מאגר גדול של גורמים אשר מסייעים לנו לקדם עסקאות מסוג זה במהירות וביעילות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.