מאת:


על רקע המשבר הכלכלי הגדול שפקד את העולם בסוף העשור הקודם, מגבירות רשויות המס בארה"ב את מאמצי גביית המס. בתוך כך, נחקק לאחרונה חוק ה-FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) הקונטרוברסלי, הצפוי להיכנס לתוקף במהלך שנת 2013, המחייב בנקים בכל רחבי העולם לדווח לרשויות המס בארה"ב על חשבונות ונכסים המנוהלים עבור אזרחים אמריקאיים.

במסגרת הוראות ה - FATCA נקבע, כי בנק שלא יעביר את המידע הנדרש בהתאם להוראות החוק יהיה כפוף לקנסות כבדים בארה"ב ובקונסטלציה מסוימת אף תיאסר פעילותו שם.

לשלמות התמונה נדגיש, כי להבדיל משיטת המס המקובלת במדינות המערב, הממסה מכוח הזיקה הפרסונאלית את מי שמוגדר כתושב המדינה (לרוב, במדינות אלו, לרבות מדינת ישראל, התושבות של היחיד נקבעת על פי מבחנים של מרכז חיים ו/או כמות מינימאלית של ימי שהייה באותה מדינה), שיטת המס בארה"ב אינה מייחסת משקל לסוגיית התושבות וממסה באופן גורף את מי שמחזיק באזרחות המדינה אף אם הנו מתגורר מחוץ לארה"ב במשך שנים רבות.

ע"פ הערכות, בישראל מתגוררים למעלה מ - 100,000 תושבים (ישראלים) המחזיקים באזרחות אמריקאית, המחויבים בהגשת דוחות שנתיים לרשויות המס בארה"ב.
כעת, מחויבים אפוא הבנקים בישראל לדווח לרשויות המס בארה"ב על חשבונותיהם של אותם תושבים בעלי אזרחות אמריקאית, נתון המקל על רשויות המס האמריקאיות לאכוף את חובות הדיווח ותשלום המס על אותם יחידים.

במצב דברים זה, מומלץ לכל אותם תושבי ישראל המחזיקים באזרחות אמריקאית לפנות לקבלת ייעוץ מאנשי מקצוע הבקיאים בשיטת המס הייחודית של ארה"ב לטובת הסדרת הנושא בהקדם. כאן המקום לציין, כי אף בארה"ב קיים הליך של גילוי מרצון, המאפשר ליחידים להסיר את מחדליהם תוך הסרת החשש מנקיטה בהליך פלילי כנגדם.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.